Şimdi Ara

Caprice Gold Bayrampaşa

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Caprice Gold Bayrampaşa ilk duyurulduğunda büyük dikkat çekmişti. Projenin başındaki Jet Fadıl lakaplı şahıs daha önce saadet zinciri tarzı bir konuda dolandırıcılıktan hükün giymiş daha sonra tahliye olmuştu. Olan milletin parasına olmuştu. Bu proje için çok yüksek masraflar yaparak tanıtımlar yapıldı. Projenin 2009'da biteceği söylendi. Ancak hala proje bitmiş değil. Az önce görüştüm. Aralık 2014'te bitecek dediler. Hemen hemen aynı zamanlarda inşaatı başlayan yanıbaşındaki Yorum İstanbul tamamlandı sahipleri oturmaya başladı. Ancak Caprica Gold Bayrampaşa hala devam ediyor.

Buradan ortalama olarak 100Bin TL yatırım yapmak istediğimi belirttim.
    969 TL sözleşme + damga vergisi için anında talep ediyorlar.
    101.818 TL yılda 2 gün e tipi 33 metrekarelik oda için bir hafta içerisinde ödeme yapılması gerekiyor.
    Tapu 2 ay sonra veriliyor.
    Kira ödemesi ise net 1.132 TL olarak her ay banka hesabımıza gönderilecekmiş.
    Sözleşme tarihinden br ay sonra kiralar ödenmeye başlıyor. Yani normal kiralama sisteminde olduğu gibi önce kirayı öde sonra kullan değil.
    Ayrıca otel olduğu için de vergiden muafız. Vergi ödemeleri de firma tarafından yapılacakmış.

Eğer herhangi bir sorun çıkmazsa çok güzel bir yatırım. Ancak bazı noktalar dikkatimi çekiyor. Otopark ve sosyal tesisler için kullanılan alan belediyeden kiralanmış. Otelin inşa edildiği alan da başka bir şirket tarafından devredilmiş. Şirket sözleşme yaparak kira garantisi veriyor. Ancak ya şirket iflasını verirse ne olacak ? Şirket iki kişinin adına gözükyor ki bunlar jet Fadıl'ın akrabaları. 150bin Tl bir kişide diğer kalan tüm paylar da hanımının üzerinde gözüküyor. Biraz riskli bir sistem gibi görünüyor. Zaten proje çok yavaş ilerliyor. Otel açılmadığı halde kiraları ödeme kaynaklarına Didim'de bulunan Caprice Termal otellerindne gelen gelirler ile ödendiğini söylüyorlar.

Benim sormak istediğim şey ise bu proje 5 yıldır var olan bir proje. 5 yıldır hiç aksamadan kiralarını alan kişiler var mı ?
    Eğer bu projeden devremülk satın alan kişiler varsa yorularınızı bekliyorum.
    Veya çevrenizde bu projeden devremülk alanlar varsa onlar neler söylüyorlar.

103 Bin TL ödeyip de her ay düzenli olarak 1132 TL almak demek yılda 13 584 TL almak anlamına geliyor ki bu da çok ciddi bir rakam.
    10 yılda 136 Bin TL olarak paramız bize geri dönecek. Devremülk bize bedavaya kalmış olacak.
    Toplu para koyup parça parça paramızı geri alacağız. Her ay aldığımız parayı bankaya faize atarsak burdan da gelirimiz olur.
    Otel açıldıktan sonra da kira gelirimiz artacakmış. İnşallah otel açılırsa :) Aynen adamın lafını yazdım. İnşallah maşallah ile olur mu bilmiyorum artık.

103 Bini bankaya koysak, %9 oranında faiz geldiğini düşünsek ilk ay bize 647 TL getirisi olur ve bu her ay artarak gider.
    Yılda yaklaşık olarak 8 Bin TL getirisi olur. 10 yıl sonra da yaklaşık oalrak 185 Bin TL paramız olur.
    Tabi ki paranın eflasyon karşısında ne olacağı da meçhul.

İstanbul'da 3+1 135metrekare daireyi 125Bine alıp aylık 700 TL ye kiraya verdim.
    Bu defa hem kiracıyla uğraş hem vergi beyanında bulun vergi öde üstüne birde dairenin çıkan masraflarıyla ilgilen.
    Deprem sigortası + emlak vergisi de cebimizden çıkan diğer masraflar.
    Daire bedeli + tapu + diğer masraflar = 125.000 TL
    Dairenin su tesisatı bu at patladı. Müthaid ucuz adi borular kullanmış. Yenilendi = 700 TL (Bina 1999 yapımı. Tüm daire sahipleri yenilemek zorunda kalmış)
    DASK = 120 TL
    Emlak ve kültür vergisi = 80 TL
    700 * 12 = 8400 TL kira geliri. Bundan 3200 TL istina bedeli çıkınca 5200 TL üzerinden devlete vergi ödenecek. Bu da yaklaşık 1300 TL. Mart ayında beyanname vereceğim için net tutarı bilmiyorum. 900 + 1300 = 2000 TL bir yıllık gider. Geriye kalır 6400 TL.

