Cemaat - Siyaset
11468 Cevap164323 Görüntüleme61 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     171 [173] 175 176 177 178 179 180      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1005 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
acemi nefer
29 Mart 2014; 16:31:35 

60 sene öncekini bilmem ama 20 sene önceki chp zihniyeti ile bugunku ayni kusura bakma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Bu mesajda bahsedilenler: HEISENBERG

1243 Mesaj
29 Mart 2014; 16:31:46 

Barzaniye "Bu millet seninle gurur duyuyor" diye tezahurat eden insanlar zaten gidip MHP'ye CHP'ye oy vermesin...

Lathander's Crusader!... (Advanced Insider!)

PUSH {R0-R7,LR}
Ve Yaşam başlar!..

929 Mesaj
29 Mart 2014; 16:33:55 

Kadıköydeki rezilliği izleyin ciddi anlamda tam bir rezillik yaşanıyor.Palavralarını dinleyin yalanları dinleyin...

??? Fenerbahçe 2012-2013 ???
1 Volkan Demirel 2 Egemen Korkmaz 3 Hasan Ali Kaldırım 4 Bekir İrtegün 5 Mehmet Topal 6 Joseph Yobo 7 Moussa Sow 8 Samuel Tobias Holmen
10 Alex de Souza 11 Dirk Kuyt 14 Raul Meireles 16 Cristian Baroni 21 Selçuk Şahin 23 Mert Günok 24 Michal Kadlec 25 Emre Belözoğlu 26 Alper Potuk 29 Emmanuel Emenike 38 Mehmet Topuz 48 Salih Uçan 53 Serdar Kesimal 54 Erten Ersu
77 Gökhan Gönül 88 Caner Erkin 99 Pierre Webó
¦Aykut Kocaman¦¦Ersun Yanal¦
¦Way of The Aircraft Technician¦

1895 Mesaj
29 Mart 2014; 16:34:34 

quote:

Orijinalden alıntı: HEISENBERG

Yahu insanda biraz utanma,arlanma olur.Hala 60-70 yıl öncesinin CHP'si üzerinden bugünün CHP'sini eleştiriyorsunuz.Korkuyorsunuz değil mi? Korkma,titre!

olayın aktarılışı bile yanlış. 2. dünya savaşı sırasında naziler kırım,ahıska,kazak türklerinden oluşan ''mavi alay'' kuruyor. Bu adamlar ruslara karşı savaşıyor. Almanlar stalingradda yenildikten sonra bu mavi alay dağılıyor. Daha sonra Ruslar mavi alay' da savaşan askerleri yakalayıp idam ediyor, ailelerinide sürgün ediyorlar. Kaçıp gelen 146 kişide daha önce naziler için savaşmış ahıska türkleridir, azeri değil. Rus tarafı iadelerini talep etmiş, ve gelenler iade edilmiştir. Olay bundan ibaret.

Alem futbol der ben Fussball
Kınamayın dostlarım
Almanım bugün

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Mart 2014; 16:35:15 

quote:

Orijinalden alıntı: evohan

Hükümetin bu kadar bağırıp çağırmasına gerek yok bence millet zaten kimin ne olduğunu gayet iyi bildiği halde oy veriyordu yine verecektir :) Gerçekten dürüst adam barındırmıyorlar bu ülkenin başında yiyiciysen , iş bitirensen bir şey olmaz yani korkmasın hükümet , sağ rakipde yok karşılarında

babam derdi ki bir sürüde iki kötü toklu sürüyü lekeler ama hiç bir zaman sürüyü kurda yedirmezler dersi
muhakak her kurumda olduğu gibi çürük elmalar olacak önemli olan onları ayıklamak ve ayıklanacakta millet te bunun bilincinde

741 Mesaj
29 Mart 2014; 16:40:43 

quote:

Orijinalden alıntı: kingablu

keşke biraz hocaefendinin kitaplarını okusaydınız, vaazlarını dinleseydiniz ondaki peygamber sevgisinin ne kadar olduğunu görürdünüz.

ayrıca siz rahmetimiz gazabımızı aşacak diyen bi adama oy verdiğinizin farkında mısınız? etrafınıza bi bakın başka partiler de var

iman konusunu anlatırken Peygamberi reddedenleri başımın üstüne korum diyen birinin kitaplarını niye okuyayım.

Bir taraftan peygamberi sevdiğini iddia ederken diğer taraftan itikada aykırı konuşmalar yapan biri İslam alimi falan değildir.

