Şimdi Ara

xerox 3010,3040,3045 silik basma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
5.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

özellikle teknomarketlerde,satış hedeflerine bağlı olarak yada elde kalan makineleri eritme adına yanlış yönlendirmeler yapılıyor.

şahsi kanaatimce,en son alınır dediim cihazların , bu marketlerden kapış kapış satın alındığını görüyorum.
    nedeni de yukarıda bahsettiğim sebepler..

makineyi satan mağaza çalışanlarına değil,lütfen toner dolumu yapan ve hatta farklı şehirde bu işi yapan insanlara sorun.
    neden farklı şehir onu da açıklayayım, tamamen akıldaki soruları ortadan kaldırmak için,tamamemn iyi niyetle söylüyorum bunu,
    aynı şehirdeki toner satıcısı benden kazanmak için bu sefer kendi işine gelen yazıcıyı önerecektir..sorusunu ortadan kaldırmak için..

öyle bir devirdeyiz ki,herkes herşeyi yanlış anlıyor bu nedenle bu konuyu ifade etmek istedim.

konu başlığına gelince, bahsettiğim ve uzak dururum dediğim xerox, bir de üstüne üstlük toner kutusunu depo olarak kullanan ve toneri kanallar aracılığı ile çeken,sabit drumlı xerox 3010,3040,3045 modellerini üretti ve satıyor.

çok fonksiyonlu bu yazıcı,nereye gittiysek silik basma sorunu üretiyor.

şöyle ki,bizi arayan müşteri şu şekilde arıyor : orjinal bitti,doldurttuk..silik basıyor..

bu makinelerde ,toz kanallardan bittiğinde yeni toz devreye giriyor. yanlış toz ile yapılan dolumlarda,siz doğru toz bile koysanız belli bir sayfa adeti sonrası
    sizin tozunuz devreye giriyor; fakat ne kadar doğru toz koyarsanız koyun ,silik basma sıkıntısı kalıcı gibi..nedenini bilmiyoruz.

makineyi açıp,laser vb üniteleri temizleyelim dedik..Aman Allah ım..bu kadar enteresan bir yapı yok..nerdeyse makineyi,toner ünitesi üzerine bina etmişler..
    hiç uğraşmadık ve bıraktık...

var mıdır bu sorunun basit bir çözümü,bunca insanı kurtaracak bir meslektaş ,varsa bu başlık altından aydınlatırsa çok sevinirim.

yazıcı alırken lütfen danışın..

selamlar

• vertigoinferno kullanıcısına yanıt
    o kadar zamandır yazıcı teknik servisindeyim ama bu kadar illet bi yazıcı görmedim. bi kere yanlış toner koyarsan bitti diyebilirim yazıcıyı çöpe at o zaman. developper ünitesi tamamen berbat yazıcı tamamen iskeleti kalınca çıkartabiliyosun üniteyi. kim olursa olsun bu yazıcıyı önermiyorum önermem de.
  • kesinlikle katılıyorum.

yeni müşteri geldiğinde soruyoruz ilk defa mı doluyor diye ?

evet ise işlem yapıyoruz ve anlatıyoruz yok daha önce doldurduk vs diyorsa nazikçe işi reddediyoruz.
  • 3045b ile resmen imtihan olmuştum geçen yıl, dolum, muadil, orijinal ne denediysem olmadı. bi kere dolum yapıldıysa o makine artık doğrulmaz şahsi kanaatimce.
  • Uni. Xerox veya Epson toz kullanılmıyor o cihazlarda şöle ki; Fuser Unite kağıt sıkışması, Fon atması, Silik yazma, akıtma, baskıda dikey çizgiler veyahutta Chipi görmeme gibi arızalara yol açabiliyor.

