Şimdi Ara

Düşük Motor Performansı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
15.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar saygılar.aracım 2012 s40 d2 daha 30 bin km de ama sabah gelirken düşük motor performansı diye ikaz verdi ve sesi soluğu kesildi ,arkamdaki kamyon üstüme çıkacaktı nerdeyse zor kaçtım:)gitmiyor araba resmen at arabası oldu.şimdi uyarıyı mesajını verdi ve silindi.sağa çektim stop ettim çalıştırdım tekrar fakat uyarı yazmadı ama düzelmede olmadı.şimdi sorun ne olabilir.henüz 30 binde olan bir motor neden böyle yapabilir.çözümleri maliyeti vs nedir.teşekkür ederim şimdiden....

• yetkili servise götürmenizi tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssozen11

yetkili servise götürmenizi tavsiye ederim
    iki gün önce yakıt almıştım kırmızı yanmıştı ve mesafe 90 km ye kadar düşmüştü acaba onunla ilgisi olabilir mi ?forumda buna benzer şeyler okudum biraz önce ,düzeldiğini ifade etmişlerdi ve daha bu km de yapması ilginç geldi bana ama dediğiniz gibi servise götürecem zaten ...
  • Oyumu DPF dizel partikül filtresinden yana kullanıyorum. :)
  • volkan.d kullanıcısına yanıt
    30 bin km için çok erken değil mi peki?
  • samil422 S kullanıcısına yanıt
    DPF hususunda km kriterinden çok kullanım şeklinin daha önemli olduğu söyleniyor.
    Eğer sıklıkla şehir içinde, kısa mesafe ve düşük devir kullanımı yapılıyorsa, bu durumda aracın yeterli kurum yakma yapamadığını, bunun da DPF'nin erken tıkanmasına sebep olduğunu biliyorum.

Benimki sadece tahmin tabi ki. Doğrusu Sabri Beyin de dediği gibi servise gidince anlaşılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan.d -- 12 Aralık 2013; 13:58:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan.d

DPF hususunda km kriterinden çok kullanım şeklinin daha önemli olduğu söyleniyor.
    Eğer sıklıkla şehir içinde, kısa mesafe ve düşük devir kullanımı yapılıyorsa, bu durumda aracın yeterli kurum yakma yapamadığını, bunun da DPF'nin erken tıkanmasına sebep olduğunu biliyorum.

Benimki sadece tahmin tabi ki. Doğrusu Sabri Beyin de dediği gibi servise gidince anlaşılır.
    peki sorun dpf nin tıkanıklığı ise temizlenmesi nasıl yapılıyor servis tarafından ve maliyeti nedir bilen var mı?
  • samil422 S kullanıcısına yanıt
    Yine tahmin yürüteceğim.

Eğer sorun DPF ise,
    1. Öncelikle 3000 rpm'de belirli bir süre kurum yakma işlemi denenecektir.
    2. Gerekli ise AdBlue sıvısı eklenmesi
    3. İleri aşamada DPF'nin dahi değiştirilmesi söz konusu olacaktır.

Maliyet tahminim;
    1. Özel serviste 200-300 TL; yetkli serviste x 2
    2. Bilmiyorum
    3. Yetkili serviste 3,000-4,000 TL civarları.

Yalnız rica ediyorum sadece benim tahminime odaklanmayın. Aracın kendini korumaya aldığı anlaşılıyor (limp-mode) Hava kaçağı kadar basit bir sebebi veya turbo gibi ileri derece bir sebebi de olabilir. Ama bu durumlarda uyarı ışığı yanmaya devam ederdi diye düşünüyorum.

Bambaşka bir sorun da olabilir.

İyi bir servis işinizi çözecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan.d

Yine tahmin yürüteceğim.

Eğer sorun DPF ise,
    1. Öncelikle 3000 rpm'de belirli bir süre kurum yakma işlemi denenecektir.
    2. Gerekli ise AdBlue sıvısı eklenmesi
    3. İleri aşamada DPF'nin dahi değiştirilmesi söz konusu olacaktır.

Maliyet tahminim;
    1. Özel serviste 200-300 TL; yetkli serviste x 2
    2. Bilmiyorum
    3. Yetkili serviste 3,000-4,000 TL civarları.

Yalnız rica ediyorum sadece benim tahminime odaklanmayın. Aracın kendini korumaya aldığı anlaşılıyor (limp-mode) Hava kaçağı kadar basit bir sebebi veya turbo gibi ileri derece bir sebebi de olabilir. Ama bu durumlarda uyarı ışığı yanmaya devam ederdi diye düşünüyorum.

Bambaşka bir sorun da olabilir.

İyi bir servis işinizi çözecektir.
    teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için ,yarın sabah yetkili servise uğrayayım,bakalım sonuç ne olacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: samil422

teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için ,yarın sabah yetkili servise uğrayayım,bakalım sonuç ne olacak...

