Şimdi Ara

fm 2014 maddi kriterler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar oyunda 2016dan itibaren maddi kriterlere uymayan takımlara bir yıl avrupa kupalarından men cezası veriliyor. ben 2019 yılına geldiğimde kulüp zarar etti ve beni de bir yıl avrupa kupalarından men ettiler. ben de sinirlendim oyuna devam etmedim.

şimdi yardım istediğim nokta şu: bunu kapatmak için bir ayar var mı oyunda yani maddi kriterler yüzünden avrupadan men edilmemek için ne yapmam gerek? bunun veritabanından falan bir ayarı var mı ve varsa nasıl yapıyoruz? eğer bunun bir ayarı yoksa da zarar etmemek için neler yapmam gerekir? kulübü zarara sokmamak için neler yapmalıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: akalom

arkadaşlar oyunda 2016dan itibaren maddi kriterlere uymayan takımlara bir yıl avrupa kupalarından men cezası veriliyor. ben 2019 yılına geldiğimde kulüp zarar etti ve beni de bir yıl avrupa kupalarından men ettiler. ben de sinirlendim oyuna devam etmedim.

şimdi yardım istediğim nokta şu: bunu kapatmak için bir ayar var mı oyunda yani maddi kriterler yüzünden avrupadan men edilmemek için ne yapmam gerek? bunun veritabanından falan bir ayarı var mı ve varsa nasıl yapıyoruz? eğer bunun bir ayarı yoksa da zarar etmemek için neler yapmam gerekir? kulübü zarara sokmamak için neler yapmalıyım?

klübü zarara sokmamak için ilk şart takımla başarı yakalayacaksın.. klübün mali durumuyla ilgileneceksin, çok fazla transfer yapıp çok yüksek yıllık ücret vermeyeceksin.. bedava transferlere ağırlık vereceksin (örneğin oyuna girer girmez hondayı almak için uğraşacaksın, 2. sezon vitinho free oluyor, fenerli alex de çok düşük bir ücrete geliyor, tecrübesinden yararlanabilirsin)

ben beşiktaşla oynuyorum, bana sözleşme teklif ettiklerinde en düşük ücreti veriyorum.. ben 750bin alsam ne olsak 3.5milyon dolar alsam ne olacak fikret orman da 11 milyon ek transfer bütçesi oluşturdu, devre arasındayım, aramız gayet iyi

• kulübün 7.5 milyon eurodan fazla zarar etmemesi gerekiyor...
    buna dikkat edeceksin işte... mali durumdan bunu takip edeceksin..
    en büyük gider kalemleri oyuncu maaşları ve transfer harcamalarıdır...
    oyunculara abartılı ücretler vermeyeceksin...
  • Kendi yaptığın hata için oyuna kızmak nedir anlamıyorum. Kapatacağına uyum sağlasan daha fazla zevk alacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkstrom -- 8 Aralık 2013; 14:45:18 >
  • mikailc78 kullanıcısına yanıt
    Emin değilim ama ne kadar yüksek ücret alırsan kovulmak o kadar zor olur diye biliyorum ya da tahmin ediyorum diyelim. Sana düşük maaş verdiklerinde hemen gönderebilirler çünkü seni göndermek fazla maliyetli olmaz. Ama Mourinho gibi yıllık +10 milyon kazanırsan göndermek için yönetim fazla para harcamak zorunda kalacak, bu durumda da kulübün mali durumu üst düzey değilse kovmaları çok zor bir hal alacak. Bu tahmini de şuradan yapıyorum; güven kısmında "seni yollamak maliyetli olmayacağı için iş durumu güvensiz" yazıyordu. Ben az ücret alıyordum ve kulübün mali durumu baya iyidi
  • Transfere abanırsan öyle olur tabii.
  • Mali kriterlere uyum sağla hocam, oyunu gerçekci kılan bir özellik uymakta fayda var.. Kulübü borç batağına sokmaya gerek yok Türkiye Liginde vs maç başına gelenler şampiyonluk primleri bellidir ama bir İngilterede öyle değil kısacası gelirine göre harcama yap mali durumu kontrol edersin baktın olacak gibi değil 1 oyuncu satarsın 3e 5e dengelersin orayı yapacak birşey yok, maaş konusuna gelince 2019 a kadar geldiysen başarılı olacak bir kadro kurmuşsundur o yüzden düşük maaş almanı öneririm başarılı olduğunda zaten seni kovmazlar 2019 yılından sonra da başarısızlık pek olası değil zaten sistemin kadron oturmuştur.
  • EmAySiks kullanıcısına yanıt
    ya ben çok para harcamadım ki bi tek gökhan töreye 50 m verdim sanırım ondan oldu herhalde ya. çünkü tam da bu transferi yaptığım zaman men edildim. yeni kariyer açtım fazla para harcamayacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmAySiks

