Şimdi Ara

Creative'den kablosuz hoparlör dünyasına yeni üye: Sound BlasterAxx AXX 200

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Creative'den kablosuz hoparlör dünyasına yeni üye: Sound BlasterAxx AXX 200

Ses sitemi, ses kartı ya da kulaklık denildiği zaman aklan gelen ilk firmalardan Creative, kablosuz kullanım yapısıyla hazırladığı Sound BlasterAxx AXX 200 hoparlör modelini duyurdu.

Mobil cihazların artış gösterdiği günümüzde ürün gamını bu alana yönelik olarak Sound BlasterAxx AXX 200 ile genişleten Creative, tercih ettiği çok çekirdekli SB-Axx1 ses işlemcisi ve dik konumda yerleştirilen iki adet stereo sürücü ile telekonferans ve müzik keyfi açısından üst seviye ses kalitesi vaat ediyor. Fazla yer kaplamayan gövdesinin üst bölümünde dokunmatik kontrol tuşları yer alan ve bu sayede kolayca ses açma kapamay ile çağrı cevaplama gibi işlevlerin yerine getirilmesini sağlayabilen Sound BlasterAxx AXX 200, aynı zamanda ön tarafından da farklı işlevler için fiziksel tuşlar taşıyor. Akıllı cihazlar ile NFC ve Bluetooth kablosuz bağlantı teknolojileri üzerinden bağlantı kuran hoparlör, microSD hafıza kartı yuvası üzerinden de müzik çalabiliyor, dört adet mikrofonu ile 360 derece ses kaydı yapabiliyor ve ilginç olarak eğlence amaçlı kişilerin sesini olduğunda çok daha farklı tonlara çevirebiliyor. 5200 mAh dahili bataryası ile 15 saat aktif kullanım ömrü ortaya koyabildiği belirtilen Creative Sound BlasterAxx AXX 200, USB 2.0 portu üzerinden de akıllı telefonları şarj edebiliyor.

Windows, OSX, Android ve iOS işletim sistemli bilgisayarlar ve akıllı telefonlar ile tam uyumlu çalışan Creative Sound BlasterAxx AXX 200 kablosuz hoparlör modeli, Amerika merkezli olarak 150$ fiyat etiketiyle satışa çıkmış durumda. Cihazın yeteneklerini aşağıda yer alan videolar yardımıyla rahatlıkla görebilirsiniz.

• Ürün gerçekten güzel. Fakat fiyatlandırma için aynı şey geçerli değil, ABD Fiyatı 150$ olan cihazın şayet Türkiye ye gelirse daha uçuk bir fiyat olacağı şüphesiz ki buda taşınabilir hoparlör olarak farklı alternatiflere yönlendiriyor kişileri.

• creative hayatın sırrını verse işim olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

creative hayatın sırrını verse işim olmaz.

lan olum bak git
  • kablolurdan kurtuk derken birşeyi unutuyoruz iyi has güzel kablosuz tmm da bunun şarj meselesi olacak ömür boyu müzik dinleyecek halimiz yok artı içindeki lityum pil mi nedir artık ne varsa oda ömürlük değik doldur boşalt 2 sene gider kullanıma bağlı olarak sonra pil ara piyasada karman çorban kabloya razıyım istediğin yerde istediğin zaman istediğin sürede müzik dinle.

• 2004 yılında keşfetmiştim bu markayı. Bilgisayar toplamıştım o dönem neyin nasıl olacağını bilmiyordum. Bilgisayarı aldığım kişi eve gelmişti kurulum vs yapmaya o sıra aldığım creative 2+1'ide taktı(inspire 2500). Hem ben, hem adam bayağı şaşırmıştık. O ufacık hoparlörlerden nasıl bu kadar yüksek kaliteli bir ses geliyordu? Bassları 40 yıllık komşuyu düşman yapabilirdi. Bir çok arkadaşım benden tecrübe edip creative sahibi oldu, kimisine ben tavsiye ettim bir ton teşekkür aldım. 3 sene önce yaklaşık 20 kişi evde kutladığımız yılbaşı partisin de başrolde yine creative 2+1'im vardı. Velhasıl kelam halen o 2+1'i kullanmaktayım yine şikayet yerim emektar sayesinde. 10 senedir tek bozulan parçası ses kısma artırma aparatı oldu ki onu da ben kırmıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

creative hayatın sırrını verse işim olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tasarımını beğendim.
  • Olmuş olmuş, güzel olmuş.
  • Creative mi kaldı. Eskiden her bilgisayarda harici bir ses kartı olurdu ve o da genellikle Creative olurdu.

