Şimdi Ara

Analiz : Phablet segmenti gelecek yıl küçük tablet segmentini geride bırakacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Analiz : Phablet segmenti gelecek yıl küçük tablet segmentini geride bırakacak

Samsung'un Galaxy Note modeli ile başlattığı Phablet adı verilen akıllı telefon segmenti, ilk başlarda garip karşılansa da artık pazarda önemli bir pay elde etmeye başladı. Akıllı telefon ve tablet isimlerinin birleşiminden oluşan Phablet segmenti, akıllı telefon ve tableti birarada kullanmak isteyen tüketicilere hitap ediyor.

Ancak yeni bir analize göre gelecek yıl Phablet satışları 8 inç ve daha küçük boyuttaki tablet segmenti satışlarını geride bırakacak. Bilindiği gibi taşınabilirlik ve kullanım anlamında tüketici tercihi 7 inçlik tablet segmentine doğru kaymış, bu ilgi uygun fiyatla birleşince segment adeta patlama yapmıştı. 

Kısa süre içerisinde pek çok firma 7-8 inç boyutlarında ürünlerini uygun fiyatlarla segmente sunmuş, Çinli firmaların da sayısız modeli rekabete ortak olmuştu. 

Ancak ekran boyutu 6 inç sınırını da geçen Phablet modelleri, tüketicinin küçük boyutlu tabletlere olan ihtiyacını da ortadan kaldırmaya başladı. Hal böyle olunca satışlar da katlandı. 2014 yılında global olarak Phablet satışlarının 175 milyona dayanması bekleniyor. 8 inç ve daha küçük boyuttaki tablet modellerinin satışı ise 165 milyon olarak gerçekleşecek. 

Phablet segmentinin başlangıç ülkesi kabul edilen Güney Kore'de, satılan tüm akıllı telefonların yüzde 67'si 5 inç ve üzeri ekran boyutuna sahip. Ardından İngiltere, Almanya, Çin, Tayvan, Endonezya, Brezilya ve Doğu Avrupa ülkeleri geliyor. 

Bu yıl Galaxy Note 3, HTC One Max, Lumia 1520, Xperia Z Ultra ve Oppo N1 gibi modellerin rekabet ettiği Phablet segmentinin önümüzdeki yıllarda da ivmesini koruyacağı tahmin ediliyor.  

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Report-Phablets-to-outsell-small-tablets-in-2014_id50624

• nereye kadar büyüyecek merak ediyorum
  • Phablet Segmentinde Suana kadar Note Serisinin eline kimse su dokemez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten çok mantıksız bişey. Eğer elinde bi phablet varsa 8 inçten küçük deil büyükde tablet almak, tablete aşırı bi ihtiyaç duymadığın sürece saçma olur. Eline Note 3 aldıktan sonra açıkcası diğer bütün telefon ve tabletler (android için oista durum farklı malum) fos gelmeye başlıo :D

• Note serisi 7 ekran bir tabletin verdiği rahatlığı vermiyor tablet bir ayrı oluyor evet S Pen çok başarılı (bunu Samsung sevmeyen bir kullanıcı olarak itiraf ediyorum ) fakat Phablete en yakın cihalar Huawei'nin Mate serisi ve Z Ultra olacaktır zira ekranlarının devasa oluşu gerçek bir phablet deneyimi veriyor

• Hocam siz ne diyorsunuz merak ettim bu segment hakkında?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbdlgc -- 23 Aralık 2013; 23:04:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m4dlgc

Hocam siz ne diyorsunuz merak ettim bu segment hakkında?

Phablet zaten insanların çantada taşıyabilecekleri telefon özellikli tabletler bir nevi. Geçer mi, en azından önümüzdeki 3 sene için çok zor bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlpDEV

Note serisi 7 ekran bir tabletin verdiği rahatlığı vermiyor tablet bir ayrı oluyor evet S Pen çok başarılı (bunu Samsung sevmeyen bir kullanıcı olarak itiraf ediyorum ) fakat Phablete en yakın cihalar Huawei'nin Mate serisi ve Z Ultra olacaktır zira ekranlarının devasa oluşu gerçek bir phablet deneyimi veriyor

Z Ultra bu segmentten çıkıp küçük tablet sınıfına giriyor bence. LG Samsung gibi ince çerçeve üreten firmalar Z Ultra boyutlarında 7 inç tableti rahatlıkla yapabilirler. Bir ara Z Ultra wifi isimli tablet çıkacağı konuşuluyordu. Belki 2014 tanıtımlarında görürüz ZU wifi modelini. ZU ve diğer aynı boyutta ki cihazlar bana Samsungun 2-3 yıl önce ürettiği telefon özellikli 7 inç tabletleri çağrıştırıyor.
  • 6" i geçemesin mümkünse
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreTheBand

Phablet Segmentinde Suana kadar Note Serisinin eline kimse su dokemez

Doğru su dökerse telefon bozulur :) sen bi de Xperia z ultra kullan

• quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

Phablet zaten insanların çantada taşıyabilecekleri telefon özellikli tabletler bir nevi. Geçer mi, en azından önümüzdeki 3 sene için çok zor bence

samsuncular eksilemiş
  • 7" e etkisi var daha olur ama 8" e pek etki etceğini sanmıyorum.Yada daha az olucak.

• note 3 sınır olmalı bence zira z ultra bile hayvan gibi artık büyümesin kurban olim

• sınır en baba 7 inç olur o da 0 çerçeve ile

• Telefonlar büyüyor ama beyinler küçülüyor malesef

• quote:

Orijinalden alıntı: arsızbeladinleyen2000li

quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

samsuncular eksilemiş

Lumia 1520 de phablet

• 5.5 inc İdeal optimus g pro kullanıyorum son derece kullanışlı ve şık bir cihaz, note 3 ü de begenıyorum ama samsung cihazlarında ki hantallık sebebiyle uzak duruyorum zira iki cihazı karsılastırdıgım da ram farkına ragmen gündelik kullanımda g pro daha hızlı bir cihaz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.