Şimdi Ara

Apple: Mac Pro konusunda zamana ihtiyacımız var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Apple: Mac Pro konusunda zamana ihtiyacımız var

Apple, kısa bir süre önce Apple Online Store üzerinden satışa sunduğu Mac Pro hakkında konuştu: Biraz zamana ihtiyacımız var.

Hatırlanacağı gibi Mac Pro'nun gönderim tarihi satışa sunulduktan kısa bir süre içerisinde 30 Aralık'dan Şubat 2014'e kadar uzamıştı. Gönderim tarihlerinde yaşanan bu denli uzama karşısında Apple'ın yapacağı açıklama merak konusu olmuştu.

Forbes'a konuşan Apple basın sözcüsü yeni Mac Pro'ya kullanıcıların gösterdiği talebin olağanüstü olduğunu ve bu talebi karşılayacak üretimin biraz zaman alacağını açıklayarak gönderim tarihlerinin uzamasına açıklık getirdi.

Bilindiği gibi Mac Pro, kasa tasarımından bileşenlerin konumlandırılmasına ve soğutma sistemine kadar birçok konuda bilgisayar dünyasında yeni bir sayfa açıyor. Bu açıdan devrimsel sıfatını hakeden Mac Pro'nun üretim süreci de haliyle diğer bilgisayarlara göre çok daha kompleks ve uzun sürüyor.

Tasarımıyla tüm dikkatleri üzerine toplayan Mac Pro'nun iki konfigürasyonu bulunuyor. 7998 TL olan baz modelde 3.7 GHz Dört Çekirdekli Intel Xeon E5 işlemci, 12 GB 1866 MHz DDR3 ECC sistem belleği, her biri 2 GB GDDR5 VRAM belleğe sahip iki AMD FirePro D300 grafik yongası ve 256 GB PCIe tabanlı flash depolama bulunuyor. 10599 TL olan tepe model ise 3.5 GHz6 Çekirdekli Intel Xeon E5 işlemcisinden gücünü alırken; 16 GB 1866 MHz DDR3 ECCbellek, her biri 3 GB GDDR5 VRAM belleğe sahip iki AMD FirePro D500 ve 256 GB PCIe tabanlı flash depolama birimiyle geliyor.

Mac Pro hakkında daha detaylı bilgiye, hazırladığımız haberimizden ulaşabilirsiniz:

Profesyonellerin yeni küçük canavarı Mac Pro satışa sunuldu

• Mac Pro konusunda paraya ihtiyacımız var. Çok paraya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xagdas -- 24 Aralık 2013; 10:19:49 >
  • 2014 ortalarında 14 nanometre mimarisine(Broadwell) ve DDR4 belleklere geçilecek o zaman döneminde böyle bir kasa almak daha mantıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: Xagdas

Mac Pro konusunda paraya ihtiyacımız var. Çok paraya.

Boş boş konuşmuyor musunuz kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz, görende koskoca Apple, kasasında 400milyar dolardan fazla para olan firma, MacPro'yu paraya "ihtiyacı" olanlar için yapıyor sanacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Divinity

quote:

Boş boş konuşmuyor musunuz kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz, görende koskoca Apple, kasasında 400milyar dolardan fazla para olan firma, MacPro'yu paraya "ihtiyacı" olanlar için yapıyor sanacak.

Apple'ın ayakkabı kutusunda 400 milyar dolar mı varmış? Dönemsonu bilançosunu sen mi hazırlıyorsun :)
    Boş konuşan sensin. Firmalar kasalarında çiklet saklasınlar demedim, mallarını ucuza satsınlar da demedim.
    Bana/bize (hatta genel olarak Türk insanıma - malum yüksek kdv + ekstra ötv falan) daha fazla para lazım dedim (yani bir dilek).
    1 kazanan 2 ister, 10 kazanan 11 ister, bu işler böyledir.
    Küstahlığa lüzum yok, kimsinizki siz benim dileklerime gülüyorsunuz, kendi işinize bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xagdas -- 24 Aralık 2013; 12:53:14 >

• Boş konuşmaya lüzum yok. Hala bazıları bu ürünü normal pc kasalarıyla kıyaslıyor, niye pahalı diyor. Bu "İŞ" için yani grafik tasarım vb. gibi pc nin kaldıramayacağı ağır işler için. Oyun oynamak, facebook a girmek için değil.!

