Şimdi Ara

ASUS FONEPAD 2. (Telefon Özellikli tablet). [ANA KONU] (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.133
Cevap
9
Favori
61.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güncelleme sonrası stabil çalışması için cihazı root menüden factory reset attım fakat ara ara donma oluyor güç düğmesini açıp kapatınca düzeliyor siz de durum nedir? Ara güncelleme şart.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Asus Türkiye sitesine güncelleme düşmüş ama orada boyutu 915.81 MB ...bizim yüklediğimiz 563 MB civarındaydı... bu fark ne acaba bilen var mı?
  • Ben gece lollipopa geçtim ama sanırım hata yaptım tablet takılıyor sık sık kendisine reset atıp açılıp kapanıyor şu an kullanılamaz bir halde.
  • Bir kaç kere kendisini güncelledikten sonra zor bela fabrika ayarlarına aldım şu an düzeldi.
    Ben beğendim.
    İlk korkmuştum açılıp açılıp kapanmasından ama şu an herşey normal.
    Bende 5.0 dan sonra fabrika ayarlarına dönmenizi öneririm.
  • Az once antutu test yaptim. kitkatla 4.4.2 deyken yaklasik 22200 civari puan alirken lolipopla 23681 puan aldi.Uygulamanin cihazlar arasi yaptigi puan siralamasinda asus zenfone 5 ten daha iyi oldugunu gostermis, ilginc...
  • Güncelledim mükemmel oldu.
    Öneririm.

• Günceleme yaptım. Ama şimdi SD karttaki bazı programları tanımıyor! Yüklü değil diyerek açmıyor!?
    Çözüm için fikri olan var mı arkadaşlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pitoro P kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu ben de yaşadım, deneme yanılma ile çözümü buldum..bende fonepad açılırken boot ekranında çok uzun süre kalıp açıldığında microsd deki uygulamaların kısayolları transparent olarak görünüyordu, sim pini girer girmez fonepad otomatik olarak tekrar boot ediyordu..ikinci seferde açılıyordu..benim microsd Toshiba Professional High Speed Sdhc Class10 16 gb...diğer telefonumun Sandisk microsd si ile denediğimde normal açıldı...demek ki kart seçiyor diye düşündüm ...önce Toshiba microsd karttaki görebildiğim uygulamaları cihaza taşıdım, fotoğraf müzik vb ni pc ye yedekledim ve microsd yi pc de formatladım ancak çözüm olmadı..microsd yi cihaza taktım, cihaz kartı gördükten sonra uygulamalar....>depolama....>harici belleği sil şeklinde microsd yi cihazda formatladım formatdan sonra cihaz ekranında "harici depolama eklendi" ibaresi çıkınca da taşınabilen uygulamaları microsd ye attım, diğer verilerimi de yükledim...şu an cihaz stabil çalışıyor, hiçbir problem yok..oldukça hızlı, ram tüketimi çok az...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GRETACASH -- 24 Mart 2015; 16:43:37 >

• GRETACASH kullanıcısına yanıt
    Hocam, cevap için teşekkürler. Tamamiyle aynı sorun. Yönteminizi deneyeceğim. İnşallah ben de sorun çözülür.

• quote:

Orijinalden alıntı: GRETACASH

Aynı sorunu ben de yaşadım, deneme yanılma ile çözümü buldum..bende fonepad açılırken boot ekranında çok uzun süre kalıp açıldığında microsd deki uygulamaların kısayolları transparent olarak görünüyordu, sim pini girer girmez fonepad otomatik olarak tekrar boot ediyordu..ikinci seferde açılıyordu..benim microsd Toshiba Professional High Speed Sdhc Class10 16 gb...diğer telefonumun Sandisk microsd si ile denediğimde normal açıldı...demek ki kart seçiyor diye düşündüm ...önce Toshiba microsd karttaki görebildiğim uygulamaları cihaza taşıdım, fotoğraf müzik vb ni pc ye yedekledim ve microsd yi pc de formatladım ancak çözüm olmadı..microsd yi cihaza taktım, cihaz kartı gördükten sonra uygulamalar....>depolama....>harici belleği sil şeklinde microsd yi cihazda formatladım formatdan sonra cihaz ekranında "harici depolama eklendi" ibaresi çıkınca da taşınabilen uygulamaları microsd ye attım, diğer verilerimi de yükledim...şu an cihaz stabil çalışıyor, hiçbir problem yok..oldukça hızlı, ram tüketimi çok az...

