Şimdi Ara

ASRock'dan oyun esnasında gecikmeyi azaltabilen Fatal1ty B85 Killer anakart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ASRock'dan oyun esnasında gecikmeyi azaltabilen Fatal1ty B85 Killer anakart

Dünyanın tanınmış anakart markalarından ASRock, bilindiği gibi dünyanın en iyi profesyonel oyuncularından kabul edilen Johnathan Wendel ile oyunculara yönelik Fatal1ty serisi anakartlar üretiyor. Serinin son ürünü ise Fatal1ty B85 Killer oldu.

Fatal1ty B85 Killer ürünü adından da anlaşılacağı üzere ATX formu üzerinde Intel'in B85 çipsetini ve Killer'ın E2200 LAN kartını birarada sunuyor. 

E2200 LAN kartı, barındırdığı bir tespit algoritması sayesinde oyun veya video aktivitelerini diğer ağ aktivitelerinden önemli hale getiriyor ve böylece video izlerken veya oyun oynarken gecikmeyi önemli ölçüde azaltıyor.

Anakart Haswell işlemcilere uyumlu LGA 1150 soketi için tasarlanmış. 4 DIMM slotu üzerinde 32GB'a kadar 1600MHz DDR3 bellek kullanma imkanı varken, HDMI çıkışı maksimum 3840 x 2160 piksel yani 4K çözünürlüğe kadar aktarım yapabiliyor. Ayrıca DVI-D ve D-Sub çıkışları da mevcut.

Anakartta 4 adet SATA3 6.0 Gb/s ve iki adet SATA2 3.0 Gb/s bağlantısı ile iki USB 3.0 ve üç USB 2.0 bağlantısı bulunuyor. Ayrıca Fatal1ty fare için de bir USB 2.0 portu da var.

Fatal1ty B85 Killer ses konusunda da oldukça iddialı. Purity Sound teknolojisi bazı donanım ve yazılım özelliklerini biaraya getirerek üst seviye ses kalitesi sunuyor. Gürültüyü entegre donanımdan uzaklaştıran EMI ve PCB korumalı ve 7.1 kanal destekli Realtek ALC1150 ses kodeği, Texas Instruments 5532 amplifikatör bunlardan bazıları.

Ayrıca bir adet PCI Express 3.0 x16 slotu, bir adet PCI Express 2.0 x16 slotu, iki adet PCI Express 2.0 x1 slotu ve üç adet PCI slotu yanında güç kaybını azaltmak için 15 mikronluk altın kaplama bağlantılar ve yüksek yoğunlukta güç bağlantıları mevcut.

ASRock, henüz anakartın ne zaman satışa çıkacağı konusunda bilgi vermedi ancak tahminler tatil döneminde belirli bölgelerde satışa çıkacağı yönünde.

Kaynak:http://vr-zone.com/articles/asrock-launches-fatal1ty-b85-killer-motherboard/65873.html

• Şu firmaya olan saygım, hiç bir firmaya karşı yok.

• şimdi asrock kimin pegatron un pegatron kim kimse bilmiyor ama pegatron makine gören ıyy dandik böyle kafa var işte

• amazon.de de seni aradim ama bulamadim :( google amca sana baba diye bilirmiyim uhu uhu !!!!

• Anakartta msi>asus>asrock.Ne olursa olsun.Ha anakart çokmu önemli?Değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZenciPriapus -- 8 Aralık 2013; 0:51:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ASrock anakartta 1 numara , çok iyi çıkışlar yapıyorlar. Kullanıcının isteğie göre ürün çıkartıyorlar. Dayatma yok.

Geçen sene hem am2 hem am2+ hem am3 hemde am3+ işlemci takılan aynı zamandadada drr2 ve ddr3 takılabilem combo anakartını almıştım çok memnun kalmıştım. Kısaca joker anakarttı herşeyi çalıştırıyordu : ))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webdh -- 8 Aralık 2013; 1:02:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asrock,yine kendine has yenilikçi çizgisi ve farklılığını konuştutturmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık üreticiler ucuz çipsetlerde de kaliteli bileşenler kullanmaya başladılar.
    Yine B85 çipsete 2 kaliteli örnek de aşağıda :

ASUS VANGUARD B85
    https://www.asus.com/Motherboards/VANGUARD_B85/

GIGABYTE G1.SNIPER B5
    http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/g1sniper_b5rev_10/overview/

• Sırf bu özellik için anakartı değiştirmeye gerek yok, killer ethernet kartı ayrıca da satılıyor. Kullananlar pek fark görmemişti.
  • ben kullanıyorum farkı göremiyorum bunlar göz boyamak ve gerekirse fiyat şişirmek için bu yapılıyor örneğin msi bütün ouncu lepoplarında var

• quote:

Orijinalden alıntı: berk alican

şimdi asrock kimin pegatron un pegatron kim kimse bilmiyor ama pegatron makine gören ıyy dandik böyle kafa var işte

Sen ne diyon la derişik
  • berk alican B kullanıcısına yanıt
    zaten asus ve diğer firmaların anakartlarını da Çin de foxconn, pegatron firmaları üretiyor. bu firmalar 3. kalite firmanın kendi adında ürün çıkarttıkları gibi 1. kalite ürünler de yine bu fabrikalardan çıkmakta.
  • Killer network benim anakarttada var fark gördümmü? yok.
  • bunu bi de amd versiyonunu gorsek

• saçma sapan şeylerle çocukları kandırıyorlar. Anakart üzerindeki kontrolcünün sağlayacağı katkı 0.28ms yi geçmez. Peki 100ms lik pingi ne yapacaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

saçma sapan şeylerle çocukları kandırıyorlar. Anakart üzerindeki kontrolcünün sağlayacağı katkı 0.28ms yi geçmez. Peki 100ms lik pingi ne yapacaz.

TTnet gibi bir faktör olduktan sonra ne yaparsak yapalım elden birşey gelmez.
  • iyi güzel yapmışlar da bizim başımızda TTnet ve türevi kaliteden yıl işiği uzak internet sağlayıcıları olduğu sürece 10 adet killer çip bile işimize yaramaz.
  • geciktiricili anakart... :)

• işin sırrı E2200 LAN kartında gerisi teferuat. Muhtemelen tx ve vx farkından hangi paketlerin oyun için olduğunu anlayıp oncelik tanıyor . Ülkemde TTnet varken ve hala en yakın fiber internete 160 km mesefede otururken, Bf4 oynarken 56 ping li server bulunca altın bulmuş gibi sevinirken ne anladım 3 veya 5 ms kazancın bize ne faydayı olabirlir ki. Adamlar 15 ping ile oynuyor...

• Sunun bi de mini itx'ini yapacaklar hemen alirim...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.