Şimdi Ara

Hayal kırıklığının bu kadarı !!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
299
Cevap
3
Favori
7.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam en basit ve %100 sonuç alabileceğiniz bir yöntem
    Pc nin bütün parçalarını değiştirin başka anakartts işlemcide bios pilini bile hata belki ufak detaylatda olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam valla bilmiyorum olay mimaride bitiyor diyorlar ama yine 8150 önermişsiniz ilk nesil

3. nesil fxlerde sorun yok diyorlar geçsemmi bilemedim bi 8320 ya da fx 6300 alınca sorunun duzelecegını bılsem dırekt degıstırecem...

Adam akıllı pcde yokki çevremde deniyeyim...

@demircibu

Sizin pcyle değiş tokuş yaparak sorunu bulabiliriz sanırım mecidiyeköyde oturuyorsun :)

Başka türlü bu sorunu çözemeyiz valla w7 de kopya sürüm kullanıyorum açık konuşayım.
  • Hocam valla bunu yapmadan bana fayda yok.

Bu sorunu bulmanın tek yöntemi parçalarımı farklı parçalarda deniyerek sorunun neyden ve nasıl kaynaklandıgını bulmak.

Bana en başta anakart gibi geliyor ama hadi neyse...

Ayrıcada test ettim ekran kartı kullanımı ortalama olarak %70 kullanılıyor farcry3 gibi bir oyunda v-sync acık olup 60 fps sabit oldugu alanlarda...Vede cpu kullanımı %90 ve %100 arasında değişkenlik gösteriyor.
  • demircibu kullanıcısına yanıt
    eski modellerde az harcıyormuş son çıkan üst seviye modeli 130w TDP değere sahipti INTEL IHS macununu dandik kullanmaya devam ediyor buda ısınmaya yolaçıyor... core i7 4770k oc ile 4ghz yapıp 1 saat stress testinde 90 derece üzerinde çalışmış... hala AMD çok watt çekiyor diyorsunuz... ısınıyor diyorsunuz...
    http://www.i-tech.com.au/products/157268_Intel_i7_4820K_Core_i7_CPU__4_Core.aspx
    quote:

Product ID 157268
    Brand INTEL
    Vendor Code i7-4820K
    Description

SPECIFICATIONS
    Essentials
    Status Launched
    Launch Date Q3'13
    Processor Number i7-4820K
    # of Cores 4
    # of Threads 8
    Clock Speed 3.7 GHz
    Cache 10 MB
    Intel® QPI Speed 0 GT/s
    Embedded Options Available
    No
    Max TDP 130 W
    Package Specifications
    Sockets Supported FCLGA2011
    Low Halogen Options Available See MDDS
    Advanced Technologies
    Intel® Turbo Boost Technology ‡ Yes
    Intel® Hyper-Threading Technology ‡
    Yes
    Intel® Virtualization Technology (VT-x) ‡
    Yes
    Intel® 64 ‡
    Yes
    Enhanced Intel SpeedStep® Technology
    Yes
    Execute Disable Bit ‡ Yes
    Manufacturer
    INTEL
    Warranty 1 Year Manufacturer's return to base
    Link Intel i7-4820K Core i7 CPU, 4 Core 3.70 GHz, 10MB Cache, 8 Threads, Socket LGA2011, 22nm. TDP 130W
    Product image and description may vary due to insufficient information from vendor. Please base you purchase decision on the product title and vendor code.

• Hocam konuda fazla tartışma olmasın intel-amd tartışması şu anda hiç yapmayalım.Neyin ne olduğu ap açık bellidir.
  • Wolftired kullanıcısına yanıt
    ne açık ortada sen intel kurucularından 2 elemanın ayrılıp AMD'yi kurduğunu biliyor musun hemde 1 yıl sonra... IBM ortak çalıştırmış... hemde yıllarca... sanki aralarında ortaklık hala devam ediyor... 3. marka niye yok? tarafsız gözle bak ve açıkla... intel bile AMD'yi destekliyor... siz uyuyun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: grezimonk

ne açık ortada sen intel kurucularından 2 elemanın ayrılıp AMD'yi kurduğunu biliyor musun hemde 1 yıl sonra... IBM ortak çalıştırmış... hemde yıllarca... sanki aralarında ortaklık hala devam ediyor... 3. marka niye yok? tarafsız gözle bak ve açıkla... intel bile AMD'yi destekliyor... siz uyuyun...

Kullandıgınız işlemci nedir ?
  • @theoden541

Hocam keşke aynı yerlerde olsakta parçaları değiş tokuş yaparak deniyebilseydık ben istanbuldayım okuyorum :)

adam gibi vaktim olsa çözecem sorunu ama vaktim yok.
  • Wolftired kullanıcısına yanıt
    notebook ile T2330 çilesini kullanıyorum... pcnet forumda her zaman AMD sistem topladım... hepsinden memnun kullanıcılar var... intel ise pişman ediyor... güya notebook işlemcileri iyidi...
  • Fx hayal kırıklığı kulübüne hoş geldin Benim fx-6300 işlemcide de aynı sorun var. 4.8 Ghz oc'lu kullanmaktayım. Güzel işlemci gücü isteyen world of tanks, rigs of rods benzeri oyunlarda anlık donmalardan gpu kullanımı düşüşlerinden oynanmıyor. İntel i3-550 işlemcimin 3.2 ghz de yağ gibi oynattığı oyunları ben takılarak oynuyorum.

Stok ayarlarda ise bf3, bf4, rome 2 gibi oyunlarda da aşırı derecede gpu kullanımı düşmesi ve doğal olarak anlı kdonmalar yaşıyorum.

Aşağıdaki videom gibi.

Fx Güzel oc oluyor diyenlere, oc bile kurtarmıyor 4.8 ghz yaptık daha ne yapalım.