Hocam, bir kaç soru:
    1)sd card'daki verilerinizi bilgisayara yedeklerken basit şekilde kopyala-yapıştır mı yaptınız; yoksa bir program kullanarak mı yedeklediniz?
    2) adres defterimizdeki bazı isimler sd card'da. Onları da yedeklemek gerekti mi?
    2) Tüm işlemleri bitirip cihaz normale döndüğünde oyunlarınızdaki "level"larınız; program ayarlarınız vs. de daha önceki gibimiydi yoksa sıfırlandı mı?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• güncelleme geldi, yükledik hayırlı olsun. çok stabil çok başarılı ve problemsiz görünüyor
    tek haber yapan yer de burasıhttp://radarex.com/asus-fonepad-7-icin-android-5-guncellemesi-cikti/5718
  • quote:

Orijinalden alıntı: pitoro

quote:

Hocam, bir kaç soru:
    1)sd card'daki verilerinizi bilgisayara yedeklerken basit şekilde kopyala-yapıştır mı yaptınız; yoksa bir program kullanarak mı yedeklediniz?
    2) adres defterimizdeki bazı isimler sd card'da. Onları da yedeklemek gerekti mi?
    2) Tüm işlemleri bitirip cihaz normale döndüğünde oyunlarınızdaki "level"larınız; program ayarlarınız vs. de daha önceki gibimiydi yoksa sıfırlandı mı?

Sorularınıza yanıt vereyim sırasıyla...
    1) Bir dizin açtım laptopda ve içine fotoğraf, video ve dokumanları copy paste yaptım, ancak oyun ve uygulamaları cihazın hafızasına taşıdım, cihazım garantiden çıkamsın diye root lamadım o nedenle uygulama yedekleme programları pek yararlı olmuyor, çok uğraştırıyor..Bu arada benim laptop Sony Vaio, eğer siz de Sony kullanıyorsanız sakın şaşırmayın, Sony kendi özel programlarından dolayı fotoğraf dosyalarına bir de minik foto dosyası ekliyor, ve yüklemeden sonra o minikleri silmekle uğraştırıyor...

2) Adres defterinizdeki isimler sdcard'da derken cihazdaki sd0 da mı yoksa microsd de mi? harici depolamada ise yedekleyin..

3)Oyunlar dahil uygulamaların verilerini silmezseniz herşey aynı kalır...ama sistem update den sonra uygulamalar sayfasında sağ üstteki 3 noktaya basın "tüm uygulamaların ön belleğini temizle" yapın...

Bu arada perşembe günü A101 mağazalarında Toshiba MicroSd SDHC Professional High Speed Class 10 16 GB kart satışa çıkacak, yazma hızı 40mb/sn...şiddetle öneririm, ben dün akşam aldım fotoğraflar belgeler öyle hızlı açılıyor ki inanamadım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GRETACASH -- 25 Mart 2015; 15:20:51 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pitoro

quote:

Hocam, bir kaç soru:

Sorularınıza yanıt vereyim sırasıyla...
    1) Bir dizin açtım laptopda ve içine fotoğraf, video ve dokumanları copy paste yaptım, ancak oyun ve uygulamaları cihazın hafızasına taşıdım, cihazım garantiden çıkamsın diye root lamadım o nedenle uygulama yedekleme programları pek yararlı olmuyor, çok uğraştırıyor..Bu arada benim laptop Sony Vaio, eğer siz de Sony kullanıyorsanız sakın şaşırmayın, Sony kendi özel programlarından dolayı fotoğraf dosyalarına bir de minik foto dosyası ekliyor, ve yüklemeden sonra o minikleri silmekle uğraştırıyor...

