Şimdi Ara

Logitech G602 Kullananlar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
5.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bi süredir bu mouse modelini takip ediyordum ve Vatanbilgisayarda satışa çıkmış durumda

http://www.vatanbilgisayar.com/mouse/logitech-910-003823-g602-wireless-gaming-mouse/productdetails.aspx?I_ID=69596

Bu mouse'u kullanan arkadaşlarımız varsa mouse hakkında oyun performansını paylaşırsa çok sevinirim.
    2500dpi biraz az gibi duruyor ama kullanışlı bi mouse ise alınabilir sanırım.

• Sp4rtacus kullanıcısına yanıt
    230 TL'ye bunu alacağınıza kesinlikle G700S alın ve G602'yi aklınızdan çıkarın diyip buradan giderim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silence34

230 TL'ye bunu alacağınıza kesinlikle G700S alın ve G602'yi aklınızdan çıkarın diyip buradan giderim :)

Fiyatı hafta sonu 188 TL'ye düşüyor gerçi.
    G602 ve G700s'in scroll tekerleklerine baktım teşhir ürünlerinde. G602'nin tam istediğim sertlikte, ama G700s'in tekerleği çevirirken hem boşluk var hemde çok yumuşak vitesli dönüyor. Hemde sağa sola işlevleri olması beni uzaklaştırdı biraz. Ve de çok fazlaca tuşları var ve o tuşlar da kabaca.
    G602'yi neden tavsiye etmiyorsunuz?
  • İlk olarak şunu demek isterim, 2500DPI az değil! Fazlasıyla yeter, 2500DPI 4K gibi bir cözünürlüğe bile yeter. Yüksek DPI numaraları reklamdan başka işe yaramıyor. Ben mesela Mouse'umu 800 ve 1600DPI'da kullanıyorum. Yani bu DPI olayaını kafaya takmayın, 1500DPI fazlyasıyla yeter ki bütün akla gelen gaming mouselar zaten en az 2000DPI sunuyor.

Şimdi gelelim G602e. Wireless mouseları genel olarak tavsiye etmem, ilk olarak ağır. Sorun elin için ağır olması değil ama sorun mouse ağırlaştıkça, isabet hassasiyetiniz kötüleşir. İyi bir isabet hassiyeti için hafif mouselar çok daha iyi. Tabii benim bahsetiğim bu olay daha çok FPS oyunlarına geçerli. Sensörün performansı konusunda çok bilgim yok, ama aklıma gelen birçok sensör G602'nin kullandığı sensörden çok daha iyi.

Türkiye'de bulunabilecek en mouselardan biri açıkçası Razer'ın en son Deathadder'ı (Yanılmıyorsam 2013 ya da 4G olarak geçiyor)
    Ama Zowie EC1 eVo onun yerine tercih ederim, ama tabi daha sınırlı sayıda bulunur.

• quote:

Orijinalden alıntı: IG

İlk olarak şunu demek isterim, 2500DPI az değil! Fazlasıyla yeter, 2500DPI 4K gibi bir cözünürlüğe bile yeter. Yüksek DPI numaraları reklamdan başka işe yaramıyor. Ben mesela Mouse'umu 800 ve 1600DPI'da kullanıyorum. Yani bu DPI olayaını kafaya takmayın, 1500DPI fazlyasıyla yeter ki bütün akla gelen gaming mouselar zaten en az 2000DPI sunuyor.

Şimdi gelelim G602e. Wireless mouseları genel olarak tavsiye etmem, ilk olarak ağır. Sorun elin için ağır olması değil ama sorun mouse ağırlaştıkça, isabet hassasiyetiniz kötüleşir. İyi bir isabet hassiyeti için hafif mouselar çok daha iyi. Tabii benim bahsetiğim bu olay daha çok FPS oyunlarına geçerli. Sensörün performansı konusunda çok bilgim yok, ama aklıma gelen birçok sensör G602'nin kullandığı sensörden çok daha iyi.

Türkiye'de bulunabilecek en mouselardan biri açıkçası Razer'ın en son Deathadder'ı (Yanılmıyorsam 2013 ya da 4G olarak geçiyor)
    Ama Zowie EC1 eVo onun yerine tercih ederim, ama tabi daha sınırlı sayıda bulunur.

