Şimdi Ara

Sony Xperia ZL için Android 4.3 güncellemesi sızdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony Xperia ZL için Android 4.3 güncellemesi sızdı

Cihazlarına son Android güncellemelerini sunabilmek için yoğun bir çalışma sürdüren firmalardan birisi de Japon devi Sony. Pek çok Xperia için yol haritasını belirleyen Sony'nin Xperia ZL için hazırladığı güncelleme internete sızdı.

Güncellemede dikkat çeken Xperia Z1 ile gördüğümüz beyaz üzerinde siyah tema içeren kullanıcı arayüzünün Xperia ZL modeline de geliyor olması. Bu durum Sony'nin Xperia Z, Xperia ZR ve Xperia Tablet Z modellerine de Android 4.3 ile birlikte bu arayüz tasarımını sunacağını gösteriyor. 

Önceki bilgilere göre firmanın Android 4.3 güncellemesi vereceği cihazlar şu şekilde:

- Xperia Z

- Xperia Z1

- Xperia ZL

- Xperia ZR

- Xperia Z Ultra

- Xperia Tablet Z

- Xperia T 

- Xperia TX 

-Xperia SP

- Xperia V 

Firmanın KitKat güncellemesi vereceği cihazlar ise şu şekilde sıralanıyor. Ancak şimdilik kesin bir zaman verilmiyor:

- Xperia Z

- Xperia Z1

- Xperia ZL

- Xperia Z Ultra

- Xperia Tablet Z 

Tahminler Android 4.3 güncellemesinin bu ay ortalarında başlayacağı yönünde.  

• Xperia L çöp mü oldu şimdi ? Çıkalı 5 ay olmamış telefonu bitirdi sony.Hep pazarlama taktikleri.Senin taktiklerin yüzünden tüketiciler mağdur olmak zorunda mı ?
  • Sp de kitkat alacak sony 'nin sitesinde mevcut bilgi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün. Tarihini bir kenara yazın seneye bu zamanlarda z serisinin büyük kısmı güncelleme almayacak.geçen yıl sony amiral telefonları bir sene olmadan rafa kalktı.piyasada mevcut telefon lar ki 1000 tl nin altında satılmıyor.bariz sorunlar olmasına rağmen güncelleme verilmiyor.yani ayıp insanları keriz yerine koyuyorlar.

• Xperia L ? Güya güncelleme yaptılar 4.2 diye onu da batırdılar.
  • evet 5 ay önce çıkan xperia l ye güncelleme yok eh tabi biz de insanlara daha sony aldırır mıyız artık ? çıkardıkları 4.2.2 güncellemesi sorunlarla dolu 900 liraya telefon al 1 güncelleme gelsin o da yüklersen telefonun çöp oluyor...
  • İnsanlar hala anlamıyor, Samsung eski bir modeline güncelleme verebilirse bu onun başarısıdır kabul ama diğer firmalar veremezse bu onların suçu değil genelde. Samsung'un başarısı olmasının sebebi eski işlemcisi için yeni sürücüler ve kernel hazırlamasında ama diğer firmalarında suçunun olmamasının sebebi Qualcomm ve çip aldıkları üreticilerde.
    Xperia S bu duruma kurban gitti zira Qualcomm desteğini çekti. Bu durumdan ötürü Sony'de ekstra efor sarfetmedi 4.1.2'den sonra zira şu an güncelleme vermesi gereken pek çok kısım var ve aynı zamanda pek çok kulvar var koştuğu aynı zamanda. Mobil kısım tamamen ayrı değildir sanırım şirket yapısında. Düşünürsek artık bionz for mobile ve x-reality gibi kısımlarda telefonda, bu da diğer kollarıyla da eş zamanlı çalışmasında önemli.
    Düşünün Xperia Z1, işlemcisi 4k'ya her türlü izin veriyor, sensör de zaten devasa ama niye 4k yok. O kadar beklendi ama yok zira direk işlemci işlemiyor videoyu, ayrı birim olarak bionz var, o yüzden yazılım güncellemelerini de iyi irdelemek lazım zira iyi bir sensör ve mercek bulunmasına rağmen elimle inceledim hala eksikleri vardı, gelişmeler var ama daha üzerine uğraşmalı Sony. Aynısı aldığım Qx10 için de geçerli, güzel çektiği fotoğraflarda var, çok şaşırtan sonuçlar da var. Hala manuel kontroller falan yok. Z1 özel efektlerde olsun 61 kare yakalamada olsun fhd çekiyor görüntüleri hatırladığım. Ama yine de başarısı gün geçtikçe artan bir halde firma ve uğraşıyor.

