Şimdi Ara

avea 3g whatsapp kulanılmıyor facebook messenger falan yardım +++++++++++++++++++

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
15.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben avea kullanıyorum mobil verisi açıyorum internete bağlanıyorum twitter facebook mackolik google yani net var ama mesaj atmaya geldimi olmuyor facebooktan mesaj atamıyorum whatsapptan konuşamıyorum sadece twitterdan konuşa biliyorum dm den instagramdada durum aynı yenilemiyor sayfayı paketim 1GB TANISMA PAKETİ 811mb daha kalmış ama hiç bi işe yaramıyo kullanamıyorum ki biri yardım etsin gidip turkcell hat almak istemiyorum 40 lira bayılamam

• Nasıl mesaj atamıyosun düzgünce yaz arkadaş mesaj yazamıyorum ne avea internet seçmezsen ayarlardan daha bi yüz yılda atamazsın internet üzerinden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzer bişey arkadaşımdada var herşey oluyor video izleme vs mobil ağ ile whatsapp dan msj atılmıyor sil kur eski sürüm deneme vs herşeyi yaptık Telefonu S3 Bi ara formatı bile düşündüm bence bi mh ile görüş olursa burdan yaz bende ona diyeyim :)

• Avea wap ı veya vodafone vapı avea internet veya vodafone internet seç oğuzhan bunun tek çözümü bu ayrıca whatsap calısmıyo diye avea veya vodafone mh ı aramak ne alaka ? :S sonuçta net var uygulama çalışmıyosa onlara ne

• aynısı bende vardı..sohbette mesajlar gitmiyordu,uygulama-mp3 inmiyordu...eksik bendeymiş

http://forum.donanimhaber.com/m_85460421/tm.htm
  • juske J kullanıcısına yanıt
    kardeşim şimdi bak mobil veriyi açıyorum facebookta dolasıyorum google falan net paketi düzgün çalışıyor facebook sohbetten mesaj atıyorum gönderilemedi diyor facebook messengere bağlanıyorum orda hani bağlanınca yeşil oluyorya bağlantı var gibisinden 3 g ile turuncu falan oluyo bağlanılamıyor whatsapp tan birine mesaj atıyorum normalde gönderince yanında bi tane tik çıkıyo görüncede 2.tik çıkıyo bende saat resmi çıkıyo göndermiyo sadece twitterda dmden mesaj ata biliyorum oda zoru zoruna yavaş yavaş
  • eyupsultanlee kullanıcısına yanıt
    ben yapılandırma mesajı istedim 3tane internet 3 tane mms geldi ayarladım eskisi gibi değişen bişey olmuyor uygulamada indiremiyorum mesela whatsapp ı kaldırdım wifi ile iniyor 3g ile bağlanınca inmiyor falan
  • Avea 3G dünyasına katılmak için
    3G yazıp 5555'e SMS gönderin

INTERNET AYAR yazarak 5555'a gönder
    bu ayarları okeyle

sonra net ayarına bak.WAP olan kısım INTERNET olarak değişecektir.değişmiyorsa sohbette mesaj gitmez,birşeyde indiremezsin!
  • iyide bu avea ile ilgili bisey değil ki . Örnek simkartını telefonundan çıkar avea hat kullanıp kendi telefonundan bu uygulamaları kullanabilen bir arkadasının cihazına tak ve test et eğer arkadasının cihazında sorunsuz calısıyorsa telefonunu formatla
  • Not : eğer arkadasının telefonunda da çalışmıyorsa telefonunu birine hediye et hattını iptal ettir kendine Güvercin al
  • quote:

Orijinalden alıntı: juske

Avea wap ı veya vodafone vapı avea internet veya vodafone internet seç oğuzhan bunun tek çözümü bu ayrıca whatsap calısmıyo diye avea veya vodafone mh ı aramak ne alaka ? :S sonuçta net var uygulama çalışmıyosa onlara ne

Aynı sorun birebir bende de vardı. KESİN ÇÖZÜM BU ARKADAŞIN SÖYLEDİĞİ. Ama nedense konuyu açan arkadaş bile okuma gereği duymamış.

Ayarlara gittim erişim noktası WAP olarak görünüyordu, Avea İnternet olarak değiştirdim, şimdi Whatsapp'a bağlanıyor.
  • İnternet ayarlarının doğru olduğundan emin olun.

• Operatör degistir hic ugrasma

• Arkadaslar whatsapp intagram vb erisemeyenler. *999# tuslayin gelen yapilandirma ayarlarina tiklayin wap internet olani degil [internet] internet olani kurun bu kadar.

• Bendede sorun vardı yukarıdaki arkadaşın dediği gibi yaptım oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: b55can

quote:

Orijinalden alıntı: eyupsultanlee

Avea 3G dünyasına katılmak için
    3G yazıp 5555'e SMS gönderin

INTERNET AYAR yazarak 5555'a gönder
    bu ayarları okeyle

sonra net ayarına bak.WAP olan kısım INTERNET olarak değişecektir.değişmiyorsa sohbette mesaj gitmez,birşeyde indiremezsin!

Kardeşim teşekkürler ben ayarları sürekli wap olarak seçiyordum, dediğin gibi yaptım INTERNET olarak değiştirim ve sorunum çözüldü, teşekkür etmek istedim...

Arkadaşın bahsettiği sorun bende yaşadım 2 gündür sonra ayarlarda "wap" seçeneğini "internet" olarak değiştirdim sorun düzeldi.

• Bağlantılar -> Diğer Ağlar -> Mobil Ağlar -> Erişim Noktası Adları -> + -> Aşşağıda verdiğim linkte ki ayarları seç veya yaz ve kaydet daha sonra onu seç.

http://www.avea.com.tr/tr/sta/servisayarlari/Samsung/Gt-i8190(s3%20mini)_INTERNET.html burda ki ayarların aynısını yap telefonuna

Ben bu şekil yaptım ve sorun düzeldi.
  • msnger yukledm ve ceptn gln mdjlari goremiyorum acilmyo nssil acabilrim

• Bu sorunu yaşayanlar mobil şebeke ayarlarından erişim noktası adlarını sıfırlasın, sonra Avea internet ayarlarını tekrardan indirsin.

• cok tesekkur ederim *999# yaptiktan sonra internet yapilandirma mesaji geldi kur dedikten sonra duzeldi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.