Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (271. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.188.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Daha oncede burdan almak istedigim arac ile ilgili fikirlerinizi sormustum.degerli cevaplariniz icin tekrar tesekkur ederim.
    Dun (09.03.15) florya gulsoy mb'ye siparis gectim kismetse haziran ayi icerisinde teslim edilecek.aracin otv muafiyet var.
    aracin sahip oldugu butun donanimlari eklettim sadece 360 kamera il ilgili fabrika nedenli problem var dediler ve ekletemedim.ayni sorunu yasayan arkadaslar varmi ? Baska bir cozum yolu varmidir bu 360 kamera icin.

Eklettigim donanimlar sunlardir;

Arac.c200 amg dizel
    Opak siyah
    -Exlusive ic donanim sahra beji artico sunni deri.
    -kahve rengi dis budak ahsap kaplama
    -premium paket
    -dinamik surus paketi
    -19" cok kollu amg tasarimi jant
    -surus yardim paketi plus
    -arka koltuk guvenlik paketi
    -esya gozu paketi
    -arka kapilarda manuel perde
    -thermotronic uc bolgeli otomatik klima
    -dinamik led far
    -burmestet ses sistemi

Aracimi cok severek doldurdum.ama 360 kamera sistemi benim icin cok onemliydi illerleyen gunlerde ekketmek icin calisacagiz dediler bakalim artik.en naz 6 yil kullanmayi dusunuyorum.zaten 5 yildan once satamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adarderun30 -- 10 Mart 2015; 22:00:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gerçi bendeki araç W204 FL ama bu konu daha hareketli olduğu için daha kolay cevap alırım düşüncesiyle buraya yazıyorum. Umarım sıkıntı olmaz.

Daha önce bir kaç kez yazmıştım. Manuel araçtan alışkanlık, bu araçta da motor freni kullanmak istiyorum, tempomatın bu işe yarayacağını düşündüğümden sıklıkla tempomatı kullanmaya başladım demiştim. Sonra bir arkadaş sağolsun beni uyardı. Tempomat hızı fren yapmak suretiyle düşürüyor dedi. O zaman jeton düştü. Başka türlü nasıl olacaktı ki ama daha önce düşünmemiştim.

Şimdi bu bilgilerden hareketle şu aklıma geldi. Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Araçta tempomat var, yani aracı o anki süratinden tempomatla belirlenen daha düşük bir seviyeye araca fren yaptırmak suretiyle düşürüyor. Sonra araçta ön, arka, yan bir sürü de sensör var. Fakat çarpışma önleme yardımcısı yok. Yani teknik olarak aracın bir eksiği yok gibi geliyor bana. Bu özelliğin olmamasına aklım yatmıyor.

Sorum şu. Bu araca yazılım yükleme vs gibi bir operasyonla bu özellik şu anda ilave edilebilir mi? Aslında çok basit gibi. Sensörler diyecek ki tempomata, kardeşim diyecek, öndeki araca 50 metreden fazla yaklaştı, durdur şu Siyah İnciyi (ben benim Mercedes'e Siyah İnci adını verdim de )!!!

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Dün gidip İzmir mengenlerde dizel aracı test ettim pek beğenmedim desem yeri bilmiyorum moddan dolayımıdır çok çabuk vites yükseliyor.Kendim değiştirmeye kalktığımda biraz yüklendim araca bağırdığı zaman bildiğiniz clio sesi malesef :( Ne bileyim çamur atmak gibi olmasın baya baya reno motoru bu yani yok altı reno üstü mercedes olayları biraz yalan gibi geldi bana.
  • Uzun bir aradan sonra merhabalar.

