Şimdi Ara

Analiz : Windows Phone ilk kez ülke bazında yüzde 15 pazar payını geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : Windows Phone ilk kez ülke bazında yüzde 15 pazar payını geçti

Update 3 ile birlikte Full HD ekran ve 4 çekirdekli işlemci gibi yeniliklere kavuşarak yeni bir döneme giriş yapan Windows Phone ekosistemi, küçük ama devamlı adımlarla yükselmeye devam ediyor.

Kantar araştırmasına göre Ağustos-Eylül-Etkim döneminde ekosistem ilk kez bir ülkede yüzde 15 kullanım oranını aşmayı başardı. İtalya'da yüzde 16.1 kullanım oranına ulaşan Windows Phone işletim sistemi bununla birlikte diğer Avrupa ülkelerinde yüzde 10'u geçti ve Avrupa ortalamasını yüzde 10.2'ye çıkardı. 

Windows Phone bunun dışında ABD'de yüzde 4.8, Avustralya'da yüzde 7.3, Çin'de yüzde 3.5 kullanım oranına sahip.

Android işletim sistemi ise yıl bazında yükselişini sürdürürken, Avrupa'da yüzde 70.9, ABD'de yüzde 52.6, Çin'de yüzde 78.1, Avustralya'da yüzde 54.9 kullanım oranına sahip oldu. 

iOS ise pek çok ülkede düşüşteyken ABD'de yüzde 40.8, Çin'de yüzde 15.5, Avustralya'da yüzde 35, Avrupa'da yüzde 15.8 kullanım oranına sahip. iOS en yüksek oranına ise yüzde 61 ile Japonya'da erişiyor. Sadece bu ülkede Android yüzde 36.2 ile geride kalıyor. Japonya'da yeni iPhone'ların başarılı satışlarının yükselişe katkı yaptığı belirtiliyor. 

Kaynak:http://www.kantarworldpanel.com/global/News/news-articles/Apple-iPhone-5S-outsells-5C-three-to-one-in-Great-Britain

• Bu daha başlangıç...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Japonlar teknolojiden anliyo iste

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • windows phone ağır ama emin adımlarla geliyor.android ekosistemine bakıyorum da utanmasalar 5 inc e 4k ekran koyacaklar.çekirdek savaşları almış başını gitmiş.teknoloji kirliliğnden başka bişey değil.android kullanıcısıyım bu arada.

• Katılıyorum kime, en tatlı birine, nasıl anlatayım sana, ilk yoruma baksana...

• We are coming

• Şaşırmıyorum dahası da olacak eminim.

Açıkçası DH'de her gün en az bir WindowsPhone haberi görmek beni daha çok şaşırtıyor.

Hâla üzülmek yersiz ama, nasıl bi yer etmişse artık bunu duymak isterdim.

Nokia, connecting people

• %15 malesef birdaha wm li telefon almayacak.

• bu japonlar harbi garip millet ya. Herkesin elinde aynı telefon hiç mi canınız sıkılmıyor hiç mi farklı birşey görmek yada farklılık yaşamak isteyen olmaz.

• Devam etsin yükselişi bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miyamoto Musashi -- 4 Aralık 2013; 0:23:36 >
  • Windoz Fon sayesinde daha kimse bilmezken telefona rom kurmayı öğrenip, HD2'me android yükledim :) telefonumun içerisinde windoz mu? bir daha asla....

• Kimse neden Phone block gibi bi nimeti haber yapmıyor ki? Şu koca sitede bir tane haberini görmedim. Wp kullanıcısıyım ve telefonumu severek kullanıyorum fakat bu proje motorolanın desteği ile hayat bulursa bütün telefonlar çöp olur

• Windows Phone de gelişiyor!!!

Ama bir android ve IOS kadar değil.

Büyük bir kitleye oynadım hadi hayırlısı :D :D :D

• quote:

Orijinalden alıntı: grandcross

Kimse neden Phone block gibi bi nimeti haber yapmıyor ki? Şu koca sitede bir tane haberini görmedim. Wp kullanıcısıyım ve telefonumu severek kullanıyorum fakat bu proje motorolanın desteği ile hayat bulursa bütün telefonlar çöp olur

Yapıldı siz takip etmemişsiniz

• Sony'nin memleketi kendisini Apple'ın o sıcak kucağına bırakmış.

• Çeşitlilik her zaman iyidir bir tek ios ya da android olsa gelişim olmaz.
    Wp daha genç ama gelişsin büyüsün ki diğerleri de ona oranla büyüsün yenilikler geliştirsin.

• Windows Phone = 1.8 Dizel C180 motoru (Turbo) 100km/h ye ulaşması 4sn(örnek)

Android = 2.5 Benzin Kompresörlü C180 motoru ile 100km h ye 4sn de çıktıyor. Aradaki fark bu

• kimi_raikonen kullanıcısına yanıt
    bence yıl bazında %lik değişimi ele aldığında çok hızlı adımlarla ilerliyor, mağaza falan faso fiso, insanlar şunu görmek istiyor, bir oyun mu çıktı ya da uygulama, bakıyor wpe çıkmış mı diye, çıkmamışşsa diyor ki daha var, eski uygulamaların ve oyunların hiç bir önemi yok, bir dönem angry bird, sonra früit, temple falan filan, değişir bunlar, önemli olan yeniye sahip olmak, insanlar mağazaya böyle güvenir, microfost bunu başarmalı.
  • bir hevesle android aldık geçen sene, 23.6 dan 4.0.4 e güncelleyince telefonun feleği şaşıyor. galiba wp de böyle bir durum söz konusu değil, androidin bu çilesinden sonra wp özelleştirilemesede stabilite ve ekonomik fiyatlarıyla (ios a göre) daha cazip geliyor.

• Bu daha başlangıç
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.