Şimdi Ara

ANKASTRE FIRIN TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
36.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yaklaşık 2500 tl bütçem var ankastre fırın tavsiyesinde bulunabilecek var mı.bu konuda hangi marka iyidir.

• hocam yanlış anlamayın sakın ama ankastre fırın için çok gereksiz yüksek bir bütçe2500 lira. karar yine sizin ama 750 liraya profilo FRMA952 gibi bir canavar varken başkasına bakmazdım ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZEITGEIST

hocam yanlış anlamayın sakın ama ankastre fırın için çok gereksiz yüksek bir bütçe2500 lira. karar yine sizin ama 750 liraya profilo FRMA952 gibi bir canavar varken başkasına bakmazdım ben

hocam inanın anlamadığım için sadece bosch mağazasında 2100 tl lik bi model önerdiler bende 2500 kadar tahmini bütçe ayırdım
  • karidesteknesi K kullanıcısına yanıt
    2500 ciddi bir fiyat üstad! Eğer bu denli bir harcama yapmayı illa ki istiyorsan GORENJE ürünlerini araştırmanı tavsiye edebilirim. Ama dersen ki "ne kadar az harcama yaparsam o kadar iyi"; o halde Mekappa yahut Pera (Öztiryakiler güvencesindedir ;) ) ürünlerine de bir bak derim.
  • ısısı ankastreye yansımayan olanlardan ve temizliği kolay olandan.
  • Hocam ben ankastre ürünleri satıyorum ICF TEKA VİNOLA DOMİNOX EVİİ gibi ürünleri satıyorum öncelikle Alman markalarını satan biri olarak şunu söyleyebilirim Ankastre ürünlerde yabancı firmalara ödenen paralara acıyorum tabiiki bunlar zevk işi ancak kalite için bu parayı veriyorum diyenlere vinola ve ıcf öneririm bu firmalar türk firmalarıdır ve bildiğiniz birçok yabancı firmaya fason üretim yapmışlardır yani aynı ürün aynı fabrikada aynı malzemelerle üretilip sadece marka kısmına alman markaları vs. basılınca fiyat farkı 3 katına çıkıyor ve Türkiye de o ünlü markaların servisleri bu markalara da bakıyor ve firma merkezleri Türkiye'de olduğu için daha kesin ve net çözümler elde edebiliyorsunuz diğer yabancı markalarda en son muhatabınız Türkiye de maalesef sadece distribütör firmalar olabiliyor.
    Yani yabancı sandığınız ürünler Türkiye'de üretilip 3 katı para ödüyorsunuz.
    Yardımcı olmak amaçlı elimden gelen bilgileri sunmaya hazırım.
    Önemli not: Eğer eşinizin isteğini göz önünde bulundurmaz sanız aldığınız şey altın dahi olsa mutlaka bir kusuru vardır ve bunlar 5-10 sene sonra bile başınıza kakılabilir :) bir satıcı olarak deneyimlerimi paylaşıyorum kadınların yaşam alınından uzak durmanız sizin psikolojik ve fiziki sağlığınız için çok önemlidir :)

• hocam vinola markasını tavsiye etmişlerdi yakında satışını yapan bayiyede uğradım ama bosch ve elektrolüx daha kaliteli gibi geldihttp://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/pi%C5%9Firme-grubu/f%C4%B1r%C4%B1nlar/HBG56R651T.html?source=browse bu ürünü güzel geldi ama eco clean özelliği koku yapıyor dediler,gerçekten zor bi işmiş tüm mağazaları gezzdim kafam iice karıştı,fiyat ucuz olursa tabiki daha iyi olur ama alacağım ürün kaliteli olsun fiyatınıda öderim sonuçta uzun yıllar kullanacaz.