xerox 3010,3040,3045 silik basma sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BYYUNUSX -- 6 Ocak 2014; 23:32:48 >
  • xerox /epsn uni toner kullanılmadığını zaten biliyoruz. kendisi için üretilmiş toz kullandık ztn
  • en kötü yanı da ,diyelim ki dolum esnasında yanlış toz kullanıldı,

arkadaşın dediği gibi tozu temizlemek için makineyi parçalamak adeta ölüm.. o kadar abuk subuk yapmışlar ki, toner ünitesi üzerine inşa etmişler cihazı..

biz tamamen çıktık bu cihazın dolumundan..gelen talepleri nazikçe reddediyoruz..aksi takdirde üzerimize kalacak gibi..
  • sorun bıçakta.

hatalı toz nedeni ile bıçak tortu yapıyor. bıçağı kazımak hatta selülozik tinerle silmek fayda sağlıyor.

fakat makineyi açmak adeta ölüm. parçalaması toplaması ayrı dert..

uyumlu toz kullanmak şart..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vertigoinferno -- 19 Ağustos 2015; 9:48:28 >
  • vertigoinferno kullanıcısına yanıt
    2-3 gün önce geldi epson mx-14 o yazıcıyı yapan planlayan tasarlayana baya bi düz gittim.
  • fiyatı uygun tutup , insanlara cazip hale getiriyor ve satıyorlar.

halbuki biraz araştırma yapıp alsalar , daha iyi moeller olduğunu daha sorunsuz yazıcılar olduğunu görecekler.

dediğim gibi yazıcıyı resmen toner ünitesinin üzerine kurmuşlar ve değil dolum yada muadil , orjinal tonerde dahi bıçakağzı sorunu yapıyor.
    toz kanallarda yürümüyor vs..

bir de bu ara panasonic yazıcılar gelmeye başladı.

fat 410 toner kullanan (silindir şeklinde) cihazlar kapış kapış satılmış.

bu cihazlarda bir süre sonra kağıdın ortasına yada sağında/solunda yarım santim genişliğinde boydan boya düz bir zemin oluyor.

bu da drum üzerinde bulunan bıçak ağzında tortudan kaynaklanıyor.
    drum ın açılıp , burdaki tortunun temizlenmesi şart..ama iki dolumda bir aynı sorunu yapıyor.

Allah aşkına, hp canon hatta oki samsung varken nedir bu markaları alma sebebiniz? demek geliyor içimden ama..

ne desek boş.. üç kuruş ucuzsa al gtsin..e sonra?

sonrası malum..

• bıçağı kazımak hatta selülozik tinerle silmek fayda sağlıyor.

• Konu açılalı çok olmuş ama ben yazayım bundan sonra sıkıntı çeken arkadaşlar belki faydalanır. xerox 3045 serisi epson mx16 ile aynı yazıcıdır. Gövdeleri aynıdır. Sadece yazılım farkı vardır. Bu yazıcılarda silik kopya olayının sorumlusu toner takılan yerin sol yanındaki kontrol kartıdır. Siliklikten kastettiğim bıçaklarda tortu sonucu olan siliklik değil genel olarak zayıf kopyadır. Bahsettiğim kart toner kutusundan developinge toner gönderen hupper motorunu kontrol eder. Yani kartuştan asıl baskı için kullanılan yere toneri gönderir. Karttaki (elektronik katalaoglarda bulunmayan) bir entegre bu motoru toner seviyesine göre çalıştırıyor. Bu entegre bozulduğunda makina developinge toner gönderemiyor. Çözümü ya kart değiştirilecek ya da belirli aralıklarla toner unitesinin altından görünen dişli (kapağın olmadığını varsayarak söylüyorum) saat yönünde çevrilerek manuel toner beslemesi yapılacak.Bunun dışına başka bir çözümü maalesef yok.bu makinalarda kağıt alma mekanizmasının çalışmamasıda aynı kart yüzündendir. BU makinaya mümkünse bulaşmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aprilone -- 26 Mayıs 2016; 14:50:35 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.