Şimdi Ara

En az arıza ve masraf çıkaran ilk 10 marka:1. artık Hyundai

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
1
Favori
6.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Otomobil arıza tespit cihazları üreticisi CarMD şirketi 3. Kez gerçekleştirilen yıllık Araç Arıza Endeksi’ni açıkladı. Bu araştırmaya göre 2003 yılı ile 2013 yılı arasında üretilen 119 milyon otomobilin ne sıklıkta arızalandığı ve arıza masrafları tespit edildi.

Geçtiğimiz iki yılda da açıklanan bu endekse göre birinci sırada Toyota bulunuyordu ancak görünüşe göre bu yıl Güney Koreli üretici Hyundai, Toyota’yı yerinden etmiş.

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai’nin birinci sıraya yerleşerek Japon Toyota’yı 2. Sıraya itmesinin en büyük sebebi ise arızalanma ihtimalinin daha az olması. Hyundai’nin ardından en az arıza yapan modellere sahip olmayı başaran Toyota’nın dezavantajı ise en yüksek ortalama tamir masrafına sahip olması.(Enteresan olan ise Amerikalı General Motors otomobillerinin en ucuz tamir masrafı ortalamasına sahip olması)

Araç Arıza Endeksi’ne göre en az arıza yaparak ilk sırada oturan marka Hyundai olurken, 2012 Toyota Camry modeli ise ilk sırada bulunan otomobil oluyor. Listede en iyi konumda bulunan Hyundai modeli ise 3 Nissan ve 4 Toyota modelinin ardından 2010 yılında üretilen Elantra modeli oluyor. Güney Koreli Hyundai listede 6 farklı model daha bulunduruyor. Bu listeye göre Hyundai ortalama 312 USD’lik parça ve işçilik masrafı ile dikkat çekiyor.

En az arıza ve masraf çıkaran ilk 10 marka şu şekilde sıralanmış:

1- Hyundai
    2-Toyota
    3-General Motors
    4-Chrysler
    5-Honda
    6-Ford
    7-Nissan
    8-Kia
    9-Volkswagen
    10-Mitsubishi

kaynak:
    http://www.arabalar.gen.tr/en-az-ariza-yapan-hyundai-h3906.html

https://static.carmd.com:444/CMSResources/file/pdf/CarMD_2013VHITopManufacturers_fullIndex_embargo120313f.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slender Loris -- 10 Aralık 2013; 14:39:00 >

• Subliminal mesaj var burada. Her cümlede Hyundai kelimesi konulmuş, bilinç altımıza işletiliyor . )))
  • Buyuk basari, kisa zaman da devlere yetistiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Honda nin 5. Olmasi , gm un 3 olmasi pek inandirici gelmedi . Hyundai hakkaten birinciligi hak etmismidir o da ayri bir tartisma konusu:)

• yalnız şu noktayı atlamamak lazım 2003-2013 arasında üretilen araçlar diyor. bi anda olan birşey değil adamlar 10 yıldır (diğerlerine göre daha az sorunlu) sorunsuzmuş..
  • İnandırıcı gelmedi. İlk 10da olabilir ama 1. şüphe.

• Ilk 10 da Mazda nerede ? Kendi kendine gaz veren direksiyonu kitlenen bi modele sahip marka nasıl 1. oluyosa artık...

• Hyundai daha cok yukselecek bu baslangic. 10 yilda neler yapilabilecegini gosterdi bize koreliler.

• Daha önceki bu tarz başka konularda da hyundai sıralamada başlarda oluyordu.
    Adamlar kendilerini geliştirdi , 10 seneye kalmaz zirveye oynarlar .
    İhtiyaçları olan şeyse dacia tarzı ucuz bir marka ile premium bir markalarının olması.
    Ucuz markayı keşke Türkiye ile ortak üretseler ...

• bu araştirmayi yapan şirket bagimsiz mi ?

1- Hyundai olabilir ama diğer markalarin bu denli gerilerde olmasi ilk 10 giremeyen bazi markalar ...

çok inandirici gelmedi

1- Hyundai olmasi yaziyi okumaya başladigimda adamlar çalişiyor yapıyor sonuçta 1.5 sene Hyundai kullandim hiç beni üzmedi diye düşünüyordum ki diğer sıralamalar objektiflikten uzak olduğu kanisini uyandirdi bende . uzman değilim illa ben böyle diyorum diye böyle olacak halide yok içimi döktüm
  • Mazda nerde Subaru nerde??

• Helal olsun adamlar liderliğe oynuyorlar..
  • O değil de VW Mitsubishi'den daha mı sorunsuz diyerekten kaçıyorum ben.

3 2 1 FIGHT!!bir!1!
  • Hocam kaynak link var mı ekleyebileceğiniz ilk nota?
  • FSI, manuel, klasik otomatik ve 6 ileri yağlı DSG satışları TFSI, TSI ve DSG satışlarını dengeliyor demek ki.

Aksi halde VW'nin kıyısından köşesinden geçememesi lazım sorunsuzlukta...
  • Link yoksa inanmam. VW ilk onda Chrysler 4 üncü ilginç. Link bekliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Mazda nerde Subaru nerde??

Subaruyu bilmem de ben son zamanlarda bu tür listelerde mazdayı pek göremiyorum.
    Ayrıca liste sadece arıza oranına göre değil, tamir masraflarına da bakılmış.
    Mazdanın tamir masrafları fazla olabilir.

• Hyundai mi ariza yapmiyor bosversenize 2012 model i20 aracim var aldigim hafta vitesle ilgili problem yasadim, arac 6 aylik olmadan akusu bitti, 2 kere sanzimani indi geri vites dislisi ve karsiligi ile debriyaj baski balatasi degisti,20 gun ara ile duran aracin benzin hortumu 2 kere patlati, en sonunda da aracin boyasi dokuluyor. Daha arac 17 bin kilometrede. Bu mu sorunsuzluktan kasitlari.

Bosversenize....

Not:mobilden yaziyorum imla hatalari icin ozur dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lifeanddead -- 10 Aralık 2013; 10:53:59 >
  • inandırıcı değil bana kalırsa daha çnce de yapıldı birçok araştırma onlarda mazda ilk 3 teydi noldu da ilk 10a giremedi yada mitsubshi ilk 5 teydi şimdi onuncu olmuş.
    Ya da renault çok mu kötü ilk 10da yok
    tarafsız değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 10 Aralık 2013; 11:02:41 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.