Bu parayı faize koysaydım ortalama bir yıl içerisinde 9600 TL para getirisi olacaktı. Ama gayrımenkulun değerinin de arttığını düşünürsek ve paranın eflasyon karşısında değerinin de azaldığını.

Şimdi hangisi mantıklı acaba ?
    -Ev alıp kiraya vermek
    -Bankaya faize koymak
    -devremülk alamk

• yeri gidip gördünmü? otoban karşısı lanet biyerde..gidip bi gör..
  • Gecenin 2-3 ünde Hal den karpuz domates ola ola gibi sesler gelip cama çıkma olasalığın %99 desem şahsına ait aracın yoksa ulaşımın sıfır. Vaz geç bu jet den.
  • Faiz yılda 9600 değil 960 gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beşiktaşım Benim

Faiz yılda 9600 değil 960 gelir.

Yanlışın var şuanda 100Bin TL için %9,10 üzerinden vergi kesintisi yapılmış şekilde 678,14 TL alıyorum :)
    125Bin TL için de 9 968 TL yapar ki her ay paramız arttığı için yaklaşık olarak 10Bin TL yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinless34

Gecenin 2-3 ünde Hal den karpuz domates ola ola gibi sesler gelip cama çıkma olasalığın %99 desem şahsına ait aracın yoksa ulaşımın sıfır. Vaz geç bu jet den.

İstanbul'a yerleşmeden önce geldiğimde otellerde kalırdım.
    Adela Hotel - Wow Hotels gibi otellerde hiç odanın camını açma gereği duymamıştım. Bu söylediğim oteller e5 dibinde.
    Yalıtımı genelde iyi oluyor ve dışarıdan içeriye ses pek geçmiyor.
    Konumu ile çok fazla bi takıntım yoktur çünkü burda yaşamayacağım da.
    Sadece yatırım amacı ile düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azazel85

quote:

Orijinalden alıntı: sinless34

Gecenin 2-3 ünde Hal den karpuz domates ola ola gibi sesler gelip cama çıkma olasalığın %99 desem şahsına ait aracın yoksa ulaşımın sıfır. Vaz geç bu jet den.

İstanbul'a yerleşmeden önce geldiğimde otellerde kalırdım.
    Adela Hotel - Wow Hotels gibi otellerde hiç odanın camını açma gereği duymamıştım. Bu söylediğim oteller e5 dibinde.
    Yalıtımı genelde iyi oluyor ve dışarıdan içeriye ses pek geçmiyor.
    Konumu ile çok fazla bi takıntım yoktur çünkü burda yaşamayacağım da.
    Sadece yatırım amacı ile düşünüyorum.

Ben jet fadıl adından dolayı yapılmaz diyorum 2 senede ancak kat attılar son 1 senede ancak cam döşemeye başladılar yani gece gündüz çalışılıp bitirmek için uğraşılan bir yer değil.

Tek iyi yanı forum istanbul a yakın konumu ile başkada avantajı yok.

