Şimdi Ara

Twitter internet olmadan da erişim sunma planları yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Twitter internet olmadan da erişim sunma planları yapıyor

Kullanıcı sayısı milyarlara yaklaşan veya geçen sosyal ağlar için daha fazla kişiye ulaşabilmek eskisinden daha önemli hale geldi. İnternet altyapısına sahip ülkelerde sosyal ağlara bağlantı konusunda sıkıntı yaşanmazken, dünyanın pek çok bölgesinde insanlar internet imkanına sahip değil.

Twitter bu konuda önemli bir adım atarak, internet erişimi olmadan da kullanıcıların sosyal ağı takip etmesini sağlayacak bir projeye imza attı. Singapurlu bir girişim ile ortaklık yapan Twitter, cep telefonlarının USSD kodları üzerinden erişimine imkan tanıyacak.

USSD kodları operatörlerin müşterilerine sunmuş olduğu ve belirli tuşların çevrilmesiyle ekranınıza gelen bir menü. Bu menü üzerinde seçimlerinizi yine belirli tuşları çevirerek yapıyorsunuz ve menü içerisinde gezinebiliyorsunuz. Bu teknoloji SMS'ten farklı olarak iki yönlü sürekli bir iletişim hattı açıyor. Böylece taleplere daha hızlı cevap verilebiliyor.

Twitter kullanıcıları USSD ile popüler veya trend topic'lere erişebilecek ve kendi durum güncellemelerini de yapabilecek. İlerleyen dönemde takipçilerin güncellemelerini görebilecek. İçerikler bölgeye göre filtrelenmiş olacak. 

U2opia adlı bu girişim hali hazırda Facebook ve Google gibi pek çok servis ile işbirliği yapmış durumda. Ağırlıklı olaak Asya ve Afrika ülkelerinden yaklaşık 11 milyon kullanıcı U2opia ile sosyal ağlara erişebiliyor. Kullanıcılar bu erişim karşılığında operatörlerine belirli bir ücret ödüyor ve U2opia bunun yüzde 30-40'ını pay olarak alıyor. 

Kaynak:http://www.reuters.com/article/2013/12/05/us-twitter-partnership-u2opia-idUSBRE9B413M20131205

• desenize ilerde ev telefonlarıda elden düşmeyecek diye :D

• Avea sağolsun Twitter erişimi bedava zaten.
  • Yıl 2013 olmuş hala internet para ile arkadaş!

• Avea daki *100# menüsü gibi çalışma mantığı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şehr-i Hüzün

Avea sağolsun Twitter erişimi bedava zaten.

bedava olsa ne olacak, 3G çektiğimi var,izmir bornovada edge ile takılmaya devam,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umtkrhn -- 7 Aralık 2013; 1:15:05 >
  • umtkrhn U kullanıcısına yanıt
    Twitter internet olmadan da erişim sunma planları yapıyor

Kırıkkale, Yahşihan. Küçücük bi kasaba. Bina içi hız.

Ege Üniversitesi'nde çekmiyor evet ama sadece bina içinde. Benim Edebiyat Fakültesinde çekmiyordu sadece mesela. Başka yerlerde çatır çatır giriyordum. Çekmiyorsa sende sorun var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Appetite -- 7 Aralık 2013; 6:16:35 >
  • TTnet ten kurtulsaydık iyiydi

• faydalı bi proje

• quote:

Orijinalden alıntı: umtkrhn

quote:

bedava olsa ne olacak, 3G çektiğimi var,izmir bornovada edge ile takılmaya devam,,

Erzurumda Atatürk üniversitesinde ilde, Erzurum,erzincan,sivas,kayseri,nevşehir yolculuğunda dahi çekmediği yerler çok az.

Ayeıca fiyat olarak en uygun Avea zorla tutan mı var? Gec trcell e 25 liraya 1 gb alda akıllan. 27 lira verip 4gb net, 1000 dakika hy konuşma, 1000 sms alıyeum daha ne olabilir günümüz Türkiyesinde.

• Valla yapabilirlerse helal olsun.:-)

• quote:

Orijinalden alıntı: Hauntedd

quote:

quote:

Erzurumda Atatürk üniversitesinde ilde, Erzurum,erzincan,sivas,kayseri,nevşehir yolculuğunda dahi çekmediği yerler çok az.

Ayeıca fiyat olarak en uygun Avea zorla tutan mı var? Gec trcell e 25 liraya 1 gb alda akıllan. 27 lira verip 4gb net, 1000 dakika hy konuşma, 1000 sms alıyeum daha ne olabilir günümüz Türkiyesinde.

Gel de anlat bunu. Ayrıca dediğim gibi avea'nın çekmediği yerde diğer operatörler de çekmiyordu. Yoksa Bornova'nin göbeğinde 18-19 mbit çok rahat alabiliyorsunuz. O kadar semt dolaştım Izmir'de daha şurada çekmiyor diyebileceğim bir yer olmadı. Arkadaşa göre tek bir yerde cekmeyince çekmiyor oluyor galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Appetite -- 7 Aralık 2013; 11:44:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Appetite

quote:

Orijinalden alıntı: Hauntedd

quote:

quote:

Gel de anlat bunu. Ayrıca dediğim gibi avea'nın çekmediği yerde diğer operatörler de çekmiyordu. Yoksa Bornova'nin göbeğinde 18-19 mbit çok rahat alabiliyorsunuz. O kadar semt dolaştım Izmir'de daha şurada çekmiyor diyebileceğim bir yer olmadı. Arkadaşa göre tek bir yerde cekmeyince çekmiyor oluyor galiba.

Çekmemekten kasıt 3g dir onun benim o yollardan kastımda 3g sebekesinin cekmediği yerler. 2g de kesinti hiç olmadı. Gözümün önünde kampüsde trcell, vodafone internete girmiyor değil 3g bende 3g 3 dis cekiyor 10 mbitle daha ne olacak anlamıyorum ki?

• quote:

Ben bilmiyorum bu olayı. Açıklar mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

quote:

quote:

Avealı isen Twitter erişimi ücretsiz. Sadece resim, video görüntüleyemiyorsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Avealı isen Twitter erişimi ücretsiz. Sadece resim, video görüntüleyemiyorsun.

Direk m.twitter.com a giriceğim yani, sağol

• quote:

Uygulaması varsa oradan da girebilirsiniz. TL gitmiyor. Rica ederim.
  • quote:

quote:

Uygulaması varsa oradan da girebilirsiniz. TL gitmiyor. Rica ederim.

Kampanya sadece mobile.twitter.com’a doğru yapılan bağlantılarda geçerlidir. Twitter uygulamalarından yapılan bağlantılar dahil değildir.

Abonelerin Blackberry APN üzerinden, OPERA/OPERA MINI internet tarayıcısı üzerinden ve Twitter uygulamaları ile yaptıkları bağlantılar kampanyaya dahil değildir.

http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Kampanyalar/TwitterZeroKampanyasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draconist -- 7 Aralık 2013; 13:26:14 >

• Gayet güzel bir uygulama olacak gibi.

• Turkcell Süperonline İnternetini ÖNERİYORUM

Özel Bir Şirket Oldukları İçin Sanırım Çok İlgileniyorlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.