Şimdi Ara

1995 Renault 9 Broadway İncelemesi :) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
27.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Broadway denince aklımda yanmış boya, kaporta çürüğü kalmış. Yine de baya hizmet etti
  • Temizini bulsam alırım ancak ben az yakıyor diye biliyordum malesef az yakmıyormuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde full orjinal değişensiz bir tane var. 93 Model GTE 6.000 devir görüyor. Yol tutuşu 5 kişi binince hiç fena olmuyor. Ancak ani manevralardan kesinlikle uzak durulmalı arkadan bir topar sonra döner durur Ama yan pek yatmıyor 70 km hızla U ya soktum kayarak yana doğru eğimlenmiş bir şekilde döndük. 2 vitesi çok güçlüdür 1, vitese düştüğünü çok az gördüm. Direksiyon zamanla kullandıkça yumuşuyor. Şuan baya hafifledi. 1,3 motor toyota corollayı yokuşta rezil etmiştim. Doğanları felanda yokuşta geçer. Pratik seri bir arabadır. Ancak frenler ve yol tutuşu çok büyük eksisi oluyor. Bakımlı bir araba ise sabahları tek marşta çalışıyor. Her 5,000 km de bir bakıma sokarız. Yağı filtreleri değişir. Sorun var mı bakılır. Hiç yolda kaldığımızı hatırlamam. Işıklarda 60 km ye ilk kalkan broadway dir. Sonra zorlamaya gerek yok. Motorun gücü yetmiyor. 1. viteste gaza yüklendiğinizde inanılmaz pati çeker. Kar lastiği olduktan sonra çoğu arabaların kaldığı yerleri çıkar. Amcam da 95 fairway var bordo 1.600 motor olduğu daha performanslı hatta yokuşlarda baya idaalı oluyor. Yol tutuşu broadwaylere göre daha iyidir. Ön kapı kenarlarında broadwayden ayrı olarak hoparlör vardır. Koltuk daha alçak ve insanı kavrar. Daha konforlu ve güvenli geliyor bana zorladığımız oluyor. Herhangi bir sorun çıkarmadı. 7 bin deviri biraz geçiyor. 2. viteste 90 km hız yapıyor. Performans olarak seri araba oldukları için çok üzmüyor. Almayı düşünen varsa biraz daha para eklesin. Europa alsın derim. Yada megane 1. Fairway ile gezerken arkadaşı gördüm. Onda da megane 1 var. Hadi kapışalım dedim. Düz bir yola geçtik. 2 viteste başladık. 3. viteste burun farkı ile önüme geçti. Sonra sürekli ben burun farkı ile önde gittim. Hıza bakmadım ama kuzen 150-160 civarı oldu dedi. Bizim broadway i 2. hararet çizgisine çıkartabilene gerçekten para veririm bu kadar iddaalıyım. Arabanın kışın hararet çizgisi sadece yerinden biraz kalkıyor. Yazında 1. çizgi üstünde kalıyor. İstediğiniz kadar zorlayın ancak 1. çizgiyi biraz geçiyor. Kışın içinde donuyoruz. Resmen hiç ısınmadığı için kışın şehiriçi 40 kuruş yakıyor. Uzun yolda ama çok az yakıyor. Babam lpg de ankaraya gitti geldi. Km de 21 kuruş yakmış.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.