Şimdi Ara

Elektrikli Bisiklet Kiti Magic Pie (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
340
Cevap
22
Favori
53.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    250 wattlık kiti 26" mtb'de kullanıyorum. Yakın zamanda aldığım için bataryanın menzilinde değişiklik yok. 500 dip şarjdan sonra düşmeye başlayacağı söyleniyor. Menzil sürücü ağırlığı, eğim oranı, rüzgarın yönü ve şiddeti, lastik verimine göre değişir. Ben pedal desteği ile kullanıyorum; menzilim 100km'ye yakın. Daha iyi bir kit yok.
  • Bafang var 500w motor kargo dahil 375 dolar takribi 1000tl 1000tl de batarya desek toplam 2000tl rott8 çok pahallı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rott8 konturolcüsü dahilimi yoksa haricimi?

• togur T kullanıcısına yanıt
    http://elektriklibisiklet.org/pages/modifiyeliler.php
    izmir firması bir görüşün isterseniz
  • Bende bi kit takmak istiyorum bisikletim bianchi scorpion d 26 jant butcem 1000-1500 arası varmı bir tavsiyeniz watt fark etmez batarya dahil olucak rott8 takmıycam batarya dahil değil çünkü hızı severim hızlı olsun yeter okula gidip gelicem bisikleti çok sık kullanırım çoğu kit buldum ama batarya takmaya bir türlü yer bulamadım ondan size bi sorayım dedim 65 kiloyum 15 yaşındayım burada ehliyet isi var ondan bu kiti takmak istiyorum yoksa yuki dünya alip rahatına bakardım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben de fuarda rott8'in 500w'lık versiyonunu denedim ve çok beğendim en azından rotwildin hybrid bisikletini denemiştim ondan daha iyiydi.
    Benim bi tane sedona 311 şehir bisikletim var ve genel anlamda pek memnun değilim.
    hangi mountain bike'a hangi kiti alayım ve nerde taktırayım?
    Rott8 alırsam hangi bisikletle alayım?
    Yolum çok uzun değil günde maksimum 40 km yapıcam çoğu zaman 10 km geçmeyecek ama halkalıda dağ gibi yokuşları aşıcam ben şahsen 500 denedikten sonra 250w istemem :) ama 1000wlıkları hiç denemedim doğrusu
  • Arkadaşlar bugün rott8 yenibosnadaki merkezlerine gittim. 750 watt pedaldan motorlu deneme modelleri var. Test ettim ama 500 watt arka tekerden motorludan pek farkı yoktu. Size resimleri de yollayacağım

• Merhabalar,
    Bafang 750W sipariş verdim.
    500W ile 750 arasında tork değeri açısından fark yok
    Sadece 500W'da rpm (motor dönüş hızı) 110 - 750 W'da ise 130

Pil öneri olan var mı 48V'luk Samsun olanları var.. Tüp şeklinde suluk kısmına monteli..
  • Bafang 750 nerden sipariş ettiniz?bende düşünüyorum ama batarya yurt dışından gelmiyor deniyor

• arkadaşlar merhaba... ben bi kaç gündür bu bisiklete motor takma veya (akü mü oluyor) elektrikle çalışan bisiklet olayını araştırıyorum. ve cahilim bu konuda. kafam karmakarışık oldu. İstanbulda bu işi kim yapar motoru aküyü kim satar... bisiklet + motor kiti 1000 - 1500 tl ye halledebilir miyim. İŞÇİYİM. Servisim yok sabah akşam işe gidecem. menzil 10-12 km. lütfen yardımcı olun. bisikleti motoru nerden hesaplı ve kaliteli nasıl alırım, nereye yaptırırım... LÜTFEN YARDIMCI OLUN...
  • o fiyata bir alternatif bilmiyorum maalesef.
  • Arkadaşlar merhaba goldenmotor'un magicpie4 ve smartpie4 modellerini birkaç gündür kullanıyorum ilk izlenimlerimi kısaca paylaşmak istedim. Önce ağır ve güçlü olan magicpie4'ü anlatayım:

Kurulum yaptığım bisiklet : Schwinn Signature
    Kit : Magicpie4
    Pil : 48V10A LIFEPO4 (34x15x8cm)
    Bisiklet Ağırlık : 15kg
    Toplam Ağırlık : 29kg
    Katedilen mesafe : 35km (şehir içi trafikte, bol tırmanışlı, bol dur-kalk lı ve pedal çevirmeden. düz yol testini henüz yapamadım.)
    Maks. düz yol hızı : 48km/s
    Maks. ulaşılan hız : 60km/s

Kurulum yaptığım bisiklet çok hafif bir bisiklet olmadığı için kurulum yaptıktan sonra epey ağır bir bisiklet oldu ancak buna rağmen motor gaz vermediğinizde hiç sürtünme ve direnç uygulamadığı için düz yolda pedalla çok rahat ilerleyebiliyorsunuz.

Tırmanış verileri (70kg yük ile, açılar tahminidir.)

0 : 48km/s
    3-5 derece : 40-45km/s
    5-7 derece : 35-38 km/s (otoyolda kamyonların can çekiştiği, bazı arabaların vites düşürdüğü açı)
    7-10 derece : 29-30km/s
    10-15 derece : 18-25km/s
    15-18 derece : 8-15km/s
    18 dereceden sonra pedal çevirip biraz yardımcı olmanız gerekiyor. (18 derece kulağa az gelse bile şehir içinde ara sokaklarda denk gelebileceğiniz en dik bayır 18-20'dir)

Diğer Notlar:
    +Motor freni oldukça güçlü, hıza göre şiddetini kendi ayarlıyor ve çok rahatsız etmiyor.
    +Çok çok sessiz
    +Fırçasız olduğu için uzun ömürlü
    +kontrol ünitesi hub içinde olduğu için ekstra yer kaplamıyor.
    +ekranda anlık enerji tüketimin canlı olarak görebiliyorsunuz. Sabit bir hızla ilerlerken pedal çevirdiğinizde motordan kaç watt enerji yükü aldığınıza bakarak kendi performansınızı görebiliyorsunuz (bu çok hoşuma gitti)
    -Motor biraz büyük
    -Uzun kullanımda biraz ısınıyor (çalışmasına engel olmuyor)
    -26" jant olduğu için tork düşüyor ve bu yokuşlarda kendini biraz hissettiriyor (daha önce 20" 1000w kullanmıştım)

Görseller :
     Elektrikli Bisiklet Kiti Magic Pie Elektrikli Bisiklet Kiti Magic Pie Elektrikli Bisiklet Kiti Magic Pie Elektrikli Bisiklet Kiti Magic Pie Elektrikli Bisiklet Kiti Magic Pie

• Smartpie4 hakkındaki görüşlerimi de kısacak paylaşayım:

Kurulum yapılan bisiklet : Kron fd500disc
    Kit: Smartpie4
    Pil: 36V8A LI-ION
    Bisiklet Ağırlık : 12.5kg
    Toplam Ağırlık : 21.5kg
    Katedilen Mesafe : 25km (şehir içi trafikte, bol tırmanışlı, bol dur-kalk lı ve fazla pedal çevirmeden. düz yol testini henüz yapamadım.)
    Maks. Motor Hızı : 28-30km/s

Kurulum yaptığım bisiklet ve kit hafif olduğu için magicpie tecrübesinden sonra kuş gibi hafif geldi. Pil özellikle çok hafif (2.7kg)

Tırmanış verileri (70kg yük ile, açılar tahminidir.)

0 : 28km/s
    3-5 : 22-25km/s
    5-7 : 20km/s
    7-10 : 10-12km/s
    10-15: 15km/s (pedalla hafif destek vererek)
    15-18 : 15km/s (vites düşürüp hafif destek vererek)
    18 dereceden sonra pedala fazlaca kuvvet vermeniz gerekiyor ama yine de pek yorulmuyorsunuz.

