Şimdi Ara

SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: SiberCry Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.968
Cevap
719
Favori
1.708.221
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür edeirm .182tl ye maal oldu hocam.

Şİmdilik win7 kuruyorum netbooka onlar bitsin bişiler deniycem. En çok araç diyagnostiği için istedim yazılımlar çok yavaş çalışıyordu.
  • shadowtr kullanıcısına yanıt
    7mm lik SSD arıyorum. Çok kısa bir süre içinde alacağım.

120GB veya 60GB olarak arıyorum.
  • Kongor kullanıcısına yanıt
    bana gelen kc300 7mm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alicilik

teknobiyotiğin n11 satışıdnan aldığım kc300 ssd bugün sabah gelmiş. DAha dün akşam 5de sipariş verdim bugün sabah gelmesi 9 yıllık kargolu alışveriş hayatımın en hızlı ulaşan kargo skorunu kırdı diyebilirim. Reklama girmezse açıkçası teşekkür edeirm.

Açılmamış sert plastik kutuda yanında kullanım klavuzu veirsaliyeli faturası ile geldi. Birazdan laba sokup pc de deneyceğim.

Alıntıları Göster
    beyler bu sata2 sata3 olayları önemli mi? lenovo y580 için alacağım ben
  • crashris kullanıcısına yanıt
    Hocam sana sadece ilk virgüle kadar olan kısmı yazmıştım kalanı kdv vs. yazanlar içindi ama gerek benim mesajı ayırmamamdan gerek sizin yanlış anlamanızdan kaynaklı bir durum oluşmuş , kusura bakmayın.
  • shadowtr kullanıcısına yanıt
    sayfaya koyduğunuz ürünler forum kuralları gereği sıfır ve alanın adına fatura kesilebilecek ürünler olmalıdır. o nedenle sanalpazar ilanlarını kaldırırsanız iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

sayfaya koyduğunuz ürünler forum kuralları gereği sıfır ve alanın adına fatura kesilebilecek ürünler olmalıdır. o nedenle sanalpazar ilanlarını kaldırırsanız iyi olur.
    Dün bu başlıktaki arkadaşların bilgilendirmesiyle aldığım Intel 335 Series 80 gb Ssd bugün elime ulaştı ve bilgisayarıma windows 8.1 ile kurdum.

N11 fiyatı 145 lira fakat ben 22 lira çek + en para + avantajix ile 91 liraya aldım.

Sıfır 80gb ssd ve kutu içeriği çok zengin.Sata kablosu, 3,5" aparatı ile geldi.Çok memnunum.

Bilgisayarım sata 2 olduğu için üst düzey okuma yazma rakamları elde etmedim ama bu çok da önemli değil günlük kullanım için.

Bilgisayarı açtığım andan itibaran 18 saniye sonra facebook profilime girebiliyorum desem durumu anlarsınız herhalde :)
    SSD Sıcak Fırsatlar [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: kansavkaplan

Dün bu başlıktaki arkadaşların bilgilendirmesiyle aldığım Intel 335 Series 80 gb Ssd bugün elime ulaştı ve bilgisayarıma windows 8.1 ile kurdum.

N11 fiyatı 145 lira fakat ben 22 lira çek + en para + avantajix ile 91 liraya aldım.

Sıfır 80gb ssd ve kutu içeriği çok zengin.Sata kablosu, 3,5" aparatı ile geldi.Çok memnunum.

Bilgisayarım sata 2 olduğu için üst düzey okuma yazma rakamları elde etmedim ama bu çok da önemli değil günlük kullanım için.

Bilgisayarı açtığım andan itibaran 18 saniye sonra facebook profilime girebiliyorum desem durumu anlarsınız herhalde :)

Peki hocam başka ne gibi avantajları var? Normal kullanıcılar için tabi
    Asus Marka hazır kasa PC kullanıyorum ve ortalama 20-30 sn. de PC açılıyor.
    Değer mi sizce?

