Şimdi Ara

[ANA KONU] Samsung Galaxy Trend Plus -> GT-S7580 <-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
843
Cevap
8
Favori
104.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

GT-S7580

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KİLİT ÖZELLİKLER

Hızlı ve Güçlü

• Ultra Hızlı 1,2 Ghz çift çekirdek işlemci hızı zahmetsiz çoklu görev imkanı sağlar
    • 717 Mb Ram Hafıza
    • 4 Gb Dahili Hafıza
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Android Jelly Bean (4.2.2)

• Daha akıcı geçişler ve daha hızlı Web tarama, mobil deneyimi zahmetsiz, yenilikçi ve eğlenceli hale getirir
    • Genişletilmiş Bildirim Paneli uygulamaları açmadan uygun bir genel bakış imkanı sunar
    • Esnek Widget uygun otomatik yeniden boyutlandırma ile ana ekranınızı özelleştirmenizi sağlar
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Büyük 4” Ekran ile Heyecan Verici Eğlence

• Büyük 4” WVGA ekran canlı bir görsel deneyim sunar
    • Daha iyi verimlilik ve videoların, Web sayfalarının ve fotoğrafların üstün şekilde görüntülenmesi için optimum boyut

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ağ Altyapısı: GSM / 3G HSPA+
    2G Ağ : EDGE / GPRS (850 / 900 / 1 800 / 1 900 MHz)
    3G Ağ: HSDPA 21 / HSUPA 5,76 (900 / 2 100)
    Wi-Fi: 802.11b/g/n 2,4 GHz
    Wi-Fi Direct mevcut
    Bluetooth Profilleri : DI, MAP, PBAP, A2DP, AVRCP, HFP, HSP, OPP, SAP, HID, PAN
    DLNA desteği mevcut değil
    KIES desteği

İşlemci
    1,2 Ghz Çift Çekirdek İşlemci

Sensörler
    Hareket sensörü, Jeomanyetik, Yakınlık Sensörü mevcut

Bağlantı
    USB v2.0
    3,5 mm Stereo Kulaklık Jakı
    MicroSD (64 GB'a kadar)
    Tek SIM
    Micro USB mevcut

Servis ve uygulamalar
    Samsung Apps
    ChatON mevcut
    ActiveSync mevcut
    B-to-B Uyumluluğu: ODE,EAS,MDM,VPN

İşletim Sistemi
    Android 4.2 Desteği

Bellek
    4 GB Dahili Hafıza
    717 MB Ram

Fiziksel Özellikler
    121,5 x 63,1 x 10,57 mm Boyut
    118 g Ağırlık

Pil
    1 500 mAh Pil Kapasitesi
    USB'den şarj edilebilir

Ses ve Video
    Video Biçimi
    .Video Kayıt: H.263+ AMR NB ,H.264 + AAC
    .Video Kod Çözme: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
    Video Çözünürlüğü : HD (1 280 x 720) Video Oynatma ve Kayıt
    Video Kare Hızı: 30 fps'ye kadar
    Ses Biçimi: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA

Ekran
    TFT Ekran Teknolojisi
    16 M Renk Derinliği
    4" Dokunmatik Ekran
    480 x 800 Çözünürlük

Kamera
    ÖN: VGA Fotoğraf, VGA ( 480P ) Video Çözünürlüğü
    ARKA: 5 Megapiksel Fotoğraf, HD ( 720P ) Video Çözünürlüğü
    LED Flaş Desteği
    Otomatik Odaklanma

Renk
    Beyaz, Siyah renk

Konumlandırma
    A-GPS, GLONASS mevcut

Genel Sistem Görüşü

Evet arkadaşlar ailemin bir üyesi daha galaxy ailesiyle tanıştı :) hediye olarak aldığım telefon o kadar hızlı ve bir o kadar da estetik ki anlatamam.. Annemin doğum gününü hediyesini şöyle bir inceledim benim note 2 den bile daha seri çalışıyor :) yenilenmiş touchwiz arayüzünün bu duruma katkısı çok büyük. 2 telefonda widget tabını açıp hızlıca diğer sayfaya geçirince note 2 kasılıyor ama trend plus çok güzel geçiyor. 717mb ramın olması büyük avantaj.. s3 miniden 100mb daha düşük bir rama ship ama inanın ondan çok daha akıcı bir telefon.