Bugün DH'in başka bir bölümüne işim düştü ve bir kaç ay aradan sonra buraya da uğrayayım dedim gelen bildirimler nedeni ile. Öncelikle burada araç sahibi bile olmadan ahkam kesip beni gereksiz boş bilgiler vermekle suçlayıp kendileri bu başlığa ne kadar katkı sağladı ona bile bakmadan buradaki insanlara en çok faydası dokunan kişileri küstüren kişilerin bu hareketlerinden ötürü forumdan ayrı kalmamam için mesaj atan tüm arkadaşlara tek tek buradan teşekkür ediyorum. Bu kişiler bizi katolog bilgileri vermekle v.s. suçlarken iki dakika ayırıp da aylardır her gün saatler harcayıp forumdaki kişilere ne kadar faydamız dokundu bakma nezaketini göstermedikleri için olay buralara geldi.. Neyse uzun lafın kısası girmediğim kaç aydır atılan mesajlara baktım ve bu kişilerin bizim önceden yazdığımız bilgiler ışığında ancak insanlara cevap vermeye çalıştığını ama gelen spesifik sorular karşısında araç sahibi olmadıkları için sessiz kaldıklarını gördüm. Haliyle forumda pek çok cevaplanmamış ya da yanlış verilmiş bilgiler almış yürümüş. Bu gibi kişiler nedeni ile inanın harcadığım saatlere yazıklar olsun dedim. Çok değerli arkadaşlar var aranızda onlara sonsuz selam olsun. Ancak artık her gün buraya saatler harcamak gibi bir düşüncem yok. O nedenle lütfen özelden de sürekli mesaj atıp durmayın arkadaşlar son ricam budur sizden. O çok bilen kişiler zaten cevaplar sorularınızı.

Sadece en son gördüğüm güncel konu olarak keyless go özelliği ile şunu söyleyip aranızdan artık sonsuza kadar ayrılıyorum:
    Aracım 5,000km'yi buldu Ekim üretimi ve bu hatayı 1 kez bile yapmadı. MB bu sorunu kabul ediyor. Üretimi 09/2014 öncesi olan araçlarda genellikle oluyor bu sorun ve basidi kolay: Bu problemi yaşayan arkadaşların servise uğrayıp Keyless GO kumanda kutusuna yeni yazılım yükletmeleri gerekiyor. Eğer servisin bu durumdan haberi yoksa MBT ile iletişime geçip 09/2014 sonrası gelen güncellemeleri sormaları gerekiyor.

Ayrıca yine elektrikli bagaj kapatmada (keylessGo ile / ayak sallama ile) problem yaşayan arkadaşlar da belli şase no'su arasında ile aracınız (A001365 - F056574) servise görütüp ücretsiz bagaj kilidini değiştirmeniz gerekmekte. Bu da MB'in kabul ettiği ve değişim/güncelleme için talimat verdiği sorunlardan birisi. Yine Keyless ile ilgili diye yazdım. Daha başka özel durumlar da var. Ama artık onları da araç sahibi olmadığı birebir tecrübe ve denemelerini paylaşamadığı halde burada ahkam kesen, haksız ithamlarla pek çok faydası dokunan üyeleri küstürüp başkalarına terbiye dersi vermeye kalkan ama kendileri bir özür dilemekten aciz arkadaşlara sorarsınız.

Hepinize iyi forumlar kendinize çok iyi bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: adarderun30

Merhaba degerli arkadaslar....

Daha oncede burdan almak istedigim arac ile ilgili fikirlerinizi sormustum.degerli cevaplariniz icin tekrar tesekkur ederim.
    Dun (09.03.15) florya gulsoy mb'ye siparis gectim kismetse haziran ayi iceridinde teslim edilecek.aracin otv muafiyet var.
    aracin sahip oldugu butun donanimlari eklettim sadece 360 kamera il ilgili fabrika nedenli problem var dediler ve ekletemedim.ayni sorunu yasayan arkadaslar varmi ? Baska bir cozum yolu varmidir bu 360 kamera icin.

