Şimdi Ara

Receiver alıcam ama yardım lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2 tunerli bir receiver alma durumum var ama oturduğum sitedeki merkezi sistemi kullanmam gerekiyor. Elektrik panosunda 2 tane switch var gibi. Bunların ne olduğu konusunda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. Resimler aşağıdadır. Uydu mu, kablo tv mi, yoksa normal analog anten mi
     Receiver alıcam ama yardım lazım Receiver alıcam ama yardım lazım

• Yeşil splitterdan 4 outdan birinden çıkan bir kablo, diğer splitterin 2li tarafından 1ine bağlanmış durumda. Kırmızı Power Pass yazan kısma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinerfru

Arkadaşlar 2 tunerli bir receiver alma durumum var ama oturduğum sitedeki merkezi sistemi kullanmam gerekiyor. Elektrik panosunda 2 tane switch var gibi. Bunların ne olduğu konusunda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. Resimler aşağıdadır. Uydu mu, kablo tv mi, yoksa normal analog anten mi
     Receiver alıcam ama yardım lazım Receiver alıcam ama yardım lazım

* Merkezi sistemde kullanacaksanız, iki tuner'li uydu alıcısını tavsiye etmem. Cihazın her iki tuner'ine de merkezi sistemdem ayrı ayrı kablo çekmeden, çift tuner'li uydu alıcısının tuner'lerini bağımsız çalıştıracak şekilde istifade edemezsiniz.

* Merkezi sistemlerin bir diğer sıkıntısı da, çoğu zaman cihazlara sinyal alt eşik seviyesinden ulaşır. Hal böyle olunca, kullanıcı beklediği performansı bulamaz. Sinyal kayıpları başlar, zayıf sinyalli uydu transponder'lerinden gelen kanalların yayını kesilir. Fezadaki uydu salınımları nedeniyle, bazı kanallar günün belli saatlerinde izlenilmez olur. v.s. v.s....

* Birde üzerine resimlediğiniz parçalar kullanıldığında, sorunlar daha da büyür.

* Uydu sisteminde aslolan; santraldan kablo çıktıktan sonra, tek parça halinde ve ek almadan cihaza kadar irtibatlanmalıdır.

Resimlere gelince;

Combiner yazan parça, iki farklı yayını birleştirmeye yada ayırmaya yarar

Splitter yazan parça ise, sinyal bölücüdür.

Kolay gelsin.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler hocam. Anladığım kadarı ile splitter ile analog yayını 4 odaya bölmüşler. Bu 4ünden birini de uydu sisteminden gelen kablo ile birleştirmişler. Doğru mudur hocam.

Bir de sormak istediğim; bu sinyal yükselticiler ile yayın kalitemi yükseltebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinerfru

Cevap için teşekkürler hocam. Anladığım kadarı ile splitter ile analog yayını 4 odaya bölmüşler. Bu 4ünden birini de uydu sisteminden gelen kablo ile birleştirmişler. Doğru mudur hocam.

Bir de sormak istediğim; bu sinyal yükselticiler ile yayın kalitemi yükseltebilir miyim?

Yükseltemezsiniz.

Hat anfisi olarak anılan parçalar; uzun mesafe kablolar için kullanılmaktadır. 100 Mt ve üzeri kablolamada...

Ayrıca bu kablolama uydu sistemi için değil, headend sistemlerde kullanılır.
  • Saolun bilgi için.
  • Üzerinde Combioner yazan siyah oklarla olan girişe Kablolu Yayını bağlarsın diğer kırmızı oklarla olan girişe Uydu yayınını bağlarsın ve tek çıkış olan yerdeki kablo üzerinden hep kablo Tv hemde Uydu yayınını alabilirsin fakat o kablonun sonunada Combioner takman lazımki tek kablodan gelen iki farklı yayını bölsün Kablo Tv ve Uydu diye
  • Çift tuner için bağımsız 2 kablo gelmesi lazım.

merkezi, sistemde 2 tane çıkış alabilirseniz aynı yere çift tuner gerçek manada kullanbilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.