Onun dışında note 2 deki şu özelliğin olmaması bir dezavantaj sayılabilir. Çünkü bu ışık ayarı benim çok eski nokia 6630 telefonumda bile vardı.. Yine de bildirim kısımında parlaklık ayarı var ve kolay bir şekilde keyfinize göre ayarlanıyor.

------------------
    Edit 1: Arkadaşlar cihaza odin vasıtasıyla ingiltere romu kurdum.. Stock rom sevenler bu versiyonu kesin kursun. Ayrıca bazı hatlarda HSDPA çalışmasına rağmen GSM modu sıkıntılı çalışabiliyor (AVEA). Bu sorunu da ingiliz romuyla çözebilirsiniz. Rom için sammobile sitesine başvurun. Romda şebeke ayarları ve Türkçe dil mevcuttur.

Edit 2: Root için şuradaki (aşağıdaki link) adımları harfiyen uygulayın. Denedim sorunsuz root oldu. Titanyum Backup ile gereksiz default uygulamaları silerek + tweak uygulamaları roma gömerek cihazın canına daha fazla can katabilirsiniz.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2621087

------------------

Genel Kamera Görüşü

Kamerası 5mp,flaşlı ve odaklama özelliğine sahip. Kısacası günlük çekimler için çok iyi. Telefonun selfie performansı ise kendi ekranında güzel ama büyük ekranlı bir cihazda paylaşınca pekte hoş değil. Bunun sebebi vga olan ön kamerası. Ancak HSDPA ve skype üzerinden gerçekleştirilen videolu aramada görüntü standart kalitede diğer telefona yansıyor.

Genel Ses Görüşü

Telefonun sesi kısık çıkıyor ne yazık ki.. Kulaklık sesi çok iyi olmasına rağmen hoparlör biraz sönük kalmış. Ahize sesi ise çok iyi.. Sadece dediğim gibi dış hoparlörden müzik vs dinlenecekse harici bir hoparlör bağlasanız daha iyi olur.

Genel Oyun Performansı Görüşü

Açıkçası sadece basit oyunları test edebildim.. temple run,angry birds,hill climb,fs shift i denedim..ama çok eski wonder telefonum gta 3 gibi bir oyunu oynanabilecek seviyede açabiliyordu.. Bu daha performanslı bir telefon olduğundan gta yı da açar düşüncesindeyim..

Adrianisen arkadaşımız Trend Plus ta oynadığı GTA 3 videosu yayınlamış

Kutu İçeriği

ANTUTU TEST SONUÇLARI VE BİR KAÇ KIYASLAMA

Antutu 2014 skoru 12.510 dur.

TREND PLUS VS S3 MİNİ

TREND PLUS VS S2

TREND PLUS VS S3

ARAYÜZ - BİLDİRİM PANELİ VE GÖREV YÖNETİCİSİ

NOT: Gereksiz programları dondurdum + Birkaç 3.parti uygulama kurdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 28 Nisan 2014; 11:00:11 >

• bende almak istiyorum ama yeterince bilgi yok .s3 mini den 1 tık iyi gibi.
    up up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chtr -- 14 Aralık 2013; 14:06:31 >
  • S3 mini'den daha dolu bir cihaz sanki.
  • Dün aldım. Performans testi konusunda fazla tecrübem yok ama istersen denememi istediğin uygulamaları yaz, deneyip sonucu belirteyim.
    Ancak vaktim kısıtlı, bu akşam saat 22:00'ye kadar buralardayım. Sonra uzun bi süre yokum

Bu arada kutudan kulaklık çıkmadı
  • İlgilendiğin için teşekkürler kardeşim. Sormak istediklerim şöyle.

Ekran görüntü kalitesi
    Dokunmatik performansı
    Menüler arası geçiş hızı
    Wifi bağnatısı genel performans
  • quote:

Orijinalden alıntı: capo di capi

İlgilendiğin için teşekkürler kardeşim. Sormak istediklerim şöyle.

