Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (226. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.968
Cevap
719
Favori
1.707.560
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Amazon.com dan Samsung 850 evo aldım. Vatanbilgisayar'da 840 evo 245tl Amazon'dan 255tl'ye yeni model mantıklı geldi düşünen arkadaşlar linkten bakabilir. (255tl kargo dahil fiyat)

http://www.amazon.com/Samsung-2-5-Inch-Internal-MZ-75E500B-AM/dp/B00OBRE5UE/ref=sr_1_9?s=pc&ie=UTF8&qid=1419332699&sr=1-9&keywords=ssd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skhnd -- 23 Aralık 2014; 13:15:38 >
  • skhnd kullanıcısına yanıt
    indirim bitmiş galiba yada verdiğiniz link yanlış :)
  • msata ssd lazım arkadaşlar en ucuz 120 gb nerde vardır? webdenal.com dan buldum ben
  • katekulli kullanıcısına yanıt
    Linke tıkladığınızda 500 gb lık model açılıyor. Orda boyut seçeneklerinden 120gb seçerseniz benim bahsettiğim fiyatı görürsünüz:)
  • Bende sonunda SSD'ye geçtim.

Fakat aklımı kurcalayan bir şey var arkadaşlar.

SSD'nin kendi içinde (C Sürücüsü) 4 gb bir dosyayı kopyalayıyorum yazma hızı 80mb/s
    HDD'den SSD'ye dosya kopyalıyorum (D sürücüsünden, C sürücüsüne) yazma hızı 125 mb/s

Bu işte bir terslik mi var yoksa bana mı öyle geliyor
  • Bildiğim kadarıyla HDD'nin okuma yazma hızları yüzünden o değerleri alıyorsunuz. 500 mb gibi değerleri görebilmeniz için ya SSD'den SSD'ye ya da SSD içinde bir klasörden diğer klasöre kopyalama yapmalısınız.
  • mustyxxx M kullanıcısına yanıt
    hdd'lerin yazma hızı okuma hızından yüksek olabiliyor, terslik yok.
  • HepsiBurada'da Crucial MX100'ün fiyat 289 liraya düşmüş. Garantisinide göz önüne alırsak yurt dışı fiyatına yaklaşmış oldukça. Daha iyi bir fiyata alabilmek için hepsiburada'da bir kampanya var mı bonus dışında?

http://www.hepsiburada.com/liste/crucial-256gb-mx100-sata-6gbps-25-7mm-ssd-ct256mx100ssd1/productDetails.aspx?productId=bd802364&categoryId=114814&SKU=BD802364

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebony -- 23 Aralık 2014; 19:25:36 >

• unborncriminal U kullanıcısına yanıt
    apespecter A kullanıcısına yanıt
    İşte bende onu yapıyorum 80 mb/s hızında kopyalıyor. SSD'deki Belgelerim klasöründen 2 GB'lık dosyayı masaüstüne kopyaladığımdaki hız bu.

Ama aynı dosyayı HDD'den dosyayı alırken kendi içindeki yazma değerinden yüksek değere ulaşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyxxx -- 23 Aralık 2014; 19:30:48 >
  • SP S60 120GB ile ilgili yorumlarınızı alabilirmiyim arkadaşlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustyxxx M kullanıcısına yanıt
    Anladım fakat ilk defa duyduğum bir sorun ve hiç bir çözümüm yok. Umarım sorunun çözümünü bilen birileri çıkar en yakın zamanda. Sizde bu sürede format atabilir, SSD'nin sağlığına bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geveze_free

SP S60 120GB ile ilgili yorumlarınızı alabilirmiyim arkadaşlar?

160 yazma, 400 küsür okuma hızı var. Ben kullanıyorum, memnunum. Fiyatına göre iyi bir ürün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skhnd

Linke tıkladığınızda 500 gb lık model açılıyor. Orda boyut seçeneklerinden 120gb seçerseniz benim bahsettiğim fiyatı görürsünüz:)

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım:

- Linke tıkladık, 500 GB Samsung Evo açıldı, yanlış link dedik yanlışlıkla tabi ki ?

