- x
opel frontera 2.2 4x4 hakkında bilgisi olan arkadaşlar...
41 Cevap28255 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

21 Mesaj
3 Ağustos 2006; 13:46:47 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

[font="Verdana"] opel frontera 2.2 4x4 98 mod. temiz 130000 km bir araç almayı düşünüyorum fakat araç hakkında hiç bir bilgim yok bu aracı kullanan veya bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler...

61 Mesaj
6 Ağustos 2006; 23:56:05 

ben yaklaşık 40.000 km dir kullanıyorum,lpg li

sorunsuz araçlardan değil öncelikle.
yakıt tüketimi kabul edilir düzeyde olsa da performanstan hoşlanıyorsan hiç memnun kalmazsın haberin olsun.
piyasada az bulunduğundan dolayı iyi anlayan bir usta bulman kolay değil.
dolayısıyla çıkma parça bulmansa mümkün değil ama parça sorunu yaşamazsın.

iyi yönleri,arazi becerisi,uygun fiyat aralığı,keyfi
daha uzun bir süre kullanacağa benziyorum

bu araç için istedikleri fiyat nedir?

saygılar

189 Mesaj
12 Ağustos 2006; 15:33:59 

Frontera bir zamanlarin Tigrayla beraber efsane Opel modelidir. Sadece bir kac kere binmisligim var ama hosnut kalmistim. Tabii yaktigi ya da artisi eksisi nedir bilemem. Tipi de hos bir arac...

Macbook Air 3.Nesil i5 128GB SSD, iPhone 5 16GB, iPad 4 4G 16GB Beyaz, iMac 27'' i7 3.Nesil

199 Mesaj
12 Ağustos 2006; 17:27:32 

Bence uzak durulması gereken bir araç alma diyebilirim sonra pişman olursun zaten kullananların çoğu memnun değil

GÖZLER KALBİN AYNASIDIR

3322 Mesaj
12 Ağustos 2006; 18:13:05 

çinlerin 4x4 olarak fasonunu yaptığı araç

The Power of Dreams Honda

Team Technical !

61 Mesaj
17 Ağustos 2006; 0:45:14 

yedek parça problemi olmaz bundan sonra işte
quote:

Orjinalden alıntı: TUNERBOY

saygılar

1 Mesaj
25 Mart 2007; 12:50:23 

ben satıyorum aracı 1997 model 2.2 motor 150 000 km de orjinal petrol yeşili

10 Mesaj
25 Mart 2007; 21:24:04 

benim kullandığım bir araç bende notu yüksektir fiyat uygunsa 12 13 gibi meraklısıysan araba da temizse hayırlı olsun

82 Mesaj
25 Mart 2007; 21:45:34 

bu opelin kötü oldugunu göstermez,aksine insanların hoşuna gittiğini gösterir....en azından honda gibi çin'e komşu değil
quote:

Orjinalden alıntı: TUNERBOY

120 Mesaj
8 Şubat 2009; 19:04:03 

bizde 98 model 2,2 16v 5k var arac bir jeep olarak mükemmel fiyat olarak görsel olarak her yönüyle güzel ama bir 4x4 den performan beklenmez.. yakıt olarak 4x4 e göre normal hatta ekonomik ancak parça ve arıza bakımından sonuçta opel parçaları pahalı şahsen 2 ay önce motor yatak sardı 5 milyar yedi.. Bu araçta sorun bitmez.. ama binilecek fiyat ve arac olarak tek gecerim..

İntel Core i5 2500K - Asus p8p67 pro - Sapphire hd7870 2GB o.c gddr5 256bit - Kingston 2x2 1600 mhz - Ripjaws 2x4 1600 mhz - W.d C.Black 1TB 7200 rpm 64mb sata 3 - Aerocool vs-9 550w - Windows7 ultimate x64 ---- Samsung Galaxy S4 ---- Octavia 1.6 TDI Elegance 2011

938 Mesaj
3 Mart 2009; 9:57:07 

her bakımdan çok iyi benim için mükemmel. Donanımı, görünümü, dayanıklılığı, parçasının ucuz ve bol olması vergisinin düşük olması, benzini kabul edilebilir düzeyde olması artıları. tek dezavantajı düz vites olması...

938 Mesaj
3 Mart 2009; 10:00:30 

Ayrıcan detaylı bilgiyi şurda yazmıştım...
http://forum.donanimhab...7826816/tm.htm#30118036

399 Mesaj
3 Mart 2009; 11:07:27 

yaw bu modeller bence tarih oldu bu modele para yatırmazdım....