Alıntıları Göster
    bence turbo problemi.

turbo borusu vb. bi yerde problem olabilir.
  • kesin turbodur aynısı ford bir arabada olmustu turbo patlamış yanmış kul olmus tu

geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: fozix

kesin turbodur aynısı ford bir arabada olmustu turbo patlamış yanmış kul olmus tu

geçmiş olsun
    şimdi servisten geliyorum.aracı cihaza bağlayıp baktılar ve herhangibir hata göremediler.iki gecedir araç dışarıda kaldığı için ve gece -15 in altına düştüğü için mazot kalınlaşıyor ve pompa çekemiyor bu uyarıyı veriyor dediler.ayrıca mazotu opet yada bp den alıp bide öyle deneyin dediler.(ben shell nitro kullanıyorum).Şimdilik bir sıkıntı yokmuş bakacaz artık ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: samil422

şimdi servisten geliyorum.aracı cihaza bağlayıp baktılar ve herhangibir hata göremediler.iki gecedir araç dışarıda kaldığı için ve gece -15 in altına düştüğü için mazot kalınlaşıyor ve pompa çekemiyor bu uyarıyı veriyor dediler.ayrıca mazotu opet yada bp den alıp bide öyle deneyin dediler.(ben shell nitro kullanıyorum).Şimdilik bir sıkıntı yokmuş bakacaz artık ....

Alıntıları Göster
    bendede boyle bir problem olmustu
    motor dusuk performans diyip duruyordu arada anti patinaj devre disi felan yazisi cikiyordu
    turbo ile ilgiliymis.
    turbo musinmi ne oyle bir ismi var onu temizlemislerdi bir daha hic oyle bir sorun yapmadi arac

• quote:

Orijinalden alıntı: Ssverige

bendede boyle bir problem olmustu
    motor dusuk performans diyip duruyordu arada anti patinaj devre disi felan yazisi cikiyordu
    turbo ile ilgiliymis.
    turbo musinmi ne oyle bir ismi var onu temizlemislerdi bir daha hic oyle bir sorun yapmadi arac

Alıntıları Göster
    izmir volmar 850 tl sadece dpf filtresinin temizlenmesi için istedi. Daha uygun izmirde önerebileceğiniz bir servis var mı ? orjinali volmarın dediğine göre 3000 tl imiş.
  • necrophilia N kullanıcısına yanıt
    Teşhiş için sizleri servisimize bekleriz.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: volegeözelvolvoservisi

Teşhiş için sizleri servisimize bekleriz.....
    servisinize bir dahaki bakım/sorunda sizede uğrayıp fiyat alacağım artık. Volmarın bu fiyatları benim bütçem için yüksek geldi açıkçası. Volcardan kaçma sebebimde buydu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: necrophilia

servisinize bir dahaki bakım/sorunda sizede uğrayıp fiyat alacağım artık. Volmarın bu fiyatları benim bütçem için yüksek geldi açıkçası. Volcardan kaçma sebebimde buydu.

Alıntıları Göster
    Benim V40cc 1500km de " düşük şanzıman performansı" hatası vererek 2. vitesden yukarı çıkmaya izin vermedi. Kontak kapatıp yarım saat sonra açtığımda düzeldi.

Florya Mezcar araç kendine yanlış bir uyarı göndermiş o yüzden loglarını temizledik bundan sonra yaşamazsınız dediler. Araç kendini korumaya almış, korkulacak bir şey olmadığını ilettiler.

Benim düşüncem : aracın yakıtı dibe kadar bitmişti ve en yakın shell bp ye ulaşana kadar, 20 TL lik alpetten mazot almıştım. Bundan olabileceğini düşünüyorum( bir ihtimal ) Servis alpetten alınan yakıtın bir ilgisi olmadığını belirtti.

• especlipse kullanıcısına yanıt
    Benim de başıma aynı durum aracı aldığım gün geldi.
    Aracı teslim aldığımda çok az benzin vardı içerisinde ve birkaç aydır acente otoparkında yatıyordu.
    Benzin alıp aracı tekrar çalıştırdıktan sonra ise düzeldi ve bir daha tekrarlamadı 1 buçuk yıldır.
    Serviste de kontrol edip sorun olmadığını tespit ettikten sonra hata kodlarını sildiler.
    2012 S60 T4.

Saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: razi5000

Benim de başıma aynı durum aracı aldığım gün geldi.
    Aracı teslim aldığımda çok az benzin vardı içerisinde ve birkaç aydır acente otoparkında yatıyordu.
    Benzin alıp aracı tekrar çalıştırdıktan sonra ise düzeldi ve bir daha tekrarlamadı 1 buçuk yıldır.
    Serviste de kontrol edip sorun olmadığını tespit ettikten sonra hata kodlarını sildiler.
    2012 S60 T4.

Saygılar..
    iki hafta önce izmirden geldim.Aracım 2008 1.6 benzinli s40.. Depoyu fullemiştim 535 km sonra litresi 5 liradan 180 liralık yakıt aldı..Yol bilgisayarı 7.6 lt gösteriyordu..Hızı da 120 km ya sabitledim ortalamam 110 km idi..
  • arkadaslar benim dpf de sorunlu 2012 model s40 1.6 d2 dizell euro 5 motor 6 iler arac onden dlrege carpti servis zarar gordugunu soledi dpfnin orjinali 3000 tl ama focusla ayni diyenler var oda 1500 eger dogru ise siparis vericem
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.