Şimdi Ara

Cyanogen'in yeni hedefi televizyonlar, arabalar ve giyilebilir cihazlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Cyanogen'in yeni hedefi televizyonlar, arabalar ve giyilebilir cihazlar

Ticari bir firma olarak faaliyete başladıktan sonra önemli ortaklıklara imza atan Cyanogen Inc, son yatırım turlarında 30 milyon dolarlık bir destek elde ederek, vizyonunu genişletme yolunda büyük bir adım attı.

Sahip olduğu Android topluluğu sayesinde üçüncü büyük mobil ekosistem olma hedefi bulunan Cyanogen, faaliyet alanını bununla sınırlı tutmak istemiyor. Firmanın yeni hedefinde giyilebilir cihazlar, araç içi eğlence sistemleri ve televizyonlar bulunuyor.

Firmanın teknoloji şefi Steve Kondik, bugünkü elektronik cihazların firmaların para makinesi olarak işlev gördüğünü ve gerçekte son kullanıcıya yönelik olarak tasarlanmadığını dile getirirken, tepe yöneticisi Kirk McMaster ise yeni pazarlara girmeden önce marka değişikliği yapacaklarını ve yeni bir tasarım dili benimseyeceklerini dile getiriyor.

Firma şu anda 22 çalışana sahip ve ilerleyen dönemlerde bu rakamın 50 veya 100'e çıkarılması planlanıyor. 

Firmanın planları arasında kullanıcı tabanını 100 milyona çıkartmak ve ücretli veya ücretsiz servislerle donatılmış bir platform sunarak gelir elde etmeye başlamak da bulunuyor. Bundan sonra ise yeni pazarlara açılma hamlesi başlayacak. Cyanogen yeni pazarlara açılma tarihi olarak 2014 sonu veya 2015 başını işaret ediyor.

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Cyanogen-aims-to-move-beyond-smartphones-launch-to-mass-market-in-late-2014_id50542

• bu ekibin gidişi hayra alamet değil ama bakalım. ben buraya yazıyorum. bu firmayı siz 5-10 yıl sonra görün. piyasayı alt üst eder
  • Helal olsun adamlar android romlarıyla başlayıp nerelere geldiler.

• Yakışır.
  • linux tabanlı bu google işletim sistemini google tekelinden bağımsız bir güncelleme versiyonu çıkardıkları anda bu firma google dan daha iyi bir şey olur !

yoksa sadece google neksus un içinde yer almayan gsm sürücüsünü eklemekle bir şey yaptıklarını sanmasınlar bu kafa ile giderler ise bu firmanın fazla bir ömrü olmaz !

• quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

linux tabanlı bu google işletim sistemini google tekelinden bağımsız bir güncelleme versiyonu çıkardıkları anda bu firma google dan daha iyi bir şey olur !

yoksa sadece google neksus un içinde yer almayan gsm sürücüsünü eklemekle bir şey yaptıklarını sanmasınlar bu kafa ile giderler ise bu firmanın fazla bir ömrü olmaz !

Cyanogen'in halkla ilişkiler birimine mesajını ilettim. Kendilerine ivedilikle çekidüzen vereceklerini söylediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

linux tabanlı bu google işletim sistemini google tekelinden bağımsız bir güncelleme versiyonu çıkardıkları anda bu firma google dan daha iyi bir şey olur !

Cyanogen'in halkla ilişkiler birimine mesajını ilettim. Kendilerine ivedilikle çekidüzen vereceklerini söylediler.

sen ciddi misin yoksa sadece makara mı ?
  • quote:

sen ciddi misin yoksa sadece makara mı ?

Şirketin cevabı gayet ciddi.
  • helal olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç bir özelliği olmayan kupkuru dımdızlak android room üretip paramı kazanacaklarmış üstüne boş işler bunlar.

• Cyanogen OS üretecek kadar büyüyemez. Mutlaka bir OS'a bağımlı olması lazım. Veya android uygulamalarını çalıştıran bir OS yapacak.