Unutmadan, bu haber eskidi, üstüne şu da var sıcak gelişme olarak:
    http://www.xperiablog.net/2013/12/08/xperia-z-ultra-owner-reports-notification-of-14-2-a-0-290-build-could-it-be-android-4-3/

Bionz ve video olayı ile ilgili kısım ise fikrim, illa böyle böyle demiyorum ama işlem biriminin farklı oluşu sebebidir diye tahmin yürütüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St Batuhan -- 8 Aralık 2013; 22:57:25 >

• 2012 yılının amiral gemisi Xperia s güncelleme yok,seneye 2013 yılının amiral gemisi xperia z'ye de güncelleme vermez nede olsa kullanilan işlemci eski qualcomm destegini çeker.

2-3 yıl yenı telefon almayı düşünmüyorum ama sony bu kafayla giderse bi daha sony almam.

Nexus,iphone alırım güncelleme destegi vermeyen firmanın telefonunu almam.

Apple,iphone4e bile güncelleme destegi versin,android telefon üreticileri 1yıl sonra destegini çeksin.sanki bedava veriyorlar telefonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkattack -- 8 Aralık 2013; 23:57:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkattack

2012 yılının amiral gemisi Xperia s güncelleme yok,seneye 2013 yılının amiral gemisi xperia z'ye de güncelleme vermez nede olsa kullanilan işlemci eski qualcomm destegini çeker.

2-3 yıl yenı telefon almayı düşünmüyorum ama sony bu kafayla giderse bi daha sony almam.

Apple,iphone4e bile güncelleme destegi versin,android telefon üreticileri 1yıl sonra destegini çeksin.sanki bedava veriyorlar telefonu

nexus alma guncelleme vermiyor (bakiniz: galaxy nexus) verse de bir halta yaramiyor icindeki kurak tarla android

• iyi de ZLden bize ne. ZL satıyo mu sanki TR de sony. anca gold gibi paralel ithalat.
  • Bekliyoruz bakalım:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

İnsanlar hala anlamıyor, Samsung eski bir modeline güncelleme verebilirse bu onun başarısıdır kabul ama diğer firmalar veremezse bu onların suçu değil genelde. Samsung'un başarısı olmasının sebebi eski işlemcisi için yeni sürücüler ve kernel hazırlamasında ama diğer firmalarında suçunun olmamasının sebebi Qualcomm ve çip aldıkları üreticilerde.
    Xperia S bu duruma kurban gitti zira Qualcomm desteğini çekti. Bu durumdan ötürü Sony'de ekstra efor sarfetmedi 4.1.2'den sonra zira şu an güncelleme vermesi gereken pek çok kısım var ve aynı zamanda pek çok kulvar var koştuğu aynı zamanda. Mobil kısım tamamen ayrı değildir sanırım şirket yapısında. Düşünürsek artık bionz for mobile ve x-reality gibi kısımlarda telefonda, bu da diğer kollarıyla da eş zamanlı çalışmasında önemli.
    Düşünün Xperia Z1, işlemcisi 4k'ya her türlü izin veriyor, sensör de zaten devasa ama niye 4k yok. O kadar beklendi ama yok zira direk işlemci işlemiyor videoyu, ayrı birim olarak bionz var, o yüzden yazılım güncellemelerini de iyi irdelemek lazım zira iyi bir sensör ve mercek bulunmasına rağmen elimle inceledim hala eksikleri vardı, gelişmeler var ama daha üzerine uğraşmalı Sony. Aynısı aldığım Qx10 için de geçerli, güzel çektiği fotoğraflarda var, çok şaşırtan sonuçlar da var. Hala manuel kontroller falan yok. Z1 özel efektlerde olsun 61 kare yakalamada olsun fhd çekiyor görüntüleri hatırladığım. Ama yine de başarısı gün geçtikçe artan bir halde firma ve uğraşıyor.

