Şimdi Ara

'Acil Hizmet Destek Merkezi' Adı altında ki DOLANDIRICILIK

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Evet arkadaşlar, yaklaşık 20 dakika önce beni, Tuğçe adında bir bayan arayıp; "acil hizmet destek merkezinden arıyoruz 27/08/2012 tarihinde başvurmuş olduğunuz full asistanlık paketinizin 1 yılı doldu 2. yılı için 299 TL ödemeniz var. Nasıl ödemeyi düşünüyorsunuz nakit mi yoksa kredi kartıyla mı?" diye sorunca tren çarpmışa döndüm. Nasıl yani benim öyle bir yere herhangi bir başvurum olmadı diye sorduğumda. Elimizde ses kaydınız var bu numaradan teyit etmişsiniz. TC niz 17yle başlayıp 78le bitmiyor mu dedi? şaşırdım. Baba adı ..... yine şaşırdım. Ellerinde bilgilerim var nasıl oluyor bu kafam allak bullak oldu. ama eminim benim öyle bir yere başvurum olmadı olmazda. Yok beyefendi belki hatırlamıyorsunuzdur. siz ödeyin adresinize teyit ettirdiğiniz ses kaydınızı göndereceğiz!? Öyle bir şeye başvurum olmadığını ve ödemeyeceğimi söyleyince " o zaman hakkınızda yasal işlem başlatıyoruz falan filan 2000 lira ödersiniz. Şimdi ödeyin kurtulun diyip beni tehdit etti. Başvurmadığıma eminim ben hesabımı yapan biriyim bu zamana kadar bu tür bir şeye başvurupta unutacak tipte biri olmadığımı söyleyince" unutabilirsiniz 1 sene geçmiş üzerinden". Peki öyleyse dinletin bana dedim " malesef ödeme yapılmadan bir şey dinletemiyoruz " peki o zaman bana firmanızın tam ismini söyleyin dediğimde Acil Hizmet Destek Merkezi dedi. Yahu bunun özel bi adı yok mu diyince bu diye cevap verdi " acil destek hizmet merkezi". Şunu anlamış oldum artık dolandırıcılığa kulp takıp acil hizmet merkezi diye millete yedirmeye çalışıyorlar. Kadına kredi kartımın olmadığını söyleyince "e sanal kart açın 1 saatliğine içine 299 tl atarsınız bizde oradan çekeriz" diyip sanal kart tarifi vermeye kalktı bende herhangi bir bankayla anlaşmam olmadığını söyleyince o zaman bi yakınınızdan kart alın oradan da olur demesi beni delirtti. Resmen biz o parayı almadan bu telefon görüşmesi bitmeyecek diyor

Telefonu kapattıktan sonra internette ufak bir araştırma yaptım ve onlarca kişinin başına aynı olayın geldiğini gördüm. Kadınla cuma günü saat 2ye randevulaştık sözde ben kredi kartı bulucam o da benden 299 TL tahsil edip köşesine çekilecek. nah çeker o parayı

Forumda okuduğunuz olayların sizin de başınıza gelebileceğini unutmayın. Arkadaşlarınızı, ailenizi bu konu hakkında bilgilendirmekte fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brovazZ -- 23 Aralık 2013; 17:29:23 >

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.