2) Adres defterinizdeki isimler sdcard'da derken cihazdaki sd0 da mı yoksa microsd de mi? harici depolamada ise yedekleyin..

3)Oyunlar dahil uygulamaların verilerini silmezseniz herşey aynı kalır...ama sistem update den sonra uygulamalar sayfasında sağ üstteki 3 noktaya basın "tüm uygulamaların ön belleğini temizle" yapın...

Bu arada perşembe günü A101 mağazalarında Toshiba MicroSd SDHC Professional High Speed Class 10 16 GB kart satışa çıkacak, yazma hızı 40mb/sn...şiddetle öneririm, ben dün akşam aldım fotoğraflar belgeler öyle hızlı açılıyor ki inanamadım..

Üçüncü md.le ilgili olarak: ön belleği temizleyince program ayarları ve oyunlardaki "level"lerimiz de sıfırlanmaz mı? Walla, candy crush'ta çok ilerledim. tekrar baştan başlamak istemem doğrusu!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pitoro -- 25 Mart 2015; 17:59:58 >

Ön belleği temizleyin demiştim...verileri değil...:)
  • quote:

Ön belleği temizleyin demiştim...verileri değil...:)

Mesajı atıktan sonra bende fark ettim, ön bellek dediğinizi. o yüzden hiç gecikmeden dediklerinizi yapmaya başladım. Ama olmadı. Her şey hala aynı bir değişiklik olmadı. Hala micro sd kartaki programların bazılarının icon'ları şeffaf olarak duruyor. Bunlar programlar listesinde de görünmüyor. Bazıları da icon'ları normal olarak görünüyor ve programlistesinde listelenmesine rağmen tıklayınca çalışmıyor.
    Dediklerinizi bir kaç kere denedim; ama olmadı.:(
    Yine de yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

Siz microsd kartınızdaki uygulamaları cihaz belleğine akarıp cihaz üzerinde microsd yi formatlamadınız mı?
  • quote:

Siz microsd kartınızdaki uygulamaları cihaz belleğine akarıp cihaz üzerinde microsd yi formatlamadınız mı?

Evet hocam. Önce sd card dakikere vigaza taşıdım sonra resim, müzik vs dosyaları copy-paste ile bilgisayara taşıdım. Cihaz üzerinde "harici belleği sil" yaptım. Peşinden öbelleği sildim. Daha sonea taşunabiken tüm programları cihazdan micra sd card a taşıdım. Sonra da bilgisayardaki dosyalarımı tekrardan micro sd carda taşıdım. Hatta tüm bu işkeri 2 defa denedim. Ama ol olmadı. :(
    Galiba benim sorunum farklı; çünkü sd carddaki programlarımın bazılarının iconu şeffaf iken; bazıları değil. Şeffaf olanlar program listesinde hiç görünmezken; normal olanlae program listesinde görünüyor ama tıklaynca açılmıyor?!

İşin kötüsü yeniden yüklemeye de izin vsrmiyor. Çünkü yüklü görünüyor. O yüzden önce silip sonra yüklemem gerekiyor. Ancak ben ptogeam ayarlarının oyu saki levellerimin sıfırlanmasından korkuyorum.
    Şeffaf olanları ise yeniden yükledim. Bazısı program ayarlarını korurken bazısı sıfırladı?!
    Geriye sadece candycrush ce colornote diye bir programım kaldı. Onlara yüklemye çekiniyorum: çünkü note programında bir çok hatırlatma notu vs var. Candy crush da ise bir çok level geçtim😊😀. Baştan başkamak istemem😀
    Neyse, bulacağız bir yol artık. İlgin için teşekkürler, hocam.

• Yeni güncelleme çıkmış; lollipop 5.1 ...güncellemeleri kontrol edin...
  • GRETACASH kullanıcısına yanıt
    Şimdi kontrol ettim yok.sen guncelledin mi?

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.