Diğer Notlar :
    +Pedalla ilerlemek çok kolay. gazı kökler ve pedala devam ederseniz 20" ile 28-30km/s'in altına hiç düşmeden ve yorulmadan heryere ulaşabiliyorsunuz.
    +Hafif
    +Tork beklediğimden iyi (20")
    +Fırçasız olduğu için uzun ömürlü
    +kontrol ünitesi hub içinde olduğu için ekstra yer kaplamıyor.
    +ekranda anlık enerji tüketimin canlı olarak görebiliyorsunuz. Sabit bir hızla ilerlerken pedal çevirdiğinizde motordan kaç watt enerji yükü aldığınıza bakarak kendi performansınızı görebiliyorsunuz (bu çok hoşuma gitti)
    -Uzun kullanımda biraz ısınıyor (çalışmasına engel olmuyor)
    -Pil %20nin altına indiğinde pedalsız yokuş tırmanma enerjisini büyük ölçüde kaybediyor. (bu li-ion pile has bir durum)

Son Not: bu tarz düşük güçlü kitlerde motorun fırçasız olmasına özen gösterin. piyasada genelde gümüş renkli küçük hub motorlar kullanıyor ve içerisinde fırçalı motor+plastik dişliler ve oldukça fazla sürtünme (ve kısalan ömür) var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muscol -- 18 Haziran 2015; 22:10:22 >

• Merhaba;
    Öncelikle incelemeleriniz için teşekkürler. Bende magic pie 4 serisini merak ediyordum. Daha önce almaya kalkıştım ancak bataryalar tehlikeli ürün sınıfında olduğu için EMS ile gönderemiyorlar.(EMS PTT ile çalışıyor) Batarya taşımacılığını TNT gibi özel firmalar yapıyormuş. Ancak özel kargoların gümrükte sıkıntı çıkardığını okudum. Ve aldığı ücretler çok fazlaymış.
    Siz herhangi bir sorun yaşadınız mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakim212

Merhaba;
    Öncelikle incelemeleriniz için teşekkürler. Bende magic pie 4 serisini merak ediyordum. Daha önce almaya kalkıştım ancak bataryalar tehlikeli ürün sınıfında olduğu için EMS ile gönderemiyorlar.(EMS PTT ile çalışıyor) Batarya taşımacılığını TNT gibi özel firmalar yapıyormuş. Ancak özel kargoların gümrükte sıkıntı çıkardığını okudum. Ve aldığı ücretler çok fazlaymış.
    Siz herhangi bir sorun yaşadınız mı ?

Ben pillibisiklet üzerinden satılmak üzere ürünün doğrudan ithalatını yapıyorum. gerekli prosedürleri araştırıp yerine getirdim ve bir sıkıntı yaşamadım. ama genelde bireysel kargolarda pil gümrükte problem çıkartabiliyor evet

• merhaba arkadaşlar . ben elektrikli bisiklet almak istiyorum fiyatta limit yok. araştırdığım kadariyla şu ozelliklerdeki bir bisiklet ve kit isimi fazlasiyla görücek. bisiklet max 26 jant mtb olucak, smanio marka hidrolik frenli, minimum smanio marka 21 vites, aliminyum 20-21 inc kadro. kitte ise 48 volt 1500 watt. busikletin suluk kismana takilan agirlik merkezini altta ve ortada tutan bir kit en iyisi galiba... simdi arkadaslar bu ozelliklerde bir bisiklet bulamadim. bana yardimci olurmusunuz. yanlis bildigim bir sey varsa düzeltirseniz sevinirim. 3-5 gün icinde almak istiyorum. yardimlariniz icin şimdiden teşekkür ederim.

• www.Rott8.com isinizi fazlasiyla gorecektir.

• baba rott8 çok pahalı 4000 tl nereye veriyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oeski

www.Rott8.com isinizi fazlasiyla gorecektir.

1500w'lık be li-po4'lük bir kiti 2000-2500 tl'ye almak yerine 500w'lık li-ion'lu bir kiti 4000 tl'ye alıp yokuşta pedal çevirerek işimizi nasıl fazlasıyla göreceğiz acaba?
  • ya şöyle magic pie 4 ü montajını resimli bir şekilde paylaşılsa ne güzel olurdu. fren pabuçlarını bile değişitiremeyenler var
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.