• İnternette biri bu mac'lerden birini ele geçirip Corsair kasasına monte etmişti vazo gibi sevmediği için, kasa içinde Mac yani. Biri onun linkini koyabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple: Mac Pro konusunda zamana ihtiyacımız var
  • İyi iyiii, uzasın tabi... Bizde anca öküzü pazara götürecez, satacazz ancaa !!
  • quote:

quote:

quote:

Apple'ın ayakkabı kutusunda 400 milyar dolar mı varmış? Dönemsonu bilançosunu sen mi hazırlıyorsun :)
    Boş konuşan sensin. Firmalar kasalarında çiklet saklasınlar demedim, mallarını ucuza satsınlar da demedim.
    Bana/bize (hatta genel olarak Türk insanıma - malum yüksek kdv + ekstra ötv falan) daha fazla para lazım dedim (yani bir dilek).
    Küstahlığa lüzum yok, kimsinizki siz benim dileklerime gülüyorsunuz, kendi işinize bakın.

Çok bariz Apple ile dalga geçmek için mesaj yazmışsınız, sonrada ağız değiştiriyorsunuz, ayakkabı kutusu falan yazmışsınız bir de niyetiniz çok belli.. herneyse bu şekilde komikliğe devam edin siz.

Not: Amerikada bilgi özgürlüğünden dolayı tüm firmalar yıllık mali tablolarını halka açıklamak zorundadır, biraz araştırırsanız bu tür şeyleri internette bulabilirsiniz.

• eh be apple bir şeyde de devrim yapma
    birr şeyde de ikon olma

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çok bariz Apple ile dalga geçmek için mesaj yazmışsınız, sonrada ağız değiştiriyorsunuz, ayakkabı kutusu falan yazmışsınız bir de niyetiniz çok belli.. herneyse bu şekilde komikliğe devam edin siz.

Not: Amerikada bilgi özgürlüğünden dolayı tüm firmalar yıllık mali tablolarını halka açıklamak zorundadır, biraz araştırırsanız bu tür şeyleri internette bulabilirsiniz.

Arkadaşım cahilliğin lüzumu yok, intikam meselesi yapma olayı.
    Dünyanın hiçbir yerinde kimse şirket bilgisini halkla paylaşmak zorunda değil. Devlet teftişlerinde öğrenir ama halka ilan edilmez öyle bilanço vs.
    Sadece "halka arz edilen şirketler" bilgi paylaşır, ve evet dünyanın her yerinde. Apple'da bu yüzden açıklıyor, Amerikan şirketlerine özel bi kanundan dolayı falan değil. Söylediğin şey şirket gizliliğine aykırı. Her şirketin bilgilerini öğrenmek diye bir şey söz konusu değil.

Ağız değiştirdiğim de yok. Önce dileklerimize güldün, şimdi benim ne düşündüğümü benden daha iyi bildiğini söylüyorsun.
    Komik olan sensin, 22 tane sahte hesap açık kendime + vermedim herhalde.

Ayakkabı kutusunu da abartılı nakit paradan bahsedince söyledim, güncel bir konudan alıntı. Ama taraf tutmak için söylemedim, apolitik.
    Not: Apple'ın geçen seneki makalelere göre 87 ile 95 milyar dolar bankada nakit parası olduğu geçmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xagdas -- 24 Aralık 2013; 19:51:27 >

• şekil çöp kovası performans olarak çöp öğütme makinası olmasın bu? chip.com.tr yazarı bunu kahve fincanına benzetmişti çöp kovası deyince iSheepler isyan etti...

• vazo değil çöp kovası yada elektrikli çöp kovası... çöp öğütme makinasıda denebilir...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.