Şimdi Ara

Oda termostati kablolu ..Tesisat calismam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oda termostatını sonunda evıme kordum kablo saklayıcı ıle açıkta olan kablolarıda sakladık mı bu ıs tamamdır ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makovad -- 23 Mart 2015; 20:24:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• makovad kullanıcısına yanıt
    Kablo mesafesi fazla uzadığı için 2x0,75 yerine daha kalın olan 2x1mm kullanmanız gerekiyor ki bu işinizi daha da zorlaştıracak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Kablo mesafesi fazla uzadığı için 2x0,75 yerine daha kalın olan 2x1mm kullanmanız gerekiyor ki bu işinizi daha da zorlaştıracak.

Peki @zebza hocam kac metreye kadar ne kullanmamiz gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: makovad

quote:

Peki @zebza hocam kac metreye kadar ne kullanmamiz gerekiyor

birde kardesim hani ben 25 dedim ama iki buat arasi 4 metre diger iki buat arasi 4 metre 2 metre priz alti 7 metre kombiden buata.. yani herhalde 17 metre kablo yeterli ..

20 metreye kadar 2x0,75mm, sonrası 2x1mm.
  • quote:

20 metreye kadar 2x0,75mm, sonrası 2x1mm.

Anladim o zaman 2*0.75 20 metre kablo yeter bana..

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makovad -- 23 Mart 2015; 20:28:03 >
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makovad -- 23 Mart 2015; 20:28:22 >
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makovad -- 23 Mart 2015; 20:25:03 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makovad -- 23 Mart 2015; 20:28:40 >
    Güzel calisma olmuş eline emeğine Saglik.peki kablosuz termos.neden almadin

• quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

Güzel calisma olmuş eline emeğine Saglik.peki kablosuz termos.neden almadin

Bütçe meselesi .. birde baglanti kopuklugu filan olmasin diye.. guvenemedim tam olarak..

• Evet beyler calisma bitti su an oda termostat ile baglantiyi sagladim bu sekilde calisiyor kombimiz.17 derece oturma odasi sicak yatak odamiz hafif sicak diger yerler normal sekilde devam ediyor saat 7 den sonra 19 dereceye cikacak kombimiz. buna gore bakalim ne yakiyor ne yapiyor buna gore yer degisimi ya da sicakliklarda ayarlama yapacagim :) su an evimiz sicakligi cok guzel..

Hayırlı olsun, güle güle kullanın .
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makovad -- 23 Mart 2015; 20:25:47 >
  • quote:

Hayırlı olsun, güle güle kullanın .

tskler zebza kardesım.. bıraz yordu kabloları buattan gecırmek ama basardık sonunda :)
  • benim kablo çekme işim tamam fakat kabloyu kombideki yerine takamadım. köprü şeklindeki yeri buldum fakat oraya kabloyu nasıl takacağımı bulamadım. Sanırım vidaları arka tarafta kalmış. Acaba köprüyü çekince soketli olarak yerinden çıkar mı yoksa vidaları gevşetip köprüyü çıkarıp sonra kabloyu yerine vidalamak mı gerekiyor?
    Eğer öyleyle mutlaka ön paneli öne eğmek gerekecek. onun da nasıl olacağına aklım ermedi. Öylece beklemedeyim bakalım. Servis çağırırsam 40 TL vereceğim.
    Servis gelip 2 vida ile kabloyu yerine takacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemirci

benim kablo çekme işim tamam fakat kabloyu kombideki yerine takamadım. köprü şeklindeki yeri buldum fakat oraya kabloyu nasıl takacağımı bulamadım. Sanırım vidaları arka tarafta kalmış. Acaba köprüyü çekince soketli olarak yerinden çıkar mı yoksa vidaları gevşetip köprüyü çıkarıp sonra kabloyu yerine vidalamak mı gerekiyor?
    Eğer öyleyle mutlaka ön paneli öne eğmek gerekecek. onun da nasıl olacağına aklım ermedi. Öylece beklemedeyim bakalım. Servis çağırırsam 40 TL vereceğim.
    Servis gelip 2 vida ile kabloyu yerine takacak.

vidaları gevşetip
    köprüyü çıkarıp sonra kabloyu yerine
    vidalamak mı gerekiyor?

aynen oyle hocam. simdi kombin nerede sokulup takildigini bilmiyorum. marka model verirsen @zebza arkadasin yardimiyla bu isi hal ederiz servise para vermeye degmex. koprunun vidalarini sokup termostattan gelen kablolari baglayacaksin. bu isi yaparken kombi kapali olsun .. Gercekten cok kolay..

• Ben bugun termostsik vanalarimi sabah 10 dk montajladim fotograf cekemedim elim yag oldu kombi suyu yagli gibiydi. ama bir iki adet daha alacam onlarda geldiginde fotograflarim. gercekten evde hissedilir sicaklik dengelenmesi var..

Hayirli olsun paylasimlariniz güzel .bazilari gibi işinizi halledip foruma ugramamazlik yapmiyorsunuz.resimleri ve termostatik vana bilgilerini bekliyoruz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.