• aslında sadece fırın değil diğer ankastreleride almam gerekli onlarda kararı vermem çok sıkıntı olmuyor ama fırın önemli geliyor,ocaklar çok benzer sadece vinolada komple döküm ocak vardı sanırım tasarım ödülüde almışlar ama temizliği çok promlemliymişo yüzden çok seçim çok zor değil,mikrodalgada benzer şekilde çin üretimi standart cihazlar bence o konuda vinolada uygun fiyatlı ürünler gördüm.aspiratör konusundada fazla harcama yapmayı düşünmüyorum 800 civarı fiyatı var ama baştada söyledim en önemlisi fırın ve o konuda karar veremiyorum
  • Hocam f/p açısından bosh u önermem ben bosh satmiyorum ancak satış yapabilmek için piyasa araştırması yapmak gerekli olduğu için o markalar hakkında da az çok bilgi sahibiyim eco set bosh ta 950 tl kampanya vardı öyle Setleri yerliler bile yapmıyor artık ama vinola ve icf eski fırın ureticileridur zaten icf simfer firinlarinin ankastredeki markasıdır yani Çocukluğumuzda ki fırınların üreticileri ayrica bir satıcı olarak çok programlı birşey önermem gece gündüz hamur işi yapmiyorsaniz çok program ve dokunmatik ekran kullanışlı değil mesakatlidir iyice aklınızı karıştırmadan susayim en iyisi benim gibi satıcılar yüzünden fabrikalar ürün satamayacak ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam açıkçası alıp pişman olmak istemiyorum yoksa 3 yıldan fazla süre beko ankastre fırın kullandık hiçbir sıkıntı yaşamadık ama çevreden bosch al diyenler olduğu için baktım sonra bi arkadaşım vinola önerdi merzifon merkezli kaliteli dedi,baktıkça kafam karıştı açıkçası
  • quote:

Orijinalden alıntı: karidesteknesi

hocam açıkçası alıp pişman olmak istemiyorum yoksa 3 yıldan fazla süre beko ankastre fırın kullandık hiçbir sıkıntı yaşamadık ama çevreden bosch al diyenler olduğu için baktım sonra bi arkadaşım vinola önerdi merzifon merkezli kaliteli dedi,baktıkça kafam karıştı açıkçası

Aynen vinola Merzifon Icf Eskişehir üretimidir Franke vs üretimini yapan firmadır aynı zamanda kafanızın karışacak birşeyi yok arçelik ve bekoda çok pahalıdır o firmalarda milliyetçi duygularımızı herzaman sömürmüşlerdir benim gözümde bir tv alırken bakıyorum 5 yıl öncesinin teknolojisini yeni ürünmüş gibi bize yeni ürün fiyatından daha pahalıya kakalıyorlar yıllarca bizi şahin ve doğana mahkum etmek gibi herhangi bir arge yatırımı yapmadan insanları sömürmüşlerdir beko ve arçelik daha yeni kendi ankastre fabrikalarını kurmuştur daha önce yine fason üretim yaptırıyorlardı.

Bu işler şans işidir hani normalde bir sıkıntın olmaz ama yüzde yüz diye birşey söyleyemem ama ben bu işlerin içinde biri olarak kalite ve fiyat performansa dayalı kendi evime bu ikisinden birini alırım hiçte arkasına bakmam derim basettiğim gibi dünyaca
    ünlü firmaların fason üretimini yapan markalar bunlar ve kullanılan mazemeler aynı mazemelerdir illa çok programlı birşeyler düşünüyorsan bu markalarda 11-13-16 programlı fırınlarda mevcuttur teleskopik rayından tut gerçek turbo fan kendi kendini temizleme ve diğer pizza pişirmeden tut buz çözme özelliğine kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: karidesteknesi

aslında sadece fırın değil diğer ankastreleride almam gerekli onlarda kararı vermem çok sıkıntı olmuyor ama fırın önemli geliyor,ocaklar çok benzer sadece vinolada komple döküm ocak vardı sanırım tasarım ödülüde almışlar ama temizliği çok promlemliymişo yüzden çok seçim çok zor değil,mikrodalgada benzer şekilde çin üretimi standart cihazlar bence o konuda vinolada uygun fiyatlı ürünler gördüm.aspiratör konusundada fazla harcama yapmayı düşünmüyorum 800 civarı fiyatı var ama baştada söyledim en önemlisi fırın ve o konuda karar veremiyorum