• İlk zamanları çok iyiydi çıkarılan romlar. Sonra ne olduysa yelpaze birden bütün telefonlara yayıldı. Önüne gelen istediği telefona rom çıkarmaya başladı. Rom çöplüğüne döndü ortalık. Altın çağını hd2, galaxy s2 ve Android 2.3 Gingerbread zamanında yaşadı. Bence her telefona destek vermemeleri lazım. Belirli amiral gemileri seçseler ve onlara çıkarsalar yeter.
  • Gerçekten çok iyi ilerliyorlar.
  • quote:

Firmaların çoğu cihazlarına bilerek sürüm vermeyip fırsatçılık yaparken küçümsediğiniz bu insanlar eski cihazlara yeniden hayat veriyorlar. Ben razıyım sadece gsm sürücüsü koymalarına.

• quote:

Orijinalden alıntı: seko

İlk zamanları çok iyiydi çıkarılan romlar. Sonra ne olduysa yelpaze birden bütün telefonlara yayıldı. Önüne gelen istediği telefona rom çıkarmaya başladı. Rom çöplüğüne döndü ortalık. Altın çağını hd2, galaxy s2 ve Android 2.3 Gingerbread zamanında yaşadı. Bence her telefona destek vermemeleri lazım. Belirli amiral gemileri seçseler ve onlara çıkarsalar yeter.

bu ne saçma düşüncedir amiral gemilere zaten güncelleme geliyor orta ve alt segment cihazlar orj sürümüyle kalıyor genelde cm sayesindeşuan xperia neo v de 4.1.2 kullanıyorum gayet akıcı
  • CM romları kesinlikle telefonlara çıkan en hızlı romlar. Bunu kullanan herkes söyleyebilir. Telefonu ne zaman CM yüklesem telefonum uçuyor. Ama daha az şarj sömürse işte o zaman bırak 100 milyonu firmalar kendi romlarını yayımlamak yerine CM romları ile bile çıkış yapabilirler. Hatta bence 3000mah üstü telefonlarda CM çok iyi kullanılabilir.

• Sayın abilerim Atrix için 4.3 istiyoruz :)

• Bakın millet, açık kaynak eskiden hiç bir şirketin gölgesi olmazdı, bağımsız olurdu sıradan insanalar birleşip yapardı bir şeyler, ticari kaygıları yoktu tamamen zevkine yaparlardı. Neymiş bu ya hemen şirket ol iki reklam çakayım paralı bir şey yapayım malı götüreyim şirket olayım borsaya gireyim!

Linux üzerinde hakimiyeti olmayan istihbarat örgütleri için bulunmaz nimet, hee madem şirket bu açık kaynakçı birisi, tamam bizim kanunlarımıza uyar güzel güzel istediğimiz zaan istediğimiz log kayıtlarını ellerinden alırız.

Bırakın bu işleri ya, hiç mi kafası çalışan adam gibi açıklama yapacka insan yok artık ya. Bırakın klişe tanıtım sözlerini eleştirin biraz şirket oluyormuş şirket olması demek seni bir şekilde sömürecek ve seni izleyecek demektir.

• Bakın millet, açık kaynak eskiden hiç bir şirketin gölgesi olmazdı, bağımsız olurdu sıradan insanalar birleşip yapardı bir şeyler, ticari kaygıları yoktu tamamen zevkine yaparlardı. Neymiş bu ya hemen şirket ol iki reklam çakayım paralı bir şey yapayım malı götüreyim şirket olayım borsaya gireyim!

Linux üzerinde hakimiyeti olmayan istihbarat örgütleri için bulunmaz nimet, hee madem şirket bu açık kaynakçı birisi, tamam bizim kanunlarımıza uyar güzel güzel istediğimiz zaan istediğimiz log kayıtlarını ellerinden alırız.

Bırakın bu işleri ya, hiç mi kafası çalışan adam gibi açıklama yapacka insan yok artık ya. Bırakın klişe tanıtım sözlerini eleştirin biraz şirket oluyormuş şirket olması demek seni bir şekilde sömürecek ve seni izleyecek demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

quote:

Firmaların çoğu cihazlarına bilerek sürüm vermeyip fırsatçılık yaparken küçümsediğiniz bu insanlar eski cihazlara yeniden hayat veriyorlar. Ben razıyım sadece gsm sürücüsü koymalarına.

sen olayı anlamamışsın be gülüm :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.