- Oysa bilmeliydik ki mesajınızı okumakla kalmayıp, ayrıca önce Vatan bilgisayar'dan GB'ı beli olmayan Samsung SSD için verdiğiniz fiyata göre bunun 120 GB olduğunu algılıyacaktık, kusura bakmayın algılayamadık.

- Bununla da bitmiyordu: Verdiğiniz TL.sını Dolara çevirip buna göre yine lütfettiğiniz linke ulaşıp, olmayınca aşağılara filan bakıp, olsa olsa budur deyip
    bir Samsung diske hallenip aha da budur dememiz ve sizi bu başarılı alışverişten ötürü tebrik etmemiz gerekiyordu, hatta ABD'den aldığınızdan dolayı
    Türkiye'de garantisiz sayılan bir Samsung SSD'den dolayı.

Netice itibariyle: Madem ki mesajını düzelttin, sadece şunu yazacaktın "Kusura bakmayın, linki yanlış vermişim, doğrusu aşağıda"

http://www.amazon.com/Samsung-2-5-Inch-Internal-MZ-75E120B-AM/dp/B00OAJ5N6I/ref=sr_1_2?s=pc&ie=UTF8&qid=1419371154&sr=1-2

Başarılarınızın devamını dilerim.

• hepsiburada da crucial 256 gb mx100 288 lira. ne kadar iyi bi fırsattır bilmiyorum. çok alasım geldi limitim yetmedi :)

http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=bd802364&categoryId=114814
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

quote:

Orijinalden alıntı: maxtreme

Amazon'da ki yorumların yanında turuncu renkte "verified purchase" veya yeşil renkte "amazon vine" yazanları dikkate alın.

Merak ederek sorduğum; s70 hakkında ki olumsuz yorumlar nedir? Bi ara bu ssd'yi almayı düşünüyordum.
    Kağıt üzerinde güzel bir ürüne benziyor. Sandforce 2281 controller ve intel onfi 25nm toggle nand. Üstelik 5K P/E garantisi veriyor.
    Muadili olan "Intel 520 series" ssd bundan daha pahalı. Sadece, senkron nand olmaması gereksiz bir kayıp gibi gözüküyor.

Meşguliyetten dolayı biraz geç cevap oldu ama SP V70 hakkındaki şikayet, aynen Kingston'ın V300 modelinde yaptığı gibi "NAND Flash Kontrolcüsünün çaktırmadan daha yavaş olanla değiştirilmesi ", problem, Silicon Power'ın da ilan ettiği SF-2281 SandForce kontrolcü yerine çaktırmadan daha yavaş olan PS3108-M8 Phison denetleyici kullanmasıdır diyor. Aynen diyor, nasıl ki "Intel inside" logosu gururla kullanılır, bunlarda bana gelen Silicon Power S70 paketin ön sol alt kısmında üzerinde "Sandforce denetleyici" logosunu kullanmışlar ama yalan diyor.

Benim bu itirazı yazmamdan sonra 24 saat geçmeden web sitelerinde ve Amazon'da belirttikleri özellikleri silerek onun yerine "S70 NAND flash ile senkronize en son teknolojiyi kullanmaktadır" yazdılar çünkü yalan söylediklerini biliyorlar ve yasal yaptırımlara maruz kalmamak için izlerini silmeye çalışıyorlar diyor.
    Bana halen bir cevap veremediler diyor ve SP'ın sokakta çakma Rolex satan tezgahtarlardan farkı olmadığını da ekliyor

Bense motosikletin arka çantasına atıp 9.000 km.lik yol sonrası sarsıntıdan HDD'ı kafa atan (Ve evet, henüz 5 aylık, garanti sürecinde olmasına rağmen
    kullanıcı hatası) laptopumu kurtarmak için bu kez SSD arayışındayım. Evet tüm yorumlarda olduğu gibi:
    1- Samsund Evo 240 GB, 2- Sandisk Ultra 240 GB. peşindeyim.

