Şimdi Ara

limitsiz 256'dan limitli 1024'e... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.533
Cevap
0
Favori
49.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • *Arkadaşlar kesin ve net olarak açıklıyorum

"1 Ağusostan önce abone olan 256 sınırsız aboneleri, 1 Eylülden itibaren 444 0 375 i arayarak 1024 6 G limitli tarifeye geçmek isterlerse, kendilerinden 6 ay boyunca limit aşım ücreti alınmayacaktır."

Ayrıca bu aboneler 6 ay içinde geri dönme hakkına her zaman sahiptirler. Ve bu dönüş işlemi de 444 0 375 aracılığı ile yapılacaktır.

Not: 256 sınırsız tarifenin kalkması gibi bir şey söz konusu değildir...

*alıntı nemecek
  • salpyilmaz ve bilgisi olan diğer arkadaşlara danışmak istedim.

Ben yaklaşık 2 yıldır adsl kullanıyorum ve aynı hat ile ilk başladığımda 128k idi daha sonra 256k sınırsız 256k 6gb, 256k 3gb, 512k 3gb ve 1 Ağustostan önce de tekrar 256k sınırsız bağlantıya döndüm.

Ve şu an 256k sınırsızdayım. Sormak istediğim şu. Belirli dönemlerde 256k sınırsız kullanmış kullanıcılar bu kampanyadan yararlanabiliyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hunter_one

*Arkadaşlar kesin ve net olarak açıklıyorum

"1 Ağusostan önce abone olan 256 sınırsız aboneleri, 1 Eylülden itibaren 444 0 375 i arayarak 1024 6 G limitli tarifeye geçmek isterlerse, kendilerinden 6 ay boyunca limit aşım ücreti alınmayacaktır."

Ayrıca bu aboneler 6 ay içinde geri dönme hakkına her zaman sahiptirler. Ve bu dönüş işlemi de 444 0 375 aracılığı ile yapılacaktır.

Not: 256 sınırsız tarifenin kalkması gibi bir şey söz konusu değildir...

*alıntı nemecek

Farkında mısınız ilk kez bir işlemi sadece telefon ederek yapma imkanı sunulmuş oldu bizlere... Telekom müdürlüğüne gitmek, dilekçe vermek, nüfus cüzdanı fotokopisi iliştirmek yok. Aklım karışmadı desem yalan olur...

• quote:

Orjinalden alıntı: powerstorm

256 lar 6 ay boyunca kota aşım ücreti olmadan 1 mbit kullanabilicekler. 6 ay sonunda 256 ya geri dönmek isterseniz aşılan kotanın ücretlerini güzelcene ödemek zorundasınız. Hatta kişinin bana söylediğine göre 512 sınırsız bile alsanız yinede aşılan kotayı ödeyeceksiniz. Yani tamamen kotalıya döndürme amaçlı bir kampanya. Tabiki seçim aboneye düşüyor

kimse okumadı mı bu yazıyı? mantıklı geliyor bana. telekomun 6 ay sınırsız 1mb vermesi işin içinde bişeyler var gibime geliyor. arkadaşın söylediği doğruysa ayda 200gb 6 ayda 1.2 tb ohoo 256ya dönemeyiz hayatta

• quote:

Orjinalden alıntı: greenflash

salpyilmaz ve bilgisi olan diğer arkadaşlara danışmak istedim.

Ben yaklaşık 2 yıldır adsl kullanıyorum ve aynı hat ile ilk başladığımda 128k idi daha sonra 256k sınırsız 256k 6gb, 256k 3gb, 512k 3gb ve 1 Ağustostan önce de tekrar 256k sınırsız bağlantıya döndüm.

Ve şu an 256k sınırsızdayım. Sormak istediğim şu. Belirli dönemlerde 256k sınırsız kullanmış kullanıcılar bu kampanyadan yararlanabiliyor mu?

Sorunun cevabı yazının içinde saklı :

quote:

Orjinalden alıntı: greenflash
    1 Ağustostan önce de tekrar 256k sınırsız bağlantıya döndüm.

Kampanya 1 ağustostan önce 256k abonesi olanlar için zaten

• quote:

Orjinalden alıntı: mtaylan

Farkında mısınız ilk kez bir işlemi sadece telefon ederek yapma imkanı sunulmuş oldu bizlere... Telekom müdürlüğüne gitmek, dilekçe vermek, nüfus cüzdanı fotokopisi iliştirmek yok. Aklım karışmadı desem yalan olur...

