Şimdi Ara

Sony, ürün gamına Wi-Fi destekli yeni bir profesyonel video kamera ekledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sony, ürün gamına Wi-Fi destekli yeni bir profesyonel video kamera ekledi

Özellikle video tarafında hazırladığı üst seviye ürünleri uzun yıllardır sektörde aktif olarak kullanılan Sony, NXCAM serisine Wi-Fi kablosuz bağlantı desteğine sahip HXR-NX3 video kamera modelini eklediğini duyurdu.

Hem gövde özellikleri hem de teknik detayları ile profesyonel kullanıcıları hedef alan Sony HXR-NX3, NFC (Near Field Communication / Yakın Alan İletişimi) teknolojisiyle bağlantı kurduğu iOS ve Android işletim sistemli cihazlara (PlayMemories uygulaması) Wi-Fi üzerinden hızlı bir şekilde görüntü aktarımı yapabiliyor, aynı zamanda bu cihazlardan kontrol edilebiliyor. Teknik olarak 1/2.8-inç Exmor sensör ile gelen ve bu sayede 1920 x 1080 piksel 60p video çekebilen kamera, bünyesinde 20 kat optik (40 kat dijital) yakınlaştırma sağlayan Sony G lens taşıyor ve MP4 ile AVCHD 2.0 formatlarına destek veriyor. Gövdesinde 3.5-inç bir LCD ekran ile yer alan Sony HXR-NX3, aynı zamanda düşük ışıklı ortamlar için LED aydınlatma, yüksek ışıklı ortamlar içinse 3 kademeli dahili ND filtre sistemlerine sahip.

Manuel kontrol noktasında birçok seçenek ve XLR ses çıkışı sunan Sony'nin yeni video kamerası HXR-NX3, Ocak ayı sonunda 3,495$ fiyat etiketiyle satışa çıkıyor.

Kaynak:http://blog.sony.com/press/sonys-new-hxr-nx3-professional-handhehd-camcorder-adds-wi-fi-connectivity-remote-control-and-easy-video-sharing-capabilities/

• Sony yine mercimek sensörlü kameralarını kazıkçı zihniyeti ile satmaya çalışıyor. Bu devirde 2 bin dolara 2.5K, 4 bin dolara da 4K kamera varken sadece 1080p çekebilen ve raw çekme özelliği olmayan bir cihazı alan aptaldır. Bbugün artık 1080p ve raw çekebilen kameralar 1000 dolardan satlıyor üstelik çok daha küçük ve hafifler.

http://www.blackmagicdesign.com/products
  • Dostum bilmediğim için soruyorum 'Raw Çekme' Özelliği Nedir?

• Raw çekmek demek, kayıt alınan görüntüyü kurgu istasyonlarında işleyebilmek için raw kayıta ihtiyaç vardır. yani raw kayıt işlenebilen kayıttır ve normal kayıta göre boyutu daha yüksektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: OBA INC

Sony yine mercimek sensörlü kameralarını kazıkçı zihniyeti ile satmaya çalışıyor. Bu devirde 2 bin dolara 2.5K, 4 bin dolara da 4K kamera varken sadece 1080p çekebilen ve raw çekme özelliği olmayan bir cihazı alan aptaldır. Bbugün artık 1080p ve raw çekebilen kameralar 1000 dolardan satlıyor üstelik çok daha küçük ve hafifler.

Kesinlikle katılıyorum. Verdiğiniz linkteki cihazlar Sony'den kat kat daha güzeller.

• film işi ile ilgiliyseniz bu kamerayı sadece düğün çekimleri için alacaksanız işe yaramaz
    raw çekemeyen alet düğün videoları çekmekten öteye gidemez

• Blackmagicler hollywood kalitesi çekebiliyor mu yoksa sadece RED mi??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Blackmagicler hollywood kalitesi çekebiliyor mu yoksa sadece RED mi??

Tabiki çeker daha düne kadar Sony, Star Wars gibi filmlerde kullanılan F35 gibi dadik bir kamerayı yüzbinlerce dolara sattı üstelik vizörü dahi olmadan. Kalite olarak kesinlikle diğerlerinden aşağı kalmaz.

Not: Bu arada Sony fanlarının gözü kör heralde doğruları yazdığım halde eksilemişler. O fiyata daha iyisinin sunan varsa buyursun. Ha birde ilk mesajımda demeyi unutmuşum. BlackMagic kamerasını alanlara yanında 1000 dolarlık DaVinci Resolve yazılımda hediye ediyor. Onuda hesaba katsınlar.
  • quote:

quote:

Tabiki çeker daha düne kadar Sony, Star Wars gibi filmlerde kullanılan F35 gibi dadik bir kamerayı yüzbinlerce dolara sattı üstelik vizörü dahi olmadan. Kalite olarak kesinlikle diğerlerinden aşağı kalmaz.

Not: Bu arada Sony fanlarının gözü kör heralde doğruları yazdığım halde eksilemişler. O fiyata daha iyisinin sunan varsa buyursun. Ha birde ilk mesajımda demeyi unutmuşum. BlackMagic kamerasını alanlara yanında 1000 dolarlık DaVinci Resolve yazılımda hediye ediyor. Onuda hesaba katsınlar.

Hocam f35'e dandik demişsin.

Bi baktım örneklerine aslında fena değilmiş

• quote:

quote:

quote:

http://www.bascek.com/77040/2008de-250-000di-simdi-12-500-sony-f35/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Dahili Wi-Fi ile neler yapılabiliyor? Görüntüyü canlı olarak PC'ye kaydedebiliyor muyuz mesela?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu firmayı beğeniyorum birazda telefona yoğunlaşsalar ya hiç fena olmaz.
  • quote:

quote:

quote:

Sadece FullHD çekebilen ve ufacık sensöre sahip olan ve raw desteği olmayan bir kamera işe yaramaz günümüzde. Geçmişte şimdiki gibi rekabet yoktu o yüzden istediği gibi at koşturdu sony ama dünümüzde red, arri, blackmagic gibi önemli oyuncular var. Onlarla baş etmesi imkansız. Sadece red kullanan sinema filmlerinin listesi burada

http://www.red.com/shot-on-red?genre=All

Artık sony kullanan kalmadı zaten.

• quote:

Sony yine mercimek sensörlü kameralarını kazıkçı zihniyeti ile satmaya çalışıyor. Bu devirde 2 bin dolara 2.5K, 4 bin dolara da 4K kamera varken sadece 1080p çekebilen ve raw çekme özelliği olmayan bir cihazı alan aptaldır. Bbugün artık 1080p ve raw çekebilen kameralar 1000 dolardan satlıyor üstelik çok daha küçük ve hafifler.

Dubai Teknoloji Fuarında incelemiştim bu firmanın ürünlerini, uygun fiyatlara alınabilir giriş seviyesi ürünler sunuyorlar, şimdi sitesini görünce bir bakayım dedim, adamlar site tasarımını apple.com 'dan 1e 1 kopyalamışlar :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.