Şimdi Ara

Elektrikli Bisiklet Kiti Magic Pie (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
22
Favori
53.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bahsettigim fiyatlara bulamadim. Fakat en son 3-4 ay önce bakmistim. Belki ebay amazon gibi yerlerde birileri satmaya baslamis olabilir. Bakmak lazim. Ama muhtemelen uzakdogudan cok daha pahali olacaktir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz daha 3. jenerasyonu almadan 4. jenerasyonu piyasaya sürmüşler.

Elektrikli Bisiklet Kiti Magic Pie

Elektrikli Bisiklet Kiti Magic Pie

Yaklaşık 1250 dolar kargo dahil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tpkdln -- 1 Eylül 2014; 15:25:14 >

• İlker KORKMAZ 39 İ kullanıcısına yanıt
    İlker Bey merhaba,

Bisikletiniz ne durumda? Tecrübeleriniz? Fotoğrafları bekliyoruz.

Bu arada bisikletinizin parçalarını üreten firmanın sitesini buldum:

e-totem
  • tpkdln kullanıcısına yanıt
    Sağolun efendim, merhaba.

Bisiklette bir sorun yok, zincir koruması plastikten olduğu için, vida yerlerinden çatlamış, oynama yapıyor, tek sorun budur.

inş. fotolar da gelecek.

siteyi bulmuşsunuz, teşekkürler.

Benim düşüncem, ileriki yıllarda motoru ve kiti büyütebilirmiyim bisikleti değiştirmeden, ve bana külfeti fazla olur mu ? ( yaw bunu yapacağıma yeni bisiklet alsaydım gibi ).
  • İlker KORKMAZ 39 İ kullanıcısına yanıt
    Bisikletiniz komple elektrikli bisikletlerin içinde en uygun fiyatlısı. Diğer yabancı markalar 10.000 TL civarından başlıyor.
    Bataryanız 36v 10ah (360 Wh) olduğu için yaklaşık 70 km menzil sağlar ve bence yeterli. Motor 250W brushless, Gear Drive motor. Brushless olması tüketimini verimli kılıyor, fakat gear olduğu için plastik dişlileri yüzünden biraz fazla uğulutlu çalışıyordur ve Direct Drive motorlara göre biraz daha kısa ömürlüdür. Bir de arka hub motorun yokuşlarda çekişi daha iyi olabilir.

Şu an için Türkiye'de satılan bir kit veya daha iyi bir elektrikli bisiklet yok maalesef. Fuarda yerli bir markanın tanıtımı yapılıyordu, 2-3 ay içerisinde piyasaya çıkacak deniyordu fakat 7 ay oldu pek ses seda yok. Eğer çıkarsa 500 wattlık versiyonu olacakmış. Fiyatı da 1250 dolar civarında olacakmış. Ama sizin bisiklette arkada göbek vites var o yüzden nasıl olur bilemiyorum.

http://rott8.com/

http://youtu.be/ynkT83pmykU

• tpkdln kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, dedikleriniz doğrudur. kendi sürüş stilim, bana 100 - 120 km. arası menzil sağlıyor. fazla yüklenme yapmıyorum uzun ömür için. uzun yolda ivmeyi adımı ses yapmıyor fakat, kalkışları direk olarak ona yaptırırsanız uğultu oluyor ilk kalkışta, sonra kesiyor uğultuyu.

Ben devamlı olarak kalkışı motorsuz yaparım. Daha sonra belli bir hıa aldıktan sonra elektrik destek ünitesini devreye sokarım motor sağlığı açısından. Tabi en önemliside yağış ve nemden koruyarak, saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tpkdln

Bisikletiniz komple elektrikli bisikletlerin içinde en uygun fiyatlısı. Diğer yabancı markalar 10.000 TL civarından başlıyor.
    Bataryanız 36v 10ah (360 Wh) olduğu için yaklaşık 70 km menzil sağlar ve bence yeterli. Motor 250W brushless, Gear Drive motor. Brushless olması tüketimini verimli kılıyor, fakat gear olduğu için plastik dişlileri yüzünden biraz fazla uğulutlu çalışıyordur ve Direct Drive motorlara göre biraz daha kısa ömürlüdür. Bir de arka hub motorun yokuşlarda çekişi daha iyi olabilir.

