Şimdi Ara

Acronis True Image 9 ile Bootable Kurtarma DVDsi Yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
9.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

[ Forumda var mi bilmiyorum ama tek bir DVD ile sistemi yeniden kurmak isteyen arkadaslar
    icin faydali olur dusuncesiyle bir anlatim sunuyorum :) ]

1. Tek bir DVDye yedek sigdirmak icin oncelikle yedegimizin buyuklugu 4.3 GB yi gecmemelidir.

2. Acronis programi ile isletim sistemimizin kurulu oldugu disk bolumunun
    yedegini farkli bir disk bolumu uzerine alin. Yedegi alirken parcali sekilde
    alalim ki isimizi garantiye almis olalim, cunku
    DVD yada iso dosyasi tek dosya halinde 2 GB den fazlasini kaldirir mi bilmiyorum.
    Yedek alirken ben yedegi 1.5 GB ar olarak bolecek sekilde yedegi acronise yaptirttim. (Acroniste Split seceneginden imajlari kacak GB olarak bolmesi gerektigini girebilirsiniz.)
    Sonucta elimde 3 tane ".tib" uzantili (1.5 GB+1.5 GB+700 MB = 3,6 GB) yedek dosyasi oldu.
    Simdi bu yedekler HDD parcamizin uzerinde durakoysunlar:)

3. Asagidaki linkte hazirlamis oldugum bootable Acronis True Image 9 Home ".iso" dosyasini indirin.

quote:

Download:

http://rapidshare.de/files/28256619/Acronis_True_Image_9_Home_EN.iso.html

**** = r a p i d s h a r e

4. Yedegimizi ".iso" dosyasina entegre etmek icin bir program kullanmamiz gerekiyor.
    Ben Ultra ISO 8 programini kullandim. Siz de bu programi kullanabilirsiniz. Bu programi bulun ve kurun.
    Zaten cok kucuk bisey :)

5. "Ultra iso" programini kurduktan sonra 45 MB lik "Acronis True Image 9 Home.iso" dosyasini
    "Ultra iso" programi ile acin.

6.

+ Aslinda en sonki ".iso" dosyasini Ultra ISO programi da DVD ye kaydedebiliyor ama ben Neroda yapmistim.

+ Neroda ".iso" dosyasini DVD ye yazarken dikkat edecegimiz husus yukari da da belirttigim gibi ".iso" yazilirken kalibi diske yazdir secenegi ile yazilmalidir, aksi takdirde yazacagimiz DVD veri DVDsi olur ve bilgisayari bu DVD uzerinden boot edemeyiz.

+ Sistemi geri yuklemek istedigimizde, olusturdugumuz bootable DVD uzerinden bilgisayari acip, Acronis programi RAM a yuklenince, imaji DVD uzerindeki Backup dizinin icinden secip yukleyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malic -- 10 Ağustos 2006; 0:44:24 >

• :::BANNER::: arkadaş vermişti bunu.Arama yapmadan konu açmayın.

http://forum.donanimhaber.com/m_8511476/tm.htm

• arkadaş güzel bi anlatım yapmış
    silinmesin kilitlensin
    ihtiyacı olan bulur
  • Yok önemli değil kalsın.Ama bir daha dikkatli olun.Çünkü aynı konudan birkaç tane açılınca konu kirliliği oluyor ve diğer üyelerin konuları aşağılara kayıyor.Bu yüzden yardım alamıyolar.

Tek yapmanız gereken forumun arama özelliğini kullanmak.

• Yok özür dilemene gerek yok.Çok güzel anlatmışsın.Eline sağlık.

Bundan sonra seni daha aktif görmek isteriz.

• sağol malic baya işime yaradı
  • Ustam cok tesekürler benim bir sorum olacak Senin verdigin 45 mblik iso dosyasi ne ise yariyor bizim aldigimiz yedekle onudami cdye yazmaliyiz bir sorun cikmazmi bende Acronis Ture image 9 var home degil bilgilendirirsen sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: SantKar

Ustam cok tesekürler benim bir sorum olacak Senin verdigin 45 mblik iso dosyasi ne ise yariyor bizim aldigimiz yedekle onudami cdye yazmaliyiz bir sorun cikmazmi bende Acronis Ture image 9 var home degil bilgilendirirsen sevinirim

Benim yukarda verdigim 45 MBlik iso dosyasi Acronis True Image Home surumunun bootable DVD verisi. Bunu kullandigin zman hicbir sorun olmaz. Zaten bootable DVD olusturmanin nedeni bilgisayarda windowsta kurulu olan Acronis programindan kurtulmak. Sen Yukardaki 45 MB lik iso dosyasini kullanarak bootable DVD hazirla ondan sonra bilgisayarindaki Acronisi sil :) Artik ona ihtiyacin kalmiyor. Sen yedegi True Image 9 surumuyle alip bolduysende senin icin bisey farketmez. Yukardaki veri le yaparsan bootable DVD yi bir sorun cikmaz. Ama yok illa ben kendim yapmak istiyorum iso yu diyorsan. Acronis programini calistir windowsun icinden ve solda bir yerlerde Create bootable rescue media diye birsey olmasi lazim. Ordan ilerle ve "bootable iso" olustur ve bilgisayarina kaydet. Daha sonra "ultra iso" programi araciligi ile bu olusturdugun iso verisini ac ve icine parcalayarak aldigin yedek ".tib" dosyalarini entegre et. Sonra yukarda anlattigim islemleri yap ve DVD ye yazdir. Yazim islemini maximum hizda secmemen yani yavas yazman yedegin saglikli yazilmasi acisindan faydali olur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.