Şimdi Ara

Hayal kırıklığının bu kadarı !!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
3
Favori
7.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anakart CD chipset driver diye yazması gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RKeles93

Anakart CD chipset driver diye yazması gerek.

Yok hocam maalesef yazmıyor aygıt yonetıcısınde anakart ıle alakalı bılgı vermıyor dıye bılıyorum ben.
  • Wolftired kullanıcısına yanıt
    Aygıt yöneticisiyle alakası yok anakart cd takın sürücüleri gösterir.
  • Hocam ankartta olabilir ariza ben bi ara exa teknik serviste calisiyorudum adamin o zmnlar tum bilesenleri en ust seviyedeydi ama oyunlarda takilma kasma yapiyorsu anakart degisti duzeldi anakart deniyebilirseniz deneyin bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam 8320 ile denedim diyorsunuz. Ayni sorun diyorsunuz. Anakart ayni anakartmiydi? Acaba anakartinizin pci portlarinda sorun olabilirmi? 8320 nin 760 a darbogaz yapmiyacagi bariz. Sorunu islemci de aramak sacma geldi. Mumkunse baska bir anakartta kendi islemciniz ve ekran kartinizla bir deneyin. Bir de driver falan ugrasmayin temiz bir format cekin teker teker kurun hepsini.

• quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

Hocam 8320 ile denedim diyorsunuz. Ayni sorun diyorsunuz. Anakart ayni anakartmiydi? Acaba anakartinizin pci portlarinda sorun olabilirmi? 8320 nin 760 a darbogaz yapmiyacagi bariz. Sorunu islemci de aramak sacma geldi. Mumkunse baska bir anakartta kendi islemciniz ve ekran kartinizla bir deneyin. Bir de driver falan ugrasmayin temiz bir format cekin teker teker kurun hepsini.

İşlemcim fx 8320 değil,Fx 4100 4.6 Ghz hızında overclocklu bırsekılde stabıl calısıyor...Anakartta pci-express portunda herhangi bir algılama problemi oldugunda bir yongasında bile sorun oluştugunda kısa devre yapabilir vede görüntü vermeyi keser bunun mümkünatı olacagını sanmıyorum.Anakartta problem varmı aşikar...

Herhangi bir çözüm bulamadım.Format konusuna gelince bilgisayara çok kez sistem kurdum.Ve her defasındada aynıydı fakat orjinal değil onuda belirtmek isterim

• quote:

Orijinalden alıntı: maxcoder95

Hocam ankartta olabilir ariza ben bi ara exa teknik serviste calisiyorudum adamin o zmnlar tum bilesenleri en ust seviyedeydi ama oyunlarda takilma kasma yapiyorsu anakart degisti duzeldi anakart deniyebilirseniz deneyin bence

Bunuda düşünüyorum ama ne olabilirki anakartta sapasağlam anakart..

Bu tür sorunlar BİOStan kaynaklı olabilirmi acaba merak ediyorum açıkcası.

f14b biosunu kullanıyordum B harfinin olduguna göre sanırım beta bios..

Beta biosta Nasıl oluyorsa saçmalık
  • Bizde oyle dusunuyorduk sistem zaten yepyeniydi hersey ust seviye idi yani ama ac2 kasiordu

• o kadar para verip ekran kartlarını değiştirceğine işlemcine el atsan bu kadar problem olmazdı, darboğaz falan demiyorum ama artık yeni nesil oyunlar işlemcilere daha çok yük bindiriyo. crossfire yada slı düzenekleri için en az fx8350 yada i5 alınmalıdır
  • kardeş inşallah sorunu bulursun ama arkadaşların da demesi üzerine sorun ana kart olabilir.Bir arkadaşının yada akrabanın pc varsa parcaları tek tek dene istersen.Ekran karı ram işlemci vs hepsinde sorun yoksa geriye ana kart ve hdd kalır.Benim şuan ki sistemim fx8320
    gigabyte fxa ud3
    zotac gtx 660 ti amp
    hdd eski samsung 500gb sata2
    GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1866MHZ CL9

Bu sistemle son ayarlarda arkham city origins ac4 bf3 farcry3 vs sorunsuz oynuyorum bf4 ve ghostta donmalar oluyor ful ayarlarda gerçi ayarları kısınca gene donmalar oluyor sanırım oyunlarda problem var biçok yerde okumustum patchle düzelttilermi bilmiyorum.
    Şunu demek istiyorum pire için yorgan yakmaktansa imkanın varsa parcaları tek tek dene ona göre arızalı ürünü garantiye yolla yada yenisini alirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalpsiz23

kardeş inşallah sorunu bulursun ama arkadaşların da demesi üzerine sorun ana kart olabilir.Bir arkadaşının yada akrabanın pc varsa parcaları tek tek dene istersen.Ekran karı ram işlemci vs hepsinde sorun yoksa geriye ana kart ve hdd kalır.Benim şuan ki sistemim fx8320
    gigabyte fxa ud3
    zotac gtx 660 ti amp
    hdd eski samsung 500gb sata2
    GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1866MHZ CL9

Bu sistemle son ayarlarda arkham city origins ac4 bf3 farcry3 vs sorunsuz oynuyorum bf4 ve ghostta donmalar oluyor ful ayarlarda gerçi ayarları kısınca gene donmalar oluyor sanırım oyunlarda problem var biçok yerde okumustum patchle düzelttilermi bilmiyorum.
    Şunu demek istiyorum pire için yorgan yakmaktansa imkanın varsa parcaları tek tek dene ona göre arızalı ürünü garantiye yolla yada yenisini alirsin.