Sınırsız bağlantılardan kotalı bağlantılara telefonla arayarak geçiş çok uzun zamandır yapılan bir uygulama, dilekçe istediği kotalıdan kotasız bir bağlantıya geçilmek istendiğinde ortaya çıkıyor.
  • valla biz 6 arkadaş 256k kullanıyoruz farklı saatlerde girdigimiz için hız sorun olmuyor birde dowload dışında internette gezinmek msn msnde kamera açmakta limiti kısatıyor yani 3 gb 6 günde biter çok internetle haşırneşir olan 1 kullanıcı için
  • quote:

Orjinalden alıntı: enyz

valla biz 6 arkadaş 256k kullanıyoruz farklı saatlerde girdigimiz için hız sorun olmuyor birde dowload dışında internette gezinmek msn msnde kamera açmakta limiti kısatıyor yani 3 gb 6 günde biter çok internetle haşırneşir olan 1 kullanıcı için

6 kişi farklı saatlerde kullanmayı nasıl başarıyosunuz? Sadece türkiyede olabilecek bir olay zaten bu; 6 kişinin 256k interneti kullanması resmen komedi Gülüyorum acınacak halimize
  • 1,2 TB hesabını ya da kota aşım ücretini sınırsıza dönmek istendiği zaman gerekebileceği saptamasını yapan arkadaşlar sanırım tarifelerde yapılan iki yenilikten hiç birinde 256 limitsizlere bir fayda olmadığını unuttular. Hatırlar mısınız geçen sene 256 limitliler 512 limitli olduklarında 256 sınırsızlar oldukları yerde saymışlardı. Hadi limitsizlerin hiç birine bir şey yapılmadığını düşünelim. Bu değişimde tüm limitliler 1 Mbit oldu, 256 haricindeki tüm limitlilere de cüzi de olsa indirim yapıldı.

Peki ya 256?

Bu bana göre bir sus payıdır. geri dönüşün kota aşım ücreti tahakkuku yapılmadan yapılacağını düşünüyorum. Çünkü faturalandırma o ay yapılır. Şubat sonunda yani ayın 26 sı gibi 256 limitsize geçiş dilekçesi verirseniz yine 256 limitsizinize dönebileceksiniz. Üstelik ayın 1 ini de beklemeden. Çünkü zaten şubatta kota aşım ücreti alınmayacak. Mart 1 itibariyle de limitsiz 256 olacaksınız. Dolayısıylabana göre bir sorun yok.

Belki de bu güne kadar nemecek'in söylemlerinin hiç birinin yanlış çıkmamasından doğan bir güvenim var, o yüzden bu kadar kesin konuşuyorum...

• quote:

Orjinalden alıntı: Hunter_one

Sınırsız bağlantılardan kotalı bağlantılara telefonla arayarak geçiş çok uzun zamandır yapılan bir uygulama, dilekçe istediği kotalıdan kotasız bir bağlantıya geçilmek istendiğinde ortaya çıkıyor.

Az önce İzmirden 444 0 375 aradım. Sınırsız 256k olan bir bağlantıyı 1Mbit/3 (üç) GB kotalı bağlantıya dönüştürmek istediğimi söyledim. Telefondaki görevli bunu yapamayacaklarını, bağlı olduğum TT müdürlüğüne gitmem gerektiğini söyledi. Ben, bu işlemi telefon ile yaptığınızı duydum dediğimde ise "Eskiden yapıyorduk, artık yapmıyoruz" dedi.

