Şimdi Ara

YE-G535 Next Harita Saçmalığı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar daha önce kullandığım Remco ve markasını bilmediğim çin malı navigasyon cihazında igo8 yüklüydü ve en ufak detayına kadar dönüşleri kaçırmıyordu. Şu an bende Next YE G535 var, bunda da igo yüklü sanırım ama görüntüsü falan değişik, bu haritayla mı ilgili? birde dönüşleri bazen söylemiyor, yol 3e ayrılıyor mesela bu sadece görüntü olarak gösteriyor nereden gireceğimi göremiyorum tam olarak karmakarışık geldi bana, sizce ne yapabilirim bu durumda? harita ya da yazılımı mı değiştirmeliyim?

• Cihazda primoya girip diger/ayarlar/sesler ve uyarılar buradaki ayrıntı seviyesini kontrol edin ''ayrıntılı"' seçili lsun belki ondandır şayet düzelmezse harita kaynaklı bir sorun olabilir. Cihazda primo yazılım yüklü bu da görsel olarak igo 8 den farklı ve daha gelişmiş bir yazılımdır.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

Cihazda primoya girip diger/ayarlar/sesler ve uyarılar buradaki ayrıntı seviyesini kontrol edin ''ayrıntılı"' seçili lsun belki ondandır şayet düzelmezse harita kaynaklı bir sorun olabilir. Cihazda primo yazılım yüklü bu da görsel olarak igo 8 den farklı ve daha gelişmiş bir yazılımdır.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Evet görsel olarak güzel ama dediğim gibi, bazı dönüşleri resmen söylemiyor çıldırıyorum, sol üstte dönüşe kalan mesafede 1km yazıyor mesela ama benim o 1 kmden önce sağdan devam etmem gereken bir yer var ama onu söylemiyor. Çıldırıyorum resmen. Peki farklı bir harita yükleyebilir miyim bu cihaza ben yahut farklı bir öneriniz olur mu bana bu konu ile ilgili?

edit : kontrol ettim dediğiniz yer şu an "ayrıntılı" olarak görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chosen -- 15 Aralık 2013; 20:50:31 >

• Chosen kullanıcısına yanıt
    Cihaza çizdiğiniz rotada dönüşe 1 km varsa bu dönüşe gelmeden neden dönüyorsunuz o kısmı anlamadım Şu varki harita datasında bunungibi ufak tefek hatalar mevcut buda yapılan güncellemelerle düzeltiliyor cihazınızdaki harita güncelmi onu kontrol edin son sürüm harita 2013.07 şayet eskiyse haritanızı güncelleyin ve rota ayarlarından rota seçeneğini ''kolay"' olarak ayarlayıp eneyin. Saygılar
  • Ayrıca cihaza başka türkiye haritası yükleyemezsiniz kaldıki cihazınızda bulunan basarsoft harita türkiye için en gelişmiş en detaylı harita
  • quote:

Cihaza çizdiğiniz rotada dönüşe 1 km varsa bu dönüşe gelmeden neden dönüyorsunuz o kısmı anlamadım Şu varki harita datasında bunungibi ufak tefek hatalar mevcut buda yapılan güncellemelerle düzeltiliyor cihazınızdaki harita güncelmi onu kontrol edin son sürüm harita 2013.07 şayet eskiyse haritanızı güncelleyin ve rota ayarlarından rota seçeneğini ''kolay"' olarak ayarlayıp eneyin. Saygılar

bir dönüşe gelmeden önce yol ayrımı varsa yani atıyorum e5 te çift yone ayrılıyorsa yol cihaz bana sadece sagdan gittiğimde donmem gereken yeri söylüyor ama önce sagdan devam etmem gerektiğini söylemiyor . Yanlışlıkla diğer yone devam ettigim çok oldu . Böyle anlatmak bayağı zormus :) cihazı aldığımda güncelleme yapmıştım aslında ama tarihini bilmiyorum bi kontrol ederim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Kısa aralıklı peş peşe gelen sağa dönüşlerden bahsediyorsunuz, doğru mu anlamışım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Kısa aralıklı peş peşe gelen sağa dönüşlerden bahsediyorsunuz, doğru mu anlamışım?

Hocam onun gibi evet yani birbirine yakın iki yol varsa göstermiyor bazen nereye döneceğimi kaç kere durup inceledim tam kesişme noktasında emniyete girip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chosen

quote:

Hocam onun gibi evet yani birbirine yakın iki yol varsa göstermiyor bazen nereye döneceğimi kaç kere durup inceledim tam kesişme noktasında emniyete girip

Bu gibi yerlerde ikici yada üçüncü sağa/sola dönün gibi yönlendirme yapıyor
    Konumlama sorunu yaşıyor musunuz? Navigasyon ekranına bakın, Navihasyon oku ile sizin gerçekte bulunduğunuz yeri gösteren küçük bir nokta vardır, yakın mı bu ikisi birbirine. navigasyon Oku en yakın yola konumlanır, diğeri sizin gerçek konumunuzu gösterir.
    Kaldı ki bu tip cihazlarda hassasiyet 20mt. Çapında bir daire ile sınırlıdır. Bu dairenin çapı hava şartlarına göre de değişebilir; bulutlu havada, yoğun yağış şartlarında gps alıcınız uyduları fixlemekte zorlanır, bu çok normal bir durumdur.

