Şimdi Ara

Galaxy özel tasarımlı GeForce GTX 780 Ti HOF ekran kartını hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Galaxy özel tasarımlı GeForce GTX 780 Ti HOF ekran kartını hazırlıyor

EVGA'nın hız aşırtma profesyoneli Vince "Kingpin" Lucido ile işbirliğine giderek hazırladığı GeForce  GTX 780 Ti Classified modelinden sonra,  Nvidia tabanlı ekran kartları hazırlayan iddialı firmalardan Galaxy de özel tasarımlı GeForce GTX 780 Ti çözümünü göstermeye başladı. Firmayı yakından takip edenlerin tahmine debileceği üzere HOF serisi altında geliştirilen kart, ortaya çıkan görselleri itibariyle güçlü bir görünüme sahip olacak diyebiliriz. Fırlançalanmış alüminyumdan imal edilen arka plaka ile hem daha yüksek soğutma performansı hedeflenen hem de baskılı devrenin arka kısmında yer alan bileşenlerin korunması amaçlanan kart, bileşen kalitesinde de iddialı olacak gibi görünüyor.

Nvidia'nın 28nm üretim geometresi ile hazırladığı GK110-425-B1 GPU'sundan güç alan ekran kartı, 2880 adet paralel işlem birimine, 384-Bit bellek veri yolu desteğine ve 3GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. Panasonic üretimi tantalum kapasitörler, GPU için 8 ve bellekler için 4 adet olmak üzere 330uF kapasiteli KEMET tantalum kapasitörler ve Magnachip'ten sağlanan 6 adet MDU3606 MOSFET ile yüksek saat hızlarında daha stabil çalışması amaçlanan ekran kartının fabrika çıkışı arttırılmış saat hızlarıyla gelmesi beklenirken, kesinlemiş frekans değerleri şu an için netliğe kavuşmuş değil. Geliştirilmiş PWM tasarımı ile daha kaslı bir güç bölümüne sahip olan kart için Galaxy'nin ayrıca 8 fazlı PWM donanımına sahip harici güç kaynağı kartını da isteteğe bağlı olarak sunması bekleniyor.

Kartın ön kısmı görünmese de kaslı bir soğutucuya sahip olduğu her halinden belli olan ekran kartı, tek GPU'lu en hızlı ekran kartı yarışında Galaxy'yi de potaya sokacak gibi görünüyor. 

• valla bunlara para veren varmıdır merak ediyorum :D
    buna vereceğim parayla kaliteli bi pc düzer onunlada btf 4 oynardım :D

• kartın sogutucusunu baya guzel yapmıslar
  • Galaxy adını görmekten artık midem bulanıyor. Ne galaxy' ymiş be!

• iyi çok yakışıklı da fiyatı da yakışıklı olcak orası kesin :D

ama bişi itiraf ediyim en yakışıklısı Asus gtx 760 O.C edition

niye ?

Çünkü ben kullanıyorum
  • Yine 3gb

• Sağlam şekil yapmış adamlar da, o alüminyum için az fatura kesmezler şimdi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiz_vga

kartın sogutucusunu baya guzel yapmıslar

bu gtx 770 değilmiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: perikentli

valla bunlara para veren varmıdır merak ediyorum :D

20-30 fps ile ...
  • palitide tekrardan turkıye sahalarda gormek ısterız
  • kartın arka yüzü ön yüzünden daha güzel gözüktü nedense ön tarafı çin malı oyuncaklara benzettim nedense.

• quote:

Orijinalden alıntı: pegasus1881

palitide tekrardan turkıye sahalarda gormek ısterız

SAHİ PALİT İN NEDEN TÜRKİYE DE SATIŞI KALMADI
  • Özel soğutuculu ekran kartlarında F/P oranı en iyi olan markalardan biriydi.
    Türkiye de olsa üst seviyede 3 fanlı soğutucuları Gigabyte, Asus ve MSI dan daha ucuz olurdu.
  • quote:

adam çok doğru söylemiş basmışsınız eksiyi çıkacak 2500 tl ye o parayada full hd de 60 kare saniye oranla bf4 çok rahat bi sistem toplayıp oynarsınız çok paran varsa ve 10binliralık sistemin varsa ayrıda onun dışında bunu almak aptallıktır zaten baçka birşey değil bi b.k tan anlamayan basmış forumu
  • Uzay gemisi mübarek.

• Varsa Yoksa Evga
  • quote:

Orijinalden alıntı: neglectful

quote:

adam çok doğru söylemiş basmışsınız eksiyi çıkacak 2500 tl ye o parayada full hd de 60 kare saniye oranla bf4 çok rahat bi sistem toplayıp oynarsınız çok paran varsa ve 10binliralık sistemin varsa ayrıda onun dışında bunu almak aptallıktır zaten baçka birşey değil bi b.k tan anlamayan basmış forumu

hic sorun değil gercekler bu anlayan anlar ha teknolojidir takip edilir ama alacam oynayacam yok abi bos iş
  • Evga'nın Kaset soğutucusuna göre muhteşem görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8DA7E2B07 -- 10 Aralık 2013; 22:30:01 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.