Şu an için Türkiye'de satılan bir kit veya daha iyi bir elektrikli bisiklet yok maalesef. Fuarda yerli bir markanın tanıtımı yapılıyordu, 2-3 ay içerisinde piyasaya çıkacak deniyordu fakat 7 ay oldu pek ses seda yok. Eğer çıkarsa 500 wattlık versiyonu olacakmış. Fiyatı da 1250 dolar civarında olacakmış. Ama sizin bisiklette arkada göbek vites var o yüzden nasıl olur bilemiyorum.

http://rott8.com/

http://youtu.be/ynkT83pmykU

ROTT8 şu an satılmaya başlandı. 500W motorları da satılıyor.

Detaylı bilgi için üretici firmayı arayabilirsiniz.

0 212 552 09 92

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a_rnett_a -- 12 Eylül 2014; 12:29:32 >

• a_rnett_a kullanıcısına yanıt
    Üreticinin web sayfasında başka numara var? Nerede satıldığı konusunda bilginiz var mı? İnternette hiç bilgi yok kit hakkında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laynn

ben biraz atraksiyon için ilgileniyorum

http://www.aliexpress.com/item/5000w-electric-bike-kit-5kw-brushless-electric-bike-conversion-kit-5kw-e-bike-wheel/1398558037.html

bu konuda ne düşünüyorsunuz ?

Bende anlamadim bu isi 400w modifiye edilmis 5000w olmus deniyor gibi. Pek aklima yatmadi.Pilden bahsedilmemis fiyata dahil mi belli degil .

• Ghost 4000 man i nasıl bilirsiniz arkadaşlar ?

• ARKADAŞLAR Birinin GÜMRÜKçü tanıdığı varsa Lithium ion pil getirmek için yüzde kaç vergi ve bandrol ödeniyor öğrenirse çok sevineceğim. Saatlerce internette araştırma yaptım, her forumda her kafadan başka bir ses çıkıyor , gümrük müdürlüğü sitesindede spesifik olduğundan bir bilgi yok. Bu pillerin ağırlığı en fazla 9 kg. Ebatları en fazla 40x15x8 . Be bahsettiğim 48V 20 Amh lithium ion pil. Case içerisinde ve bisiklete takma aparatı var. Fiyatı 500 dolar. Kargo bedava veya 30 dolara bulunabiliyor. Eğer % 20 ye bile bu iş kurtarılabilirse fiyat uygun olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tbt55

ARKADAŞLAR Birinin GÜMRÜKçü tanıdığı varsa Lithium ion pil getirmek için yüzde kaç vergi ve bandrol ödeniyor öğrenirse çok sevineceğim. Saatlerce internette araştırma yaptım, her forumda her kafadan başka bir ses çıkıyor , gümrük müdürlüğü sitesindede spesifik olduğundan bir bilgi yok. Bu pillerin ağırlığı en fazla 9 kg. Ebatları en fazla 40x15x8 . Be bahsettiğim 48V 20 Amh lithium ion pil. Case içerisinde ve bisiklete takma aparatı var. Fiyatı 500 dolar. Kargo bedava veya 30 dolara bulunabiliyor. Eğer % 20 ye bile bu iş kurtarılabilirse fiyat uygun olacak.

Bana sürekli özelden aldığım motor ve aküler ile ilgili mesajlar geliyor. Eğer gümrük ücretleri mevzusu açıklığa kavuşursa herkes daha mutlu olacak.
    Herkes kendi ihtiyacını sipariş edebilecek. Sonuçta akülerinde motorlarında bu üklede bir distribütörü yok. Yani burada satanlar da yurt dışından bir kaç tane sipariş veriyor ve üzerine kar koyuyor. Onların ödediği gümrük ve kar ile olay daha pahalıya mal oluyor, tabi aranılan ürün veya satan biri bulunursa.