Çok bilgili olmak alim olmak değildir, şeytanın bilgisi birçok kişiden fazladır ama Allahın varlığını direk olarak inkar ettiğinden, yaratıcı yoktur dediğinden değil Allah ın bilgisiyle kendi bilgisini kıyasa giderek kafir olmuştur. Hatta Hz Ademi topraktan, kendisinin ise ateşten yaratıldığı için daha hayırlı olduğunun iddia ederken yaratanın Allah olduğunu "lafta" kabul etmiş gibi gözükmesine rağmen bu sözlerinden dolayı kafir olmuştur.

Sözde yaratanın Allah olduğunu kabul ediyor diye şeytanı alır başımın üstüne korum demek ne ise peygaberi inkar edenler içinde aynısı geçerli. Düşenebiliyor musun bir kişi çıkıp şeytanı rabbimin hatırına başımın üstüne korum diyor, aynı şey.

Dinden çıkaran şeyler bellidir, isterseniz 5 vakit namaz kılın bir ayeti inkar tümünü inkardır, bir peygamberi inkarda öyle iken, birde Allaha iftira atarak Rabbimin hatırına başımın üstüne korum diyor. Peygamberi inkar edenlerden Allah razı olsaydı cennete koyardı, sonsuz cehenneme değil.

1081 Mesaj
29 Mart 2014; 16:47:09 

quote:

Orijinalden alıntı: osmanlıbaba

harfin devrimine gerek kalmadan yarın halkın sandık devrimi olacak kimse merak etmesin bu milleti de küçük görenler bir kez % 10 fazlası ile boyunun ölçüsünü alacak

Biz millet değil miyiz, nasıl cümle kuruyorsun sen? Savaşa mı katıldık? Cümleye bak hey Allah'ım ya.

@joker-38: CHP ile alakalı bir şey söylediğimi hatırlamıyorum, savunma mekanizmanız aynı şekilde devam ediyor. Gözlükleri çıkartın öyle bakın.

Bu mesajda bahsedilenler: @joker-38 Bu mesaja 1 cevap geldi.

İstersem bırakırım dediğim her şeyin müptelasıyım, iradem zayıf değil tutkularım güçlü.

1021 Mesaj
29 Mart 2014; 16:50:00 

Yıl olacak 2015 hala Osmanlı kafası yaşayanlar var.
Uyanın artık o rüya biteli 91 sene geçti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ya Dost!

Insta!

341 Mesaj
29 Mart 2014; 16:53:29 

Hala bunun genel seçim olduğunu zannedenler var.Akp nin sadece ankarayı kaybetmesi bile yenildiğini gösterir...Hatta izmiri kazanamazsa da seçimleri kazanmış güvenoyu almış olamaz...Tabiki ciddi bir oy olacaktır.Köydeki tarladaki amcama teyzeme bu videoları gerçekleri nasıl izleticez...Onlarada genel seçimlere kadar anlatırız inşallah...Benim anlamadığım bunları dinleyenler bilgisayar kullanmasını bilen bunları yine savunuyor...Nasıl bir dünyadır yaşadıkları....

Uzaklaştırılmış
21 gün cezanın,
5 gün 17 sa. 38 dk. kadarı kaldı.
29 Mart 2014; 16:53:50 

Chp her zaman chpdir 100 yıl da geçse, yeni chp olduk da dese bir şey değişmez. Daha geçen sene bunlar esedi ziyaret etmedi mi bu kadar sivil insanı öldürdüğü halde, kimyasal silah kullandığı halde? Bu chp değil mi sisi yi ziyarete giden, kendi ükende polis biber gazı kullanıyor diye ortalığı ayağa kaldıracaksın, mısır da yüzlerce insan katledilirken "darbelere karşıyız ama..." diyeceksin. Bu millet bunları unutmaz!

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2014; 17:01:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Ciginix

Biz millet değil miyiz, nasıl cümle kuruyorsun sen? Savaşa mı katıldık? Cümleye bak hey Allah'ım ya.