Eğer bahsettiğim konumlama farklılığı aşırı gelirse gözünüze camda cihazın konumunu değiştirin. Aracın camı atermik ise en uygun sinyal alımı için aracınızın servisine danışın.

Next'in GPS alıcıları iyidir, pek hata yapmaz. Ama genele yayılan sıkıntı çok yakın yol kunumlarında kaymalar olabiliyor. Örnek; siz yan yoldasınız cihaz sizi anayolda gösterebiliyor, yada tam tersi... Döner kavşaklarda ve tarif ettiğiniz gibi yol ayrınlarında sıklıkla görebilirsiniz.

Bunun çözümü Göz faktörüne ağırlık vermek ve biraz da cihazı tanımak. İnanın bu cihaza hakim olma olayı bazen aylar sürebiliyor.

Keyifli navigasyonlar.

• quote:

Konumlama sorunu yaşıyor musunuz? Navigasyon ekranına bakın, Navihasyon oku ile sizin gerçekte bulunduğunuz yeri gösteren küçük bir nokta vardır, yakın mı bu ikisi birbirine. navigasyon Oku en yakın yola konumlanır, diğeri sizin gerçek konumunuzu gösterir.
    Kaldı ki bu tip cihazlarda hassasiyet 20mt. Çapında bir daire ile sınırlıdır. Bu dairenin çapı hava şartlarına göre de değişebilir; bulutlu havada, yoğun yağış şartlarında gps alıcınız uyduları fixlemekte zorlanır, bu çok normal bir durumdur.

Eğer bahsettiğim konumlama farklılığı aşırı gelirse gözünüze camda cihazın konumunu değiştirin. Aracın camı atermik ise en uygun sinyal alımı için aracınızın servisine danışın.

Next'in GPS alıcıları iyidir, pek hata yapmaz. Ama genele yayılan sıkıntı çok yakın yol kunumlarında kaymalar olabiliyor. Örnek; siz yan yoldasınız cihaz sizi anayolda gösterebiliyor, yada tam tersi... Döner kavşaklarda ve tarif ettiğiniz gibi yol ayrınlarında sıklıkla görebilirsiniz.

Bunun çözümü Göz faktörüne ağırlık vermek ve biraz da cihazı tanımak. İnanın bu cihaza hakim olma olayı bazen aylar sürebiliyor.

Keyifli navigasyonlar.

Olayın konumlamayla alakası olduğunu sanmıyorum ve yokta ...Öyle olsa daha farklı durum ortaya çıkar...Dediğiniz gibi cam faktörü olsa geç bağlantı vs olur.Arkadaşın bahsettiği dönüş öncesi sağda kal gibi komut söylemesi.Bu dönüşten önce bu komutu vermemişse bu arkadaşın kullandığı güzergahta harita ile alakalı sıkıntı vardır bunun için bu sorunu yaşadığu yerdeki koordinatları yazarsa daha sağlıklı analiz yapılabilir.Son olarak Cihaz arkadaşı yan yolda felanda göstermemiş böyle olsa onuda yazardı.

• quote:

quote:

bir dönüşe gelmeden önce yol ayrımı varsa yani atıyorum e5 te çift yone ayrılıyorsa yol cihaz bana sadece sagdan gittiğimde donmem gereken yeri söylüyor ama önce sagdan devam etmem gerektiğini söylemiyor . Yanlışlıkla diğer yone devam ettigim çok oldu . Böyle anlatmak bayağı zormus :) cihazı aldığımda güncelleme yapmıştım aslında ama tarihini bilmiyorum bi kontrol ederim .

Harita versiyonunuzu kontrol ettinizmi?

• quote:

Keyifli navigasyonlar.

Konumlama sorunu yaşamıyorum, olduğum yere çok yakın bir konum gösteriyor %95 oranında, ama dediğim gibi görsel yönlendirme yeterli değil gibi, bazı dönüşleri eksik gösteriyor sol üst kısımda bulunan ve kaç mt sonra dönüş yapmam gerektiğini söyleyen kısım yani misal ben 500 mt sonra sola döneceğim ama üzerinde bulunduğum yol o 500mt den önce 2ye ayrılıyor ama navigasyon bana bu yolun ikiye ayrıldığını sağdan ve ya soldan devam edip sonra 500mt ileriden sağa dönmem gerektiğini söylemiyor sadece 500mt sonra sağa dön diyor bu kadar.. Diğer seçimi ben yapmak zorunda kalıyorum :) Bu arada ses açık kullanmıyorum görsel olarak takip ediyorum navigasyonu. Dediğiniz durumu 1-2 kez yaşadım, çok yakın 2 yolda bazen dümdüz geçtiği oluyor, yan yolu takip etmem gerekirken ana yolu gösterdiği ve bana sapağı kaçırttığı da oldu. +10 km falan gittiğimi çok hatırlıyorum bu tarz hatalar yüzünden :)

quote:

quote:

quote:

Harita versiyonunuzu kontrol ettinizmi?

