Şimdi Ara

BenQ'dan 24-inç boyuta sahip iki yeni oyuncu monitörü: XL2411Z ve XL2420Z

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• BenQ'dan 24-inç boyuta sahip iki yeni oyuncu monitörü: XL2411Z ve XL2420Z

Görüntüleme sektörünün önemli isimlerinden BenQ, ürün gamına oyunculara özel olarak hazırladığı XL2411Z ve XL2420Z model isimli yeni monitörlerini eklediğini duyurdu.

Tasarımsal olarak firmanın diğer oyuncu monitörlerine benzeyen XL2411Z ve XL2420Z, üzerlerinde 24-inç boyutunda 1920 x 1080 piksel bir W-LED arka aydınlatmalı TN panel taşıyorlar. Teknik olarak ise 144 Hz tazeleme hızı, 350 cd/m2 parlaklık, 1000:1 kontrast değeri, 1ms tepki süresi, üç boyutlu deneyim için NVIDIA 3D Vision 2 desteği, uzun kullanımlarda gözlerin yorulmasını önleyen "Flicker-free" ve bulanıklığı azaltan "Motion Blur Reduction" teknolojileri gibi detaylar ile gelen monitörler, Vesa desteğiyle duvara asma ya da çoklu kurumlar için faydalı bir yapı ortaya koyabiliyorlar. Üzerlerinde ortak olarak VGA, DVI ve HDMI portları yer alan modellerden XL2420Z farklı olarak ekstra bir HDMI ve hızlı ön kontrol bölümünde 2 adet USB portu barındırıyor.

BenQ'nun oyunculara özel olarak hazırladığı yeni monitörlerin satış fiyatı ve piyasaya çıkış tarihleri ise henüz bilinmiyor.

• Oyuncu monitörü dediklerine göre kesin iki katı fiyattan çıkar.

• Şöyle uygun kaliteli bir 29 olcaktı ki.....

• Hala adam gibi monitor yapamadilar.TN panelden kurtulamadilar gerci yakinda bu lcd den tumden kurtulacaz ama soyle adam gibi 22" IPS 120hz veya 144hz lik bir monitor yapsalar bari.Surekli birbirinin ayni TN panel 24" ve fiyati 900TL den yukari monitorler yapmaktan bikmadilar.

• @killnOd kaç tane IPS oyuncu monitörü gördün ?

Oyuncu monitörü olduğu için 2katından değil. Kaliteli olduğu için yüksek fiyattan çıkartıyorlar. Normal olarak 144hz kaç tane monitör var ki oyuncu olanı ucuz olsun. 60 HZ uygun fiyatlı 1ms monitör bulmak bile çok güç. Asus 23.6" 60hz 1ms 600 TL fiyatından bulabilmiştik.

• Eskiden üst seviye ekran kartları yetmezdi 2k ya şimdi yetiyor.bu kadar üst seviye monitörlerin artık full hd den kurtulup 2k ya geçiş yapması lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

Şöyle uygun kaliteli bir 29 olcaktı ki.....

29 değil lakin XL serilerinin 27 inç monitörleri de var zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BenQ hala piyasadamıymış :O

• SuperSantorelli kullanıcısına yanıt
    Evet sağol, ben şu Lg 29 ' , Asus 29 ' ve özellikle Dell 'in 29' ile ilgileniyorum. Ama fiyatlarda aşırı bir dengesizlik var . Umarım bahara doğru oturur. Ayrıca bu monitörler 60hz de . Sorun olur mu pek bilmiyorum !
  • g-sync de oslaymış iyi imiş
  • washhhhh

• hala 1080p de geziyoruz. 1440p tablet çıktı, onu bırak telefon çıktı, beyfendiler hala 1080p monitör sürüyorlar piyasaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

Hala adam gibi monitor yapamadilar.TN panelden kurtulamadilar gerci yakinda bu lcd den tumden kurtulacaz ama soyle adam gibi 22" IPS 120hz veya 144hz lik bir monitor yapsalar bari.Surekli birbirinin ayni TN panel 24" ve fiyati 900TL den yukari monitorler yapmaktan bikmadilar.

TN panelin özelliği zaten hızlı tepkimesi ayrıca 120 Hz IPS yapsalar fiyatı çok yüksek olurdu. Yani imkansızlıktan bahsediyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: zhd93

hala 1080p de geziyoruz. 1440p tablet çıktı, onu bırak telefon çıktı, beyfendiler hala 1080p monitör sürüyorlar piyasaya.

Uygun fiyata 4K 120 Hz'i idare edebilecek monitör ve ekran kartı çıkarsınlar öyleyse daha geçiş dönemi bu 980 bile 4K 60 Hz için ancak yetiyorken hele

• malicalik13 kullanıcısına yanıt
    Artik umutlarimizi 5K ya biraktik diyelim.
  • malicalik13 kullanıcısına yanıt
    Şu an benim beklediğim artık yeni monitörlerin 1080p olmaması. En azından 2K olsun. Piyasadaki 2K ların hepsi üst düzey monitör. Öyle yapacağına normal kalite olsun, TN olsun ama 2K olsun yani.
    Sanırım bunlar 1080p den direk 4K ya geçmek niyetinde. 2K da öyle arada bir şey olacak. Bir de 8K bekliyorum ben, 1080p yaygınken 2K ne idiyse 8K da ileride öyle olur.
    Acerin 4K g-sync monitörü bir gelse...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.