Şimdi Ara

Hotpoint AQD1070F 49 TK 10/7 Kg Kurutmalı Çamaşır makinası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
3
Favori
13.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hotpoint AQD1070F 49 TK kurutmalı çamaşır makinası aldım. Bu forumda yazılanları ve diğer siteleri okuyarak, bundan daha da önemlisi kurutmasız modelini kullanan bir arkadaşımın referansıyla karar vermiştim. Fiyatı itibarıyla son derece cazip bir model. Markanın bir ürününü ilk defa kullanıyorum; ilk kullanım açısından son derece memnunum. Bunlar 1 aylık izlenimlerim. Kullanım ömrü içinde oluşabilecek arıza(lar) için bir deneyimim yok. Belki birilerinin işine yarar diye deneyimlerimi paylaşmak istedim.

Ürünün/Modelin üstün yanları :
    - 10 Kg yıkama ve 7 Kg kurutma kapasitesi
    - Düşük enerji tüketimi ( Eski makinama göre daha düşük su ve elektrik tüketimi )
    - Süper sessiz motor ( gerek yıkama konumu, gerekse sıkma modunda çok sessiz )
    - Program seçenekleri yeterli
    - Çamaşır suyu gözü güzel bir fonksiyon
    - Kurutma performansı çok güzel ( gerek sensörlü programlarda gerekse süre seçimiyle )
    - Diğer kurutma makinalarındaki gibi banyoyu ısıtacak kadar bir ısı enerjisi yaymıyor
    - Tüm programlarda yıkama sonrası devam eden kurutma seçeneği çok pratiklik sağlıyor
    - 2 ayrı makina yerine tek makina hacmi
    - 2 ayrı makina yerine tek makina maliyeti
    - Görsel tasarım çok güzel
    - Yetkili servise ulaşabilirlik ve yanıt süresi pozitif

Eksik/Olumsuz yanları:
    - Su boşaltma pompası vakumlu tip ve suyu boşaltırken kazanda çok az su kaldığında vakum sesi rahatsız edici ( vupp vuup şeklinde )
    - Kurutma fonskiyonu makinadan baskın bir plastik kokusu yayılmasına neden oluyor ( bir süre sonra geçecek denildi, beklemedeyim )
    - Kurutma teknolojisi itibarıyla çamaşırlarda deterjan ya da yumuşatıcı kokusu kalmıyor. Plastik kokusunun geçeceği dönem bir fark olacak mı, bilemiyorum? Bu sorun için parfümlü yumuşatıcı mendillerden denedim ( markette satılan ); bir etkisi olmadı. Yurtdışından bir arkadaşım yakında getirecek, onların kalitesinden umutluyum. Tabii bu arada yumuşatıcı kullanmaya gerek kalmadığını ve bundan tasarruf edileceğini vurgulamalıyım. Zira kurutma fonksiyonu çamaşırları zaten yumuşacık yapıyor. Tek eksik, daha önceden alışkın olduğum yumuşatıcı kokusu..

İlgilenenlere daha detaylı bilgi verebilirim. Uzatmamak için bu kadarını yeterli buldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ghosses

Hotpoint AQD1070F 49 TK kurutmalı çamaşır makinası aldım. Bu forumda yazılanları ve diğer siteleri okuyarak, bundan daha da önemlisi kurutmasız modelini kullanan bir arkadaşımın referansıyla karar vermiştim. Fiyatı itibarıyla son derece cazip bir model. Markanın bir ürününü ilk defa kullanıyorum; ilk kullanım açısından son derece memnunum. Bunlar 1 aylık izlenimlerim. Kullanım ömrü içinde oluşabilecek arıza(lar) için bir deneyimim yok. Belki birilerinin işine yarar diye deneyimlerimi paylaşmak istedim.

