Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Akelei , ydnbngl Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.970
Cevap
719
Favori
1.708.398
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mcake±

N11'den 336 TL'lik işlemci ve kasa alacağım. %10'luk indirim çekim var. Altlimit 500 TL olduğu için en az 160 TL'lik birşey ilave etmem lazım. SSD almak isteyen arkadaş olursa ortak alabiliriz.

Mesela 160 TL'lik silicon power (S60) 120 GB SSD 144 TL'ye gelmiş olacak.

Yer İstanbul Bakırköy

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 150-200 lira bütçem var, sata2-sata3 olayını hiç bilmiyorum, bu anakartımın desteklediği bir olay mı? bilgi verebilecek var mı forumu inceleyemedim pek zamanım yoktu.

Bir de önerdiğiniz bir ürün varmı? 250'ye kadar gidebilirim ancak ne kadar ucuz o kadar iyi:P

• quote:

Orijinalden alıntı: sleepydragon

http://www.hizlial.com/samsung-120gb-840-evo-sata3-25-95k-iops-ssd-disk-mz-7te120bw/10317463

http://www.gold.com.tr/samsung-120gb-2-5-sata3-ssd-disk_u

sata 2 de olsa 3 de olsa bunu alın hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 19 Kasım 2014; 23:20:45 >

• Nehars kullanıcısına yanıt
    Siz bilirsiniz , hayırlı olur inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneLastKiss -- 19 Kasım 2014; 23:33:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneLastKiss

Siz bilirsiniz , hayırlı olur inşallah.
    Hİ-LEVEL KULLANICI OLARAK 240 GB SATAIII ULTURA SERİSİ KULLANIYORUM N11 SİTESİNDEN ALDIM 2 GÜN ÖNCE 512 READ 485WRİTE DEĞERLERİNİ ALIYORUM VE GAYET STABİL BİR ŞEKİLDE PERFORMANSLI ÇALISIYOR..
  • quote:

arkadaşlar 150-200 lira bütçem var, sata2-sata3 olayını hiç bilmiyorum, bu anakartımın desteklediği bir olay mı? bilgi verebilecek var mı forumu inceleyemedim pek zamanım yoktu.

Bir de önerdiğiniz bir ürün varmı? 250'ye kadar gidebilirim ancak ne kadar ucuz o kadar iyi:P

sata 2 ve 3 anakartın desteklediği portlar. alacağınız ssd muhakkak sata 3 olsun. anakartınız sata 2 olsa bile geleceğe yatırım olur, sadece ssd yarı hızında çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

sata 2 ve 3 anakartın desteklediği portlar. alacağınız ssd muhakkak sata 3 olsun. anakartınız sata 2 olsa bile geleceğe yatırım olur, sadece ssd yarı hızında çalışır.

Alıntıları Göster
    http://www.gold.com.tr/samsung-120gb-2-5-sata3-ssd-disk_u fiyat fena gelmedi bana. sizce alayım mı yoksa daha iyi indirimler olur mu onları mı bekleyeyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rakı&Balık

Hİ-LEVEL KULLANICI OLARAK 240 GB SATAIII ULTURA SERİSİ KULLANIYORUM N11 SİTESİNDEN ALDIM 2 GÜN ÖNCE 512 READ 485WRİTE DEĞERLERİNİ ALIYORUM VE GAYET STABİL BİR ŞEKİLDE PERFORMANSLI ÇALISIYOR..

http://jaist.dl.sourceforge.jp/crystaldiskmark/46482/CrystalDiskMark3_0_3b-en.exe

http://www.alex-is.de/progs/AS%20SSD%20Benchmark.zip

yukardaki iki programla test yapıp ekran görüntülerini ekler misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: albertbelen

http://www.gold.com.tr/samsung-120gb-2-5-sata3-ssd-disk_u fiyat fena gelmedi bana. sizce alayım mı yoksa daha iyi indirimler olur mu onları mı bekleyeyim?

yakın bir zamanda gelmeyeceği kesin fiyat gayet iyi direk alabilirsiniz ama gold bilg. ithalat garantili satıyor ürünleri hızlıaldan alabilirsiniz dist. garantili olarak ssd için durumu bilmiyorum ama diğer ürünleri ithalat garantili
  • Arkadaşlar şuan günlük kullanım için alabileceğim en uygun ssd tavsiyesi alabilir miyim? Biladerin laptopuna takacağım. Oyun oynanmayacak program vs.. çalışamayacak. Sadece hızlı açılması ve Web'te gezinmek önemli. Kapasite 32 veya 64 olabilir. Win7 kuracağım. Teşekkürler.
  • quote:

Günlük kullanım ve oyun için hi- level bence yeterli.

Performans ve güvenirlilik içinse bütçenizi fazlaca aşmanız gerekecektir. (Samsung EVO-PRO serileri)
    Gçenlerde satın aldığım 120gb Hi-Level bugün elime ulaştı fakat kutudan fatura çıkmadı ? Diğer alan arkadaşlar sizde fatura varmıydı ?