• Reliq kullanıcısına yanıt
    anakart ne? termal macun ne fazla sürmüş olabilirsin... bence senin güç kaynağındada sakatlık var... kasa yerleşimi nasıl? HDD ne? çok ince detaylar var... beceriksizliklerini işlemciye yıkma...
    Anlık takılmaların nedeni işlemci değil ekran kartının belleğinin dolmasıdır.1GB 560Ti ise multi zor.
  • @grezimonk

Onun için o.c yapınca takılmalar azalıyor.

@RKeles93

Düşük ayarlarda da takılıyordu yüksek ayarlarda da. Şu an fx-6300 4.8 işlemcide bf3 sorun yaratmıyor ama stok hızlara gelince başlıyor takılmalar. Videoda fx-6100 stok. Zaten dikkat ederseniz işlemci kullanımları neredeyse tüm çekirdekler %100 oluyor. Videoyu 480 p çektim yük fazla binmesin diye işlemciye.

Fx işlemciler işlemci performansı isteyen oyunlarda anlık takılma yapıyor bunu kabullenin. Fx işlemci kullanan birisi world of tanks oyununu kursun oynasın bakalım çitler yıkılınca veya tanklar patlayıncaki o anlık takılmalar ne oluyor. Aynı şeyi birde intel sisteme kurun nasıl yağ gibi oynanıyor.
    uydurma test ettik kesintisiz saatlerce 7/24 test yaptık ne kasma ne takılma olmadı oc ile default değerlerde... mükemmel sonuç verdi... termal macunu ve işlemci soğutucuyu stok kullanmadık... ( lar... yada... xigmatek ve coolermaster işlemci soğutucuları önerince... ) konu sahibi CORSAIR H80 yada coolermaster'ın H80'ne benzeyen modelini almasında fayda var... çok iyi soğutuyor ve bakımı kolay montajıda kolay...130~400TL arası maliyeti gözden çıkartmak şart...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

Fx hayal kırıklığı kulübüne hoş geldin Benim fx-6300 işlemcide de aynı sorun var. 4.8 Ghz oc'lu kullanmaktayım. Güzel işlemci gücü isteyen world of tanks, rigs of rods benzeri oyunlarda anlık donmalardan gpu kullanımı düşüşlerinden oynanmıyor. İntel i3-550 işlemcimin 3.2 ghz de yağ gibi oynattığı oyunları ben takılarak oynuyorum.

Stok ayarlarda ise bf3, bf4, rome 2 gibi oyunlarda da aşırı derecede gpu kullanımı düşmesi ve doğal olarak anlı kdonmalar yaşıyorum.

Aşağıdaki videom gibi.

Fx Güzel oc oluyor diyenlere, oc bile kurtarmıyor 4.8 ghz yaptık daha ne yapalım.

online oyunlarda olması doğal zaten ki intel i5 sistem li arkadaşım da var World of Warcraft oynuyor yine takılma yapıyor online oyunları işlemciye bağlayamayız latency ms bi ton şey var..

bf3 videonuzu izledim ama donma görmedim. sadece 1-2 yerde ağırlaşma var, benim gözüm seçemedi herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

@grezimonk

Onun için o.c yapınca takılmalar azalıyor.

@RKeles93

Düşük ayarlarda da takılıyordu yüksek ayarlarda da. Şu an fx-6300 4.8 işlemcide bf3 sorun yaratmıyor ama stok hızlara gelince başlıyor takılmalar. Videoda fx-6100 stok. Zaten dikkat ederseniz işlemci kullanımları neredeyse tüm çekirdekler %100 oluyor. Videoyu 480 p çektim yük fazla binmesin diye işlemciye.

Fx işlemciler işlemci performansı isteyen oyunlarda anlık takılma yapıyor bunu kabullenin. Fx işlemci kullanan birisi world of tanks oyununu kursun oynasın bakalım çitler yıkılınca veya tanklar patlayıncaki o anlık takılmalar ne oluyor. Aynı şeyi birde intel sisteme kurun nasıl yağ gibi oynanıyor.

çok güldüm yazacaktım d çıkmamış

Yukarıdaki yorum çok doğru fx kullanan birisi kursun world of tanks ı denesin gerçekten fx işlemcilerde donmalar oluyor, deneyin ve görün.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolftired

@theoden541

Hocam keşke aynı yerlerde olsakta parçaları değiş tokuş yaparak deniyebilseydık ben istanbuldayım okuyorum :)

adam gibi vaktim olsa çözecem sorunu ama vaktim yok.

sistemi ssd'ye kurup denedin mi? bazıları kızacak ama amd'nin pci-e x16 3.0 desteği hala yok bunun etkisi ve ssd olmayınca neden fx6300 almadın? yada i5-3570k almadın?
  • confickerbelasi kullanıcısına yanıt
    2.0 ile 3.0 arasında fark yok... ayrıca intel pahalı işlemci alınca anakarta para kalmıyor o oyunda intel için yazılmış... ne bekliyorsun online oyunda takılma olursa bunun sebebi internetindir...
  • Grezimonk sorun bencede işlemciden kaynaklaniyor.Amdyi savunup fanboyluga gerek yok Bellini sorunlu iste...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı şehirde otursaydık değiş tokuş yaparak sorunu çözebilirdik hocam gerçekten kötü bir durum işlemci alsam sorun cozulecekmı kesinde değil o yuzden korkuyorum.Bosuna para vermek ıstemıyorum.Biri diyor fx işlemci pişmanlıktır alma yine aynı sorun devam eder.Biri diyor kesinlikle al çözülecek sende darbogazdan kaynaklanıyor.Biri diyor anakartı değiştir şaşırdım acıkcası...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.