@joker-38: CHP ile alakalı bir şey söylediğimi hatırlamıyorum, savunma mekanizmanız aynı şekilde devam ediyor. Gözlükleri çıkartın öyle bakın.

estağfurullah siz millet siniz hacım da milet ne olmuş yani harf devrimini yakalamamış vs bu milleti böyle küçük görmenize gerek yok babında yazdım zaten o cahil millet gereken dersi veriyor herzaman benim de ağzımdan çıkmadı chp falan sizin uydurduğunuz bitakım laf yok savaş falan nereden çıktı anlamadım
benim yazdığımı okuyun sadece yazdığıma yanıt veriniz lütfen

2882 Mesaj
29 Mart 2014; 17:01:21 

hayalin tam manası ile osmanlı olduğunu düşünmüyorum ben.halifelik alalım vb gibi şeylerle şıh dediğimiz zatlar kendilerine bir rol biçecek ve dini bakımdan insnaalr adına karar verme durumuna gelecekler.akıllarında peygamberden sonra geliyoruz ,geçri allah bile yaptıalr töbe töbe, sıfatında olacaklar.komünizmi eleştirip daha sertini yapacaklar.

Bu mesajda bahsedilenler: hkD

kız çocuklarını kaçırıp satacakalrını söyleyen sadistlere küfür ettiğim için yönetimden özür dilerim

2355 Mesaj
29 Mart 2014; 17:02:25 

quote:

Orijinalden alıntı: DjangoKemal

Bir tek İstanbul var bu memlekette değil mi güzel kardeşim diğer illeri salla gitsin?

Tavuk bile su içer ALLAH'a bakar. Siz yapılanları görmezsiniz, göremezsiniz.
Gören gözler yapılan dev işleri zaten görür, görmek istemeyene yapacak bişey yok.

1081 Mesaj
29 Mart 2014; 17:05:36 

quote:

Orijinalden alıntı: acemi nefer

Az once burda kanal 24 icin saydiranlari bekliyorum.

Aynı şekilde aynı arkadaş, yani Bundeskanzler AKP mitingini de şikayet etmişti.

Yani kısacası tarafsız olduğunu düşünüyorum, senin gibi nefer değil.

CHP mitingini de şikayet ederek iyi yapmış, sonuçta bu kanun ve hukuk. Hani bazılarının algılayamadığı bir şey.

Bu mesajda bahsedilenler: @Bundeskanzler Bu mesaja 1 cevap geldi.

İstersem bırakırım dediğim her şeyin müptelasıyım, iradem zayıf değil tutkularım güçlü.

3657 Mesaj
29 Mart 2014; 17:12:01 

quote:

Orijinalden alıntı: VendettA

ne yapın yapın sandığa sahip çıkın... ölüye kullandırılan oyları hatırlayın...

sesi kısıldığı için anıtkabire gitmeyen, 19 mayıs törenine katılmayan başbakanın kurbağa kermit gibi mitingde çığırması, i. melihin dün tv de zırlaması durumun akepe tarafından ne kadar kötü gittiğinin göstergesidir... kendi türbesini bombalama planı yapan adamlardan seçim sırasında herşey beklenir...

sandığınıza oyunuza sahip çıkın...

aynen. kavga etmeden tartışmadan herkes oyuna sandığına adam gibi sahip çıksın ki şu hile haberlerinden sahte oy bahanelerinden kurtulalım artık.
iktidar bu güne kadar hep hileyle kazandıysa demek ki muhalefetin adamları ya destek oldu yada işini adam gibi yapmadı.

ego primum tollo nominor quoniam leo

2355 Mesaj
29 Mart 2014; 17:12:13 

quote:

Orijinalden alıntı: garcy

Hala bunun genel seçim olduğunu zannedenler var.Akp nin sadece ankarayı kaybetmesi bile yenildiğini gösterir...Hatta izmiri kazanamazsa da seçimleri kazanmış güvenoyu almış olamaz...Tabiki ciddi bir oy olacaktır.Köydeki tarladaki amcama teyzeme bu videoları gerçekleri nasıl izleticez...Onlarada genel seçimlere kadar anlatırız inşallah...Benim anlamadığım bunları dinleyenler bilgisayar kullanmasını bilen bunları yine savunuyor...Nasıl bir dünyadır yaşadıkları....

Merak etme aklın alınır yarın akşam...
Saat 20:00 oldumu tv falan kapatır hırsından demlenmeye başlarsın.

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2014; 17:13:53 

artık gülen e cemaat demek istemiyorum paralel çete bence yıllardır ben de dahil kurban zekat himmet paket yardımları yaptık ve iyi niyetli yanaşan bir çok arkadaşlarım var dı inanın artık iç yüzlerini gösterdiler demekki tam bir kan uyuşması yaşadılar bazı ları ile çünki fıtratına ters düşenler le bir oldukça bu millet bunlardan iğrenir oldular artıkbunların türkiyede işleri çok zor hazır afrikaya açılmışlarken yolları belli devletin tüm imkanlarını kullandılar ve ihanet ettiler

341 Mesaj
29 Mart 2014; 17:14:26 

Tayyip Erdoğan Allah mış...Tövbe tövbe...