Ekran görüntü kalitesi
    Dokunmatik performansı
    Menüler arası geçiş hızı
    Wifi bağnatısı genel performans

Ekran görüntüsü gayet iyi. Çok yakından dikkatli bakmadıkça pikselleri fark etmiyorsun bile. Renkler canlı, TFT ekrana göre gayet iyi.
    Dokunmatikte sıkıntı yok gibi. mesajlaşmada şimdiye kadar problem yaşamadım.
    Menüler arası geçiş normal, takılma yok. Yüksek performans gerektiren oyunlarda sıkıntı çıkabilir. Sorunsuz oynadığım oyunlar; 8 Baal Pool, Rail Rush, Subway Surfers, Temple Run 2, Redline Rush.
    Wi-fi performansını kapsamlı olarak test etme imkanım olmadı, bu konuda bir şey diyemeyeceğim.

Benim tek canımı sıkan 200-300 TL'lik telefonların kutusundan bile kulaklık çıkarken bu telefondan çıkmaması.

• Sağol bilgilendirdiğin için. Güle güle kullan. Kulaklık verilmiyor mu yoksa sende mi çıkmadı acaba ?
  • quote:

Sağol bilgilendirdiğin için. Güle güle kullan. Kulaklık verilmiyor mu yoksa sende mi çıkmadı acaba ?

Özellikle samsung sitesinden canlı desteğe bağlanarak sordum, bu telefonun kutu içeriğinde yokmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReQueM_87

quote:

Sağol bilgilendirdiğin için. Güle güle kullan. Kulaklık verilmiyor mu yoksa sende mi çıkmadı acaba ?

Özellikle samsung sitesinden canlı desteğe bağlanarak sordum, bu telefonun kutu içeriğinde yokmuş.

Vay be çok saçma
  • asıl soru tavsiye eder misin?
  • Up
  • Bu ürünün S3 den farkı nedir, bilen var mı ?
  • telefon hakkında ayrıntılı bilgi bekliyoruz f/p açısından iyi duruyor
  • Arkadaşlar ürünü aldım,beğenmediklerim

-telefonda bildirim ışığı yok(cevapsız çağrı,msj vb olduğunda telefonun ekranını açmadan anlayamıyorsunuz)
    -ekran kapalıyken kilidini açmak için bastığınızda ekran ışığı ancak 2 sn sonra geliyor.(normalde tuşa bastığınız an ekran açılır)
    -minion rush indirdim.oyunda online bildirimler olduğu için bildirimler esnasında oyun inceden kasıyor.bildirim gelmese bile iphone dan aldığınız keyfi almayı beklemeyin.(görüntü kalitesi daha düşük)

sorusu olan varsa yardımcı olayım.
  • wifi cekisi ve sarj durumu nasil dostum
  • capo di capi kullanıcısına yanıt
    wifi çekimi standart ama gayet hızlı,sarjı tam 1 gün gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chtr -- 21 Aralık 2013; 0:44:44 >
  • Saol dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: champtr

-telefonda bildirim ışığı yok(cevapsız çağrı,msj vb olduğunda telefonun ekranını açmadan anlayamıyorsunuz)

Ürünü bende aldım.

Hepsiburada da 538 TL - 75 TL para puan 463 TL.

İstanbul bilişimdeki fiyatta fena değil.

Bildirim ışığının olmaması can sıkıcı.

Bataryası 1500 mAh ve şu an 1 gün kadar gidiyor.

Bataryanın biraz daha dayanıklı olmasını beklerdim.

Kasa şekil şemal olarak hemen hemen S3 mini ile aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Computer -- 21 Aralık 2013; 14:27:13 >
  • Ben de yılbaşı hediyesi almak istiyorum ama s3 mini ve bunun arasında kaldım ram s3 mini den düşük fakat işlemcisi daha iyi diye biliyorum o fiyat farkı nerden geliyor ? ve de kullanan arkadaşlar Trend Plus da radyo var mı ? s3 almaz isem ne kaybederim ne kazanırım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jc Denton

Ben de yılbaşı hediyesi almak istiyorum ama s3 mini ve bunun arasında kaldım ram s3 mini den düşük fakat işlemcisi daha iyi diye biliyorum o fiyat farkı nerden geliyor ? ve de kullanan arkadaşlar Trend Plus da radyo var mı ? s3 almaz isem ne kaybederim ne kazanırım ?

Trend Plusta radyo var.

Ekranda mesaj bildirim ışığı yok.

Mesaj yada arama geldiğinde ekrana bakmadan bunu anlayamıyorsunuz.

Çeklerle indirimlerle 500-550 TL arasında S3 mini denk getirilebilirse S3 mini almak daha mantıklı olur.

Trend Plus en uygun fiyat 480 TL civarında.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.