Yardım kısmında versiyon olarak;

9.6.5.240090 Jun 11 2012 yazıyor hocam..

edit : şimdi güncelledim diğer/içerik/haritalar kısmında 2013.07 oldu harita.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chosen -- 20 Aralık 2013; 12:48:08 >

Bu yazılım versiyonu sorduğum bu değil.Harita versiyonunuz öğrenmek için navigasyona girip diğer/Yardım/Hakkında/Diğer/İçerik/haritalar Burada türkiye 2013,07 olması lazım şayet değilse haritanızı güncelleyin.

Edit : Cihazı pc ye bağlayıp PND/GPS içerisinde save adında klasör var bu klasörü pc ye yedekleyip cihazdan komple silin.Sonra aynı rotada tekrar test edin bakalım haritada güncellendi değişiklik olacakmı?
  • quote:

Bu yazılım versiyonu sorduğum bu değil.Harita versiyonunuz öğrenmek için navigasyona girip diğer/Yardım/Hakkında/Diğer/İçerik/haritalar Burada türkiye 2013,07 olması lazım şayet değilse haritanızı güncelleyin.

evet şimdi pc'den güncelleme yaptım dediğiniz yerde 2013.07 yazıyor hocam.
    Cihazı pc ye bağlayıp PND/GPS içerisinde save adında klasör var bu klasörü pc ye yedekleyip cihazdan komple silin.Sonra aynı rotada tekrar test edin bakalım haritada güncellendi değişiklik olacakmı?
  • quote:

Cihazı pc ye bağlayıp PND/GPS içerisinde save adında klasör var bu klasörü pc ye yedekleyip cihazdan komple silin.Sonra aynı rotada tekrar test edin bakalım haritada güncellendi değişiklik olacakmı?

dediğiniz gibi save klasörünü sildim, sonucu sizinle paylaşacağım hocam.
  • quote:

quote:

Yanlız bu sildiğiniz klasörle favori kayıtlarınız varsa onlar silinmiştir yedek aldığınız save klasöründe user.upoi isimli dosyayı cihazda aynı yere atarsanız favori kayıtlarınız cihaza gelir.
  • quote:

quote:

quote:

Yanlız bu sildiğiniz klasörle favori kayıtlarınız varsa onlar silinmiştir yedek aldığınız save klasöründe user.upoi isimli dosyayı cihazda aynı yere atarsanız favori kayıtlarınız cihaza gelir.

pek önemli yerler yok hocam tekrar eklerim zamanla :) ilginiz için tekrar teşekkürler. size konu dışı bir şey daha danışmak istiyorum müsadenizle. Ben her hafta İstanbul'dan Sakarya'ya gidiyorum. Gaziosmanpaşa tarafından Sakarya Üniversitesine kadar 165km gösteriyor navigasyon ücretli yollar açık şekilde ve sürekli bu yolu takip ediyorum. Sizce navigasyonun bu yolu uzatıyor olma ihtimali nedir? Rota yöntemi olarak Yeşil ve Kolay kullandım, bu şekilde rota paylaşan yerler vs var mı acaba yani en iyi alternatifi bulmak için nasıl bir yol izleyebilirim sizce?

• quote:

quote:

quote:

quote:

pek önemli yerler yok hocam tekrar eklerim zamanla :) ilginiz için tekrar teşekkürler. size konu dışı bir şey daha danışmak istiyorum müsadenizle. Ben her hafta İstanbul'dan Sakarya'ya gidiyorum. Gaziosmanpaşa tarafından Sakarya Üniversitesine kadar 165km gösteriyor navigasyon ücretli yollar açık şekilde ve sürekli bu yolu takip ediyorum. Sizce navigasyonun bu yolu uzatıyor olma ihtimali nedir? Rota yöntemi olarak Yeşil ve Kolay kullandım, bu şekilde rota paylaşan yerler vs var mı acaba yani en iyi alternatifi bulmak için nasıl bir yol izleyebilirim sizce?

Bence rota doğru.İstanbul başlangıç bitiş sakarya üniversitesi yapıyorum kolay rota seçeneğinde 161 km 2.14 dakika çıkıyor rota ayarından kısa yapıyorum 141 km 2.30 dakika çıkıyor bu durumda kısa rotada yol 20 km kısalıyor ama varış süresi uzuyor ve kısa rota şehir içinde sıkıntılı yollara soka bilir.Bu sebeple en güzeli hızlı yada kolay seçeneğini kullanmak her zaman mantıklı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.