Nisa 116:Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışındaki günahları, dilediği kimseler için bağışlar. Allah’a ortak koşan, kuşkusuz, derin bir sapıklığa düşmüştür.

0

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2014; 17:19:20 

quote:

Tayyip Erdoğan Allah mış...Tövbe tövbe...

Nisa 116:Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışındaki günahları, dilediği kimseler için bağışlar. Allah’a ortak koşan, kuşkusuz, derin bir sapıklığa düşmüştür.

0

ALLAH muhafaza bende severim erdoğanı ama tapılacak tek şey ALLAH tır o arkadaş eğer doğru ise ALLAH a şirk koştu imanından oldu ama onda bir iş var aklı başında olan kimse onu yazmaz hani canımdan çok seviyorum diyebilirsin

341 Mesaj
29 Mart 2014; 17:20:09 

quote:

Orijinalden alıntı: AğaBABA

Kastettiğin içkiyse kullanmıyorum Allaha Şükür...Hile yapacağınızdan o kadar eminsinizki...Paraları sıfırlayan sandığımı sıfırlayamayacak

1081 Mesaj
29 Mart 2014; 17:22:07 

quote:

Orijinalden alıntı: osmanlıbaba

estağfurullah siz millet siniz hacım da milet ne olmuş yani harf devrimini yakalamamış vs bu milleti böyle küçük görmenize gerek yok babında yazdım zaten o cahil millet gereken dersi veriyor herzaman benim de ağzımdan çıkmadı chp falan sizin uydurduğunuz bitakım laf yok savaş falan nereden çıktı anlamadım
benim yazdığımı okuyun sadece yazdığıma yanıt veriniz lütfen

Başında joker olan yazı sana hitaben değil.
Harf devrimi ile demek istediğimi de anlayamamışsın, bu yüzden tartışmanın bir nedeni yok.

Kal sağlıcakla.

1208 Mesaj
29 Mart 2014; 17:22:39 

quote:

Kastettiğin içkiyse kullanmıyorum Allaha Şükür...Hile yapacağınızdan o kadar eminsinizki...Paraları sıfırlayan sandığımı sıfırlayamayacak

Sandık başına satılık adamlar koymayın onlarda satın alıp hile yapmasın.

Galatasaray SK - Since 1905
∫ ∫ DH Mühendisler ve Mühendis Adayları Odası∫ ∫

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2014; 17:22:47 

quote:

Tavuk bile su içer ALLAH'a bakar. Siz yapılanları görmezsiniz, göremezsiniz.
Gören gözler yapılan dev işleri zaten görür, görmek istemeyene yapacak bişey yok.

deve kuşu başını kuma gömermiş bu kumsal benim dermiş çünki bir yere gidemezmiş p kumsaldan tr duble olmayan yol kalmadı haberi yok

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2014; 17:24:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Ciginix

Başında joker olan yazı sana hitaben değil.
Harf devrimi ile demek istediğimi de anlayamamışsın, bu yüzden tartışmanın bir nedeni yok.

Kal sağlıcakla.

pardon

1186 Mesaj
29 Mart 2014; 17:29:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog
iktidar bu güne kadar hep hileyle kazandıysa demek ki muhalefetin adamları ya destek oldu yada işini adam gibi yapmadı.

Heh işte, biz de onu diyoruz.

"Paralel devlet" bugüne kadar var olduysa demek ki AKP "adamları" ya destek oldu, ya da işini "adam" gibi yapmadı.

Şimdi kıvırma zamanı...

1324 Mesaj
29 Mart 2014; 17:30:58 

quote:

yok yok kapamasinlar
misal su iki adamin konusmasina bakin bi.
bu adamlara bunlari konusmak ne kadar agir bilen varmi?
insan dinledikce neşeleniyor :)

mesajımı alıntı yapanlara cevap veririm. cevap vermiyorsam bloklu demektir ve sadece gâfil olanlari bloklarim

7530 Mesaj
1 Nisan 2014; 22:08:59 

Arkadaşlar bu konu artık cemaat ile bağlantılı güncelden devam edecektir(yapılan/yapılacak operasyonlar vs.). Lütfen seçimle ilgili paylaşımları ana konudan yapınız.