By-Sepidi

2509 Mesaj
3 Mart 2009; 11:37:56 

resim koyabilirmiyiz ?

Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme

32 Mesaj
3 Mart 2009; 16:20:55 

ustam, parca sorunu cok, bundan anlıyan ustayıda kolay kolay bulamazsın bence işe yaramaz..

2009 Ford Mondeo 1.6 Titanium 145 Beygir
2006 Ford Transit 350 E Uzun Şase
2002 Volkswagen lt 35

5859 Mesaj
4 Mart 2009; 11:00:04 

bencede çıkaracağı masrafları düşününce alınmaz

2689 Mesaj
4 Mart 2009; 16:24:50 

3.2 motorlusunu baya bir kullandım performans olarak sımdıkı ararabamdan kötü yol tutus kötü parcası pahalı vs vs vs ama kullanması zevklı bır araba motor sesi ge güzeldi

samsung / yamaha / toshiba / pioneer / monitor audio / dali / mk sound

3349 Mesaj
4 Mart 2009; 16:29:23 

Frontera'lar kasa olarak gayet şık,ama içine girdiğimizde vites tarafı ve ön konsoldaki aksamın malzeme kalitesi hakkaten yakışmıyor ve araçtan soğutabiliyor,özellikle American jeepleri görünce.Bu tip detaylara önem veren biri iseniz olmaz.

Tek bir hayatın var,ona göre seçimini yap,ıssız dağ yamacındaki bir ot gibi ölmektense;dolu dolu yaşa,namın senden sonra yaşasın.

938 Mesaj
7 Mart 2009; 12:35:47 

arkadaşlar, bilen bilmeyen konuşuyor galiba.. parça pahalı değil tabi araştırıcan önüne gelen ilk dükkandan almıyacaksın. Aracın motorunu vectra tamir etmiş herkes yapar çünkü motoru zaten vectra ve omeganın motoru (2.2i motor için söylüyorum). Ben çok keyif aldığım için. aracımın motorunu (silindir gönlekleri bile değişti) tüm su soğutma sistemi (radyatör devirdaim, boruları hatta kelepçelerine kadar aklına ne gelirse) ve elektrik tesisatını (beyne yeni program dahil) işçilik dahil toplam 2400 e yaptırdım..
beyler konuşurken şunu da düşünün bu bir jip. Keyif ve lüks aracıdır. Ama diyosanız ki yok parça çok ucuz olcak, benzini az olucak, parçasını manavda bile bulucam diyosanız tofaş alın...
Parça bulamayan veya pahalı bulan bana özelden mesaj atsın nerelerden alışveriş yapıyorum söylerim.

938 Mesaj
7 Mart 2009; 12:39:14 

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rumelian -- 7 Mart 2009; 12:35:02 >

574 Mesaj
7 Mart 2009; 13:03:45 

arkadaslar forentra 3.2 99 model sonrası nasıl bilen varmı?

2509 Mesaj
7 Mart 2009; 14:01:38 

quote:

Orjinalden alıntı: rumelian

0

kaç tl ediyor bunlar ?

Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme

938 Mesaj
7 Mart 2009; 15:18:58 

quote:

Orjinalden alıntı: F1SECO

kaç tl ediyor bunlar ?

valla 13 isteyipte 10 a bırakanlarda var. genel piyasası 16 ila 19 arası... önemli olan şanzımanı, difransiyeli ve ön poyra kilitleri arızalı olmasın. onların çözümü zor.. Frontera Almak isteyen arkadaşlara araca bakarken nerelerine bakacaklar yazabilirim. ben ucuz alıp kendim topladım kafam rahat. en az 150.000 km tık demez arabam.

938 Mesaj
7 Mart 2009; 15:25:54 

quote:

Orjinalden alıntı: maybel

arkadaslar forentra 3.2 99 model sonrası nasıl bilen varmı?

valla arkadaşım ben deneme olarak 1 hafta sürdüm o araçtan güzel. 1999 ve sonrası onun yeni kasası ve bu tip araçlara Frontera B deniyor. Grand Cherokee tipi bir araç. Lüks konforlu güçlü bir motoru var.
Amaaaaa!!!
bu kasanın parçaları pahalı... yan sanayisi az, vergisi pahalı... gerçekten temiz bir araç bulmalısın. ve aldıktan sonrada periyodik bakımlarını yaptırman gerek ve kaskon olması lazım. Bence - ki fronteranın fanatiği olarak söylüyorum- Grand Cherokee al o paraya...onun 2. el piyasası var parçasıda bol yakıtıda hemen hemen aynı...