Anladım hocam.
    Cyborg Rat 9 kullandım, ergonimisi elime çok iyi oturdu. Sonrasında ise Razer Mamba 2012 kullandım ve hiç memnun kalmadım, elime hiç iyi oturmadı. Ouroboros'un ergonomisi çok iyi gibi duruyor ama fiyatı çok yüksek. İmperator 2012'nin teşhir ürününü bulamadım, ergonomisi az çok elime oturur gibi geliyor. G700S'de önceki mesajımdaki eksilerinden dolayı almadım, G602'nin ergonomisi çok iyi oturdu elime, çok kullanışlı gibi. Başka ne tavsiye edebilirsiniz acaba?

O iki mousedan başka mousea bakmazdım Türkiye'de.
    Türkiye'de malesef bazı mouselar nedense hiç satılmıyor, iyi kötü bilinir bir mouseda olsa, Avrupa, ABD'de filan çok rahat bulunurken benim tercih ettiğim mouselar Türkiye'de nerdeyse hiç yok.
    Kendi mouseum olan Roccat Savu'yu tavsiye ederim, ama anca Ebay'den getirebildim çünkü Türkiye'de bu mouseu satan tek bir yer yok!

Ama şunu söyliyim, ben mouselarımı daha çok hangi sensörü kullandığına bakarak tercih ederim. Roccat Savu ve Zowie EC1 eVo aynı sensörü kullanır, Deathadder'da benzer bir sensör kullanır.
  • Bende G602 modeline bakıyorumda, pil ömrünün uzun olması hoşuma gitti. Bu daha sonra çıktığı halde G700s den daha düşük bir model mi?

Şu anda MS sidewinder x8 kullanıyorum. Mouse çok fazla atlama , hatalı okuma vs yapıyor. Pil ömrüde sorunlu. Ben 400 dpi da kullanıyorum. hassaslık gerektiren yerlerde 2000 ve 1000 dpi a düşüyorum. Öyle bir faydası var yüksek dpi in.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IG

O iki mousedan başka mousea bakmazdım Türkiye'de.
    Türkiye'de malesef bazı mouselar nedense hiç satılmıyor, iyi kötü bilinir bir mouseda olsa, Avrupa, ABD'de filan çok rahat bulunurken benim tercih ettiğim mouselar Türkiye'de nerdeyse hiç yok.
    Kendi mouseum olan Roccat Savu'yu tavsiye ederim, ama anca Ebay'den getirebildim çünkü Türkiye'de bu mouseu satan tek bir yer yok!

Ama şunu söyliyim, ben mouselarımı daha çok hangi sensörü kullandığına bakarak tercih ederim. Roccat Savu ve Zowie EC1 eVo aynı sensörü kullanır, Deathadder'da benzer bir sensör kullanır.

Deathadder tarzı olmayan yeni nesil sensörlü mouse'lardan hangilerini öneriyorsunuz bana hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: HSeldon

Bende G602 modeline bakıyorumda, pil ömrünün uzun olması hoşuma gitti. Bu daha sonra çıktığı halde G700s den daha düşük bir model mi?

Şu anda MS sidewinder x8 kullanıyorum. Mouse çok fazla atlama , hatalı okuma vs yapıyor. Pil ömrüde sorunlu. Ben 400 dpi da kullanıyorum. hassaslık gerektiren yerlerde 2000 ve 1000 dpi a düşüyorum. Öyle bir faydası var yüksek dpi in.

G602'de bir tek dpi'nın düşük olmasına takıldım. Yoksa pille çalışmasına hiçbir sakınca yoktur bence.
  • 2500 dpi sorun olmaz bence. Bazen 4000 ile 2000 arasında değiştiriyorum. Bir fark görmüyorum hassaslık açısından. Herhalde pil ömrü için düşük tutmak gerekti.