Sonra onboard ses kartları çok gelişti vs. derken şimdi ses kartı alan çok az kişi var. Zaten onda da Creative'in salak sürücü sorunları yüzünden Asus Xonar gibi modellere yöneliyorlar.

Canım Aureal3D yi öldüren Creative şimdi kendi sürünüyor. Anca kulaklık vs. gibi şeylerle idare etmeye çalışıyor. Eskiden Creative neydi be. Herkes bir Cambridge Soundworks DDT3500 ses sistemine sahip olmayı hayal ederdi.

Şimdi hoparlörde Logitech , ses kartında Asus var...

• quote:

Orijinalden alıntı: wasiligorbacov

2004 yılında keşfetmiştim bu markayı. Bilgisayar toplamıştım o dönem neyin nasıl olacağını bilmiyordum. Bilgisayarı aldığım kişi eve gelmişti kurulum vs yapmaya o sıra aldığım creative 2+1'ide taktı(inspire 2500). Hem ben, hem adam bayağı şaşırmıştık. O ufacık hoparlörlerden nasıl bu kadar yüksek kaliteli bir ses geliyordu? Bassları 40 yıllık komşuyu düşman yapabilirdi. Bir çok arkadaşım benden tecrübe edip creative sahibi oldu, kimisine ben tavsiye ettim bir ton teşekkür aldım. 3 sene önce yaklaşık 20 kişi evde kutladığımız yılbaşı partisin de başrolde yine creative 2+1'im vardı. Velhasıl kelam halen o 2+1'i kullanmaktayım yine şikayet yerim emektar sayesinde. 10 senedir tek bozulan parçası ses kısma artırma aparatı oldu ki onu da ben kırmıştım.

İşte o sizin iyi dediğiniz hoparlörler var ya. Creative'in en kötü hoparlörleri idi.

Yanlış anlamayın. Sizin hoparlörü kötülemek amaçlı söylemiyorum.

Creative'in eski hoparlörlerini Cambridge Soundworks yapıyordu ve manyak hoparlörler idi.

Sonradan Creative, pahalı geliyor diye kendisi üretmeye başladı. İşte o zaman kalite düştü.

Siz esas eskiden görecektiniz, o zaman bun Inspire serisinin eskisine nazaran ne kadar düşük olduğunu
    anlardınız.

Hatta hatırlıyorum da, o zamanlarda amma eleştirilmişti Creative. Herkes nerde eskisi nerde yeni seri demişti.

Zaten o yüzden popülerliğini yitirdi. Ses kartlarında da aynısını yaptı.

Dünya üzerinde en çok sürücüsü aranan ve en çok sorun yaşayan ses kartı Creative haline geldi...

Eskiden Ekran Kartından bile satmıştım. O derece...

• Vakti zamanında uzaktan kumandalı cd sürücüsünden ne çekmiştim be.

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: wasiligorbacov

2004 yılında keşfetmiştim bu markayı. Bilgisayar toplamıştım o dönem neyin nasıl olacağını bilmiyordum. Bilgisayarı aldığım kişi eve gelmişti kurulum vs yapmaya o sıra aldığım creative 2+1'ide taktı(inspire 2500). Hem ben, hem adam bayağı şaşırmıştık. O ufacık hoparlörlerden nasıl bu kadar yüksek kaliteli bir ses geliyordu? Bassları 40 yıllık komşuyu düşman yapabilirdi. Bir çok arkadaşım benden tecrübe edip creative sahibi oldu, kimisine ben tavsiye ettim bir ton teşekkür aldım. 3 sene önce yaklaşık 20 kişi evde kutladığımız yılbaşı partisin de başrolde yine creative 2+1'im vardı. Velhasıl kelam halen o 2+1'i kullanmaktayım yine şikayet yerim emektar sayesinde. 10 senedir tek bozulan parçası ses kısma artırma aparatı oldu ki onu da ben kırmıştım.

İşte o sizin iyi dediğiniz hoparlörler var ya. Creative'in en kötü hoparlörleri idi.

Yanlış anlamayın. Sizin hoparlörü kötülemek amaçlı söylemiyorum.