2882 Mesaj
1 Nisan 2014; 22:14:28 

ne oldu şidmi sandıkta geçti bu iddialardan aklandı mı akp partisi?sandık bize bunun cevabını verdi mi?

kız çocuklarını kaçırıp satacakalrını söyleyen sadistlere küfür ettiğim için yönetimden özür dilerim

346 Mesaj
1 Nisan 2014; 22:18:22 

Zaman Gazetesi yazari demec verdi biz inde yasmiyoruz oturdugumuz yerler belli dedi istek yapti galiba ama ses kayitlari falan bana kalirsa bastan sona iktidari desteklemek icindi bu secim yerel secim degildi kendinizi kandirmayin basbakanin kastettigi gibi cumhurbaskanligi on yoklamasaydi.ve kazandi hayirli olsun simdiden chp ye de ders olmustur.teskilatini bir daha gozden gecirir özgul agirligi olanlaro falan koyar.cemaat bir anda kesildi bir kac gorev degisikligi haric bir operasyon beklemiyorum.ha tam kapisma olur hukumet mit yasasini gundemde zaten getirir.rotalar secenekler az cok belli

346 Mesaj
1 Nisan 2014; 22:21:39 

quote:

Orijinalden alıntı: montevo

ne oldu şidmi sandıkta geçti bu iddialardan aklandı mı akp partisi?sandık bize bunun cevabını verdi mi?

Ergenekon vs malum yerlerle iliskilendirilmis yerlerdende aklandi.chp ustlendi gibi bir gorunum koydular

115 Mesaj

[19 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

1 Nisan 2014; 22:25:27 

Hangi istiklal vardır ki; yabancıların nasihatleri ve planlarıyla yükseltilebilsin. Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir. Mustafa Kemal Atatürk

Geçmişten ders almayanın sonu dünden belirlenmiştir !

0

2365 Mesaj
1 Nisan 2014; 22:27:40 

quote:

Orijinalden alıntı: montevo

Seçimi kazanması iddialardan aklandığı anlamına gelmez. Seçim yoğunluğunu atlattık sayılır, soruşturmalara son süraat devam etmeliler.

115 Mesaj

[19 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

1 Nisan 2014; 23:22:41 

İşiniz gücünüz yokmu da gidip 1940 'ların Türkiye'si nin siyasetiyle bugünleri kıyaslıyorsunuz ?

Nasıl bir zihniyettir bu ?

Hala 1940'larda o günün dünya koşullarının ne olduğuna bakmadan İsmet İnönü halkı ekmek kuyruklarına mahkum etti vb. muhabbetleri.

2014 'teyiz be artık ! o dönemin şartlarına göre yapılan siyaset bitti gitti ! Artık 2014 yılının şartlarına göre yapılan siyaseti değerlendirin !

Nazi Almanya'sı , eğer Rusya'yı yenseydi Türkiye bugün Nazi Almanya'sının ortadoğu taşeronuydu.

Kurtuluş Savaşını güç bela atlatmış bir Türkiye'nin, Kurtuluş Savaşının enkazını kaldırmaya çalışan bir Türkiye'nin Nazi Almanya'sının önünde eğilen bir Rusya 'dan sonra ayakta kalma şansı %1'in
altındaydı !

Almanya'nın tankları, topları, jet motorlu uçakları varken Türkiye'nin hiç şansı olmayacaktı Nazi Almanya'sının karşısında.

İsmet İnönü , ülkenin kaynaklarını mecburen bu yüzden orduyu ayakta ve güçlü tutmak için orduya kaydırmıştır.

Ülkenin kaynakları orduya kaydırıldığı için halkta ekmek kuyruklarında ister istemez karneyle ekmek almak zorunda kalmıştır.

Bugün babanızın adı Hans olmadığı için herhalde bu kadar hazımsızlık var ?

Neredeyse 1940'ların Türkiye'sinde halkın iphone'u yoktu diyeceksiniz utanmasanız !