Bakalım 1 Eylül'den sonra 256k sınırsızlar 1Mbit/6 GB kotalıya geçmek istediklerinde bunu telefonla yaptırabilecekler mi?
  • evet bende ttnet destek hattını arayıp kampanyadan yararlanmak istediğimi belirttim ama bunun bağlı olduğumuz telekoma gidip dilekçe vererek yapmamız gerektini söylediler. Yani tel ile halledemiyoruz yine işlemlerimizi tıpış tıpış gidecez telekoma ve dilekçe verecez.
  • e abı ben 2 aydır 256 abonesıyım ama bana fatura fılan gelmıyo yaa
  • Mesajlarin tumunu seri bir bicimde okudum ve umuyorum gozden kacirdigim ve yazacaklarimla paralel olan bir mesaj daha yoktur.Gordugum kadari ile limitsiz kullanicilarinin genelinde (ben deniz de dahil olarak) TT ye asiri derecede guvensizlik ve kuskulu yaklasim var.TTnin gerceklestirdigi her uygulamanin altinda (ki burada ozellikle belirtmek istedigim 256 limitsizlerin kampanya vasitasi ile 1mbit 6gb limitli ve kota asim ucreti haric seklindeki tarifesin deneme kampanyasidir)mutlaka bir kurtluk,uyaniklik,zekice hazirlanmis bir pazarlama taktigi olabilecegini dusunuyoruz.Ancak ben bu kampanya ile TT nin bu sefer zekilikden ziyade musterilerinin ihtiyaclarini hala iyi analiz edemedigini ve cehaleti sonucunda da limitsiz kullanicilara aslinda buyuk bir hediye sunacagini farkedemedigini goruyorum.TT nin amaci aslinda limitsiz kullanicilari deneme sureci icerisinde 6gb limit size yeterlidir mantigini kabul ettirmektir.TT nin plani,limitsiz kullanicilar 6gb limiti nasil olsa asmayacaklar ve ''biz niye yavas internet kullaniyoruz?'' diyecekler,boylece o kadar israr edilen limitsiz isteklerinin de akillarinca onunu kesmis olacaklar.6gb limitin ulkemiz internet kullanicilari icin yeterli olduguna o kadar inanmislar ki,bu kampanyada bunu kanitlayabileceklerini dahi dusnuyorlar,ancak eger gercekten kampanya belirtilen sartlarla gerceklesirse,TT nin azinlik olarak gordugu limitsiz kullanicilarinin neden limitsiz kullanmak istedikleri acikca ortaya cikacak ve umuyorum TT yonetimindeki duyarsiz yoneticiler de limitsiz kullanim hakkinin ekstra bir ozellik degil,cagin gerekliligi oldugnu kabulleneceklerdir.
    Deginmek istedigim bir diger husus da ,TT nin bu kampanyayi neden sadece limitli kullanicilara sundugudur.Madem ki ulkemiz internet kullanicilarina 6gb hatta komedi gibi ama 3gb bile yeterli gelebiliyor,o zaman tum limitli tarifeleri 6 ay boyunca limtsize gecirin,boylece limtisiz kullanimin hak oldugunu iddia eden bizler ve limitin yeterli ve ustunun gereksiz oldugunu iddia eden TT taraflarindan kimin hakli oldugu ortaya ciksin.
    Profesyonelce olmayan son paragrafdaki teklifimden sonra TT nin bu tip kampanyalarinda her zaman zekilik aramak gerekmedigini yeniden belirtmek isterim,bu kampanyanin beceriksizce dusunulmus bir ikna calismasi oldugu inancindayim.

• quote:

Orjinalden alıntı: hasli

6gb limitin ulkemiz internet kullanicilari icin yeterli olduguna o kadar inanmislar ki,bu kampanyada bunu kanitlayabileceklerini dahi dusnuyorlar,ancak eger gercekten kampanya belirtilen sartlarla gerceklesirse,TT nin azinlik olarak gordugu limitsiz kullanicilarinin neden limitsiz kullanmak istedikleri acikca ortaya cikacak ve umuyorum TT yonetimindeki duyarsiz yoneticiler de limitsiz kullanim hakkinin ekstra bir ozellik degil,cagin gerekliligi oldugnu kabulleneceklerdir.

Ben öyle bir abanacağım ki downloada gerekli gereksiz tüm dvd leri hd videoları yükleyip izledikten sonra silicem Hiç işim olmaddığı halde xbox ve ps2 dvdlerinide indirebilirim maksat trafik olsun paylaşım olsun uploadıda 256 ohh miss gibi veririm 10k 15k upload çatır çatır.

• quote:

Orjinalden alıntı: hasli

Mesajlarin tumunu seri bir bicimde okudum ve umuyorum gozden kacirdigim ve yazacaklarimla paralel olan bir mesaj daha yoktur.Gordugum kadari ile limitsiz kullanicilarinin genelinde (ben deniz de dahil olarak) TT ye asiri derecede guvensizlik ve kuskulu yaklasim var.TTnin gerceklestirdigi her uygulamanin altinda (ki burada ozellikle belirtmek istedigim 256 limitsizlerin kampanya vasitasi ile 1mbit 6gb limitli ve kota asim ucreti haric seklindeki tarifesin deneme kampanyasidir)mutlaka bir kurtluk,uyaniklik,zekice hazirlanmis bir pazarlama taktigi olabilecegini dusunuyoruz.Ancak ben bu kampanya ile TT nin bu sefer zekilikden ziyade musterilerinin ihtiyaclarini hala iyi analiz edemedigini ve cehaleti sonucunda da limitsiz kullanicilara aslinda buyuk bir hediye sunacagini farkedemedigini goruyorum.TT nin amaci aslinda limitsiz kullanicilari deneme sureci icerisinde 6gb limit size yeterlidir mantigini kabul ettirmektir.TT nin plani,limitsiz kullanicilar 6gb limiti nasil olsa asmayacaklar ve ''biz niye yavas internet kullaniyoruz?'' diyecekler,boylece o kadar israr edilen limitsiz isteklerinin de akillarinca onunu kesmis olacaklar.6gb limitin ulkemiz internet kullanicilari icin yeterli olduguna o kadar inanmislar ki,bu kampanyada bunu kanitlayabileceklerini dahi dusnuyorlar,ancak eger gercekten kampanya belirtilen sartlarla gerceklesirse,TT nin azinlik olarak gordugu limitsiz kullanicilarinin neden limitsiz kullanmak istedikleri acikca ortaya cikacak ve umuyorum TT yonetimindeki duyarsiz yoneticiler de limitsiz kullanim hakkinin ekstra bir ozellik degil,cagin gerekliligi oldugnu kabulleneceklerdir.
    Deginmek istedigim bir diger husus da ,TT nin bu kampanyayi neden sadece limitli kullanicilara sundugudur.Madem ki ulkemiz internet kullanicilarina 6gb hatta komedi gibi ama 3gb bile yeterli gelebiliyor,o zaman tum limitli tarifeleri 6 ay boyunca limtsize gecirin,boylece limtisiz kullanimin hak oldugunu iddia eden bizler ve limitin yeterli ve ustunun gereksiz oldugunu iddia eden TT taraflarindan kimin hakli oldugu ortaya ciksin.
    Profesyonelce olmayan son paragrafdaki teklifimden sonra TT nin bu tip kampanyalarinda her zaman zekilik aramak gerekmedigini yeniden belirtmek isterim,bu kampanyanin beceriksizce dusunulmus bir ikna calismasi oldugu inancindayim.

çok güzel belirtmişsin dostum. bende tam olarak böyle düşünüyorum ve bu yüzden bu 6 aylık süre içerisinde bugüne kadar indirdiğim indirebileceğim en yüksek kapasiteyi kullanmayı planlıyorum. maksat telekomun bu savını çürütmek...

• bence dayanmaz bu tt nin hatları bu kadar downloada ya nete girmede sorunlar çıkar yada vaatettikleri hızları veremezler. 31Gb lik bir çıkış kapasitesini biz 256 cılar 1024 olunca çoktan aşarız.....
  • Richy tesekkur ederim,umuyorum TT bu kampanyayı uygulama sozunden vazgecmez de 6 ay boyunca limitsiz kullacilari olarak ulkemizin internet kulanicilarinin ihtiyacinin oncelikle limitsiz,o olmazsa(tekelin gucu) en azindan limitlerde 3-6-9 gb gibi komik rakamlar yerine 30-60-90 gb gibi kabullenilebilecek rakamlar olmasi gerektigini gosterelim.
  • belirtmek istedigim tek bir nokta var
    "Bu kampanyadan yararlanmak için 1 eylül itibari ile başvuru yapılmalıdır.."
    bu ibare doğrultusunda sizin de bildiginiz gibi artık tarife değişikliği bir sonraki ayın 1'inde gerçekleşiyor.misal olarak ben 1 eylül günü 1 mb/6gb kota tarifesi için başvuru yaparsam bu geçiş 1 ekimde gerçekleşmez mi ?
    yoksa ben mi çelişkideyim ?
  • 6 aylik 1mbit sinirsiz olayi sizleri kandirmak icin ve sizde buna kampanya diyorsaniz helal olsun.Anlasilan 1mbit sinirsiz ruyalariniza girmis,gozunuzu dondurmus :)6 ay sonra acilacak olan topicleri merakla bekliyorum

quote:

Orjinalden alıntı: enyz

valla biz 6 arkadaş 256k kullanıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabbitweed -- 24 Ağustos 2006; 3:47:37 >
  • evet arkadaşlar son havadisler varmı? geçecekmisiniz yarın 1024 e ??
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.