• amanhem kullanıcısına yanıt
    hdd den 100 kat daha hızlı bişeyden bahsediyoruz :) değer tabi az bile :)
  • quote:

hdd den 100 kat daha hızlı bişeyden bahsediyoruz :) değer tabi az bile :)
    SSD'li bilgisayarımı toplayalı yaklaşık 2,5 sene oldu.

2,5 senedir 1 kere bile format atma ihtiyacı duymadım. İlk günkü gibi hızlı bilgisayar.

Kısacası SSD'niz olsun taştan olsun ;)
  • quote:

Hayırlı olsun hocam, ben de çek, indirim, vs. bekliyorum almak için. Benim bilgisayar sata 3 olmasına rağmen okuma ve yazma işlemlerinde çok yüksek değerler beklemiyorum. Günlük kullanımda harddiskin yaşattığı stresten kurtarsın yeter.

• LNavigator kullanıcısına yanıt
    sata 3 bilgisayarın varsa ve fazla paran yoksa 22 liralık çek bul forumdan en para da varsa 100 liraya sıfır 80 gb intel ssd bence bundan iyi senaryo olmaz.
    İkinci el 60 gb ssdleri 100e satıyolar forumda..
  • quote:

sata 3 bilgisayarın varsa ve fazla paran yoksa 22 liralık çek bul forumdan en para da varsa 100 liraya sıfır 80 gb intel ssd bence bundan iyi senaryo olmaz.

En para yok maalesef, sitede şöyle 33 tl, 50 tl gibi bir çek kampanyası olursa çok iyi olur. Bekliyoruz şimdilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LNavigator

quote:

En para yok maalesef, sitede şöyle 33 tl, 50 tl gibi bir çek kampanyası olursa çok iyi olur. Bekliyoruz şimdilik.

Alıntıları Göster
    Ben iki hafta önce amazondan 70 dolara kingston v300 aldım 13 dolar kargo tuttu. enparayla beleşe geldi. amazon ucuzluğu takip edin.
    http://www.amazon.com/Kingston-Digital-2-5-Inch-SV300S37A-120G/dp/B00A1ZTZOG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhacir -- 20 Aralık 2013; 23:37:21 >

• Böyle bir konu lazımdı iyi oldu.Artık ssd'ye biz de terfi edelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowtr

Hayırlı olsun hocam. Kaça mal ettiniz? Testleri merakla bekliyorum.
    Konuyu açan arkadaşın ellerine sağlık, çok doğru iş...
  • SSD nin video izlemeye (ekran kartı direk etkili tabi) ve CPU kullanımına etkisi var mı? Mesela bende bi tane Lenovo N200 3000 0769 modeli var. Buna SSD alsam video ve cpu da rahatlama yaşanır mı? N11 deki 219TL lik ADATA yı almayı düşünüyorum da (22TL çek + En Para + Avantajix) ile nerdeyse 155-160TL ye geliyor.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: webkurdu47

SSD nin video izlemeye (ekran kartı direk etkili tabi) ve CPU kullanımına etkisi var mı? Mesela bende bi tane Lenovo N200 3000 0769 modeli var. Buna SSD alsam video ve cpu da rahatlama yaşanır mı? N11 deki 219TL lik ADATA yı almayı düşünüyorum da (22TL çek + En Para + Avantajix) ile nerdeyse 155-160TL ye geliyor.)
    350 liraya kadar 240 GB+ bulursam anında alacagım takipteyim. Enpara bitmeden almam lazım
  • webkurdu47 kullanıcısına yanıt
    Eğer takılmalar oluyorsa ona etkisi olabilir ama kesin olacaktır diye birşey diyemem.Kodeklerle de alakası olabilir.Önce yazılımsal olarak tüm olasılıkları denemek lazım.Ondan sonra donanımsal değişikliklere gidilmeli.İşlemciyi de rahatlatacaktır o da erişim süreleri çok kısa olduğu ve okuma/yazma hızları hdd lere göre daha yüksek olduğu için.Ama beklentileri çok yukarda tutmamalı diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

beyler bu sata2 sata3 olayları önemli mi? lenovo y580 için alacağım ben

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.