@Alesta1818

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yurtseverbiri -- 1 Nisan 2014; 23:44:53 >

Bu mesajda bahsedilenler: @Alesta1818

282 Mesaj
1 Nisan 2014; 23:42:35 

pensilvanyadaki zatı unutun demiş amerika. başbakan değil miydi seçim öncesi atvde obama da onayladı beni diyen? yarın çıkar öyle bir şey demedim der
http://www.ntvmsnbc.com/id/25507318/

1654 Mesaj
1 Nisan 2014; 23:57:09 

obama nın beyzbol sopası vardı ayar için nuri alço alço çapone
................
ne oldu............
o gitsin memurun maaşını ödesin önce..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mzarafet -- 1 Nisan 2014; 23:59:48 >

5675 Mesaj
2 Nisan 2014; 0:11:55 

yönetici arkadaş kusuruma bakmasın ama bu konunun dondurulması neden gerekti ben anlayamadım :)

üstelik konu soğudu ve köprünün altından çok sular geçince biraz anlamsızlaştı gibi (tabi yeni ses kayıtları gelirse iş değişir) :))

1715 Mesaj
2 Nisan 2014; 0:40:31 

1- Rıza zarraf neden akp li bakanlara rüşvet veriyor iki tarafta aynı yolsuzluk içide değilmi?
2- Rıza zarraf tam olarak nasıl bir yolsuzluk yapıyor?
3- Onca altın para neden bi başka ülkeye bi türkiyeye neden gidip geliyor?

959 Mesaj
2 Nisan 2014; 0:54:37 

Fuatavni iki gündür şamar oğlanı oldu Twitter'da yazık oldu fena adam değildi

1097 Mesaj
2 Nisan 2014; 4:06:33 

quote:

Orijinalden alıntı: raver

1- Rıza zarraf neden akp li bakanlara rüşvet veriyor iki tarafta aynı yolsuzluk içide değilmi?
2- Rıza zarraf tam olarak nasıl bir yolsuzluk yapıyor?
3- Onca altın para neden bi başka ülkeye bi türkiyeye neden gidip geliyor?

1-Rıza AKP'li bakanlara rüşvet vermiyor, İran ambargosunun delinmesi yoluyla Türkiye'ye para aktarılıyor. Bu para Bakanlar üzerinden yardım kuruluşlarına, oradan da sisteme aktarılıyor. Uluslararası suç işledikleri için kendilerini savunamıyorlar.
2-Rıza, İran'ın içinde bulunduğu ambargodan nefes alabilmesi için uluslar arası operasyon yapıyor. Yaptığı şey ambargo delmek olduğu için Büyük abi kızıyor. Ve yardım edenlerle beraber yolsuzluk adı altında sorgulatıyor.
3-Tabii para aklamak için. Bunu direk Dolar ile yapsalardı, Amerika bu parayı çok rahat takip ederdi. Ancak her şey kutularda olduğu için göremiyor.

"HAYATTA YEGÂNE VARLIĞIM VE SERVETİM, TÜRK OLARAK DOĞMAMDIR."
“BU MEMLEKET TARİHTE TÜRKTÜ, HÂLDE TÜRKTÜR VE EBEDİYEN TÜRK OLARAK YAŞAYACAKTIR.”
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

3194 Mesaj
2 Nisan 2014; 8:31:25 

quote:

Orijinalden alıntı: sonkurt

1-Rıza AKP'li bakanlara rüşvet vermiyor, İran ambargosunun delinmesi yoluyla Türkiye'ye para aktarılıyor. Bu para Bakanlar üzerinden yardım kuruluşlarına, oradan da sisteme aktarılıyor. Uluslararası suç işledikleri için kendilerini savunamıyorlar.
2-Rıza, İran'ın içinde bulunduğu ambargodan nefes alabilmesi için uluslar arası operasyon yapıyor. Yaptığı şey ambargo delmek olduğu için Büyük abi kızıyor. Ve yardım edenlerle beraber yolsuzluk adı altında sorgulatıyor.
3-Tabii para aklamak için. Bunu direk Dolar ile yapsalardı, Amerika bu parayı çok rahat takip ederdi. Ancak her şey kutularda olduğu için göremiyor.

1-Rusvet vermiyor da peki (su an mobil oldugum icin koyamayacagim, arkadaslardan biri koyarsa sevinirim) ses kayitlarinda neden boyle olaylar var, riza konusmasinda birilerinin parasini onceden vereceksin diyor. onu gectim, madem suclular, neden yargilanmiyor? Bakanlari hadi belki fezleke gelmedi(!) diyebiliriz ama riza direk cikarildi.
2-Amerika ambargosuna muttefiki(?) oldugumuz icin biz de katildik ama deldik. Yani sozunu tutmayan biziz. Ayrica boyle bir sey olsaydi, cihan padisahi erdogan aninda yolsuzluk yapilmadiginin kanitlarini onumuze ve mahkemeye koyardi, degil mi?
3-bu zaten yolsuzlugun yontemi, buna lafim yok