Creative'in eski hoparlörlerini Cambridge Soundworks yapıyordu ve manyak hoparlörler idi.

Sonradan Creative, pahalı geliyor diye kendisi üretmeye başladı. İşte o zaman kalite düştü.

Siz esas eskiden görecektiniz, o zaman bun Inspire serisinin eskisine nazaran ne kadar düşük olduğunu
    anlardınız.

Hatta hatırlıyorum da, o zamanlarda amma eleştirilmişti Creative. Herkes nerde eskisi nerde yeni seri demişti.

Zaten o yüzden popülerliğini yitirdi. Ses kartlarında da aynısını yaptı.

Dünya üzerinde en çok sürücüsü aranan ve en çok sorun yaşayan ses kartı Creative haline geldi...

Eskiden Ekran Kartından bile satmıştım. O derece...

Doğrudur, ben daha önceki hoparlörlerini hiç denememiştim daha kaliteli olabilir. Benim creative ile ilk tanışmam bu şekildeydi gayet kaliteli gelmişti doğrusu, ki benim gibi standart ev kullanıcısı için fiyatına göre çok yeterli bir sistem diye düşündüm.

Hani eskisine göre kötü olabilir dediğim gibi denemedim, ama kesinlikle kalitesiz denemez. O fiyat aralığında markasızlar ve ya philips logitech vs. vardı ama o dönem logitech'in benim açımdan marka bilinirliği "klavye-mouse markası" olmasından öteye geçememişti

Ben aldığımda bu derece bir performans beklemiyordum beni asıl şaşırtan nokta o oldu yoksa tabiki daha iyisi vardır, çevremde de genelde çok iyi sistemlere sahip kullanıcılar yoktu görenler duyanlar arasında eleştirene denk gelmemiştim dediğim gibi şaşırıyorlardı bu ses bunlardan mı çıkıyor diye

Creative'in bendeki yeri ayrıdır yıllarıma tanıklık etti bunlarla büyüdüm resmen

• bu ürünü satın alacağım yakın zamanda bi inceleme yaparım artık :)

• By dre. BeatBox kullanan varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: şoşo

By dre. BeatBox kullanan varmı ?

Hem portable hemde normal beatbox ürünlerini kullandım beach party filan vermeyi düşünürüm diyorsanız beatbox uygundur ilk 3 hafta sonra arkadaşıma sattım sesi çok yüksek olduğundan ve taşınılabilir değildi bu sefer portable modelini aldım ondan daha memnundum hem çok taşınılabilir hemde ses kaliteside beatbox gibi eşsizdi. Herhangi detaylı sorunuz olursa sorabilirsiniz.
  • clocky C kullanıcısına yanıt
    Taşınabilir yuvarlak olanları hocam avuca sığacak kadar olanları var almayı düşünüyorum sesinin yüksek olması önemli

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Creative mi kaldı. Eskiden her bilgisayarda harici bir ses kartı olurdu ve o da genellikle Creative olurdu.

Sonra onboard ses kartları çok gelişti vs. derken şimdi ses kartı alan çok az kişi var. Zaten onda da Creative'in salak sürücü sorunları yüzünden Asus Xonar gibi modellere yöneliyorlar.

Canım Aureal3D yi öldüren Creative şimdi kendi sürünüyor. Anca kulaklık vs. gibi şeylerle idare etmeye çalışıyor. Eskiden Creative neydi be. Herkes bir Cambridge Soundworks DDT3500 ses sistemine sahip olmayı hayal ederdi.

Şimdi hoparlörde Logitech , ses kartında Asus var...

Logitech e o kadar para vereceğime giriş seviyesi avr li set alırım daha iyi.

Herkes bir Cambridge Soundworks DDT3500 ses sistemine sahip olmayı hayal ederdi.

Evet. Bulabilsem alacağım. T6160 kullanıyorum. Sub kabini büyük olsa ve port içten de bükülmüş olsa pörtleme olmayacak ama işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: şoşo

Taşınabilir yuvarlak olanları hocam avuca sığacak kadar olanları var almayı düşünüyorum sesinin yüksek olması önemli

onlar sahte çin işi olanlar onlarla ilgili bilgim yok.
  • clocky C kullanıcısına yanıt
    Bence değiller hocam dediğim budur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoşo -- 11 Temmuz 2014; 10:24:18 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.