Ürünün/Modelin üstün yanları :
    - 10 Kg yıkama ve 7 Kg kurutma kapasitesi
    - Düşük enerji tüketimi ( Eski makinama göre daha düşük su ve elektrik tüketimi )
    - Süper sessiz motor ( gerek yıkama konumu, gerekse sıkma modunda çok sessiz )
    - Program seçenekleri yeterli
    - Çamaşır suyu gözü güzel bir fonksiyon
    - Kurutma performansı çok güzel ( gerek sensörlü programlarda gerekse süre seçimiyle )
    - Diğer kurutma makinalarındaki gibi banyoyu ısıtacak kadar bir ısı enerjisi yaymıyor
    - Tüm programlarda yıkama sonrası devam eden kurutma seçeneği çok pratiklik sağlıyor
    - 2 ayrı makina yerine tek makina hacmi
    - 2 ayrı makina yerine tek makina maliyeti
    - Görsel tasarım çok güzel
    - Yetkili servise ulaşabilirlik ve yanıt süresi pozitif

Eksik/Olumsuz yanları:
    - Su boşaltma pompası vakumlu tip ve suyu boşaltırken kazanda çok az su kaldığında vakum sesi rahatsız edici ( vupp vuup şeklinde )
    - Kurutma fonskiyonu makinadan baskın bir plastik kokusu yayılmasına neden oluyor ( bir süre sonra geçecek denildi, beklemedeyim )
    - Kurutma teknolojisi itibarıyla çamaşırlarda deterjan ya da yumuşatıcı kokusu kalmıyor. Plastik kokusunun geçeceği dönem bir fark olacak mı, bilemiyorum? Bu sorun için parfümlü yumuşatıcı mendillerden denedim ( markette satılan ); bir etkisi olmadı. Yurtdışından bir arkadaşım yakında getirecek, onların kalitesinden umutluyum. Tabii bu arada yumuşatıcı kullanmaya gerek kalmadığını ve bundan tasarruf edileceğini vurgulamalıyım. Zira kurutma fonksiyonu çamaşırları zaten yumuşacık yapıyor. Tek eksik, daha önceden alışkın olduğum yumuşatıcı kokusu..

İlgilenenlere daha detaylı bilgi verebilirim. Uzatmamak için bu kadarını yeterli buldum.

Hala memnun musunuz?
    Kurutmada giysiler küçüldümü? (sentetik ve hassas bluzlar)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• storm170 S kullanıcısına yanıt
    Memnuniyetim devam ediyor..
    Eksik yanlarıyla ilgili gelişme : Plastik kokusu ciddi oranda azaldı.

Giysilerin küçülmesi riski, diğer markaların kurutma makinalarıyla aynı ( yakın bir arkadaşım Bosch kullanıyor ).. Sentetikler için böyle bir durum sözkonusu değil. Yalnızca yünlülerde ve pamuklularda dikkat etmek lazım.
  • orphanage O kullanıcısına yanıt
    Tam da bu mesajla "yurdum insanının" genel zihniyetini sergilemişsiniz.. Bu forum sitesinde ağırlıklı olarak görülebilen bir davranış tarzı bu.

Öncelikle karşı tarafı anlamadan/dinlemeden, sorgulamadan genel bir kanıya varmak.
    Kolayca suçlamak.
    Sadece kendisini bilgi sahibi, karşı tarafı bilgisiz/cahil sanmak.
    Konuyu saptırmak ( dinin kitabını bir çamaşır makinası konusuna dahil edivermek ).
    Ve daha pek çok şey ( uzatmak istemediğim için yazmıyorum ).

Ben kısaca kendimi tanıtayım size; ona göre konunun teknik yanı üzerinde görüş alışverişinde bulunmak, tartışmak isterseniz yanıtlarım.
    Öncelikle 25 yıllık Elektronik Mühendisiyim; teknik konuları teknik düzeyde değerlendiririm. İkincisi de, bu forumda çok beğenilen bir markanın elektronik sektöründe uzun yıllar Kalite Güvence Müdürlüğü yaptım. Bir ürünün değerlendirmesini gayet iyi bilirim. Bilgi birikimim, yeni bir markanın bir ürününü alıp kullanma kararı verebilecek düzeyde. Paramı asla çöpe atmam.