328 Mesaj
2 Nisan 2014; 8:42:08 

CHP'li MHP'ye oy verdi, MHP'li CHP'ye oy verdi, Amerika'nın o beyefendiyi unutun diyerek kimin adamı olduğu ortaya çıkan fetullah gülen hem CHP hem MHP'ye oy verdi yinede size bu çıktı.
0

6524 Mesaj
2 Nisan 2014; 8:46:24 

Can Dündar her şeyi yerine oturtmuş, dakika dakika dinlemeler dahil 17 aralık günü Tayyip ve Bilal, Sümeyye hepsi var bu filmde!
Ben sonuna kadar izledim, galiba içimde karanlık bir şeyler olduğuna dair bir duygu doğdu, nerden geldi bilemedim!

Ne savunma ama! 93-94 yıllarıydı galiba, Tansu Çiller bir ihale dosyasını Başbakanlık konutunda inceleyince kırk takla atıp yargılanmaktan zar zor kurtulabilmişti.
İleri demokrasimiz fena gelişmiş, Başbakanın evindeki trilyonlar için soru sormaya kalkan bir tek savcı çıkmıyor ülkeden!

GENS UNA SUMUS

3194 Mesaj
2 Nisan 2014; 8:53:20 

quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Can Dündar her şeyi yerine oturtmuş, dakika dakika dinlemeler dahil 17 aralık günü Tayyip ve Bilal, Sümeyye hepsi var bu filmde!
Ben sonuna kadar izledim, galiba içimde karanlık bir şeyler olduğuna dair bir duygu doğdu, nerden geldi bilemedim!

Ne savunma ama! 93-94 yıllarıydı galiba, Tansu Çiller bir ihale dosyasını Başbakanlık konutunda inceleyince kırk takla atıp yargılanmaktan zar zor kurtulabilmişti.
İleri demokrasimiz fena gelişmiş, Başbakanın evindeki trilyonlar için soru sormaya kalkan bir tek savcı çıkmıyor ülkeden!

hem benim müsait anımda hem de sonkurt'un izlemesi ve ardından değerlerndirme yapmamız açısından haberdar deyim madem

Bu mesajda bahsedilenler: @sonkurt Bu mesaja 1 cevap geldi.

6524 Mesaj
2 Nisan 2014; 9:03:50 

Valla tek bir tavsiyem var, kasetler montaj, inanmıyorum filan diyenlere;
Hırsızlık masasından veya Organize işlerden tanıdıkları bir polis memuru varsa onunla izlesinler mümkünse. Onlar aydınlatırlar bazı şeyleri.

Bu mesajda bahsedilenler: pelerinli

GENS UNA SUMUS

1715 Mesaj
2 Nisan 2014; 10:04:50 

quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

1-Rusvet vermiyor da peki (su an mobil oldugum icin koyamayacagim, arkadaslardan biri koyarsa sevinirim) ses kayitlarinda neden boyle olaylar var, riza konusmasinda birilerinin parasini onceden vereceksin diyor. onu gectim, madem suclular, neden yargilanmiyor? Bakanlari hadi belki fezleke gelmedi(!) diyebiliriz ama riza direk cikarildi.
2-Amerika ambargosuna muttefiki(?) oldugumuz icin biz de katildik ama deldik. Yani sozunu tutmayan biziz. Ayrica boyle bir sey olsaydi, cihan padisahi erdogan aninda yolsuzluk yapilmadiginin kanitlarini onumuze ve mahkemeye koyardi, degil mi?
3-bu zaten yolsuzlugun yontemi, buna lafim yok

zafer çağlayana 700 bin tl lik saati zarraf vermiyormu ?

328 Mesaj
2 Nisan 2014; 10:19:08 

Taraf gazetesini iyi okuyun, fetullah gülenin kendi tabanına kusamadığı içini taraf gazetesi sayesinde nasıl kusuyor. Zaman okuyan cemaatçiler yanında bir de taraf alsınlar da nasıl kandırıldıklarını görsünler.

3194 Mesaj
2 Nisan 2014; 10:27:04 

quote:

Orijinalden alıntı: raver

zafer çağlayana 700 bin tl lik saati zarraf vermiyormu ?

benim bildiğim bu da yolsuzluğun kanıtı ama bir de @sonkurta sormak lazım

Bu mesajda bahsedilenler: @sonkurt Bu mesaja 1 cevap geldi.