http://www.xperiablog.net/2013/12/08/xperia-z-ultra-owner-reports-notification-of-14-2-a-0-290-build-could-it-be-android-4-3/

Bionz ve video olayı ile ilgili kısım ise fikrim, illa böyle böyle demiyorum ama işlem biriminin farklı oluşu sebebidir diye tahmin yürütüyorum.

Senin bu saydiklarin kesinlikle Sonyi haklı çıkarmaz. Yok işlemci qualcomun bilmem farklı kulvarlarda yarışıyor. X-reality yada bionz bölümü farklı vs.

Samsungda s3 te çift çekirdekli snapdron s4 kllandı(amerika versiyonunda yada 4g ülkelerinde diyelim) ancak s3 için güncelleme verdi yada verecek.. Üstelik bu Xperia S ile ayni işlemciydi

samsungda farklı kulvarda yarışıyor. Adamlar televizyondan tut gemi ye kadar üretiyorlar.. samsungun ekran bölümü işlemci bölümü bunlarda farklı hepsi ancak birbirine ayak uydurmaya çalışıyorlar..

Kisacasi Sony, kullanicilarini pek fazla iplemıyor. Satayımda sonrası önemli değil mantığı ile hareket ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkattack

2012 yılının amiral gemisi Xperia s güncelleme yok,seneye 2013 yılının amiral gemisi xperia z'ye de güncelleme vermez nede olsa kullanilan işlemci eski qualcomm destegini çeker.

Samusungun güncelleme desteği hiç bi firmada yok sonybu yönde kendini geliştirmeli 4.2 için kaç hafta bekledik şimdi yine bekliyoruz:(
  • St Batuhan kullanıcısına yanıt
    acaba bu haberin doğruluk payı var mı ? bir uçtan başlamışsa güncelleme bu iyi haber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

İnsanlar hala anlamıyor, Samsung eski bir modeline güncelleme verebilirse bu onun başarısıdır kabul ama diğer firmalar veremezse bu onların suçu değil genelde. Samsung'un başarısı olmasının sebebi eski işlemcisi için yeni sürücüler ve kernel hazırlamasında ama diğer firmalarında suçunun olmamasının sebebi Qualcomm ve çip aldıkları üreticilerde.

Senin bu saydiklarin kesinlikle Sonyi haklı çıkarmaz. Yok işlemci qualcomun bilmem farklı kulvarlarda yarışıyor. X-reality yada bionz bölümü farklı vs.

Samsungda s3 te çift çekirdekli snapdron s4 kllandı(amerika versiyonunda yada 4g ülkelerinde diyelim) ancak s3 için güncelleme verdi yada verecek.. Üstelik bu Xperia S ile ayni işlemciydi

samsungda farklı kulvarda yarışıyor. Adamlar televizyondan tut gemi ye kadar üretiyorlar.. samsungun ekran bölümü işlemci bölümü bunlarda farklı hepsi ancak birbirine ayak uydurmaya çalışıyorlar..

Kisacasi Sony, kullanicilarini pek fazla iplemıyor. Satayımda sonrası önemli değil mantığı ile hareket ediyor.

