Şimdi Ara

[ 2019 ARALIK ] GÜNCEL SİSTEM TOPLAMA REHBERİ ANA KONU * [ Paranızı Çöpe Atmayın !!! ] (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.077
Cevap
99
Favori
151.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2.ele yönelin o parçalara o parayı vermeyin hocam. FX4300 yerine kesinlikle FX6300. 2.elde çok daha iyisini alabilirsiniz.

@eminozkoca

Hayırlı olsun hocam

@Joel Zimmerman

Neden sordunuz hocam konu yeterli mi gelmedi beni konuya çağırıp soru sordunuz da cevap mı alamadınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

@Bulshizza

2.ele yönelin o parçalara o parayı vermeyin hocam. FX4300 yerine kesinlikle FX6300. 2.elde çok daha iyisini alabilirsiniz.

@eminozkoca

Hayırlı olsun hocam

@Joel Zimmerman

Neden sordunuz hocam konu yeterli mi gelmedi beni konuya çağırıp soru sordunuz da cevap mı alamadınız ?

Saol hocam senin sayende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba bütçem 3000 lira ve tamamıyla oyun bilgisayarı istiyorum içine tüm parçalar dahil olacak şekilde şimdiden teşekkür ederim

• Merhaba arkadaslar her sey dahil bir bilgisayar toplamak istiyorum 1500.2000 arasi yardimci olursaniz cok tesekkur ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar, güzel bir 3D tv alıp pc ye monitör yapmak istiyorum. Pc den tv ile 3D film izleyip internette sörf yapmak için beni strese sokmuyacak bir pc toplamak istiyorum. Tabi pc den 3D tv ile 3D film izlenirmi bilmiyorum, bana bir tavsiye bulunun arkadaşlar.

• quote:

@Bulshizza

@eminozkoca

Hayırlı olsun hocam

@Joel Zimmerman

hocam Asus H97M-PLUS mi yoksa Asus H81-Gamer mi daha iyidir ? oyun amaçlı alacağım

işlemcim: i5 4460
    ekran kartı: sapphire 270x dual-x 2gb
  • @ClawniOo @556rey556

Tüm parçalar derken çevre birimleri de dahil mi bu bütçeye ? (Klavye-Mause-Monitör) Kullanım amacı nedir ?

@gypso0512

Film 3D ise izlenir ama aktarım nasıl yapılıyor bilmiyorum maalesef. Ama sorun olacağını sanmıyorum. Bence siz film için pc toplamak yerine 64GB bir flash bellek alın, filmi içine koyup TV ye direk bağlarsınız.

@pesimist27

H97M-Plus
  • Teşekkür ederim ama topladım kasayı saol
  • Merhaba. Herşey dahil 2000 tl civarı masaüstü toplamak istiyorum. Oyun bilgisayarı olarak düşünün lütfen, ancak Dota 2 dışında nadiren başka bir oyun oynama ihtiyacı hissedeceğimi söylemekte yarar var.

Öncelikle bu bütçeyle;

-İleriye dönük bir anakart seçilebilir mi? (Forumda duydum, sanırım ilerde upgrade'e imkan sağlayacak sağlam bir anakart kastediliyor)
    -AMD mi Intel mi? Neden?

İyi akşamlar :)
  • Konuyla biraz alakalı biraz alakasız biraz alakalı uzun bir derdim var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Geçen yaz MSI GE70 2oE model laptopu 3.300 tl civarında aldım. Maksadım mobil olması idi. Lakin laptopu aldığımdan beri yerinden kımıldatmıyorum. Bir de laptopu LG'nin 40' UHD bir tvsine bağladım. Tvye HDMI kablosu ile bağlanıyorum. Çözünürlüğü 4K'ya çektiğimde 23hz değerine geriliyorum. FullHD de ise değer 60hz fakat ufak tefek ağır bir deneyim yaşıyorum. Laptopta bildiğiniz üzere iki ekran kartı var. Birisi entegre 4600 diğeri Nvidia GTX 765m. HDMI kablosu sanırım entegre ekran kartının çıkışına bağlı. Yani Nvidia'nın çıkışı değil anladığım kadarıyla. Ve ne yaparsam yapayım (ki isteğim sadece windowsu 4k çözünürlükte normal bir akıcılıkta kullanmak) başaramadım. Oyunlarda Nvidia kartının desteğiyle bazılarını FullHD'den üst çözünürlükte oynayabiliyorum. Ama tv, pc üzerinden FullHD' videoları dahi takılabiliyor. Görüntüde frame kaymaları oluyor. Vs vs.

Gel gelelim soruya. Bu laptopu elden çıkarıp yeni bir kasa sistemi alıp TV'ye bağlarsam bu dertten kurtulur muyum? Ya da yeni kasa al TV'den de kurtul bir monitör al mı dersiniz? Bu tvden hiç hoşlaşmadım. Gerçi sorun sanırım laptoptan ama. Tv olayından vazgeçmeli miyim?

• Arkadaşlar yaklaşık 2500 tl bütçelik bir sistem topladım GTA 5 güzel kalitede oynamak için. Fikir ve önerisi olan var mı acaba?

Anakart: ASUS H97-PLUS Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600Mhz

İşlemci: Intel Core i5 4690 Soket 1150 3.5GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci

Ekran kartı: Evga GTX760 SuperClock ACX GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı

Ram: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit

Kasa: Zalman Z5 Plus ATX

HDD: Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

PSU: High Power Astro Lite 750W 80Plus Gold

• quote:

@gypso0512Film 3D ise izlenir ama aktarım nasıl yapılıyor bilmiyorum maalesef. Ama sorun olacaĞ?ını sanmıyorum. Bence siz film için pc toplamak yerine 64GB bir flash bellek alın, filmi içine koyup TV ye direk baĞ?larsınız.

Teşekkür ederim... laptop aldım , tv içinde dediğiniz gibi güzel bir hdd almak en mantıklısı galiba.
  • Merhaba arkadaşlar 2000-2500 tl arası intel işlemcili nvdia ekran kartlı bir sistem toplamak istiyorum ,bana bi sistem tavsiye edebilirmisiniz teşekkürler .

• E sınıfında GT630 karşılığı , R7 250 GDDR5. Güzel kafa bende yaşamak istiyorum. (Bari HD 6570 yaz da bir şeye benzesin.)
  • arkadaşlar 1000tlyi geçmeycek sistem önerisi yaparmısınız.apu sistem de olur.şimdiden teşekkrler
  • Sistem nasıl arkadaşlar, eksiği varmıdır yazın alıcam
    [ 2019 ARALIK ] GÜNCEL SİSTEM TOPLAMA REHBERİ ANA KONU * [ Paranızı Çöpe Atmayın !!! ]
  • Hocam rica etsem 2500 tlye monitör dahil sistem kurarmısınız. Teşekkürler...
  • Yeni Fm2 ve Fm2+ serisini guncellemen lazım. Pentium ve i3 serisine çok güzel bir rakip.

• 35Ahmet3535 kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde güzel ama yaza daha çok var fiyatlarda değişiklikler olacaktır illaki.
  • Şu ara biraz bekleyeceğim konuyu güncellemek için. En kısa zamanda en güncel haline gitiririm inşallah yine. Onun dışında her gün bir sürü özel mesaj cevaplıyoruz zaten.
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.