Şimdi Ara

Elektrikli Bisiklet Kiti Magic Pie (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
22
Favori
53.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de bisikletime bir kit taktırmaya karar verdim. ama hangi kit ? çok araştırma yaptım ve 2 kit üzerinde kararsızım. bunlar Magic Pie4 ( smart pie4 ) veya Greenline Gear Drive.
    fiyatları hemen hemen aynı. Bu iki kitten hangisi daha performanslı ? daha uzun ömürlü ? ayrıca motor devre dışı durumda pedal ile kullanırken sürtünme durumu nedir ?

Hangisini tavsiye edersiniz?
    Bu kitler hakkında bilgisi olanların paylaşmasını rica ederim. Teşekkür ederim.
  • Pil niye bu kadar pahalı 48w 30a 1600 tl çok fazla bence.

Bende mosso marine 26 alıp taktırmayı düşünüyorum ancak pil dolayısıyla hep erteliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.goldenmotor.ca/products/Magic-Pie-5-(VECTOR)-26-Inch-Rear-Conversion-Kit.html
    quote:

Ben de Bisikletime bir kit taktırmaya karar verdim. ama hangi kit ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Che-mistry

Pil niye bu kadar pahalı 48w 30a 1600 tl çok fazla bence.

Bende mosso marine 26 alıp taktırmayı düşünüyorum ancak pil dolayısıyla hep erteliyorum.

dediğiniz fiyata bulduysanız aksine çok uygun. bugün içinde 3 tane 18650 olan ufacık bir powerbank bile 100tl. 48v30a neredeyse 1.5kw/h eder.
  • Bu gümrük işleri nasıl oluyor ki. İstanbulda değilim. Bulunduğum ilçeden vergisi falan ödrnebiliyor mu?

• Yaklaşık 2 ay önce ben de magicpie4 kit aldım. Pillibisiklet.com dan (muscol).

Motosikletten farkı kalmadı. Hiç ummadığım yokuşları çıkabiliyor. Sahil yolunda 48km hızı gördüm. Epeyce de ağırlaştı bisiklet ama yine elle kaldırıp bir yere taşıyabiliyosunuz.

Elektrikli Bisiklet Kiti Magic Pie

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanprg -- 2 Ekim 2015; 21:54:04 >
  • goldenmotorun küçük motoru smartpie4 modelinin yokuş testi :

• Beylikdüzünden beyazıt a bu bisikletle gitmek mümkün mü. Rota ne olmalı. Bu güzergahı kullanan var mı aramızda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamunpatra -- 17 Kasım 2015; 10:24:43 >
  • Goldenmotor'un büyük motoru magicpie4 serisinin performans testi

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanprg

Yaklaşık 2 ay önce ben de magicpie4 kit aldım. Pillibisiklet.com dan (muscol).

Motosikletten farkı kalmadı. Hiç ummadığım yokuşları çıkabiliyor. Sahil yolunda 48km hızı gördüm. Epeyce de ağırlaştı bisiklet ama yine elle kaldırıp bir yere taşıyabiliyosunuz.

bisikletin çok güzel kazasız belasız kullan yalnız ortadaki batarya oldukça büyük ve sırıtıyor. bisikletin hakkında teknik bilgi verebilir misin?

• https://m.youtube.com/watch?v=qenNACXe3zI
    Bu arkadasin yaptigi guzele benziyor. Pil kapasitesi ve motor gucu yuksek.

• blanco B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Bataryayı ortaya almak zorunda kaldım. Tüm ağırlık arka tekere biniyordu ve denge bozulabilirdi.
    Tam tersine bu haliyle daha estetik olmuş diyenler de oldu. Zevk meselesi sanırım.

Çok fazla teknik detay yok. Sürüş mesafesi, kullanım şeklinize ve yola göre 30-60 kilometre arası değişiyor. Hızı da en fazla 48km/s gördüm.
    Bisiklet için daha fazla hız bana göre çok tehlikeli.

Batarya 500 watt ve rahatlıkla 1000 watt lık "magic pie 4" motoru besleyebiliyor. 3.5 saatte tam şarj oluyor. Tam şarj yaklaşık 25 kuruşa mal oluyor.

Göstergede şarj durumu, sürülen mesafe, hız vs birçok detay var.

Motosiklet gaz kolu gibi kolu kıvırarak hareket ettiriyorsunuz. Biri disk fren diğeri motor freni olmak üzere gidonun sağında iki fren var.
    Motor freni yaptığınızda bataryayı şarj ediyor.
  • Yukarıda paylaştığım videodaki cihaz da bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muscol -- 22 Kasım 2015; 13:22:01 >
  • muscol kullanıcısına yanıt
    merhaba arkadaşlar,

kaliteli bir bisikletim yok yani kit alsam boşuna gibi, her geçen gün gelişen teknolojiye bağlı olarak kit ve bisiklet set tavsiyeniz nedir?

günlük 5km yokuş çıkıp ineceğim, kimi zaman haftasonu falan 50 km yol yapabiliirim.
  • GIANT bisiklet ve ROTT8 - 500 watt'lık kit tavsiye edebilirim.
  • O kadar okudum falan Cidden Bizim Kanunlar sapıttı Normal bisiklete de el atıcaklar cidden Normal Sürüşüm 25 kmh den aşşağı inmez kolay kolay :D O zaman Bende Motorluyum Bana ceza Yazmıyorlar Daha ne diyim Düz yolda 40 Kmh Yaparım Genelde Arabalarla Eşit falan olmak için Hem bir yandan da Alışkanlık oldu :D Ne yapacağımı şaşrıdım cidden Elektrikli Motor alsak ayrı deert bisiklet de 250W lık Kit Alıp Taksak Yine göze batıcak Eee Biz napcağız peki Kafam bir milyon oldu O yüzden Bisiklet sürmekten Soğudum resmen Gidip 500W lık kit alıcaksın sonra İnadına Polisin yanından Jet gibi geçiceksin Bakalım napabilcek :D Kiti istediğim zaman devre dışı bırakabildiğimden Bas gaza bas :) O hızla Normal pedalla Devam etmek yeter zaten :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tpkdln

250 wattlık kiti 26" mtb'de kullanıyorum. Yakın zamanda aldığım için bataryanın menzilinde değişiklik yok. 500 dip şarjdan sonra düşmeye başlayacağı söyleniyor. Menzil sürücü ağırlığı, eğim oranı, rüzgarın yönü ve şiddeti, lastik verimine göre değişir. Ben pedal desteği ile kullanıyorum; menzilim 100km'ye yakın. Daha iyi bir kit yok.

Yaklaşık olarak 1 yıldır kullanıyorsunuz. Pilinde v.s. başka bir sorun yaşadınız mı? MagicPie4 Çevrim Kiti (26″, arka) modelinden almayaı düşünüyorum.
  • Elektrikli bisiklet konusu ilgimi çekiyor ama bu konuda detaylı paylaşım çok da fazla yok. Elektrikli bisiklet deyince genelde scooter vs. çıkıyor.
  • ben de kron xc 250 bisikletime taktırmayı düşünüyorum
  • 500wlik seti kaca aldiniz? Bostancida 250wlik seti 3500tl ye satiyorlar yuh ya

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.