Alternatifi olan 700s te en büyük sorun pil ömrü. Alan kablolu gibi kullanılır onu. Şu anda kullandığım MS Sidewinder ı sürekli kabloya bağlı kullanıyorum. Pil ömrü çok kısa , uğraşmaya değmiyor.
  • HSeldon H kullanıcısına yanıt
    G700 modelinin şarjı 3 güne yakın gidiyor geceleri de telefon misali şarja takarsanız ömrünüz boyunca kablolu kullanmazsınız veya şarjlı piliniz varsa. Mobildeyim çok detaylı yazamayacağım fakat fiyatı 100 TL civarlarında olmadıkça G602 alınmaz, alınmamalı. Raporlama hızı gözle görülemeyecek kadar farklı olsa bile G700 den burada farenin edeceği fiyat yüzünden almayın dedim ben size. Çok az kişinin ihtiyaç duyduğu çoğunluğun 2000 civarında kullandığı DPI savaşlarının saçma olduğunu belki de Logitech de anladı ve 2500 DPI lık bir sensörle daha uzun pil ömrü sunmak istedi mantıklı ama fiyatı gereksiz derecede pahalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iki model arasında sensör farkıda var. 602 daha gelişmiş bir sensör kullanıyormuş . Mesela şu anda kullandığım mouse 4000dpi ama zemini hatalı okuyup , sürekli atlama vs yapıyor. O açıdan 602 daha iyi olabilir mi?
  • HSeldon H kullanıcısına yanıt
    Muşları bir kenara bırakın. G700 kullanıcısıyım ve en ufak bir atlama yok şu anda hangi fareyi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama G700 gibi Logitech'in eski tepe modeli olan bir fare bile her anlamda daha önünde G602'nin. Sonradan çıktığı için aldanmayın tepe modeli G700'dü onun yerine de G700S geldi. 101 lira vermem G602'ye o fiyatı gözden çıkardıysanız kesinlikle ve kesinlikle G700S alın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silence34 -- 6 Aralık 2013; 21:52:02 >
  • quote:

Muşları bir kenara bırakın. G700 kullanıcısıyım ve en ufak bir atlama yok şu anda hangi fareyi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama G700 gibi Logitech'in eski tepe modeli olan bir fare bile her anlamda daha önünde G602'nin. Sonradan çıktığı için aldanmayın tepe modeli G700'dü onun yerine de G700S geldi. 101 lira vermem G602'ye o fiyatı gözden çıkardıysanız kesinlikle ve kesinlikle G700S alın derim.

Peki G700 ile G700s arasında ne fark var? Scroll tekerleği G700'deki gibi sağa sola işlevi oluyor mu? Ve ağırlık farkı dışında bi farkı varmı G700s'in?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sp4rtacus

quote:

Peki G700 ile G700s arasında ne fark var? Scroll tekerleği G700'deki gibi sağa sola işlevi oluyor mu? Ve ağırlık farkı dışında bi farkı varmı G700s'in?

5700 yerine 8200 DPI lık bir lazer sensör var. Içinden daha kaliteli bir şarj edilebilir pil çıkıyor ve biraz desen farkı var G700 düz siyah S modeli yenilenen tüm modellerdeki gibi desenli.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sp4rtacus

quote:

5700 yerine 8200 DPI lık bir lazer sensör var. Içinden daha kaliteli bir şarj edilebilir pil çıkıyor ve biraz desen farkı var G700 düz siyah S modeli yenilenen tüm modellerdeki gibi desenli.

Peki G700s modelinde G700 modelindeki gibi scroll tekerleğinin sağa sola işlevi varmı?

Mesajda farklılıklarını sormuştunuz ben de o konuya değinmediğime göre evet var o da yine programlanabilir tuşlardan isterseniz makro veya günlük kullandığınız herhangi bir işlevi atayabilir, isterseniz de işlevsiz hale getirebilirsiniz. Rahatsız edici bir özellik değil yanlışlıkla sağa ya da sola eğmek o kadar da kolay değil zaten tekeri.
  • quote:

Mesajda farklılıklarını sormuştunuz ben de o konuya değinmediğime göre evet var o da yine programlanabilir tuşlardan isterseniz makro veya günlük kullandığınız herhangi bir işlevi atayabilir, isterseniz de işlevsiz hale getirebilirsiniz. Rahatsız edici bir özellik değil yanlışlıkla sağa ya da sola eğmek o kadar da kolay değil zaten tekeri.

Scroll tekerleği sert sanırım değil mi? Razar kullandınız mı bilmiyorum ama ona benziyor mu sizce sertliği?
    Teker 2 modlu. Anahtarı açtığınızda serbest oluyor hızlı şekilde kaydırma yapabiliyorsunuz uzun yazılar vs okurken. Normal modunda ise kademeli oluyor. Tekerin sertliği gayet normal hatta sert değil bile denebilir.
  • G602 kullaniyorum, bende alirken tereddute dusmustum g700s ile, bu konuda cok yerli kaynak yok, o yuzden yabanci forumlardan konuyu arastirdim, youtube da da sanirim karsilastirma videolari var, kesinlikle g602 tavsiye ediliyor, bende gayet memnunum. Kablosuzken bu kadar hassasiyet inanilir gibi degil, tasarim olarak muhtesem tam kontrol imkani sagliyor.
    G700s ten sonra logitech dersine iyi calismis, hem performans hemde uzun pil omru sunan baska bir mouse yok suan piyasada. Kesinlikle tavsiye ederim.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.