- Samsung ülkemizde halen çok pahalı. ABD'de Gb başına yaklaşık 0.40 Cent ödenirken bizde bunun 3-4 katı olmasını kabullenemiyorum ama ABD'den getirilen Samsung SSD'ların ülkemizde garanti dışı olması büyük problem olabilir.

- Geçmiş sayfalarda bir arkadaş Sandisk ile görüştüğünü ve garantilerinin Ülkemizde de geçerli olduğunu teyit etmişti. Bu nedenle Sandisk'e daha yakın
    duruyorum, yurt dışından getirilmesi durumunda. Şu anda amazonda 105 USD civarı, kargo hariç. Yine başka bir arkadaşın belirttiği gibi Noel indirimlerini de takip ediyorum bakalım.

@Sabit Fikir
    Hocam geçmiş olsun. Çoğu zaman kağıt üzerinde ki bilgilerle tartışıyoruz-ediyoruz ama en iyi sonuç tecrübelerle elden edilen oluyor.
    Silicon Power uygun fiyat, Taiwan olması, yeni bi marka olmasından vs. çok tavsiye ediliyor.
    Kingston v300 ve PNY Optima ürünlerinde ki nand ve kontrolcü değiştirme olaylarını biliyordum. Üstelik bu markaların ürünleri yurtdışında boykot ediliyordu.
    SP S70 işini siz söyleyince ilk kez duydum. Demek ki kendi ayaklarına sıkıyorlar.
    Amazon'daki SP V70 kutu resimlerde hâlâ driven by lsi sandforce yazıyor fakat S70'in kutu resimleri yok :)
    Samsung SSD'ler hocam ama Sandisk konusuna aynı şeyi diyemem.
    Sandisk garanti vs. diyor tamam ama bozulunca kaybettiğin verilerin yanına kâr kalıyor.
    En basitinden, peynir ekmek gibi 3 kuruşa satılan cruzer blade flash belleklerde ki "write protected" sorununa bi çözüm üretemediler, garanti ile değiştiriyoruz diyorlar.
    Aynı şekilde Sandisk Extreme disklerin performansları 1 yıl kullandıktan sonra yerlerde geziyor. Gördüklerim 140 MB yazmayı geçemiyordu.
    Bakalım ileride daha neler göreceğim.

@ebony
    Gerçekten güzel SSD. Fiyatı da iyi. Bulunabiliyor olması daha iyi. Amazondan 95$'a almıştım. Gold Bilgisayar mağazalarında 300 TL idi.

• maxtreme kullanıcısına yanıt
    Hocam, ben beklemekten vazgeçtim ve biraz önce HB'dan siparişi verdim : Tüm yurt dışı/içi kaynakları izledim ve aniden karar verdim.

http://www.hepsiburada.com/liste/crucial-256gb-mx100-sata-6gbps-25-7mm-ssd-ct256mx100ssd1/productDetails.aspx?productId=bd802364&categoryId=114814&SKU=BD802364
  • Az önce Silicon Power s80 240gb aldım amazondan fiyatı bana uygun geldi. 4 adet kaldı diyordu. 89,99$ kargo 14,2$ kargoya indirim yapmadı.

http://www.amazon.com/gp/product/B00O4VADPS/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogmatik -- 24 Aralık 2014; 16:22:41 >
  • Acele edin bence alacak varsa 1 adet kaldı diyor. Fiyat 99,99$ olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogmatik -- 24 Aralık 2014; 23:11:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

Hocam, ben beklemekten vazgeçtim ve biraz önce HB'dan siparişi verdim : Tüm yurt dışı/içi kaynakları izledim ve aniden karar verdim.

hocam bu ürün macbook pro için de kullanılabilir mi??

• Laptopun hdd bozuldu.

Bu saatten sonrada hdd alınmaz artık diye düşünüyorum.

Ssd arayışlarına girdim.

60-120 gb ucuz ve hızlı bir şey lazım.

http://www.n11.com/hi-level-ultra-series-120-gb-sata-3-550-530-mbs-ssd-P33491683

Kullanan var mı ? Nasıldır ? Veya önerisi olan ?
  • 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.