Eklettigim donanimlar sunlardir;

Arac.c200
    Opak siyah
    -Exlusive ic donanim sahra beji artico sunni deri.
    -kahve rengi dis budak ahsap kaplama
    -premium paket
    -dinamik surus paketi
    -19" cok kollu amg tasarimi jant
    -surus yardim paketi plus
    -arka koltuk guvenlik paketi
    -esya gozu paketi
    -arka kapilarda manuel perde
    -thermotronic uc bolgeli otomatik klima
    -dinamik led far
    -burmestet ses sistemi

Aracimi cok severek doldurdum.ama 360 kamerabsistemi benim icin cok onemliydi illerleyen gunlerde ekketmek icin calisaza dediler bakalim artik.en naz 6 yil kullanmayi dusunuyorum.zaten 5 yildan once satamam.

Dostum Slmlar,

Bende ÖTV muafiyeti ile alıcam , kimden ve nekadar fiyat aldın , kredi kullandınmı özürlü araçlarına genelde kredi kullandırmıyorlar diye bir kanı varda ?

Bilgi verebilirsen sevinirim

• arkadaslar bu konsolden gelen keyless go sesi ile ilgili yabanci forumda video yuklendi ekliyorum ve sitenin linkini de ekliyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=-KWvMieW51k

http://mbworld.org/forums/c-class-w205/569908-clicking-sound-dash.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

Gerçi bendeki araç W204 FL ama bu konu daha hareketli olduğu için daha kolay cevap alırım düşüncesiyle buraya yazıyorum. Umarım sıkıntı olmaz.

Daha önce bir kaç kez yazmıştım. Manuel araçtan alışkanlık, bu araçta da motor freni kullanmak istiyorum, tempomatın bu işe yarayacağını düşündüğümden sıklıkla tempomatı kullanmaya başladım demiştim. Sonra bir arkadaş sağolsun beni uyardı. Tempomat hızı fren yapmak suretiyle düşürüyor dedi. O zaman jeton düştü. Başka türlü nasıl olacaktı ki ama daha önce düşünmemiştim.

Şimdi bu bilgilerden hareketle şu aklıma geldi. Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Araçta tempomat var, yani aracı o anki süratinden tempomatla belirlenen daha düşük bir seviyeye araca fren yaptırmak suretiyle düşürüyor. Sonra araçta ön, arka, yan bir sürü de sensör var. Fakat çarpışma önleme yardımcısı yok. Yani teknik olarak aracın bir eksiği yok gibi geliyor bana. Bu özelliğin olmamasına aklım yatmıyor.

Sorum şu. Bu araca yazılım yükleme vs gibi bir operasyonla bu özellik şu anda ilave edilebilir mi? Aslında çok basit gibi. Sensörler diyecek ki tempomata, kardeşim diyecek, öndeki araca 50 metreden fazla yaklaştı, durdur şu Siyah İnciyi (ben benim Mercedes'e Siyah İnci adını verdim de )!!!

Jetonu ben düşürmüştüm, motor freni konusunda aklınıza takılanlara da yine ben açıklık getirmeye çalışayım;
    Araçta yeterince motor freni yapamamanızın sebebi aracınızın otomatik vites olması değil. Araç manuel vites olsaydı yine size yetersiz gelecekti büyük ihtimalle. Bu sanıyorum motorun özellikleri (hacmi, sıkıştırma oranı, subap sistemi, sürtünme seviyesi vs.) ve aracın ağırlığı ile alakalı bir durum. Önceki aracım da otomatik vitesliydi ve bir çok farklı otomatik vitesli araç kullandım ama hepsinde de vites küçülttüğünüzde manuel vitese benzer şekilde motor freni yapmak mümkün oluyordu. Ama w205 c180 de dediğiniz gibi kulakçıklardan vites küçültseniz dahi aracı yeterince yavaşlamıyor, ya da deviri çok yükseltmeniz gerekiyor bu da aracın gereksiz yere bağırmasına neden oluyor. Sizin w204 aracınızda da aynı motor mevcut, aynı şekilde düşük kompresyon (motor freni) olması normal.

