Şimdi Ara

Amazon da insansız hava araçları ile ürün sevkiyatı yapacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Amazon da insansız hava araçları ile ürün sevkiyatı yapacak

İnsansız hava araçları ile ürün sevkiyatı yapma konusu bir süredir teknoloji dünyasının gündeminde ve dünyanın farklı ülkelerindeki perakende kanalları çeşitli çözümler geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor. Bunlardan birisi de Amazon.

Amazon patronu Jeff Bezos tarafından bir programda yapılan açıklamaya göre Prime Air adı verilen yeni bir sistemle siparişler 8 pervaneli hava araçları ile müşterilere ulaştırılacak. Araçlar dağıtım bantlarının bitiminde hazır bir şekilde bekleyecek ve gelen siparişi ulaştırmak üzere havalanacak.

Araçlar en fazla 2.5Kg ağırlığa kadar yük taşıyabilecek. Jeff Bezos aldıkları siparişlerin yüzde 86'sının bu sınırın altında olduğunu bu yüzden Prime Air sisteminin kargo maliyetlerini düşüreceğini belirtiyor. Araçlar yaklaşık 15Km mesafeye kadar ve yarım saatlik süre içerisinde dağıtım yapabilecek.

Ancak Amazon sistemi ticari hayata geçirebilmek için 2015 yılını işaret ediyor. Zira federal havacılık kurumunun gerekli onayları vermesi ve teknolojinin istenen noktaya gelmesi için uzun bir süre gerekiyor. Ancak dünyanın e-ticaret devi Amazon'un böyle bir işe kalkışması şüphesiz yaygın olarak kullanılması yönünde bir ivme kazandıracaktır.

Kaynak:http://www.amazon.com/b?ref_=tsm_1_tw_s_amzn_mx3eqp&node=8037720011

• ne kadar güzel bir sürü insanın beleş insansız hava aracı olacak.
  • Harika birşey

• O pervaneleri tehlikeli degilmi,kotu sonuçlar dogabilir

Ayrıca calinmasini nasil onleyecekler kutuyu yukardan atip geri dönecek hali yok

Acikcasi bana saçma geldi

• birazdan biri gelir türkiyede o aracı çalarlar der.

• 21. Yy posta güvercinleri. Nerden nereye...

• Desenize kafamıza yakında care package düşecek :D

• Sapanla biri düşürecek gibi duruyor makine
  • Bizim burada öyle bir sistem olsa paketi bırakırlar onun yerine insansız hava aracını hacılarlar :D Sonra Maslak sanayide parçalarını zor bulursun :)))

• İllaki bi kamerası olacaktır, çalanın başına bela olabilir.
  • havali tufekle vurup ikisinide calarlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oldukça güzel bir düşünce,yenilik. Umarım başarılı olurlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: topcu197877

ne kadar güzel bir sürü insanın beleş insansız hava aracı olacak.

İşte bu yüzden bu sistemin bize gelmesi biraz zor Bizimkiler üzerine ağ atarlar yakalamak için :)
  • hexacopter değilmi bu valla benim aklıma gelmişti ben telif hakkı için mahkemeye gidiyorum geldiğimde forumu satın alıcam
  • Umarım başarılı olurlar.
  • "turkiye'de olsa araci calarlar" diyenlere bill gates servetini dagitiyormus.
  • Tamamen firmanın reklamını yapmaya yönelik bir uygulama. Kısa vadede geniş tabanlara asla yayılamayacak bir hizmet.

Adamlar milyon dolar harcayarak yapamayacakları reklamı 1 tane helikopter ile servis yaparak Tüm dünya kanallarının ve haber sitelerinin baş sayfasına düştüler.

• yanlış hatırlamıyorsam dominos pizza da sevkiyatı bu araçla yapmak için çalışmalara başlamıştı
  • TÜRKİYEDE OLMAZ BU SİSTEM HEM GÜNDE MİLYONLARCA SİPARİŞİ NASIL DAĞITACAKLAR TEK TEKMİ

• Adam apartmanda oturuyor diyelim nasil olacak bu is, pacadan mi girecek, balkona mi konacak :-))))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.