• ghosses G kullanıcısına yanıt
    Forumda keşke olmasa ama maalesef olan bir durum, belli bazı markalar dışında bir marka aldığınızda aşağılamaya varan yorumları okuyorum, tercihleri yüzünden insanlara hakaret etme hakkını kimse elinde bulundurmuyor. Bunlar maalesef klavye delikanlısı. Diğer yandan ben downy marka kurutma mendili kullanıyorum hem kokuyu kesiyor hem de çamaşırları yumuşacık yapıyor, yurt dışından bu markayı getirtebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trojana -- 31 Ocak 2014; 12:48:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghosses

Memnuniyetim devam ediyor..
    Eksik yanlarıyla ilgili gelişme : Plastik kokusu ciddi oranda azaldı.

Giysilerin küçülmesi riski, diğer markaların kurutma makinalarıyla aynı ( yakın bir arkadaşım Bosch kullanıyor ).. Sentetikler için böyle bir durum sözkonusu değil. Yalnızca yünlülerde ve pamuklularda dikkat etmek lazım.

Cevabınız için teşekkürler.

• Ben mühendisimgidip hotpoint aldım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dostlar Ariston un kurutmalı makinesinde banyodaki yer paspaslarini kurutmali olarak yıkamis bulundum. . haliyle paspaslarin altındaki parçalar lime lime olup içinde dağıldı ve içinde bir sürü parçacık kaldı. . bir kere boş durulama yaptım ama içi hala temiz değil. . sizce ne yapmalıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: AğaBABA

Gürcan denilen izmirli huysuz ihtiyarın FAKE nickleri ile DİN/ALLAH/KİTAP kılıfı altında hakaret bombardımanına tabii tutulmuşsunuz Onda yalan,dolan ve hakaret gırla.

Laf yetiştirmeyin ki; bir süre çemkirir durur, ayrıca gidene kadar ölü taklidi yapmanız menfaatinizedir.

bu ayrı bir durum fakat, bu forumda firmaların sosyal medya ajansları tarafından çalıştırılan yanlı yazı yazan birçok kullanıcı var.. firmanın paralı askeri yani. o yüzden yazılan olumsuz yorumlar %100 doğru değil. dikkatli davranmak gerekiyor. sadece burası için söylemiyorum genel manada..

bu forumda çamaşır makinesinin üzerine setüstü ocak koyup sıkma esnasında set üstü ocağın bekleri titremeye bağlı ses çıkartıyor diye makineyi kötüleyen adam var.. şikayet ettiği ürün de yukarıda videosu olan ürünün aynısı...

dijital ekranlı makinenin karşısına geçip kronometre tutan insan var memlekette... ekrandaki süre ile kronometre tutmayınca call center arayıp makine arızalı gelin bunu alın diyen adama 45 dakika boyunca makinenin çalışma prensibini anlatmışlığım var..

son olarak satın almış olduğunuz ürün Türkiye de yıkama kurutma makinesi pazar lideri olan Türkiyede en çok satılan modeldir. enerji sınıfı A dır. yakın zamanda 1071 kodlu yeni versiyonu satışa çıkacaktır. A+ enerji sınıfına sahip olan modeldir...

• Çeyiz için kurutmalı makinelere bakarken bu ürünü gördüm çok uygun fiyatlı sanki. Biraz da araştırma yaptım genelde kullanıcılar memnun gibi. Kurutma kısmını özellikle tavsiye eder misiniz? Aslında 7kg falan yeterli bizim için ama bunda 10kg kapasitenin fazlası zarar mıdır acaba? Bir de şikayetvar.com üzerinden baktığımda genelde bu model makine için çok ses yapıor diye şikayet edilmiş, sizce sesi çok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MGES38

Çeyiz için kurutmalı makinelere bakarken bu ürünü gördüm çok uygun fiyatlı sanki. Biraz da araştırma yaptım genelde kullanıcılar memnun gibi. Kurutma kısmını özellikle tavsiye eder misiniz? Aslında 7kg falan yeterli bizim için ama bunda 10kg kapasitenin fazlası zarar mıdır acaba? Bir de şikayetvar.com üzerinden baktığımda genelde bu model makine için çok ses yapıor diye şikayet edilmiş, sizce sesi çok mu?