Edit: Varmış faturası görememişim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlıtzKrıeg -- 20 Kasım 2014; 14:28:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlıtzKrıeg

Gçenlerde satın aldığım 120gb Hi-Level bugün elime ulaştı fakat kutudan fatura çıkmadı ? Diğer alan arkadaşlar sizde fatura varmıydı ?

Edit: Varmış faturası görememişim

Alıntıları Göster
    Son birşey soracağım, amazonda bunun 250 lik olanı 119$ a düşmüş hesapladım 260 liraya tekabul ediyor. Yurtdışından alsam ne gibi sorunlar yaşarım? ya da ne tavsiye edersiniz?

link de bu:http://www.amazon.com/Samsung-250GB-2-5-Inch-Internal-MZ-7TE250BW/dp/B00E3W1726/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1416485745&sr=8-4&keywords=samsung+840+pro

• quote:

Samsung pro uyguna geliyorsa tercih edebilirsiniz sorun yaşamazsınız
  • quote:

Son birşey soracağım, amazonda bunun 250 lik olanı 119$ a düşmüş hesapladım 260 liraya tekabul ediyor. Yurtdışından alsam ne gibi sorunlar yaşarım? ya da ne tavsiye edersiniz?

link de bu:http://www.amazon.com/Samsung-250GB-2-5-Inch-Internal-MZ-7TE250BW/dp/B00E3W1726/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1416485745&sr=8-4&keywords=samsung+840+pro

az önce size pm attım kendim de ürünü inceledim fakat alet 372 liraya geliyor gümrük vergisi ve kargosu ile. dolayısıyla anlamsız oluyor biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

N11'den 336 TL'lik işlemci ve kasa alacağım. %10'luk indirim çekim var. Altlimit 500 TL olduğu için en az 160 TL'lik birşey ilave etmem lazım. SSD almak isteyen arkadaş olursa ortak alabiliriz.

Mesela 160 TL'lik silicon power (S60) 120 GB SSD 144 TL'ye gelmiş olacak.

Yer İstanbul Bakırköy

Alıntıları Göster
    Benim hi_level 120gb diskte bugün geldi taktım kurulumun vs yaptım. Yanlız öyle aman aman bi fark görmedim uçuyormuşum hisside yok hiç Crystal ile test yaptım çıkan değerler 248-225. Laptopum sata 2, ssd yide eski 2,5 hd min yerine taktım. Birde diskin 10gb kısmını böldüm yedek olsun diye ondanda kaynaklanıyo olabilirmi bu test sonuçları ?

• sleepydragon S kullanıcısına yanıt
    Sata 2 - 3 farketmez bence kesinlikle samsung evo almalısın. 209 civarında bu aralar çek vs daha ucuza getirebilirsin.
  • BlıtzKrıeg kullanıcısına yanıt
    Sata 2 olmasından dolayı; sata 3, 6 gb/s destekleyen bir anakart için 5000-150 civarı sonuç alabilirsin.

Bu arada sata 2 destekleyen bir anakartın olduğundan 220 lira verip samsung evo alsan da benzer değerler çıkacaktı.

Hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneLastKiss -- 21 Kasım 2014; 1:16:44 >
  • quote:

Sata 2 olmasından dolayı; sata 3, 6 gb/s destekleyen bir anakart için 5000-150 civarı sonuç alabilirsin.

Bu arada sata 2 destekleyen bir anakartın olduğundan 220 lira verip samsung evo alsan da benzer değerler çıkacaktı.

Hayırlı olsun.
    çek falan nedir hocam nereden temin ediyoruz onu? hiç bilmiyorum da?
  • quote:

çek falan nedir hocam nereden temin ediyoruz onu? hiç bilmiyorum da?
    Samsung 840 Pro amazon.com'da indirimle herşey dahil 181$'a geliyor.(402TL)
    Fiyatı iyi mi bilmiyorum ilgilenen varsa baksın black friday fırsatı.
  • quote:

Günlük kullanım ve oyun için hi- level bence yeterli.

Performans ve güvenirlilik içinse bütçenizi fazlaca aşmanız gerekecektir. (Samsung EVO-PRO serileri)
    Dvd bölmesine taktığınız hdd de herhangi bir sıkıntı, performans kaybı yaşayan oldu mu?
    Normal SATA 2 portu ile aynı hızları alabiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surpentor

Samsung 840 Pro amazon.com'da indirimle herşey dahil 181$'a geliyor.(402TL)
    Fiyatı iyi mi bilmiyorum ilgilenen varsa baksın black friday fırsatı.

Vatan'da 369TL şu an.

edit: Pardon EVO imiş baktığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allstarspectre -- 22 Kasım 2014; 11:06:39 >
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.