938 Mesaj
7 Mart 2009; 15:30:09 

quote:

Orjinalden alıntı: HGodek
sonuçta opel parçaları pahalı şahsen 2 ay önce motor yatak sardı 5 milyar yedi.. Bu araçta sorun bitmez..

Çok para harcamışın ya... ben yarı fiyatına bitirdim, çoğu orjinal parça... bende Bu araçta sorun bitmez derdim ama ben bitirdim Ama motor ustalık belgesi alıcam sayesinde :D
ben arazide de kullanıyorum işim gereği... Arazide performansı iyi..

1 Mesaj
20 Mart 2009; 22:46:17 

quote:

Orjinalden alıntı: rumelian

valla 13 isteyipte 10 a bırakanlarda var. genel piyasası 16 ila 19 arası... önemli olan şanzımanı, difransiyeli ve ön poyra kilitleri arızalı olmasın. onların çözümü zor.. Frontera Almak isteyen arkadaşlara araca bakarken nerelerine bakacaklar yazabilirim. ben ucuz alıp kendim topladım kafam rahat. en az 150.000 km tık demez arabam.

Merhaba,
1997 veya 1998 model frontera almayı düşünüyorum. Öncelikle Benzin/lpg mi yoksa dizel mi daha mantıklı olur karar veremedim. Araç bakarken nelerin kontrol edilmesi gerektiği konusunda bilgi verebilir misiniz? Genelde şanzıman, diferansiyel kilidinin (ne olduğunu tam olarak bilmesem de) bakılması gerektiğine dair çeşitli yorumlar okudum ancak tam olarak detaylarını bilmiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

938 Mesaj
25 Mart 2009; 7:05:30 

sen çok anlayamazsın. yanına usta almanı tavsiye ederim. çünkü bakman gerekenler mekanik...

* Vitesler rahat geçiyormu arazi vitesi çalışıyormu?
* arazi vitesine geçince ön tekerleri kitliyormu..
* ön takımın durumu...
* Hararet durumu... (deneme yapılmalı araç dururken hararet iyice artana kadar gaz verilmeli. Fan devreye girecekmi?)
* Servis geçmişi varmı? (bakalım trigeri ne zaman değişti? yağı falan sahibi aracına bakan biri mi?)
bunun gibi şeyler.. ama usta veya motordan anlayan birini muhakkak al yanına..
tabi her ikinci el araçta bakman gerekenlerden olan motor ve şasi numaraları ruhsatla tutuyormu? şasesinde kaza vb nedenlerden olabilecek hasarlar var mı? gibi...

Benzinli almalısın. Tasarruf için gaz taktırman daha doğru olur. dizel Frontera türkiyede az, hem az olduğundan araçlar pahalı hemde benim incelediklerim baya bakımsız. Benzinlilerin parçalarını bulmak daha kolay. ama dizel de baya uzman olmak gerekiyor, çünkü parça bulamama ihtimalin olacağından isuzudan uygun bir parçayla uydurman gerek...

İstersen beğendiğin bir ilan olursa yayınla bakalım. bazı ilanlardaki araçları tanırım. bazılarına da bakmaya gitmişliğim var..

bu arada benim araç satılık kısa bi süreliğine nakit ihtiyacımı giderebilirsem satıştan çekicem tabiki...

SAhibinden.com'da ilanı var. 17500 Tl istiyorum
http://www.sahibinden.c...47414WQQpXQQdisplayitem

1 Mesaj
22 Ocak 2012; 22:29:00 

sayın rumelian nick li arkadaş ben bir şekilde frontera 2.2 almış buludum mersinde ikamet etmekteyim aracın beyni ve diğer parçalarını uygun fiyata nereden alabilirim benden önce bilhassa elektrik sistemiyle çok oynanmış açıkcası anladığım kadarıyla bayağı (bilerek veya bilmeyerek)beceriksizce uğraşılmış aslında ben de sizin gibi araçtan hoşlandım sayılır bana yardımcı olursanız memnun olurum e-posta adresim altugbilen@hotmail.com selamlar.

938 Mesaj
23 Ocak 2012; 0:25:50 

quote:

Orijinalden alıntı: altug2333

sayın rumelian nick li arkadaş ben bir şekilde frontera 2.2 almış buludum mersinde ikamet etmekteyim aracın beyni ve diğer parçalarını uygun fiyata nereden alabilirim benden önce bilhassa elektrik sistemiyle çok oynanmış açıkcası anladığım kadarıyla bayağı (bilerek veya bilmeyerek)beceriksizce uğraşılmış aslında ben de sizin gibi araçtan hoşlandım sayılır bana yardımcı olursanız memnun olurum e-posta adresim altugbilen@hotmail.com selamlar.