• ÖNEMLİ : yusufziyahayir nickname li arkadaş Adabis'e arayıp sormuş , gelecek sezon 48W 1000V motor + 48V 20 Amh lithium ion akü için 2200 TL fiyat almış.
    Süper konfigurasyon ve Türkiye için iyi bir fiyat bence.
    Adabis gelecek sezon Golden motor Magic Pie ve 48V piller getirmeye çalışacak anlaşılan. Bu gerçekleşirse herkese hayırlı olsun.
  • İlk mesajı editledim. Eğer pedelec yani sadece pedal çevirdikçe giden, yokuşlarda falan destek olan hafif bir sistem istiyorsanız ROTT8 alabilirsiniz. Daha çok motor anlamına yaklaşan bir sistem istiyorsanız; magic pie verilen fiyat ile gayet makul olur.

Bir de ek bilgi: li-ion piller uçak ile sadece ticari olarak taşınabiliyor.
  • elektrikli bisiklet bisiklet kültürüne hakaret niteliğindebir üründür bunu türkiyede alan kişiler çevreci olduğu için değil polisler ehliyet istemediği için alıyor başka bi esprisi yok onun dışında eğer ayağımı yerden kessin istiyorsan git mobilet al motor al bisiklete motor niye takıyorsun
  • Konungariket Sverige kullanıcısına yanıt
    Sen çok yanlış gelmişsin kardeş. Elektrikli scooterlardan bahsetmiyoruz burada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tpkdln

Sen çok yanlış gelmişsin kardeş. Elektrikli scooterlardan bahsetmiyoruz burada.

gayette doğru ve bilerek yazdım bisiklete motorlu göbek+batarya takarsanız ona bisiklet demek çok saçma onu demeye çalışıyorum
  • Che-mistry kullanıcısına yanıt
    Ghost E-HYBRIDE TRAIL 4000 modelini soruyorsanız bence iyi değil pek. Fuarda görmüştüm, yaklaşık 23 kg ağırlığı vardı. Bataryası kadronun içindeydi. Fiyat olarak da 8-9bin tl civarındaydı. Fiyatını düşününce hiç mantıklı değil.
    1000 TL civarına orta karar bir dağ bisikleti alsanız 1200 $'a aynı özelliklere sahip kit (rott8) taktırsanız daha mantıklı. Ağırlığı en fazla 19-20 kg olur ve hiç değilse yedek parça konusunda sıkıntı yaşamazsınız.
  • Konungariket Sverige kullanıcısına yanıt
    Gerçekten yanlış gelmişsin. Biz ona da bisiklet diyoruz istersen sen başka bir şey de , anlaşalım.
  • Elektrikli bisiklet ise uzun yollarda veya yokuşlu yollarda bizlere destek sağlamak için çok iyi bir alternatiftir.
    Scoterların elektrikli bisiklet sınıfında olması bile yanlıştır.

2015 yılı ilk bahar aylarında elektrikli bisiklet almayı düşünüyorum. 90 kilo ve 186 cm boyundayım ayrıca sırtımda 10 kiloluk fotoğraf makinesi ekipmanlarımda olacak.Bunun için 250w lık bir sistem beni kurtaracak gibi gözükmüyor.

Güçlü bir motor lazım yalnız hız yapmak için değil. 40 km/saat hızı geçmem düz yolda. Fakat yokuşlarda en az pedal gücü kadar destek vermeli.48 lik pil ve 1000 waatlık elektrikli motor benim için yeterli olur mu ? Dağ yollarında da kullanılacak ve bisikletin katlanabilir olması benim için önemli. Hem sağlam hem katlanabilir bir bisikleti nereden bulacağım konusunda endişeliyim ve bu bisiklete bide elektrikli sistem yerleştirmek.

Katlanabilir bisiklet +dayanıklılık + 48 lik pil ve 1000 waatlık elektrikli motor kombinasyonu için bana tavsiyede bulunabilir misiniz. Maliyeti ne olur ?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.