Sonuç olarak aslında araç ayağınızı gazdan çektiğinizde zaten motor freni yapıyor, ve bunu yaparken de yakıt tüketimi sıfıra iniyor, bu yüzden size tavsiyem vites küçülterek motoru ve şanzımanı gereksiz yere yormayın. Eğer hedefiniz ekonomik sürüş ise ayağınızı gaz pedalından mümkün olduğu kadar erken çekerek yavaşlamayı tercih edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluetooth81 -- 10 Mart 2015; 21:53:28 >

• Merhaba ekocakaya...

Ben herhangi bir pazarlik konusuna girmedim.ayrica siz engelli yakini belki babasisiniz,lutfen cocuklarimizin sahip oldugu engelleri bir ozur olarak gormeyin.bu terim artik ilgili bakanliklar tarafindan bile kullanilmiyor.

• Doğru diyorsun kardeşim,

İlgine teşekkür ederi
  • Bugün aracı teslim aldım benimki C200 değil C180 Bluetec hiç öyle Cilo sesi felan yok,Vites geçişlerinde de problem yok Dizel motordan nasıl bir ses geliyor onu nasıl Cilo'ya bağladığınız şaştım kaldım...

Bütün gün inmedim araçtan 1.6 Dizel otomatik araçtan ne bekleniyor bilmiyorum ama ben beklediğimi buldum...

İç kısımda çocuklar yüzünden biraz koyuya kaçtım onun acabası var sadece...Arka koltuk baş-omuz-ayak mesafesi tatminkar diyebilirim stepne yeri bomboş verildi bana o eksi bana göre...

Birde eksozların durumu canımı sıktı...Bunun mantığını sordum bir cevap veremediler...
    W205 MERCEDES C-Class ANA KONUW205 MERCEDES C-Class ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hutaha -- 10 Mart 2015; 22:18:49 >

• goganemre kullanıcısına yanıt
    Evet aynen bu sesle artık kanka olduk arada bir ötmedimi araç arızalandı galiba diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: hutaha

Bugün aracı teslim aldım benimki C200 değil C180 Bluetec hiç öyle Cilo sesi felan yok,Vites geçişlerinde de problem yok Dizel motordan nasıl bir ses geliyor onu nasıl Cilo'ya bağladığınız şaştım kaldım...

Bütün gün inmedim araçtan 1.6 Dizel otomatik araçtan ne bekleniyor bilmiyorum ama ben beklediğimi buldum...

İç kısımda çocuklar yüzünden biraz koyuya kaçtım onun acabası var sadece...Arka koltuk baş-omuz-ayak mesafesi tatminkar diyebilirim stepne yeri bomboş verildi bana o eksi bana göre...

Birde eksozların durumu canımı sıktı...Bunun mantığını sordum bir cevap veremediler...

Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle , artık sizde yeni C ailesindensiniz 😅

• @fettah,

Teşekkür ederim,sağolun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hutaha

Bugün aracı teslim aldım benimki C200 değil C180 Bluetec hiç öyle Cilo sesi felan yok,Vites geçişlerinde de problem yok Dizel motordan nasıl bir ses geliyor onu nasıl Cilo'ya bağladığınız şaştım kaldım...

c180 BLUETEC ilk kez duyuyorum;aracınız dizel mi benzinli midir?MD resmi sitesinde herhangi bir bilgi yok...motor CLA'daki 109hp dizel mi?

