Şimdi Ara

Dünyanın en büyük gemisi suya indirildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dünyanın en büyük gemisi suya indirildi

Dünyaca tanınan Shell firması için Güney Kore'de bulunan Samsung Heavy Industries limanında üretilen ve dünyanın en büyüğü olma unvanını kazanan doğal gaz gemisi, ilk kez suya indirildi.

Yapımı Güney Kore'de devam eden gemi, toplam 488 metre uzunluğa ve 74 metre genişliğe sahip. Bu boyutlarıyla meşhur Empire State binasından bile büyük olan gemi, tamamlandığı zaman bugüne kadar inşa edilmiş en büyük yüzen tesis olarak kayıtlara geçecek. Ağırlık tarafında ise 600,00 ton olduğu açıklanan gemi, tam olarak faaliyete geçtiği zaman yılda 3.6 milyon ton LNG (Sıvılaştırılmış doğal gaz) üretebilecek. 175 olimpik havuza eşit oranda depolama alanı sunabildiği söylenen devasa araç, kategori 5 siklonlara dayanabilecek şekilde tasarlanmış. 2017 yılında tamamlanıp gaz üretmeye başlayacağı beklenen gemi, Batı Avustralya merkezli olarak ortalama 25 yıl hizmet verecek ve büyük bir alan içerisinde görevine devam edecek.

Bu devasa deniz aracı hakkında hazırlanan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz. 

• Heyecan verici
  • samsung nesin sen böyle ya,gercekten bayılıyorum adamlar her alanda bir numara olma yolunda gidiyor.işlemciden tut tankere buzdolabı aklınıza ne geliyorsa yapıyorlar ve hakkını veriyorlar.bir tarım kooperatifi olarak kurulan bir şirketi bu hale getiren adamı merak ediyorum.Bizim ülkemizde de konya şeker bu yolda gidiyor şu anda gıda sektöründe yaygınlaşıyorlar inşallah ilerde bu tür işlere de girerler...

• Samsung yaa:) Adamlar herşeyin en büyüğünü yapıyorlar

• Şöyle adam gibi 1000 metre bir gemi yapamadılar yıllardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihcanery

samsung nesin sen böyle ya,gercekten bayılıyorum adamlar her alanda bir numara olma yolunda gidiyor.işlemciden tut tankere buzdolabı aklınıza ne geliyorsa yapıyorlar ve hakkını veriyorlar.bir tarım kooperatifi olarak kurulan bir şirketi bu hale getiren adamı merak ediyorum.Bizim ülkemizde de konya şeker bu yolda gidiyor şu anda gıda sektöründe yaygınlaşıyorlar inşallah ilerde bu tür işlere de girerler...

Dayanamadım

Not: Kimseyi küçümsemiyorum, yanlış anlaşılmasın

• quote:

samsung nesin sen böyle ya,gercekten bayılıyorum adamlar her alanda bir numara olma yolunda gidiyor.işlemciden tut tankere buzdolabı aklınıza ne geliyorsa yapıyorlar ve hakkını veriyorlar.bir tarım kooperatifi olarak kurulan bir şirketi bu hale getiren adamı merak ediyorum.Bizim ülkemizde de konya şeker bu yolda gidiyor şu anda gıda sektöründe yaygınlaşıyorlar inşallah ilerde bu tür işlere de girerler...

konya şeker tr42 model 64-bit işlemcili telefon

• İlk defa gördüm yok artık! SAMSUNG' un tersanesi bile var. Diyecek söz bulamıyorum :)

• quote:

Herseyde en iyi olma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Konya Şeker ? Samsung ?
  • Suya mı indirildi? Su buna indirilmiş bence

• Kendi motorlarıyla ilerleyemediği için bu bir gemi(deniz aracı yada tesis de) değil (offshore) açık deniz doğal gaz platformu FLNG (floating liquefied natural gas facility) diye geçiyor.
    Bir Doğalgaz yatağına yerleştirilip yataktaki ürün bitene kadar orada sabit kalıyorlar. Avustralya'nın 200 km açığındaki bir yatağa yerleştirilecek.
    Ayrıca İlk kez olayı saçma olmuş gemiler/platformlar zaten 1 kez suya indirilir.
    http://www.shell.com/global/aboutshell/major-projects-2/prelude-flng.html

Not: Mesleğimle ilgili olduğu için ve daha profesyonel terimler kullanılması gerektiği için düzeltmeleri yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi procaptain -- 4 Aralık 2013; 22:20:40 >

• tanrı bile batıramaz bunu artisltliğine girmesinler hiçbirşey olmaz
  • titanik 2

• Plastik olmaması şaşırttı :D

• Bunada plastik demeyin :)

• Samsung 19409 inch gemi çıkarmış:)

• gemicik diye geçer bizim denizlerde

• BeYaBaN. kullanıcısına yanıt
    şu anda panko birlik diye geçiyor,ilk beş yüz şirket sıralamasında hızla yükseliyor araştırın derim.başındaki adam da pankobirliği büyüttükçe büyütüyor,inşallah farklı alanlarada yönelirler biraz kendimize güvenmemiz lazım .hadi koşalım demiyorum ama emeklemek yürümek sonra koşmak,belki biz göremeyecez bunu çocuklarımız görür.benim temennim bu yönde olur olmaz orası ayrı.

bu ülkede çok cahil insan var,yıllardır basit basit meselelere takılıp tüm enerjimizi apuk sapuk içi boş tartışmalarla geçiriyoruz.enerjimize yazık oluyor,samsungu sürekli takip ediyorum adamlar hangi alana girebiliriz diye düşünüyorlar ve o işe girdiklerinde yüzlerinin akıyla çıkıyorlar bir sekilde....
  • it's a SAMSUNG

:D :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.