Şimdi Ara

Windows Phone 9 ile canlı karo arayüzü rafa kalkabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows Phone 9 ile canlı karo arayüzü rafa kalkabilir

Windows Phone işletim sisteminde Live Tiles adı verilen bir başlangıç ekranına yer veren ve üreticilerin özelleştirilmiş arayüz kullanımını engelleyen Microsoft, bu arayüzü benzer tasarım ögeleri ile daha sonra diğer Microsoft yazılımlarına da entegre etmişti. 

Microsoft'un 2014 sonları veya 2015 başlarında Windows ve Xbox işletim sistemlerine büyük bir güncelleme sunacağı ve bunun Windows 9 ve Windows Phone 9 kod adlarına sahip olduğu sık sık gündeme geliyor.

Yeni güncelleme ile en çok konuşulan konulardan birisi Windows Phone ve Windows RT platformlarının birleşerek tablet ve akıllı telefonlara tek bir platform sunması. Bu henüz resmi olarak doğrulanmasa da firma içerisinden gelen bilgiler bu yönde.

Güncelleme ile gelecek diğer bir sürpriz yenilik ise Eldar Murtazin'in bildirdiğine göre Live Tiles arayüzünün rafa kalkacak olması. Ortak bir platform olacağı için Microsoft modern arayüzünden tamamen  uzaklaşacak ve Android tarzında bir arayüze yer vermeye başlayacak. Ancak klasik Windows tabletler şimdiki arayüzü kullanmaya devam edecek. Murtazin bilindiği üzere Nokia'nın satın alınmasını da internete sızdırmıştı.

İddialar ne kadar gerçeği yansıtıyor şimdilik belirsiz ancak Microsoft'un tablet ve akıllı telefon platformlarını birleştirmek istediği uzun süredir konuşuluyor. Zira Apple ve Google mobil cihazları için aynı arayüzü kullanıyor. Bu da ekosisteme ve uygulama mağazasına daha fazla katkı anlamına geliyor.

Microsoft'un yeni arayüz düşüncesi iOS'tan ziyade Android işletim sisteminden ilham alıyor. Kullanıcı yeni ana ekranı kullanırken, dilerse canlı karo tarzına da geri dönebilecek. Bu tamamen kullanıcının insiyatifinde.

Bunun yanında Windows Phone 9 ile birlikte lisans bedeli de ortadan kalkacak ve böylece üreticiler cihazlarını daha uygun fiyattan satabilecekler. Sadece Windows 9 için lisans bedeli gerekecek.

Şimdilik Microsoft'un planlarından oldukça uzağız ancak yeni yılla birlikte firmanın ekosistemlerinde nasıl bir strateji belirlediğini hep birlikte göreceğiz. 

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/The-end-of-Live-Tiles-Windows-Phone-9-claimed-to-come-with-new-Android-inspired-interface-in-2014_id50284

• İsabet olur.

• quote:

Bunun yanında Windows Phone 9 ile birlikte lisans bedeli de ortadan kalkacak ve böylece üreticiler cihazlarını daha uygun fiyattan satabilecekler. Sadece Windows 9 için lisans bedeli gerekecek.

Bunun anlamı nedir Ekrem bey?
  • instagram daha yeni geldi,windows phone 9 2 seneye gelir anca.

• çok şükür

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

quote:

Bunun anlamı nedir Ekrem bey?

Anlami, ureticiler Windows Phone kullanabilmek icin Microsofta lisans bedeli ödüyor. Android ise ücretsiz.

Edit: Aciklama yaptim, fanlik da yapmadim. Neyin eksilemesi bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulasates -- 14 Aralık 2013; 3:03:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesut çeviğinde dediği gibi daha bir yılı var bu işletim sisteminin...

• nokia android telefon çıkarırsa microsoftu ücretsiz wp9 dahi kurtaramaz..

@Turkforce

wp9 ücretsiz olacakmış ama bildiğimiz windows yani PClerdeki yine ücretli olmaya devam edecek.. Belki tablet versiyonları olan windowslarda lisanslı olabilir yuine.. ama "phone" takısının olduğu windowsu ücretsiz yapıcakmış adamlar. anlamıcak birşey yok bunda.

• Bence degistirmesin cunku farklilasan tek sistem ve ne olursa olsun bu arayuz gelistirilmeli diye dusunuyorum.

• Şimdiki metro arayuzunu geliştireceklerdir büyük ihtimal. Benimki bir düşünce, ne olacağı bilinmez. Microsoft bu her şey beklenir son zamanda yaptığı tutarlı şeyler değildi zaten

• Stabil olsun yeter.

• Bu arayüzü hiç sevmiorum ama eğer MS böyle bi şey yaparsa WPun orjinalliği gider. Onun yerine arayüzü daha da geliştirsin ne biliym böyle basit ama canlı animasyonlar filan koysun yeter aksi takdirde androidin kopyası gibi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EagleTibet -- 13 Aralık 2013; 23:17:51 >
  • harika olur ve eldar denen manyağ diyorsa dikkate alırım

• arayüz değişir market sorunuda kalmazsa ozaman wp çok su kaldırabilir.tabi arayüzü android gibi yaptıktan sonra halen stabil kalabilirse :)

• Benim anlamadığım, üreticilerin microsoft'a ödediği 30 $ lisans ücretini üreticiler ayrı biz kullanıcılar neden ayrı dert ediyoruz? Üreticiler kullanıcıları mı düşünüp lisans ücreti ödemek istemiyor? Lisans ücretini ödeyen üreticiler kullanıcılardan o ücreti almıyor mu? Alsa da almasa da 30 dolar dediğin 60 lira para değil mi? 1020'ye 2.000 lira veren insan lisans bedava olsa 1.940 lira verecek. Android bedava dağıtılıyor da ne oluyor diğer taraftan? Note 3 yine 2.000 lira küsür. 60 lira 100 lira ucuz olmuş ne yazar? Bence çok gereksiz bir takıntı. 2 liralık oyun takıntısı 1 bu 2.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

arayüz değişir market sorunuda kalmazsa ozaman wp çok su kaldırabilir.tabi arayüzü android gibi yaptıktan sonra halen stabil kalabilirse :)

Androiddin animasyonlarında bir halt yok ki. Koy androide NT çekirdeğini(koyulmuyor keşke öyle olsaydı) bak ne kadar hızlı

• Bence arayüzü değiştirmeden geliştirme yoluna gitmeliler. Bu modern ui denilen arayüz ve yazılar bana göre çok iyi , geleceğin işletim sistemi gibi duruyor.
    FAkat arayüzde ciddi eksiklikler var bunların giderilmesi gerekiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

arayüz değişir market sorunuda kalmazsa ozaman wp çok su kaldırabilir.tabi arayüzü android gibi yaptıktan sonra halen stabil kalabilirse :)

Androiddin animasyonlarında bir halt yok ki. Koy androide NT çekirdeğini(koyulmuyor keşke öyle olsaydı) bak ne kadar hızlı

android arayüzünün wp arayüzünden tek farkını , performansı etkiliyen faktörü animasyondan ibaret görmek nekadar doğru!
  • WP8 kullanıcısı olarak livetile'lar süper takılan bi' şey bence elleşmesinler. İsteyen başka bi' paket veya güncellemeyle geçiyosa geçsinde ellemeyin livetile'laraaa ! :D

• Metro arayüzü başından beri sacmalikti zaten. Microsoft şu ana kadar bu hatasını çoktan duzeltmesi gerekirdi. Neyi bekliyor bunlar ?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.