• Hiç yok mu burdan devre mülk satın alan biri ?
  • Hocam size mantıklı geliyor mu dediğiniz ? Bahsettiğiniz şey ? Bende evimi satayım iki tane alayım o zaman. Veya bu adamlar bu kadar paralar ile oynarken size onların zararına kar sağlarlar mı ? Ki bahsettiğimiz kişi jet fadıl ? Ben inanmıyorum eninde sonunda patlar bu iş. Aynen imga gimsa v.s de olduğu gibi ki onlarda risk bundan kat be kat yüksek olmasına rağmen yürümedi.
  • Bayrampaşa da yaşıyorum ben kendimi bildim bileli orası inşaat halinde resmen. Yaş 21 liseyi ticaret lisesinde okudum baya bilirim o bölgeyi.
  • hepsini satana kadar ödeme yapacaklar ödemeler herkezin verdiği paralar maksimum seviyeye ulaştığında paraları alıp kaçacaklar herzamanki hikaye o zamana kadar herkez birbirine sözle reklam yapacak sorunsuz kira alıyorum diye saadet zincirinin farklı bi versiyonu gibi
  • Yok öle kira falan alan. Kanmayın sakın haa. Almancı akrabalarım bulaştı bu işe çok kere söyledim sakın haa dedim ama dinletemedim. Biliyorsunuz almancılar her şeyin iyisini biz biliriz havasındalar ama, havalarını almaya çok az kaldı. Biliyorsunuz malum kişinin müşteri portföyü gurbetçiler. Yani genelde gurbetçileri kandırıyorlar. Zaten adamın evveliyatı dolandırıcı dikkat edin derim.
  • bedava peynir fare kapanında olur. dünyanın hiç bir yerinde böyle daha bitmeden şu kadar gelir getirir diye hesaplanıp satış yapılmaz . otele müşteri gelineceğinin garantisi var mı? sonuçta jet fadıl'a ait istedigi gibi at oynatacak aslında olan şu '' JET FADIL CEBİNDEN TEK KURUŞ MASRAF YAPMADAN BU BİNAYI BİTİRECEK OTELİ KENDİ YÖNETECEK VE MİLLETİN SIRTINDAN YİNE ZENGİN OLACAK '' dediklerimin arkasındayım zamanı gelince konuyu yine hortlatırım...
  • Buranın hedef kitlesi, Ahmed Mehmet değil, Araplar.
    Forum İstanbul'a hafta içi giderseniz nüfusun yarısının Araplardan olduğunu görürsünüz.
    Esenlerde 4 Yıldızlı dandik bir otel Araplara Full çekiyor, artı Titanic Bayrampaşa'yı hiç gördünüz mü bilmiyorum.
    Caprice Gold gibi açık bir alanda bile değil, direk 4 tarafı sanayi sitesi olan bir alanın içinde ve yine yarısından fazlası Araplar olarak Full çekiyor.
    Caprice Gold'u fadıl bitirebilir mi?
    Bilmiyorum, eğer planları tutarsa bitirebilir.
    siz bu mağdur edebiyatına fazla takılmayın, tıpkı saadet zinciri davası gibi, mağdur edebiyatı da kulaktan kulağa gidiyor.
    Bu yeşil holdinglerin o zaman hesaplarının kitlenmesine ve kar payı ödeyememesine neden olan olay,
    bu büyüklükte rakamları ancak SPK aracılığı ile toplamak zorunda oldukları idi.
    E SPK'da bunların yüzüne bakmayacağına göre, orda olay patladı.
    En düzgün çalışan Yimpaş Bile battı, şirketi hiç alakasız olduğu halde Kod listesine aldılar.
    O yüzden mağdur edebiyatı safsata,
    O zamanlar stajyerdim, patronum mali müşavir Jetpa ile takside girmiş sıfır Röno Europa almıştı.
    Hala söyler durur çekirdek yiyeceğimiz parayla araba aldık yahu diye.

Bu çok riskli bir yatırım, eğer Fadılın bu oteli bitirmesine mani olur da, otel açılmazda verdiğiniz para külliyen çöp olur onu söyliyeyim.
    Hatta mülk alanlarda kiraları düzenli alamayanlar var, satamayız diye çok dillendirmiyorlar ama bir dünya satılık var alanlarda bence kiraları filan sallıyorlar,
    para oldukça ödüyorlar bence.

Eğer otel biterse yatırım 3-5 katına çıkar rahat, ama bitmezse paranız çöp olur gider.
    Bence projeyi biraz daha izleyip, seyrine göre biraz daha yüksek fiyattan almaya katlanarak sağlam yatırım yapmak daha mantıklı.
    Yoksa hayatınızın vicdan azabı olarak geri dönebilir size.

• hala bu dolandırıcılara inana var mı? yapmayın. paranıza ve emeğinize yazık etmeyin.
  • Merhaba, bundan yaklaşık 7 yıl önce, eşimin bileziklerini ve ziynet eşyalarını eskidi yenileriyle değiştiririm düşüncesiyle o zaman gramı 38,5 tl 250 gr altını den sattım. 1-2 hafta sonra altın 50-60-70.... çıkmaya başladı. 1-2 sene düşmesini bekledim. Ama malesef düşmedi. Eşimin altınları eridi gitti. ozaman 10.000 tl ye sattığım 250 gr bilezik. yarıya düşmüştü. Benim kayın peder emlakçı kafasıda zehir gibi maşallah.