işte ben de bunun için bu gece evimdeki makinenin videosunu çektim, yorumumun ardından linkini vereceğim...

hemen hemen her zaman, herhangi bir ürün almadan önce bu forumdaki değerlendirmeleri okurum, uzun uzun düşünüp araştırıp, buradaki fikirleri de dikkate alıp kendi irademle bir şey satın alırım. bugüne kadar çok şükür ki bu forum beni yanıltmadı. %100 doğru bilgi veriliyor diyemem ama değerlendirmelerin çoğu doğru. ben de geçtiğimiz ay içerisinde kargo dahil 1380 TL'ye hotpoint ariston aqd1070f aldım. kısaca düşüncelerimi yazmak istedim.

bu forumda -tipik Türk insanı olarak- çok fazla marka takıntısı olan insan var. marka almayı kullanmayı hava atma malzemesi yapıp -bence- komik duruma düşüyorlar. bu durum cep telefonunda da aynı, çamaşır makinesinde de, klimada da, televizyonda da vs... bu makineye karar vermeden önce yaklaşık 1 yıl süreyle araştırdım ve fiyatı düşsün diye bekledim. öncelikle şunu söylemeliyim. genel kabul görmüş kurallara göre tatmin ve mutluluk duygusu sizin ne beklediğinizle orantılıdır. kurutmalı bir çamaşır makinesinden ben şahsım adına temiz yıkamasını ve güzel kurutmasını beklerim. ama burada yorum yapan arkadaşlar kombo olmasın, bu markayı almayın gibi çok subjektif görüşler yazıyor. şu bir gerçekki, ayrı ayrı makine kullanmak her anlamda daha kabul edilebilir. lakin bir insan kombo makine almaya karar vermişse, evdeki fiziki şartları ve kısmen maddi koşulları sadece buna el verdiği içindir. bir de, bir yorum sorulduğunda en azından birbirine yakın/muadil ürünlerin kıyaslanmasının veya sadece sorulan ürünle ilgili yorum yapılmasının daha faydalı olacağı kanaatindeyim. kalkıp da hotpoint alıcam diyen birine miele varken o marka alınmaz demek makul gelmiyor bana. zira miele veya aeg veya o tarz bir ürün alabilecek adam burada hotpoint i sormaz herhalde :)

ürünüme geleyim artık, ben bireysel bir kullanıcı olarak, eşimin de yorumlarını dahil ederek, bu makineden satın almak isteyen arkadaşlara gönül rahatlığıyla alın diyebilirim. forumda bu makinenin malzeme kalitesi, performansı, servisi vs. için neredeyse hiç iyi yorum yok. fakat ben bu fikrin karşısındayım. teknolojik cihazlar şans işidir. miele aldığın zaman bozulmaz ya da süper mutlu ve sorunsuz olursun diye bir garanti var mı? bence yok... ben ilk kez bu markanın ürününü satın aldım ve şimdilik iyi ki almışım diyorum. yıkama performansı da, sesi de, kurutması da gayet makul ve mantıklı düzeyde. bir tek sıkma devrini manuel olarak ayarlama şansınız olmaması kötü diyebilirim. o da çok lüzumlu mu tartışılır... kısacası fiyat/performans anlamında kesinlikle tavsiye ediyorum. yeriniz darsa ve uçuk rakamlar verecek gücünüz yoksa bence başka bir makine aramayın. açıkçası ben bunu alırken beko'nun 964 yk modeline de çok takılmıştım. tüketim değerleri, hava yoğuşmalı kurutmasından dolayı, hotpoint'e göre daha düşüktü. ancak 500 lira civarında fiyat farkı vardı. o da değerlendirilebilir...

