Şimdi Ara

Dell'den profesyonellere: 24 inç 4K UltraSharp IPS monitör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dell'den profesyonellere: 24 inç 4K UltraSharp IPS monitör

Monitörleriyle gerek tüketici gerekse de kurumsal müşterilerin tercih ettiği markaların başında gelen Dell, 4K UltraSharp serisi monitörleri için geri sayıma başladı. 

Dell'in sitesinde yer verdiği UltraSharp "UP2414Q" 4K monitörün hedef kitlesini Mac Pro gibi güçlü iş istasyonlarını kullanan profesyonel kullanıcılar oluşturuyor. İzlenebilir ekran boyutu 23.8 inç olan monitör, DP1.2 ile 60HZ'de, HDMI ile ise 30Hz'de 3840 x 2160 piksellik görüntü sunuyor. IPS teknoloji sayesinde 178° Dikey / 178° yatay bakış açısı sunan monitör, griden griye 8ms'de tepki verirken; 350 nit parlaklık ve 2.000.000:1 dinamik kontrast oranına sahip. Renk gamı olarak Adobe RGB 99%, sRGB 100%'ü kapsayan ve renk derinliği 1.07 milyar renk olan monitörün izlenebilir alanı üzerinde 3H ile parlama önleyici sert kaplama bulunuyor.

Dell, monitörün şimdilik sadece teknik özelliklerine yer verdiğinden monitörün fiyatı ya da hangi tarihte satışa sunulacağıyla ilgili bilgi sahibi değiliz. Ancak konuyla ilgili gelişmeler oldukça sizlere aktaracağız.

• Tam fotoğrafçılar için çizimciler için bir monitör.

• bu bize gelmez aga bu tam prof bi ekran
  • kartus mod on : dell ismini bi kenara yazdım D

fiyatı çok abartmazlarsa testleride gördükten sonra peşine düşebileceğim monitörlerden biri olacaktır.
  • BEnim bildiğim 4k görüntüyü sece bilmek için enaz 60. ekran gerektiği. BU boyda 4k çözünürlüğün 1080p den cok büyük farkı olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: halitozbasli

BEnim bildiğim 4k görüntüyü sece bilmek için enaz 60. ekran gerektiği. BU boyda 4k çözünürlüğün 1080p den cok büyük farkı olmaz.

Fotoğraf çalışmalarında oldukça farkeder, örneğin çekilen fotoğraflara 4K'da tam ekran bakarken 1080p'ye oranla çok daha fazla detay görülecektir.
  • Tahminim 3-4000 $ arası

• 24'' bu sınıftaki bir monitor için çok küçük, bu özellikler aynı DELL U27 serisinde oldugu gibi en az 27 '' olmalı. Bu piyasayı denemek için yapılmış izlenimi verdi.

• 27-29" falan olsa daha iyi olacakmış diyorum ama işin ustaları daha iyi bilir tabi

• Bir fotografçı ve bazan da çızıktırıcı olarak diyorum ki o çözünürlük 23küsür inch'de ergonomik olmaz. Bu makina eğer enaz 30" üstü olsaydı parasına bakmaz U3011'e kardeş alırdım. Kim bilin, 30" modeller de yoldadır belki.
  • Para olacak alıcan, olsa bile bağlarız HD 5450 Windows masaüstünde bile kasar bu monitör ile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 29 ' 30 ' beklentısını karsılamıyor ... cok ıyı ama 24 '
  • 4K ya 5 yıl sonra geçeceğim için problem yok.
  • 24inçe o yazıları okumak tam bir işkence

• quote:

Orijinalden alıntı: biggame

24inçe o yazıları okumak tam bir işkence

Yazılar büyütülür sorun değil, 24"@ 4kda hiçbir oyunda aa açmaya gerek kalmaz zerre tırtık göremezsiniz :)))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • off tam benlik monitör.. şöyle ppi oranı yüksek bir monitör istiyorum.. artık ekrana bakarken pikselleri görmek istemiyorum.. küçücük cep telefonlarında bile pikselleri göremiyorken 90W güç çeken bir işlemcinin çalıştırdığı bir bilgisayarın monitöründe pikselleri saymak biraz abes oluyor.. 2Wlık cihazdaki görüntü daha net...

• 4K olması haricinde öyle aman aman bir özelliği yok. mat kaplama şu an bunu yazdığım monitörde de var, 350 nit parlaklık 700 tl ve üzeri çoğu monitörde verilen bir özellik, keza ıps olması da. Ayrıca 60 hz en alt görüntü tazeleme oranı zaten. 4K var diye buna yüksek fiyat biçerlerse de alana güle güle kullan derim o kadar.

• Eller gitti aya biz kaldık hala yaya
  • Bunlar tamamen boşuna uğraş. 4K teknolojisi yeni bir teknoloji değil. Sadece çözünürlük olarak yükseltme yoluna gitmek yenilik olmuyor. Profesyonel kullanıcılar ergonomiye önem verir. Herkesin de söylediği gibi , bu boyutlardaki bir monitör için 4K çözünürlük fazla. Ben 15.6 lık laptopta 1920x1080 de kullanıyorum ve oyunlar dışında günlük kullanımda ideal bir çözüm sunmuyor. Çözünürlük yüksek geliyor.

24-27 arası monitörler ideal çalışma ve günlük kullanım boyutlarına sahipler ama kullanılacaksa 4K 27 ve üzerinde kullanılmalı. Onun dışında sadece çözünürlük arttırımının bir anlamı yok artık şu monitörler daha ince ve oval (içbükey) olsun. Bu teknoloji var ve 4K dan bir nemalanıp daha sonra piyasaya sürmek istiyor üreticiler.

Dell'den profesyonellere: 24 inç 4K UltraSharp IPS monitör

Alienware Ces2008 de tanıttı, aradan geçen 5 yılda hiç mi gelişmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 3 Aralık 2013; 10:49:58 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.