1. si ben Sony'i ya da DİĞER ÜRETİCİLERİ haklı çıkarmaya çalışmıyorum, sadece diğer perspektifi de gözünüzün önünde canlandırın diyorum
    2. si Samsung'un başarısıdır bu diyorum zaten yani Samsung elinden geleni yapıyor ama gördük 4.3'ü ilk yayınladığı vakitte.
    3. sü demişsin ki Samsung da snapdragon s4 kullandı, evet kullandı ve bu model aynı zamanda Xperia V'de de bulunuyor ve Sony evet bu modele 4.3'ü getirmek için çalışıyor. Sanırım bu da aklınıza yatmıştır artık.
    Tarafınızı bırakın, saydırmayı bırakın. S4 serisi işlemcilerle Qualcomm destek sunuyor, bunu görüyoruz. S600 de aynı terane zaten, Google da s600 olarak nitelendirilen apq8064-deb ve flo modellerini s4 pro olarak nitelendirdi, aynı terane o yüzden s4 serisi işlemciler her türlü aktif olmalı şu an zaten! Zamanında Sony'nin S4 pro ürünü olan apq8064 kullanmasına laf edenler, one'da s600 dediğimiz ürün de bunun t uzantılısı küçük bir revize versiyonu, 8064 nexus 4'de var, bu durumda bu ürün eğer güncelleme konusunda sıkıntı yaşarsa (yaşamaz demiyorum tabiki) o zaman asıl konuşun. Gayette yerinde adımlar atıyor Sony şu an!
    Ayrıca Samsung'un gemi yapması beni bağlamaz, ben Sony sinema sektöründe koşturuyor dedim mi, telefonla ilintili olan kısmını belirttim. Daha önceden Mobile Bravia Engine yazılımsal bir kısımda, daha kolay bir yapı sayılır ama şimdi diğer birimlerdeki donanımsal yapıya ağırlık veriyor diyorum. Samsung gemilerde kullandığı onlara has bir şeyi mobil versiyon şeklinde getiriyor mu telefona? Benim bahsettiğim diğer partlardan aldığı donanımsal kısmı mobil yapıyla bütünleştirmesi.
    Sonuç olarak atın gözlüklerinizi de ne neden olabilir diye düşünmeye başlayın. Dediğim gibi illa bundan demiyorum ama gördüğüm etmenler bunlar (güncelleme olmaması 4k durumu vs)

quote:

Orijinalden alıntı: lestet

acaba bu haberin doğruluk payı var mı ? bir uçtan başlamışsa güncelleme bu iyi haber.

Belki sızma durumu gibi de olabilir ki bunu düşünüyorlardı belki de başlamış da olabilir artık. Başladıysa 1 haftaya bize de ulaşır gibi geliyor bana. Z ile güncellemeler 1 hafta falan geç geldi anca hatırladığım bu zamana kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St Batuhan -- 9 Aralık 2013; 0:51:47 >

• St Batuhan kullanıcısına yanıt
    İşe alindın japonyaya gel yNima

• quote:

Orijinalden alıntı: musa66

İşe alindın japonyaya gel yNima

Ooo tam beklediğim haber, insanlar madem burada kafalarına bir şeyleri almayı kabul edemiyorlar, ben de Japonya'ya taşınayım :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

iyi de ZLden bize ne. ZL satıyo mu sanki TR de sony. anca gold gibi paralel ithalat.

ZL Z serisinin bir üyesi ve aşağı yukarı aynı dönemde güncellemelerini alacak z serisi. Bu yüzden haber niteliği gayet yüksek.
  • Tema, arayüz, kilit ekranı müthiş.. Z'ye sabırsızlıkla bekleniyor

Bu arada SP kit kat alacak, bir oldu, iki oldu üç oluyor.. Sony hakkında böyle yanlış eksik haberler yapmaktan geri durulmuyor ama nedense, Samsung neredeyse tüm alt seviye telefonlarına kit kat verecek gibi trajikomik asparagas haberler yayınlanmaktan da geri durulmuyor.
  • SP için yayınlansada yüklesek artık.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.