Mali kriterlere uyum sağla hocam, oyunu gerçekci kılan bir özellik uymakta fayda var.. Kulübü borç batağına sokmaya gerek yok Türkiye Liginde vs maç başına gelenler şampiyonluk primleri bellidir ama bir İngilterede öyle değil kısacası gelirine göre harcama yap mali durumu kontrol edersin baktın olacak gibi değil 1 oyuncu satarsın 3e 5e dengelersin orayı yapacak birşey yok, maaş konusuna gelince 2019 a kadar geldiysen başarılı olacak bir kadro kurmuşsundur o yüzden düşük maaş almanı öneririm başarılı olduğunda zaten seni kovmazlar 2019 yılından sonra da başarısızlık pek olası değil zaten sistemin kadron oturmuştur.

ya ben çok para harcamadım ki bi tek gökhan töreye 50 m verdim sanırım ondan oldu herhalde ya. çünkü tam da bu transferi yaptığım zaman men edildim. yeni kariyer açtım fazla para harcamayacağım

• akalom A kullanıcısına yanıt
    Valla gökhan töre iyide 50 m lik bir adam değil seni iyi kazıklamışlar 10 - 15 peşin 10-15 de 48 ay taksitle verseydin hiç sorunsuz oynuyor olurdun hala :D taksiti kullan .. ben 5 liralık adama 2.5 + 5 m veriyorum ama taksitle alıyorum mali yükü 2-3 yıla dağıtmış oluyorum
  • EmAySiks kullanıcısına yanıt
    ya ben mallık yaptım. hiç pazarlık yapmadan direkt istediklerini verdim. ya ne olur ki dedim. hiç düşünmedim bu mali konuları. bundan sonra dikkatli olmam lazım. bir de aga diğer ülkelerdeki popülariteyi arttırmak için yönetimden kardeş kulüp isteniyormuş ve oralarda forma satışıyla gelir elde ediliyormuş onu deneyeceğim ek gelir getirir değil mi
  • akalom A kullanıcısına yanıt
    Elbet getirir ama onlar ufak paralar, sen elle tutulur bir gelir istiyorsan şampiyonlar liginde başarı elde edeceksin birde oyuncu yetiştirip doğru zamanda satacaksın benim takımın yaş ortalaması şu an 24 , daha da düşüreceğim kalecim ve defansımın yaşları 30 o yükseltiyor, genç takım kur 26 27 yaşında değeri tavan yapınca satarsın.. 10 liraya aldığım adamı 35-40 a satmak gibisi yok
  • Ben 2020 deyim bütün kupalara aldım artı oyuncu maaşlarınıda gayet iyi yönettim ama anlamadım bir anda 162MN kardayken 11.32 MN zarara girdim ve men edildim neden olmuş olabilir acaba
  • FM'de kulüp batırmayı nasıl beceriyorsunuz ya
  • Düşük fiyata veya bedavaya oyuncu alıp onu parlatıp satmak bu işin temeli hocam. Hele bir iki tane 4 yıldızlı adam bulursanız beleşe 10-20 milyona arası rahat satabiliyorsunuz. Bunları yaptıktan sonra kulüp sürekli karda oluyor kimi zaman 3 milyon kimi zaman 10
  • teknik heyette hiçbir boka yaramayan ve bi sürü maaş alan personel oluyor, özellikle galatasarayda, onları gönderim daha ucuza çalışacak personeller bulursan da azıcık maaş bütçesinden kısmış olursun, buda senin transfer bütçene yardım edebilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.