• adarderun30 A kullanıcısına yanıt
    Airmatik süspansiyon almıyorsanız bu eklettiklerinizin hiçbir anlamı olmaz
    Her çukura girdiğinizde niye almadım dersiniz benim gibi ondan sonra
  • hutaha kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-temiz-bakimli-1.8-makyajli-kasa-7-ileri-199249969/detay

arkadaşlar bu araç nasıl sizce? aslında bütçe 70.000 ama gözüme bir tek bu çarptı. xenonlu bulamadım bu fiyatlarda. 2006 corolladan sonra 70bin civarı bir mercedes düşünüyoruz, farklı bir model de olabilir tavsiyelerinizi beklerim
  • Dinamik surus paketini eklettim sanirim bu siparis formunda air matic yerine kullanilan bir isim.size katiliyorum air matic olmadan bu donanimlarla aracin anlami olmaz.bende eklettim diye biliyorum.yanlisimmi var yoksa ? @drvolki3

• Odysseus348 O kullanıcısına yanıt
    Selam,

O araç Kompresörlü ve 5 ileri şanzuman, İstanbul ortalaman 12-13 litrenin altına asla düşmez. Ben de 2013 Turbolu CGI Motor ve 7 İleri Vitesi vardı. 2012 nin yarısından sonra üretimine başlanmıştı. 5ilerinin şasi no su WD045 ile 7 ilerinin şasisi WD031 ile başlar. 5ilerinin ön çamurluklarında blueefficiency arması vardır. Bir de ön kaputu açtığında kompresörlü motor küçük olup sağda solda boşluk ları vardır, ama yeni tip motor tüm kaput altını doldurmuş boşluk yoktur. Bunları sana niye yazıdım, ben aldığım dönem adamı arıyorum 7ileri diyor arabaya gidiyorum 5 ileri çıkıyor:)

illa 70bin tl bütçem var diyorsan yakıt da onemlı dıyorsan al ama bana soruyor isen 85-95bin tl ye git yeni tip motor ve sanzuman al derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluetooth81

quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

Gerçi bendeki araç W204 FL ama bu konu daha hareketli olduğu için daha kolay cevap alırım düşüncesiyle buraya yazıyorum. Umarım sıkıntı olmaz.

Jetonu ben düşürmüştüm, motor freni konusunda aklınıza takılanlara da yine ben açıklık getirmeye çalışayım;
    Araçta yeterince motor freni yapamamanızın sebebi aracınızın otomatik vites olması değil. Araç manuel vites olsaydı yine size yetersiz gelecekti büyük ihtimalle. Bu sanıyorum motorun özellikleri (hacmi, sıkıştırma oranı, subap sistemi, sürtünme seviyesi vs.) ve aracın ağırlığı ile alakalı bir durum. Önceki aracım da otomatik vitesliydi ve bir çok farklı otomatik vitesli araç kullandım ama hepsinde de vites küçülttüğünüzde manuel vitese benzer şekilde motor freni yapmak mümkün oluyordu. Ama w205 c180 de dediğiniz gibi kulakçıklardan vites küçültseniz dahi aracı yeterince yavaşlamıyor, ya da deviri çok yükseltmeniz gerekiyor bu da aracın gereksiz yere bağırmasına neden oluyor. Sizin w204 aracınızda da aynı motor mevcut, aynı şekilde düşük kompresyon (motor freni) olması normal.

Sonuç olarak aslında araç ayağınızı gazdan çektiğinizde zaten motor freni yapıyor, ve bunu yaparken de yakıt tüketimi sıfıra iniyor, bu yüzden size tavsiyem vites küçülterek motoru ve şanzımanı gereksiz yere yormayın. Eğer hedefiniz ekonomik sürüş ise ayağınızı gaz pedalından mümkün olduğu kadar erken çekerek yavaşlamayı tercih edin.

Bilgi verdiğiniziçin tekrar teşekkürler. Hayatımda ilk defa otomatik vites araç kullanıyorum. 2 ay oldu ve araca alıştım, ayrıca sizden edindiğim bilgiler sayesinde daha bilinçli kullanıyorum. Daha önce manuel vites araçları kullanırken de yavaşlamak için ayağımı gazdan çekiyordum, şimdi de çok dikkat ediyorum.

Peki sorduğum soru ile ilgili bilgi verebilecek misiniz? Yani un var, şeker var, helva yapabiliyor olmam gerekmiyor mu?

• 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.