Şimdi Ara

Fujifilm, XF 10-24mm F4 R OIS lensini resmen duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Fujifilm, XF 10-24mm F4 R OIS lensini resmen duyurdu

Fotoğraf sektörü içerisinde özellikle X-Sistem fotoğraf makineleri ile sağlam bir yer edinen Fujifilm, ürün gamına XF 10-24mm F4 R OIS lens modelini eklediğini duyurdu.

Firmanın X-Sistem aynasız fotoğraf makineleri ile tam uyumlu olarak geliştirilen XF 10-24mm F4 R OIS, sunduğu odak uzaklığı ile manzara ve mimari çekimler için oldukça ideal bir yapı ortaya koyuyor ve F4 sabit diyafram değeriyle her aralıkta üst seviye performans vaat ediyor. Elde çekimler için kişilere yardımcı OIS teknolojisiyle de tireşimleri önleyebilen lens, gövde tasarım itibariyle de Fujifilm makinelere uyumlu bir çizgiyle geliyor.  Teknik olarak 14 element 10 grup lens dizilimine, F22 minimum diyafram değerine, 7 diyafram bıçağına, 24cm minimum netleme mesafesine, dahili otomatik netleme motoruna (Stepper), 72mm filtre çapına ve 410 gram ağırlığa sahip olan XF 10-24mm F4 R OIS, özel optik kaplamalarıyla da istenmeyen parlamaları önleyebiliyor.

Fujifilm'in yeni lensi XF 10-24mm F4 R OIS, 999$ fiyat etiketiyle 2014 Mart ayında satışa çıkıyor.

Kaynak:http://www.dpreview.com/news/2013/12/18/fujifilm-announces-xf-10-24mm-f4-r-ois-wideangle-zoom?utm_campaign=internal-link&utm_source=news-list&utm_medium=text&ref=title_0_0

• Bu boyutlarda 16-70 lens bekliyorum fujiden. Zeiss kalitesinde olursa 14mm'yi satıp alırım.
  • XE-1 350 gram civarında, bu lens 410 gram. Denge biraz sıkıntılı...
  • Eğer bu lens Mart 2014 te çıkacaksa 56 mm herhalde yaza ancak gelir :-(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam ben fujinin merkezine gitmiştim geçen ay 56mm sormak için bana ov-cak başına satışda dediler ve fiyat 800-900 dolar civarı olacakmış. bende bekliyorum 56mm test etme imkanıda var orada arka tarafta stüdyo flaşları ve masa var yanımda çadırım ile bir kaç üründe götürüp deneyeceğim. eğer istediğim gibi çıkarsa 60mm satılık ilanımı yakında görürsünüz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuDunyadaTek

selam ben fujinin merkezine gitmiştim geçen ay 56mm sormak için bana ov-cak başına satışda dediler ve fiyat 800-900 dolar civarı olacakmış. bende bekliyorum 56mm test etme imkanıda var orada arka tarafta stüdyo flaşları ve masa var yanımda çadırım ile bir kaç üründe götürüp deneyeceğim. eğer istediğim gibi çıkarsa 60mm satılık ilanımı yakında görürsünüz :)

Üstad, 60 mm e şimdiden talip olabilirim
  • BuDunyadaTek kullanıcısına yanıt
    Ocak ayına yetişmez o lens, hele ki o fiyattan bence imkansız :(
  • Ois görmek güzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhittin Abi kullanıcısına yanıt
    anlaşırız kardeş :) merak etme donanımlarımı çok temiz kullanırım toz bile bulamazsın üzerinde
  • ozangunay O kullanıcısına yanıt
    valla benimde endişem o, bizim sektörün sezonu başlıyor yeni modeller ocak ayında çıkmaya başlar 60mm gayet güzel sonuçlar veriyor ama yabancı forumlarda 56mm deneyenler hakkında çok övgü yazmış illeki deneyeceğim onuda. bağcılardaki mağazalarına gittiğimde ocak ayında elimizde demişlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuDunyadaTek

anlaşırız kardeş :) merak etme donanımlarımı çok temiz kullanırım toz bile bulamazsın üzerinde

Eyvallah
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.