Evet tasarım öcülü alan CIX seri si bir ocak ve yine mikrodalgada da tasarım ödülü almıştır ama dökümün temizliği sorun değil kendi spreyleri var temizlemek için her bir ürünün kendi içinde handikapları vardır mesela emaye, emaye ızgara vs. bulaşık makinasına atabiliyorsun ama kaplamaları dökülebiliyor döküm temizliğindeki tek sorun makinaya attığınız takdirde renk solması olabiliyor ama sizde koskoca ocağı bulaşık makınasına atacak değilsiniz :) inox lar da aşırı parmak izi yağ vs. kalıyor aynı zamanda çabuk çizilir siyah ve beyaz cam ocaklarda şı tabiki mutfağın rengine göre ama döküm den sadece temizliği zor diye kaçmanızı tavsiye etmem keza tüm profesyonel aş.ılar full çelik veyahut döküm kullanır ki onlar kadar kullanmayız biz bu cihazları bulaşıkmakinası ve mikro dalgalar uzak doğu ,imalattır ama bu sadece bu markalarda değil bütün ankastrelerde böyledir bir iki marka hariç mutfağımda kullandığım ürünler aynı marka olsun diyorsan ıcf nin mikro dalgasını bulma imkanınız pek yoktur. bulursanız kesinlikle bizim dükkana gelmişsinizdir :) ancak vinolanın mikrodalga ve bulaşık makinesini de bulabilirsiniz hatta lavabo evyesinide vinola alabilirsiniz

• 3 yıllık araştırmam sonucunda verdiğim paraya değecek fırını alıyorum galiba. Sizede tavsiye ederim. Alıyorum galiba deme sebebim satıcının nazlanması. AEG BS731442CM model Almanya üretimi (fırın kapağının iç kısmındaki etikette rahatça görebilirsiniz). Markası AEG ama Electrolux tarafından Almanyada üretilen Miele kalitesinde fırın. Buharlı pişirme özelliği mevcut. Fiyatı 2.500TL.
    Ürün linki;
    http://m.aeg.com.tr/Products/Yiyecek_pişirme/Ankastre_fırın/BS731442CM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan s40 -- 14 Aralık 2013; 22:45:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam o ürüne baktım ama daha pahalı diye biliyorum,benzer ürün elektrolux de 5bin üzeri
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan s40

3 yıllık araştırmam sonucunda verdiğim paraya değecek fırını alıyorum galiba. Sizede tavsiye ederim. Alıyorum galiba deme sebebim satıcının nazlanması. AEG BS731442CM model Almanya üretimi (fırın kapağının iç kısmındaki etikette rahatça görebilirsiniz). Markası AEG ama Electrolux tarafından Almanyada üretilen Miele kalitesinde fırın. Buharlı pişirme özelliği mevcut. Fiyatı 2.500TL.
    Ürün linki;
    http://m.aeg.com.tr/Products/Yiyecek_pişirme/Ankastre_fırın/BS731442CM

fiyat konusunda yanlışlık olabilir mi?

• karidesteknesi K kullanıcısına yanıt
    Bende fiyatının yaklaşık iki kat ucuz olduğunu biliyorum ama kısmet. Özel istek üzerine 1 ay içinde getirtebilme durumu sözkonusu. Teyid bekliyorum. Niyetiniz ciddiyse adedi 2 yaptırabilirim. Tabiki aynı fiyattan.
  • erhan s40 kullanıcısına yanıt
    hocam bulursam o fiyata kaçırmam,nerden alıyorsunuz iki yapabiliriz siparişi
  • Kapora göndermeniz gerekli ben gönderdim garanti olsun diye. 300TL yeterli olur. Sonra kalanıda peşin yada tek çekim. Niyetiniz ciddiyse lütfen telefonla irtibata geçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan s40 -- 22 Aralık 2013; 10:39:26 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.