Şimdi Ara

Dünyanın ilk şeffaf tableti Grippity, Kickstarter üzerinden destek arıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dünyanın ilk şeffaf tableti Grippity, Kickstarter üzerinden destek arıyor

İlginç fikir ve projelere ev sahipliği yapmaya devam eden Kickstarter üzerinde başlatılan güncel projelernden Grippity, dünyanın ilk şeffaf tableti olarak lanse ediliyor ve ilginç bir yapı ortaya koyuyor.

Site üzerinde Jacob Eichbaum tarafından başlatılan Grippity, çift taraflı dokunmatik destekli şeffaf bir ekran ile geliyor ve ergonomik yapısıyla hem tablet, hem kumanda, hem medya bilgisayarlar için klavye, hem de oyun kontrolcüsü görevini yerine getirebiliyor. Temelinde Android işletim sistemi bulunan ürün, teknik olarak ise 7-inç %25 oranında şefaf 800 x 480 piksel LCD dokunmatik ekran, ARM Cortex A8 işlemci, televizyon ve DVD oynatıcıların kontrol edilmesi için kızılötesi verici, SD kart yuvası, 4GB dahili depolama birimi ve Wi-Fi ile Bluetooth kablosuz bağlantı teknolojileriyle geliyor. Üst kısmında da kişiselleştirilebilir dokunmatik kontrol yüzeyi bulunan ürün, Windows işletim sistemli bilgisayarları da direkt olarak üzerinden yönetilmesine imkan tanıyor.

Projeye başlanırken konan 199,000$ hedefin, bitimine daha 37 gün kala 74 bağış ile 11,622$'lık kısmını toplamayı başaran Grippity, yapılacak 159$ bağış (ABD dışı 10$ kargo) ile 2014 Ekim ayında elde edilebiliyor. Ürün hakkında hazırlanan açıklayıcı tanıtım videosunu aşağıda görebilirsiniz.

Kaynak:http://www.kickstarter.com/projects/1006053146/grippity-worlds-first-transparent-tablet?ref=category

• Çok ilginç bir proje. Destek görecekmi bakalım.
  • PS Vita
  • 20 gayme verirm

• tam anlamadımda üstten klavye alttan mouse olarak kullanılıyorsa süper bence

• Böyle abidik gubidik şeyler tutar. :D

• Büyük firmalar böyle projelere destek verse Corning'in hayali gerçek olur.Unutmayın teknoloji böyle böyle ilerliyor.İntelin i5-i7 işlemcilerle işe başladığını hiç sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 17 Aralık 2013; 16:23:32 >
  • Firmalar böyle pprojelee destek verse gerçekleşir bu prioje

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne kadar kullanışlı !?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstündeki o saçma fazlalık parçayla hiç şansı yok

• konsol kollarında bile
    bir elin en fazla 2 parmağı kullanılabiliniyor !

• Seffaf ekran teknolojisi elbet bir yerden baslayacakti.Gelecegi olan bir teknoloji fakat suan ki hali ile ne kadar kullanışlı? Gormeden birsey diyemeyecegim...

• jeremy'nin üzerindeki çocukluğundan beri kullandığı uğurlu atleti. kosla oksi ekşın görmesin onu, eski beyaz günlerine dönüşü konulu reklam filmi çeker o atlete.

• opak olmayan bi ekrandan yüksek grafik performansı alamazsınız; eğer ki bilim kurgu filmlerindeki gibi koyu bi tek renk koyarlarsa olur; olur da ne kadar müşteri toplayabilir muamma.Tabi opaklığı ayarlanabilir bir şey yaparlarsa o başka.

• Aklıma Sony Xperia Purennes geldi hey gidi heyyhttp://www.youtube.com/watch?v=VvJpeie9-no

• Yarın Apple bu firmayı satın alır, yok eder. Bir iki seneye de ilk şeffaf ekranı ben yaptım diye çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

Yarın Apple bu firmayı satın alır, yok eder. Bir iki seneye de ilk şeffaf ekranı ben yaptım diye çıkar.

• Alışınca kullanması verimli olur, orası şüphe götürmez ama alışana kadar da anası ağlar kullanıcının. Arka parmakların tuşlara alışması vs falan.

Biraz zaman harcanması gerekir...

• Aklıma Sonyericsson'nin ve LG'nin telefonları geldi. Nereden nereye..

• bu ne 90 lı yılların databank ı gibi.tetriste varmı bunda :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.