Şimdi Ara

Polo - Direksiyondan gelen elektronik ses

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
9.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kuzenimin 2012 1.4 polo'suna bindim. direksiyonu döndürdükçe elektronik ses geliyor, robot sesi gibi. Bunu ben normal karşılıyorum ( elektrikli direksiyon olduğu içim- yanlışım varsa düzeltin), ancak sormak istediğim soru şu: acaba malzeme kalitesinin düşüklüğünden mi kaynaklanıyor bu ses ? Aynı ses golf, jetta ve passatta da geliyor mu ? mk5 lerde böyle bir şeye denk gelmedim ama 6 ve 7 lerde var mı bu sorun ?

• erkmenson kullanıcısına yanıt
    Dostum direksiyon hidrolik değil elektrik motoru desteklidir. Zaten direksiyonu çevirdiğinde farların hafif güç kaybettiğinide gözlemleyeceksin. Ses elektrik motorundan geliyor. Aynı uzaktan kumandalı arabalar gibi. Durum normal hepsinde var bu ses.
  • nogretse kullanıcısına yanıt
    ben,m 2006 jettamda yok
  • Durum normal değil çünkü elektrik motoru bozuluyor.ama servise gidersen ses normal neden mi polo motorları çık sessizmiş ondan duyuyormuşsun..bak bak hele..garanti bitince git bakalım ne diyecekler ..hemen değişmesi lazım Allah korusun yolda kitlenirse diye..başıma geldi de ondan biliyorum. Radyoyu aç duyma yada git kavga et değiştirtir.
  • erkmenson kullanıcısına yanıt
    Dostum seninki hidrolik olabilir mi?
  • Bende de vardı o ses. Bi tıkırtı gibi. Doğuş Oto'ya bıraktım. Yarım günde hallettiler.
  • nogretse kullanıcısına yanıt
    araba benim değil, kuzenimin. 2012 polo. elektrikli. hidrolik koymazlar o araca
  • Evet. Bende yeni 2014 Polo 1.4 aldım... geçen gün oto yıkama da dikkatimi çekti. Robot gibi ses geliyor. ve Direksiyonu çevirdiğimizde ışık güçlerinde hafif düşmeler yaşıyorum. bence normal bir şey değil bu. Koskoca VW bunu düşünmüştür. bu şekildemi piyasaya sürdüler :(
  • Direksiyonu çevirdikçe far ışık şiddetinin düşmesi normal. Ses ise kronik bir sorun ve serviste kolaylıkla hallediyorlar.
  • Bu ses kronik bir sorun değildir,
    Poloların direksiyonu elektronik olduğundan bu sesi yapıyor
    jettalar filan hidrolik olduğu için ses yapmaz ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.