sonuç olarak; bugün gelinen teknolojik noktada, samsung'un herkese TV paneli satması, renault'un mercedes'e motor satması gibi örnekleri de dikkate aldığınızda, satın alınan hiçbir ürün -BENCE- teknolojik olarak sizi memnun etmemezlik yapmaz. memnuniyet, sizin beklentilerinizin karşılanması oranıdır ve bu durum genel olarak yurdum insanında görsel olarak, şekil şemal olarak vücut bulmaktadır. daha azıyla niye yetineyim derseniz o zaman diğer youmcular gibi gidip miele/aeg vb. alır, bu yorumu yazılmamış sayarsınız. herhangi bir markanın herhangi bir ürününü kullanmadan yorum yazan arkadaşlara da allah selamet versin demekten başka çarem yok...

bu makine geziyor, super silent teknojisi bir işe yaramıyor diyen arkadaşlara ithafen videoyu yüklüyorum. 40 derecede renkli yıkama sonrası 1400 devir/dk hızında sıkma sesi ve makinenin titreme(me)si videoda açık olarak görülüyor.

http://www.youtube.com/watch?v=mHSOabR6RO8&feature=youtu.be

• xtedix X kullanıcısına yanıt
    Yorumuna aynen katılıyorum kardeş. Ben de senin gibi uzun araştırmalar sonunda aldım ve dediğin gibi kuru kuruya olumsuz yorum yapan da onlarca insan var maalesef.

Şunu unutmamak gerek elektronik ne kadar marka vs önemli olsa da yeri geliyor şans işi. Hiçbir model kusursuz değildir. F/P kıyaslaması yapınca bu makine bence alınabilecek en iyi cihaz. Ben kurdurdum 3 yıkama falan yaptık henüz, plastik kokusu dışında hiçbir sorunumuz yok. O da sorun değil zaten servis de dedi birkaç yıkama olur diye. Sessizliğine gelecek olursak senin de videondaki gibi öyle abartılacak bir ses yok. Yürüyor diyen arkadaşların videosunu da izledim, yahu sen içerisinde dakikada 1400 devir yapan bir cihazın ses çıkamamsını mı bekliyorsun :) bu apaçık saçmalık olur. Hele ki ayaklarını düzgün bir şekilde ayarlamazsanız tabi ki her devirde dengesi bozulup hareket edecektir. Benim eski makinemin yanında acayip sessiz bir cihaz. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Şu aralar 1400-1500 TL piyasası sanırım.

• Kurutmasinin enerji sınıfı ne ki bu makinenin?

• merhabalar. yorumlarınız okudum. videonuzu izledim ürünü az çok inceledim. inşallah bu yaz evleniyorum. kurutmalı makineler hakkında çok bi bilgim yok. makineden memnunmusunuz. şu ana kadar bi problem çıkardımı. sanırım aşağı yukarı bir yıldır kullanıyorsunuz. ve yahut bunun yerine önerebileceğiniz bir model varmıdır
  • Bu makina su ile mi kurutuyor? Kaç lt. su harcıyor bilen var mı?

Bir de ses olayını desibel olarak akıllı telefonla ölçen var mı?
  • İlk calistirmada plastik kokusu oldu. İkincide azaldi. Korkudan ütü kurulduğunu seçtim sonuç güzel. Gürültülü bir makina evim büyük olduğu için sorun yok. Daha sonra devam edecem paylasimlarimi

• Birde 10 kg ama benim eski tip arçelik 5.5 kg daha fazla alıyordu. Yorgan felan sigmaz

• ghosses G kullanıcısına yanıt
    Hocam öcelikle selamlar. Sizin gibi konunun uzmanı arkadaşların yardımına herkezin ihtiyacı var. Benim sizden bir ricam olacak; Arçelik marka çamaşır makinemi bu gün servis elemanları çöpe atmamı söyled. Sizden ricam bana 1500 tl civarında çam. makinesi tavsiyesi verebilirmisiniz.F/P olarak hangi markayı almalıyız..Teşekkürler yardımınız için
  • Plastik kokusu çok Azaldi. 5-7 saat sürüyor.

• alio6 A kullanıcısına yanıt
    diğerlerini bilmiyorum ama ben bu makinadan memmunum. eksileri:
    -yüksek ses
    -kurutmada plastik kokusu (zamanla azalma var)
    -10 kg ama yine de küçük (aslında aldığı litre önemli bana göre)
    -uzun kurutma süresi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.