Ben fronterami satali 1 yil oldu.
Sifir parcalar icin cihan oto opel parcacisini tavsiye ederim. İstanbul aksaray da dir. ac gozlu parcacilar gibi degildir. Duruyorsa kadir bey var onunla konus. En azindan sana yol gosterir.
Cikmalar icin ikitelli de gelip araman lazim. Ankaranin cikmacilari da iyiymis. Ayrica gezenbilir.com sitesine uye olursan oradaki fronteracilar daha iyi yardimci olurlar. Beyinde ne var? Bazen sadece yazilim yuklemekle gecebiliyor. İngilizcen varsa ebay.co.uk den ucuza alabilirsin.

Cihan oto irtibat icin http://www.opelparcacim.com/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

938 Mesaj
23 Ocak 2012; 0:28:03 

quote:

Orijinalden alıntı: rumelian

0

Yakisikli arabaymis be, gorunce duygulandim. Az kahrimi cekmedi, az kahir cektirmedi :))

7862 Mesaj
23 Ocak 2012; 0:42:25 

0

0

0

Zamanın kral arabalarındandı. Ama çoktan miadını doldurdu. Bence bu saatten sonra bulaşmayın derim. Ayda en az bir haftasonunu serviste geçirmek istemiyorsanız tabi.

0-100'de şanzıman konuşur, motorun ne mal olduğu 100'den sonra belli olur.

Her DSG birgün arızayı tadacaktır.

1555 Mesaj
4 Nisan 2012; 17:13:22 

hort

SAMSUNG GALAXY S III
4.8" Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

18 Mesaj
29 Eylül 2012; 19:23:13 

arkadaslar fronteralarla ilgili benimde sorum var acaba yıllık bandrolü(vergisi) ne kadar dizellerin

164 Mesaj
1 Ekim 2012; 10:10:08 

Araç kaç model ve motor hacmi ne?

6 Mesaj
1 Aralık 2012; 12:42:12 

merhaba,

frontera 97 model icin sol arka kapı kolu (dıs), sol dikiz aynası ve arka cam silecek takımı (komple) nereden alabilirim? Tavsiyeleriniz?

tesekkurler.

bu da geçer yahu...

18 Mesaj
3 Eylül 2013; 12:51:11 

arkadaşlar 2013 yılı için 2001 model fronteranın vergisi mtv hesaplamalarda 2.000 tl gösteriliyor ama bazıları vergi düşük felan demiş malüm araç motor hacmi fazla benmi yanlış biliyorum bu aracın vergisi nedir yardımcı olurmusunuz

548 Mesaj
3 Eylül 2013; 13:40:09 

kardeş olursun bence

Başkalarının senin hakkında ne düşündükleri konusunda endişe duyduğun sürece, onlar senin sahibindir.

18 Mesaj
3 Eylül 2013; 13:59:37 

quote:

Orijinalden alıntı: durmusrcp

arkadaşlar 2013 yılı için 2001 model fronteranın vergisi mtv hesaplamalarda 2.000 tl gösteriliyor ama bazıları vergi düşük felan demiş malüm araç motor hacmi fazla benmi yanlış biliyorum bu aracın vergisi nedir yardımcı olurmusunuz

konuyla ilgilenen yokmu

938 Mesaj
4 Eylül 2013; 13:13:30 

quote:

Orijinalden alıntı: durmusrcp

konuyla ilgilenen yokmu

Arkadasim. Aracin kasko degerini bulacaksin onun yuzde besini gecemez, gecerse bir alt dilimde odenir. Frontera konusunda gezenbilir.com a uye olursan daha detayli bilgi sahibi olursun.

48 Mesaj
3 Şubat 2014; 11:38:43 

1997-98 model opel frontera alsam diyorum. Keyfi binmek istiyorum fikriniz ne olur dostlar. Yada oneriniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1354 Mesaj
3 Şubat 2014; 23:02:50 

ewt kullanan arkadaşların dediği gibi , performans olarak vasat , sorunsuz değiller , konfor orta

23 Mesaj
19 Mart 2014; 9:48:24 

Evlat olsa sevilmez !

Passat 2.0 TDİ
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Araç tercih-kıyaslama » opel frontera 2.2 4x4 hakkında bilgisi olan arkadaşlar...
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.727