3194 Mesaj
2 Nisan 2014; 10:29:25 

quote:

Orijinalden alıntı: the_thing

Taraf gazetesini iyi okuyun, fetullah gülenin kendi tabanına kusamadığı içini taraf gazetesi sayesinde nasıl kusuyor. Zaman okuyan cemaatçiler yanında bir de taraf alsınlar da nasıl kandırıldıklarını görsünler.

http://www.odatv.com/n....n-belgeleri--2411091200

4709 Mesaj
2 Nisan 2014; 11:52:59 

quote:

http://www.odatv.com/n....n-belgeleri--2411091200

Biraz destek yapalım gıcıklık olsun diyede gülücük ekleyelim

ALINTI

Taraf gazetesinin yayın yaptığı internet sitesinin sinyallerini takip ettiğimizde de karşımıza Pusula Bilgi İşlem Ltd Şti çıkıyor.
Yani Taraf internet hizmetini NEVBAHAR MAH.SUPHİ PAŞA SOK.NO.17 HASEKİ adresindeki Pusula firmasından alıyor.
Adresleri güya http://www.pusulabilgiislem.com/ girmeye çalışın bakalım, girebiliyor musunuz? Hayır mı? Internet hizmeti satan bir firmanın internet sayfasının olmaması çok da normal bir durum gibi görünmüyor.
Peki Pusula firması interneti nereden alıyor
Sıkı duruyoruz Teksas'tan....
Yani cemaatin cennet mekanından....
The Planet.com'dan
Peki The Planet.com daha başka kimleri ağırlıyor serverlarında?
Allahın çok ilginç bir lütfu olarak F.Gulen.com ve F.Gulen.net adlı cemaat sitelerimiz de burada Taraf ile birlikte yayın yapıyorlar.

Ne hoş bir tesadüfler, ne ilginç raslantılar değil mi ?

0

0

0

0

0

0

0

1097 Mesaj
2 Nisan 2014; 12:18:47 

quote:

Orijinalden alıntı: the_thing

CHP'li MHP'ye oy verdi, MHP'li CHP'ye oy verdi, Amerika'nın o beyefendiyi unutun diyerek kimin adamı olduğu ortaya çıkan fetullah gülen hem CHP hem MHP'ye oy verdi yinede size bu çıktı.
0

CHP'li olupta MHP oy verenler çok azınlıkta. Hiç bir gerçek CHP'li katil dediği bir partiye oy vermez. Burada MHP aldatıldı. Size Örnek olarak Adana'yı gösterebilirim. Burada CHP ve AKP; MHP nin aldığı belediye başkanlığına ortak basın toplantısı yaparak itiraz ettiler. http://www.mynet.com/ha...talini-istedi-1150603-1 oy oranları da şöyle;
MHP %33,6, AKP %32 ve CHP %25 http://secim.sondakika.com/2014/adana/

“BU MEMLEKET TARİHTE TÜRKTÜ, HÂLDE TÜRKTÜR VE EBEDİYEN TÜRK OLARAK YAŞAYACAKTIR.”
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

1097 Mesaj
2 Nisan 2014; 12:28:30 

quote:

benim bildiğim bu da yolsuzluğun kanıtı ama bir de @sonkurta sormak lazım

Daha önce yazdığım gibi bazı münferit olaylar var. Ancak bunlar bütün partiyi zan altına alacak kadar büyük olaylar değil. Mesela daha önce yazdığım gibi Güler'in oğlu da temiz değil. Cemaat buradan payını alamadığı için CIA yararına bütün gizli saklı ne varsa ortaya dökmüştür. CIA den yardım almışlardır. CIA Türkiye yi ben dinledim diyemediği için Cemaat üzerinden servisler yapılmıştır.
Cemaatteki arkadaşlar alınmasınlar burada kasıt edilen tepede ki 2-3 bin kişiden bahsedilmektedir.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

3194 Mesaj
2 Nisan 2014; 13:33:35 

Bu dedigin biraz "ben 90 aldim", "hoca 50 verdi" laflarina benziyor. Ulkedeki olumlu her iste Ak kadrolarin, ozellikle Basbakan'in imzasi var ama (kendileri yapsa bile) en ufak bir olumsuzlukta ya baskalari suclu ya da "tekil olay cogunluga yikilamaz". E peki oyle diyelim, ne diyelim

edit: cemaat ve CIA icin de iki lafi unutmamak lazim, biri "onu kullanin, delige supurmeyin", ikincisi de "okyanus otesine selam olsun"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pelerinli -- 2 Nisan 2014; 13:41:19 >

4709 Mesaj
2 Nisan 2014; 14:06:35 

0

0