Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
19.096
Cevap
724
Favori
1.733.462
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
91 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben mx100 aldım 2 adet raid yaptım 1.1GB okuma 650mb yazma hızı elde ettim
  • Arkadaşlar burda BX-100'e verip veriştirmişler ama?
    Şunları görmesem tam siparişi geçiyordum.Siz ne diyorsunuz?
    http://forum.bolumsonucanavari.com/m_102144323/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaldenAnlayanAdam

Arkadaşlar burda BX-100'e verip veriştirmişler ama?

Valla bende bu diskin 250 gb versiyonu var daha yeni ssd kullanmaya başladım çok fazla bilgili olduğum bi konu değil ama araştırdığım kadaryıla günlük kullanıcı için önemli olan değerler 4k karışıık değerleri diye biliyorum ben diskin benchmark testini paylaştım iops değerleri gayet iyi ayrıca bu forumda 120gb modeli için sanırım eleştriler.
    120 gb modelinde değerler biraz daha düşük 250gb olan modelde ise değerler gayet iyi.

• Hacim2 kullanıcısına yanıt
    Onlar sadece nandları değişmişler, bunlar yani Silicon Power sonradan hem kontrolcüyü hem de nandları değişmiş, baskı devre kartı da farklı.

Daha ucuza maledeceğiz diye, kullanıcılarını aldatan, değer vermeyen firmalara, kullanıcıların da en azından bunların ürünlerini almayarak tepki göstermesi, yerinde bir hareket olacaktır.
  • KaFKa kullanıcısına yanıt
    Ciddiyetsiz bir iş yapmışlar, anladığım kadarıyla programla birlikte gelen java yla işletim sisteminde kurulu bulunan java arasında bir çakışma olup, program başlamıyor. Yakında güncel bir sürüm yayınlarlar herhalde.
  • Bir önceki sayfada bir benchmark sitesinin yaptığı karşılaştırmalı testin sonuçları var. BX100 toplamda MX100 den 3 puan üste çıkmış.

@darkwaters: Evet, sizin sonuçlarda da vadettiği değerlere ulaştığı görünüyordu zaten.
  • Bx-100 siparişi verdim bende.Uzun zamandır bir ssd almayı planlıyordum zaten umarım işimi görür

Edit:120 gb olanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wiru5 -- 3 Şubat 2015; 23:07:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimde dün BX-100'üm geldi, SATA II de kullanıyorum (Crucial ın yazılımını çaştıramadım, bkz.http://forum.donanimhaber.com/m_101610645/f_//tm.htm#102359657) alır almaz formatladım hemen CrystalDiskMark testi yaptım, açıkçası etkilendim, tüm programları ve gerekli driverları kurduktan sonra tekrar test yaptım buyrun;

Telefonla çekilmiş olan ilk yaptığım test, diğeri işlemlerden sonra yaptığım test.

EDİT: TÜM KURULUMLAR BİTTİKTEN SONRA SATA II DEKİ AS SSD BENCHMARK DEĞERLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaysu -- 4 Şubat 2015; 10:59:43 >

• benim test sonuçları hoşuma gitmedi acaba işletim sisteminin kurulu olması etkiliyormudur yada amd işlemci

silicon power s60 120 gb testi
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkwaters
    Ben de çok düşündüm sonrasında BX-100 250gb aldım 2 gündür kullanıyorum çok memnunum şimdilik.

Hocam Sata 2 ile mi kullanıyorsunuz, test sonuçları lazım bana da?
  • darkwaters kullanıcısına yanıt
    hocam ben de hepsiburada dan bx100 aldım. bugün geldi. garanti için herhangi bir onaylatma falan gerekiyor mu. fatura yeterli mi?
  • Arkadaşlar hayırlı olsun, crucial' in yetkili servisi dist. neresi ?

Garanti belgesi üzerindeki yetkili servisi yazarsanız çok makbule geçer.

quote:

120Gb olan modelinin rastgele yazma değeri olan iops ve yazma değeri biraz düşük ama fiyata göre normal bence, 250 gb modelinin daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENERAL006 -- 4 Şubat 2015; 14:57:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GENERAL006

Arkadaşlar hayırlı olsun, crucial' in yetkili servisi dist. neresi ?

Garanti belgesi üzerindeki yetkili servisi yazarsanız çok makbule geçer.

quote:

120Gb olan modelinin rastgele yazma değeri olan iops ve yazma değeri biraz düşük ama fiyata göre normal bence, 250 gb modelinin daha iyi.

Teşekkür ederim, ben fiyat/performansından etkilendim açıkçası, laptobum 2009 model bir Acer, eğer alan diğer arkadaşlarda SATA III ve güncel bir sistem varsa onların testleri üzerinden karşılaştırma yapmak daha doğru olur, çünkü bizim şartlarımıza uygun rakip bulmak zor. Tabi sonuçta SSD, benchmark testlerindeki değerler her zaman farklılık gösterebilir, önemli olan alan kişinin memnuniyeti, açıkçası bu benim ilk SSD'm, benim aradığım tek şey "Windows7 ne kadar sürede açılıyor?" sorusunun cevabı olurdu, malum bilgisayarım eski, Win8 de birçok uyumsuzluk problemi yaşıyordu şu SSD ile eğer BIOS da beklemesini saymazsak 10-15sn gibi bir sürede açılıyor, bununla beraber günlük kullanımda herhangi bir takılma, bekletme veya başka bir olumsuz durumla karşılaşmadım. Umarım alan arkadaşlarda memnun kalırlar. Şahsen ben bu fiyatı fırsat olarak görüyorum.

Garanti olayına gelirsek şöyle yazıyor;

İTHALATÇI FİRMA / YETKİLİ TEKNİK SERVİS

ÜNVANI: KARFO KARACASULU DIŞ TİCARET A.Ş.

EGE BÖLGESİ YETKİLİ TEKNİK SERVİS

ÜNVANI: PRİZMA TAMİR VE BAKIM SERVİSİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaysu -- 4 Şubat 2015; 16:47:36 >

• Crucial 250 Gb BX100 SSD için CrystalDiskMark ve AS SSD Benchmark programları ile yaptığınız testlerin sonuçlarını ekran görüntüsü olarak paylaşmanızı rica ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

quote:

Orijinalden alıntı: darkwaters
    Ben de çok düşündüm sonrasında BX-100 250gb aldım 2 gündür kullanıyorum çok memnunum şimdilik.

Hocam Sata 2 ile mi kullanıyorsunuz, test sonuçları lazım bana da?

Sata 3 te kullanıyorum orjinal harddiskin yerine taktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aragorn

hocam ben de hepsiburada dan bx100 aldım. bugün geldi. garanti için herhangi bir onaylatma falan gerekiyor mu. fatura yeterli mi?

Garanti için fatura yeterli diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kim o

Crucial 250 Gb BX100 SSD için CrystalDiskMark ve AS SSD Benchmark programları ile yaptığınız testlerin sonuçlarını ekran görüntüsü olarak paylaşmanızı rica ederim.

87. sayfada zaten AS SSD Benchmarkla yaptığım testi paylaşmıştım ona bakabilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=102299432
  • Yetkili servisi dist. neresi hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GENERAL006

Yetkili servisi dist. neresi hocam ?

Buyur hocam bu diskin kutusunda yapışık olan garanti belgesidir üzerinde yazıyor herşey.
  • 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.