İşlemci ilk seri fx serisi işlemci oldugu ıcın sorunları oldugundan bahsediliyor.Bu yüzden vatana yollayacagım o kadar sorun ıslemcıden kaynaklanıyorsa çürük işlemcidir vericeğim fx 6300 yada 8320 talebinde bulunacagım.

hele bir 3dmark 2011 p skorunu göster. RAM testlerini göster sıcaklık testlerini göster kardeş ne bilelim biz sorununu. anakartın bios f13 tedir inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unique For All -- 8 Aralık 2013; 21:32:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deathness666

İlk önce işlemciden başla bence. İşlemcinin OC sini biraz düşür. 4.2Ghz ye getir ardından oyun testleri yap. Ama FX4100 darboğaz yapacaktır diye düşünüyorum. Eğer işlemci %90 üzerine çıkıyorsa darboğaz demektir GPU %99 olmasına rağmen.

hocam işlemcim phenom x4 955, 3.8 ghz de kullanıyorum..ekran kartım asus gtx 770 directcu...crysis 1 oynarken msi afterburner(son beta olan sürümü) dan gpu kullanımım %99 ları görüyor...cpu çekirdeklerinden birisi %80-90 arası geziniyor diğerleri 20-60 arası...fps ise mekanlara göre 40-60 arası geziniyor...normalmidir sizce..(çözünürlük 1920-1080...oyun ayarları: herşey very high da ve 4x anti aliasing)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EndOfTheNight -- 8 Aralık 2013; 21:40:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaNKaWaReZ

AIDA64 Extreme Edition Yazılımı Varsa Anakart,İşlemci,HDD Sıcaklıkları Nedir ?

HDD Sorunu Var mı Yok mu Bilemem HDTune Yazılımı İndirip Quick Scan Yapın. Kırmızı Renk Varsa HDD Ölümü Yakındır. Eğer Sorun Yoksa Aşağıda Önerdiğim Oyunu İndirip Test Edin

Crysis 2
    Call of Duty Modern Warfare 1-2, DX11 Testi İçin Black Ops 2
    Battlefield Bad Company 1-2
    Farcry 1-2

Bad company 1 pcye cikmadi.
    Fx4100 en ciliz BD islemcisi AMDnin.
    Fx8xxx serisinden baskasi olmaz.

• Sorun bazı arkadaşların da belirttiği gibi işlemci .

Hız aşırttırma yapmanız fx4100 için birşey değiştirmeyecek ancak crysis için de çok yüksek fps beklememek gerekli o sistemle yüksek çözünürlük ve ayarlarda. (son oyunu olduğunu var sayıyorum)

fx 8*** serisinden bir işlemci alırsanız farkı göreceksiniz.

Ayrıca bu sorun bir arkadaşın da belirttiği üzere HDD den kaynaklı da olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

ben 7950 ile ultrada 35 fps zor alırken gelmiş gtx760 la 20-30 fps aldım diyosun

komedi olmuş tam

760 ile 7950 aynı seviye kartlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    disk tipi ne? hangi porta taktın? anakartın BIOS ayarlarını kontrol et... ekran kartının ve performansı etkileyecek ayarları kontrol et...
  • Benim ekran kartının gpu kullanımı %60 ı geçmiyor. İşlemcim darboğaz mı yapıyor şimdi? Ekran kartım GTX 770 psu 500watt 80 sertifikası yok. İşlemcim amd phenom II x4 955 3.2 ghz. Tüm oyunlarda aynı durum %40 %50-60 kullanıyor. 70 80 90 olmuyor hiç bir şekilde. Sorun nerde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Orijinalden alıntı: Wolftired

koymuşum amdye ya çektirmediği dert kalmadı allah belasını versin şu işlemcilerinin.Ekran kartlarına lafım yok nvidiayla her zaman çekişir ama amd işlemci ben niye aldım

durum yine aynı murat çözülmüyor bu sorun.

işte amdnin yaptıkları . çok iyi anlıyorum kardeş seni bende aynı şeyleri yaşadım... ucuz etin yahnisi boğazda kalıyor.

Neden ucuz etin yahnisi olayı olsun ki ?

Resimdeki FPS oranlarına bakalım birde fiyat farklarına:

Kısacası işlemci zaten fiyat performans ürünü denebilir tablodaki diğer işlemcilerin fiyatlarına bakılarak. Sonuçta o ayarlarda diğer işlemciler çok üstün bir grafik değeri alabilmiş değil.

• Eğer donanımlarda bir arıza yoksa performans düşüşü kesinlikle işlemciden zira ben 760ın bir alt performans kartı olan gtx660 kullanıyorum ve performans sizinkinden yüksek.Belkide yüksek hız aşırtma nedeniyle işlemci kendini frenliyordur.Anlık yavaşlamalar ancak bu şekilde açıklanabilir...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.