Dedim baba, kızının altınları böyle böyle oldu. Yatırım yapalım dedik. Zarar ettik. Dedi nekadar paran var. Dedim hanım parasıyla birlikte benimde 7000 tl var. dedi ver bana parayı, verdim. İzmitte (bu arad ben gebzedeyim) yap sat yapıp daire satıyor bu arada birinle takas yapmış Bizim para ve kendi kattığı parayla arsa almış. 1 sene sonra sattı ve dedi para 30.000 tl oldu. Ulannn dedim biz harbiden köle gibi çalısıyoruz. 17.000 tl 1 yıl içinde 30.000 tl oldu yaa laaa :). Dedim baba büyüksün. Para sende sen devam et.

Sonra birgün babam geldi. Dedi sizin paraya bende 30.000 tl kattım. 2 devre mülk aldım. Ayda 300-tl size 300 tl bana + bonus kartı var devre mülklerde tatil vs. ayda 300 tl kira hemde 30.000 tl yee ben yine taktir ettim kayın pederi. dedi 1 sene sonra açılacak (tabi ben devre mülkün CAPRİCE GOLD olduğunu bilmiyordum). Harbiden her ay sonu 300 tl geldi. tıkır tıkır. çocukların servis parasını veriyordum ,ilaç gibi geldi valla. 6 ay sonra evde otururken kayın peder, devre mülkün tapusunu gösterdi. Birde ne göreyim CAPRİCE GOLD ANNAAAAAAAAAA dedim. BABA sen naptın bu adama nasıl güvendin. okadar sıkıntısı var dedim. Bu caprice gold dedin yer kaç senedir bitmedi. Bence para batar dedim.

Valla arkadaşlar 1 sene oldu alalı kayın pedere söylemeden. ilk defa caprice goldu aradım. dedim burası nezaman açılacak. Dediler 2015 nisan. Açıldığı zaman (TİK) TÜRKİYE İSTATİSLİK KURUMU nun belirleyeceği fiyata göre kiralar zamlanacakmış.

Şimdi forumu açan arkadaş, bu zamana kadar kiram tıkır tıkır geldi. Ama tabi tereddütlerim var. Tapu elimizde evet. lakin halen inşaat devam ediyor. Açıkcası korkuyorum. valla tapu kayın pederin üstüne. Batsada derim ver parayı :). Ama ben şahsen kendim bilseydim buna onay vermezdim.

Saygılar (sormak istediğiniz bir şey var ise cvp verebilirim.)

• 15.05.2014 saat 14.30 da capris gold ile görüstüm peşin 58000 liralık devremülke hemen kira istiyorum derseniz aylık kira net 930 lira yok ben otel açıldıktan sonra kiramı istitiyorum derseinz ozaman sıkı durun net kira 1430 lira olur dediler.Otel ne zaman açılacak dedim onlarsa 23 ay sonra dediler yani 2016 nın şubat veya mart gibi...Beni çok rahatsız eden şu neden otelin açılışı hep erteleniyor. Önce 2012 sonra 2013 sonra 2014 ve şimdide 2016 acaba art niyet mi var geleceği okuyamadığımızdan kesin konuşamıyorum eğer sözlerinde dururlarsa süper bir yatırım türkiyede böyle kar veren başka yatırım yok
     Caprice Gold Bayrampaşa

• Bu millet akıllanmayacak,
    Fadıl önce araba yapacağım, diye yüksek faiz vadiyle söğüşledi söğüşledi paraları, ceza alınca yurtdışına kaçtı.
    Şimdi de turizm işine girmiş gibi yüksek faizle aldatıyor milleti, bitmemiş inşatta olmayan daireye kira ödüyor.
    Maldivlerde yer artık bu topladıklarını,
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanbey333

15.05.2014 saat 14.30 da capris gold ile görüstüm peşin 58000 liralık devremülke hemen kira istiyorum derseniz aylık kira net 930 lira yok ben otel açıldıktan sonra kiramı istitiyorum derseinz ozaman sıkı durun net kira 1430 lira olur dediler.Otel ne zaman açılacak dedim onlarsa 23 ay sonra dediler yani 2016 nın şubat veya mart gibi...Beni çok rahatsız eden şu neden otelin açılışı hep erteleniyor. Önce 2012 sonra 2013 sonra 2014 ve şimdide 2016 acaba art niyet mi var geleceği okuyamadığımızdan kesin konuşamıyorum eğer sözlerinde dururlarsa süper bir yatırım türkiyede böyle kar veren başka yatırım yok
     Caprice Gold Bayrampaşa

yanlış anlamayın bu işle ilgili bi bilgim yok ama şu yazıyı okuyunca, hele hele bunun türkiye gibi bi dolandırıcılar ülkesinde gerçekleştiğini görünce, buram buram dolandırıcılık kokuyor demekten kendimi alamıyorum.

• yıl olmus 2014 hala jet fadıl'a inanıyorlar..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.