Şimdi Ara

opel frontera 2.2 4x4 hakkında bilgisi olan arkadaşlar...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
64.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • opel frontera 2.2 4x4 98 mod. temiz 130000 km bir araç almayı düşünüyorum fakat araç hakkında hiç bir bilgim yok bu aracı kullanan veya bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler...

• Ayrıcan detaylı bilgiyi şurda yazmıştım...
    http://forum.donanimhaber.com/m_7826816/tm.htm#30118036
  • sen çok anlayamazsın. yanına usta almanı tavsiye ederim. çünkü bakman gerekenler mekanik...

* Vitesler rahat geçiyormu arazi vitesi çalışıyormu?
    * arazi vitesine geçince ön tekerleri kitliyormu..
    * ön takımın durumu...
    * Hararet durumu... (deneme yapılmalı araç dururken hararet iyice artana kadar gaz verilmeli. Fan devreye girecekmi?)
    * Servis geçmişi varmı? (bakalım trigeri ne zaman değişti? yağı falan sahibi aracına bakan biri mi?)
    bunun gibi şeyler.. ama usta veya motordan anlayan birini muhakkak al yanına..
    tabi her ikinci el araçta bakman gerekenlerden olan motor ve şasi numaraları ruhsatla tutuyormu? şasesinde kaza vb nedenlerden olabilecek hasarlar var mı? gibi...

Benzinli almalısın. Tasarruf için gaz taktırman daha doğru olur. dizel Frontera türkiyede az, hem az olduğundan araçlar pahalı hemde benim incelediklerim baya bakımsız. Benzinlilerin parçalarını bulmak daha kolay. ama dizel de baya uzman olmak gerekiyor, çünkü parça bulamama ihtimalin olacağından isuzudan uygun bir parçayla uydurman gerek...

İstersen beğendiğin bir ilan olursa yayınla bakalım. bazı ilanlardaki araçları tanırım. bazılarına da bakmaya gitmişliğim var..

bu arada benim araç satılık kısa bi süreliğine nakit ihtiyacımı giderebilirsem satıştan çekicem tabiki...

SAhibinden.com'da ilanı var. 17500 Tl istiyorum
    http://www.sahibinden.com/_100_000_km_mekanik_garantili_full-51WQQaXQQ13147414WQQpXQQdisplayitem

• quote:

Orijinalden alıntı: altug2333

sayın rumelian nick li arkadaş ben bir şekilde frontera 2.2 almış buludum mersinde ikamet etmekteyim aracın beyni ve diğer parçalarını uygun fiyata nereden alabilirim benden önce bilhassa elektrik sistemiyle çok oynanmış açıkcası anladığım kadarıyla bayağı (bilerek veya bilmeyerek)beceriksizce uğraşılmış aslında ben de sizin gibi araçtan hoşlandım sayılır bana yardımcı olursanız memnun olurum e-posta adresim altugbilen@hotmail.com selamlar.

Ben fronterami satali 1 yil oldu.
    Sifir parcalar icin cihan oto opel parcacisini tavsiye ederim. İstanbul aksaray da dir. ac gozlu parcacilar gibi degildir. Duruyorsa kadir bey var onunla konus. En azindan sana yol gosterir.
    Cikmalar icin ikitelli de gelip araman lazim. Ankaranin cikmacilari da iyiymis. Ayrica gezenbilir.com sitesine uye olursan oradaki fronteracilar daha iyi yardimci olurlar. Beyinde ne var? Bazen sadece yazilim yuklemekle gecebiliyor. İngilizcen varsa ebay.co.uk den ucuza alabilirsin.

Cihan oto irtibat icinhttp://www.opelparcacim.com/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.